normal doğumdan korkuyorum

yasmin_06

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
8 Ekim 2011
106
1
son günlerde ki bu sezeryan'ın yasaklanacağı söylentileri beni çok kastı ( ancak zorunluluk halinde yapılabilecekmiş ) daha çocuk düşünmüyorum ama normal doğumdan da çok korkuyorum. normal doğum yapan bi kaç kişiden dinlediklerim ben ürküttü normal doğum sırasında büyük abdestini kaçıran bi çok kişi duydum öyle bi duruma düşmekten ya da normal doğum olduğunda çocuk çıkmayınca vajinanın kesilmesinden korkuyorum.

merhaba canım evet sezeryan suan gündemde hatta bir çok hastanede yürülüğe giren kurallar uygulanıyor benim gittiğim hastanede bunlardan birisi sağlık sorunum olmadığı sürece sezeryana alınmayacagım.normal doğumu kolaylaştıran ve zorlastıran sebepler vardır bunlarda bizden kaynaklanır.bunları zamanın gelince ögrenir ve uygularsan sende normal dogumda kendine bir iyilik etmiş olursun.büyük abdesti kacırmak demişşin evet bunları yaşayanlar oldu elbet elde olmayan bir sebeptir bu kimse istereyer yapmaz bunu.bunu sorun etme günümüzde hemoroit nedeniyle bile abdest tutamayanların var olduğunu düşünürsek sadece doğum anında basımıza bunun gelmesi daha masum olur.herkez için aynı sey geçerli değildir ben ilk doğumumda böyle bir sorun yaşamadım mesela tertemiz bir doğum geçirdim ikincide garantisi elbet yok.

teşekkür ederim cevabın için ben epiduralden bile korkuyordum. kendimi sezeryana hazırlamıştım çok fena bu psikolojiye yıllardır soktum kendimi :KK43:

Son düzenleme:
vajinal kesinti demişşin inan ki hisssedilir dayanılmaz büyüklükde bir acı vermiyor. hepimiz korkuyoruz ve suan ben ve benim gibi doğuma hazırlanan bir çok anne var ama korku cesaretimizi kırmıyor doğum tekniklerini öğreniyor doğumu kolaylastırmanın altın kurallarını deniyoruz kendimizi motife ediyoruz.insan basına geleni çekiyor.sonra bitiyor.bebişle mutlu mesut yasayıp gidiyoruz.

Canım korkulacak bir şey yok inan adet sancısının biraz daha yoğun olduğunu düşün ve doğum da bu sürekli değil aralıklı geliyor.Doğum esnasında olağandışı bir şey olursa alırlar sezeryana zaten.Bende sezeryan oldum ama iyiki biraz doğum sancısı çekmişim o bile güzel ya.

kulağa çok kötü geliyor ama bu kesme işi. şimdi diyecek ki bazı arkdslar sezeryanda da kesiyorlar ama o kesme ile bu vajinal kesi bir değil ki :KK43: % kaç kesilme olmadan olma ihtimali ? bi istatislik var mı ?

kulağa çok kötü geliyor ama bu kesme işi. şimdi diyecek ki bazı arkdslar sezeryanda da kesiyorlar ama o kesme ile bu vajinal kesi bir değil ki :KK43: % kaç kesilme olmadan olma ihtimali ? bi istatislik var mı ?

bildiğim kadarıyla mecburi kesi atılıyor vajina kasları yırtılıyormuş ve bu yırtılmanın tedavisi kesi dikişlerinin iyileşmesinden daha zor ve daha acılı bir süreç alıyormuş.istatistik varmı bilmiyorum.

bildiğim kadarıyla mecburi kesi atılıyor vajina kasları yırtılıyormuş ve bu yırtılmanın tedavisi kesi dikişlerinin iyileşmesinden daha zor ve daha acılı bir süreç alıyormuş.istatistik varmı bilmiyorum.
:KK43: oraya dikiş atılırsa ilerde eskisi gibi olmaz ama kaslar yırtılsın yırtılacaksa iyileşmesi daha uzun sürsün sonuçta o bölgede dikiş izi olmasında daha iyi değil mi off walla gecenin 4unde uykum kaçtı çocuk yapmaktan bile vazgeçeblrm şu psikojimle.

akidem sen haklısın eğer sen normal doğum yapmak isterken seni yalan dolanla aldılarsa sezeryana çok büyük ayıp ama sana ve senin gibi durumda olan insanlara bazı hastaneler böyle yaptı diye kendi rızasıyla sezeryan yaptrmak isteyenlerin o hakkı neden ellerinden alınıyor ? ben sezeryan istiyorum tüm riskini ve yan etkilerini de maddi boyutunu da göze alıyorum yok mu bu ülkede bu kadarcık hakkım nerde ileri demokrasi hani ?
Canım istediğin gibi doğum yapmak istemene bende katılıyorum.Lakin sezeryan güzel bir şey değil,bunun için iyileştirme muhakkak yapılmalı.

