Yeni evlenip borç içinde olan var mı?..:(

allah yardimciniz olsun canim,ben 4 senelik evliyim evlendim evleneli borcumuz var,cocuk istiyoruz ama normal yolla olmuyor tüpbebekdediler,gittik kredi cektik akilsiz esim yedi bitirdi sonradan duydum,ortada ne cocuk var ne para simdi,bide istende cikti 1 senedir evde,bende senin gibi haciz korkusuyla yasiyorum,gerci burda avukata gittik isten cikti ne yapabiliriz diye oda bizi bankaya batti diye gösterdi zaten battikda,ben hep rabbime dua ediyorum bizi baskasina muhtac etmesin diye,benim esimin akilsizligindan geldi bunlar basimiza,bende kimseye gidipte anlatamiyyorum ama esime hic bir zaman hakkimida helal etmiyyorum etmiyecemde bunuda söyledim esime,anlayacan canim yanliz degilsin

allah yardimciniz olsun canim,ben 4 senelik evliyim evlendim evleneli borcumuz var,cocuk istiyoruz ama normal yolla olmuyor tüpbebekdediler,gittik kredi cektik akilsiz esim yedi bitirdi sonradan duydum,ortada ne cocuk var ne para simdi,bide istende cikti 1 senedir evde,bende senin gibi haciz korkusuyla yasiyorum,gerci burda avukata gittik isten cikti ne yapabiliriz diye oda bizi bankaya batti diye gösterdi zaten battikda,ben hep rabbime dua ediyorum bizi baskasina muhtac etmesin diye,benim esimin akilsizligindan geldi bunlar basimiza,bende kimseye gidipte anlatamiyyorum ama esime hic bir zaman hakkimida helal etmiyyorum etmiyecemde bunuda söyledim esime,anlayacan canim yanliz degilsin

allah yardımcın olsun güzelim o ne demek öle...nasıl yapar bunu ...borcu falanmı vardıda yatırdı yoksa keyfe kedermi hiç etti parayı...bi yaşıma daha girdim allah sana sabır versin güzelim ya :KK43:

Arkadaşlar bızımde dugun agustosta bızde 15 bın borclandık allahtan beyaz esyaları falan alınmıştı.bızede aılesı hıc yardım etmedı.kredı cektık taksıt taksıt odeyecegız..sıkılacagız ama neyapalım.bızde 6 senedır cıkıyporuz.aileside bılıyor ama kenara bır altın dahı koymamıslar....tık yok anlayacagınız

Arkadaşlar bızımde dugun agustosta bızde 15 bın borclandık allahtan beyaz esyaları falan alınmıştı.bızede aılesı hıc yardım etmedı.kredı cektık taksıt taksıt odeyecegız..sıkılacagız ama neyapalım.bızde 6 senedır cıkıyporuz.aileside bılıyor ama kenara bır altın dahı koymamıslar....tık yok anlayacagınız

allah şimdiden kolaylık versin canım

bizde bu 13 bin tl yüzünden çok hacizlik olduk gecen yıl ama işte dualarımızla bulduk buluşturduk verdik ne kötü günlerdi yarabbim allah kimseye yaşatmasın babama desem kendin istedin evlenmeyi diyecek öylede oldu eşimle evlenmek için aileme ben ısrar ettim onun ailesi desen bizine çalışıyorsun git öde dedi neymiş efendim kiracıymışız niye o kadar eşya almışız dengesizlik işte halen borçtayız elde avuçta satacak altında yokki işte evlilikte ilk on yıl böyle geçiyor ve olgunlaşıyorsun artık herşeye tepkisizim alıştım yani yada aptallaştım bilmiyorum.dualarda olmasa ayakta duramayız eşime destek olmak çok istiyorum ama gerçekten iş bulamıyorum her işi yapamam nihayetinde kadınım ne olcak bilmiyorum.

