Bebek Beslenmesi oğlum biberonu almıyor...

Bebek Beslenmesi, Ek Besin Önerileri, Mamalar, Anne Sütü, 3 yaştan büyük çocukların çok yeme ya da yememe, obezlik, iştahsızlık, okulda beslenme, beslenirken dikkat edilecek konuların yani her türlü yeme problemlerinin paylaşıldığı alan.

himmm

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
22 Ağustos 2010
24
0
oğlum şuan 3 aylık biberonla süt vermek istiyorum ama biberonu emmiyor. diliyle itiyo yada ağzında tutuyo. ne yapmalıyım nasıl alıştırırım biberona. aynı zamanda kaşıklada süt verdiğimde yutmuyo ağzında biriktirip dışarı bırakıyo.

canım süt derken neyi kastediyorsun kendi sağdığın süt mü devam sütü mü? inek sütü vermiyorsun dimi bebişine.
biberonun hangi marka acaba ayına uygun mu değil ucu. kaşıkla yemeyi daha bilmediği için itiyordur kaşığı 4. aydan sonra gelişiyor o refleksleri.

ilk aylarda fazla olan sütü sağıp dolaba koymuştum onları veriyorum daha doğrusu vermeye çalışıyorum. bebedorun biberonu. zaten sütüm iyice azaldı çünkü doğru düzgün emmedi. sanırım iştahsız bi bebek olacak

Dolaba derken buzdolabı mı? deepfreze mi?

Normal dolaba koyduysanız o sütler bayatlamıştır vermeyin bebişe:18:

Biberon kapağıyla bardaktan içirirmiş gibi içirmeyi deneyin bir de benim kuzenim prematüreydi biberonu da almıyordu kaşıkla verileni de itiyordu en sonunda biberonun kapağını dudağına dayayıp çok hafif eğdiğimizde diliyle sütü yalamaya başladı:KK3: Umarım sizde de işe yarar :KK3:

Bir de belki sütün tadı acı olabilir mi?:44:

Son düzenleme:
avent in yavaş akan biberonları var benim kızım onunla alışmıştı biberona ondan önce verdiğim diğer markaları almadı, istersen bir onu dene. biberona alışmadan önceleri serçe parmağımı emdirip dudağının kenarından enjektörle veriyordum ben ama çok zor oluyordu. en güzeli seni emmesi eğer sütün de azaldıysa biberonu verdikçe iyice azalacak. bol bol emzirmeye çalış derim

X