:KK43: oraya dikiş atılırsa ilerde eskisi gibi olmaz ama kaslar yırtılsın yırtılacaksa iyileşmesi daha uzun sürsün sonuçta o bölgede dikiş izi olmasında daha iyi değil mi off walla gecenin 4unde uykum kaçtı çocuk yapmaktan bile vazgeçeblrm şu psikojimle.

kaslar yırtılırsa eskisi gibi olacagını nerden biliyorsun. simdi karnında dikiş olsun vajinada olmasın.3 dikiş vajinada olcak.senin kafan baya karışmış. sezeryanda iz olmayacak mı? eskisinden farklı olmuyor vajinan merak etme.bozulma mozulma olmuyor:)

kaç gecedir uykum kaçıo :KK43: küçüklüğümden beri ordan nasıl çıkacak çocuk diye hep dusunurdum aklım almazdı bide herkesten duyduğum yok altına kaçırılıyor kesilip biçiliyor cinsellik bitiyor lafları benim kafama iyice sezeryanı sokmuştu şimdi normal doğum bana çok uzak geliyor.

valla çıkıyor hemde çok güzel çıkıyor 2. bebeğimi doğurucam.çok güzel doğurucam.bunca insan 3 -5 çocuk yapmış nasıl yapmış.sana cinsellik bitiyor diyenin kendi cinsel hayatındaki sorunlarını çocuklarına bağlıyor olmasın.

valla çıkıyor hemde çok güzel çıkıyor 2. bebeğimi doğurucam.çok güzel doğurucam.bunca insan 3 -5 çocuk yapmış nasıl yapmış.sana cinsellik bitiyor diyenin kendi cinsel hayatındaki sorunlarını çocuklarına bağlıyor olmasın.
aslında rahata alışmış bi nesiliz bununda etkisi var eskilerde sezeryan olmadığı için başka çare yoktu ben öz eleştiride yaparım kendime ama beni senin gibi tecrübeli arkdslarım ikna etmeye çalışsa belki korkularımı yenerdim ama başbakanın emrivakisi gibi olduğundan içime de sindiremiyorum.

Boş ver canım emrivakisini sen,sana faydalarını göz önünde bulundursan daha iyi.Epidural normal doğum da yapabilirsin onda da hiç bir şey hissetmiyorsun.

Konulara siyasi ve dini yorum yazmak yasaktır. Bu sebeple bazı yorumlar kaldırılmıştır.

yasmin_06,
normal doğumdan korkmayın, ben yıllarca önce sezeryan olmak zorunda kaldım, ben çabuk toparlandım ama hemen ayağa kalkamayanlarda oldu, şu an normal doğum yapma şansım olsa normal doğum yapardım, sezeryanında zorlukları var inanın.
Çevremdeki pek çok kişi normal doğum yaptı, bir çoğuda nasıl doğum yaptıklarını bile anlamadılar, sancı süreci korkutuyor olabilir ama doğum şekliniz ne olursa olsun hepsinde sıkıntılı bir süreç var, hiçbirini basit bir operasyon olarak göremeyiz, herşey bir yana bebeğinizi kucağınıza alınca tüm yaşadıklarınızı unutuyorsunuz, hem normal doğum bu kadar korkutucu olsaydı bunca insan 2., 3., hatta 4. çocuğunu doğurur muydu?

:) tam biriciğin yorumuna cevap yazacaktım :) silmiş yönetici biricik hiç bir hastaneyi ya da doktoru isim vererk zan altında bırakmamıştı ama. ( gerçi yorumu okuyunca içimde biraz rahatlamamışta değildi ) :)

:) tam biriciğin yorumuna cevap yazacaktım :) silmiş yönetici biricik hiç bir hastaneyi ya da doktoru isim vererk zan altında bırakmamıştı ama. ( gerçi yorumu okuyunca içimde biraz rahatlamamışta değildi ) :)

:KK1::KK1::KK1::KK1: başıma açtığın işlere bak ilk kez bir yorumum silindi..:KK1::KK1::KK1::KK1: şaka yapıyorum yasmin_06 sağlık olsun...:):)

X