bizde bu 13 bin tl yüzünden çok hacizlik olduk gecen yıl ama işte dualarımızla bulduk buluşturduk verdik ne kötü günlerdi yarabbim allah kimseye yaşatmasın babama desem kendin istedin evlenmeyi diyecek öylede oldu eşimle evlenmek için aileme ben ısrar ettim onun ailesi desen bizine çalışıyorsun git öde dedi neymiş efendim kiracıymışız niye o kadar eşya almışız dengesizlik işte halen borçtayız elde avuçta satacak altında yokki işte evlilikte ilk on yıl böyle geçiyor ve olgunlaşıyorsun artık herşeye tepkisizim alıştım yani yada aptallaştım bilmiyorum.dualarda olmasa ayakta duramayız eşime destek olmak çok istiyorum ama gerçekten iş bulamıyorum her işi yapamam nihayetinde kadınım ne olcak bilmiyorum.

güzelim bi meslğin flan yokmu yada iş deneyimin ne mezunusun sekreterlik yapabilirsin en basitinden...

halkla ilişkiler mezunuyum ama ne yazıkki tecrübem yok şimdi sekreterlikte bile tecrübe arıyorlar işte kpss ye falan gircem bazı işler var ama saat akşam 9da falan bitiyor onada eşim yanaşmıyor yaşadığım yer biraz tenha o saatte gelemezsin diyor.offff inş bi iş bulurum ya en yakın zamanda.

gerçi 1.500 lira için onu ödeyebilmek için iş istiyorum çünkü eşim artık yetişemiyor eskisi kadar iyi kazanamıyor işler durdu dedikçede ben çıldırıyorum.

öyle bi zamanda öyle şeyler olurki sen bile şaşırır kalırsın sadece dua et allah yardımcın olacak.......................

Allah hepimizin yar ve yardımcısı olsun..evlenirken kim borçsuz evlenmiş..bu zamanda ah ah
ben 4 yıldır ödüyorum ödüyorum alıştım..korkmuyorum borçtan borç benden korksun....

öncelikle Allah yardımcın olsun
bizde 5 yıl önce bütün masraflarımızı eşimle birlikte karşılayarak düğünümüzü yapmıştık bana takılan takılara kadar herşeyi eşim aldı ailesinden tek kuruş çıkmadıkiraya evlendik Ama allah o kadar büyükki kirada sadece 2 yıl oturduk ve sonra kendi evimizi aldık bu 2 yıl içinde tüm borçlarımızı ödemiş ve ev için para bile biriktirmiştik ikimizde çalışıyorduk
evin bir kısmı içinse kredi kullandık şu an ödüyoruz çok şükür borçsuz hiçbirşey olmuyor çünkü
sana söyleyeceğim biraz vakit ve sabır gerekli sizin içinde zamanla bütün bu borçlardan kurtulacaksınız bu arada birbirinize destek olmaya çalışın kırmayın

halkla ilişkiler mezunuyum ama ne yazıkki tecrübem yok şimdi sekreterlikte bile tecrübe arıyorlar işte kpss ye falan gircem bazı işler var ama saat akşam 9da falan bitiyor onada eşim yanaşmıyor yaşadığım yer biraz tenha o saatte gelemezsin diyor.offff inş bi iş bulurum ya en yakın zamanda.

canım oturduğun yeri yaz istersen belki bişyler buluruz kpss bence biraz yaş bi iş...

öncelikle Allah yardımcın olsun
bizde 5 yıl önce bütün masraflarımızı eşimle birlikte karşılayarak düğünümüzü yapmıştık bana takılan takılara kadar herşeyi eşim aldı ailesinden tek kuruş çıkmadıkiraya evlendik Ama allah o kadar büyükki kirada sadece 2 yıl oturduk ve sonra kendi evimizi aldık bu 2 yıl içinde tüm borçlarımızı ödemiş ve ev için para bile biriktirmiştik ikimizde çalışıyorduk
evin bir kısmı içinse kredi kullandık şu an ödüyoruz çok şükür borçsuz hiçbirşey olmuyor çünkü
sana söyleyeceğim biraz vakit ve sabır gerekli sizin içinde zamanla bütün bu borçlardan kurtulacaksınız bu arada birbirinize destek olmaya çalışın kırmayın

ev almak bize rüya gibi geliyo şimdi...ne mutlu size...allah hepimize yardım etsin...

her insanın geleceğe dair planları var...borçlarımız bitsin bi bebek yapalım sonra bebeğimiz ilkokula başlamadan bi evimiz olsun...dilerim allah herkesin dileğini istediğini gerçekleştirir...ama önceklik borcumuz bitsin bi önümüzü görelim

burcubiriktir_23 canım ben büyükçekmece yakuplu da oturuyorum buralar genelde sanayi o yüzden burda iş bulamıyorum ama avcılar falan uygun yakınım yani evet kpss çok yaş iş ama ümit işte.

allah hepimizin yardimcisi oldum,bende kimseye bise diyemiyorum ailemle aram iyi degil esimi istememislerdi,duysalar iyi olmus derler,suan esim issiz hayirlisiyla iyi bi is bulsun kimseye muhtac olmayayim yeter,borcmus sikintiymis hic görmemistim,uykularim kaciyor valla

2 yıllık evliyim daha yatak odası alamadım eltimin falan borcu yüzünden inşallah önümüzdeki ay kısmetse alıcam

melissa78 canım benimde ailemde eşimi istememişti gecen yıl benim eşimde işten çıkmıştı aileme söyleyememiştim duysalar kendin istedin kendin buldun çek şimdi derlerdi o günleri hatırlamak bile istemiyorum ne ev sahibi anlıyor derdini nede taksit ödediğin dükkan sahibi allahtan kısa sürmüştü 1 ay inş senin eşinde bir an önce iş bulur ve hakkınızda hayırlısı olur.

ayy kıyamam sizlere yaaa aynı durumları bende yaşadım ilk evlendiğimde sizleri öyle iyi anlıyorumki kızlar...
baba evinde borç nedir bilmedim evlendim sudan çıkmış balığa döndüm kimseden bir fayda görmedim..
eşime tek ben destek oldum..
kimse haliniz nedir sormadı..amaa eşim öyle iyi anladı ki kimin ne olduğunu...hayattaki tek desteğim dedi hep halada öyle der..
şimdi şükürler olsun rahatız tabii o 2 seneyi bize sorun...şimdi kötü anı olarak kaldı ama söz sahibi oldum!
bir şey olduğunda o günlerde sadece sen vardın yanımda diyor....
bu sıkıntılar bana 1 tlnin bile nekadar önemli olduğunu....
eşyalarımızın alın terimizin kıymetini...
ve daima bir yanda minik bir birikimizin olması gerektiğini öğretti..
şimdi 1 tl bile harcarken düşünüyorum ve elime geçeni kenara atmaya çalışıyorum...
Rabbim borçlarınızı ödeme kolaylığı nasip etsin inşallah..
sabır diyorum sadece gün gelecek sizlerde rahata ereceksiniz...

Yazılanları okuyorum herkes bir sıkıntı içerisinde.Allah yardım etsin :KK43:
Ben şimdilik bekarım ama isteme olucak yakında ailelerimiz tanıştı.Aileler çok iyi anlaştı herşey iyi güzeldi ama maddi durumunun çok iyi olmaması babamın canını sıktı biraz.Haklıda.Babasından bu çocuğa bi kuruş çıkmaz adamın durumuda belli diyor,kira köşelerinde sürünürsün diyor.Biz ikimizde çalışıyoruz kendimiz Allahın izniyle bişeyler yaparız diyorum ama bilemiyorum.Onu çokta seviyorum aileside kendiside çok iyi insanlar.Napmam gerektiğine karar veremiyorum.Burada yazılanlarıda okuyunca daha bi fena oldummafoldumben

X