Cilt Bakımı Ürünleri BEPANTHENE mucizesi

Cilt Bakımı Ürün Tavsiyeleri
hanımlar merhaba ben kulübün yeni üyesiyim.hepinizi sevgiyle selamlıyorum.bepanthene kremi ben de kullanıyorum.ben de sizlere bir öneride bulunmak isterim. ben ürünün merheminide pedikürden sonra topuklarıma kullanıyorum.uygulamadan hemen sonra pamuklu bir çorap giyiyorum.ancak gece çorapla uyumayı öneriyorlar ama ben dayanamıyorum...daha iyi geliyormuş...sevgilerimle..:21:

Herkese merhaba.. Kadınlar kulübünün takipçisiydim de,üye olmamı gerektiren bir durum yoktu..ta ki bu güne kadar!

Arkadaşlar sırf bunu yazmak için bu siteye heyecanla üye oldum!! Benim BEPANTHEN KREM sayesinde, 12 yıldır gıdık bölgemde odun gibi çıkan sakal misali tüylerim bitmek üzere!! sürekli (hergün) aldığım için tahriş oluyordu,12 yıldır kaç şişe fondöten bitirdiğimi sanırım yazmama gerek yoktur...

Sürekli batık oluşumu,sivilceler,kanamalar,irinli yaralar... yıllardır bunlarla uğraşıyorum ben..artık illallah geldi..bunalıma bile girdim..aniden bir yere gidemem...aniden kapı çalsa açamam..kıllar orman gibi...rezilliğin daniskası! Benim yıllardır neler çektiğimi bir ben bilirim bir de Allah..

Birgün artık (2 hafta önceydi) deşe deşe çok fazla kanatmışım ki gıdık bölgem komple yara oldu. Dedim bunlar 10 gün iyileşmez hemen bepanthen almalıyım 2-3 güne tamamen geçirsin yoksa evden dışarı çıkamıcam!! Neyse eşime aldırdım. 2 günde yaralar tamamen geçti,fondöten kullanmamı gerektiren minik sivilceler,irinler de yok oldu..Allah allah...hergün çıkan tüyler 3-4 günde bir çıkmaya başladı ve hatta ARALARDAKİ İNCECİK ŞEFTALİ TÜYLERİ TAMAMEN YOK OLDU!

Yahu 2 günde olacak iş mi bu dedim..nedense (sivilceler tekrar etmesin diye herhalde) gece-gündüz-öğlen-akşam-dışarda-evde-banyodan sonra...anlayacağınız her 2 saatte bir,gece yatarken dahi sürmeye devam ettim.. Üzerinden 2 hafta geçmiş durumda ve sonucu bildiriyorum:

İNCE TÜYLERDEN ESER KALMADI.
ORMAN MİSALİ TÜYLERİM SEYREKLEŞTİ,CANSIZLAŞTI,CILIZLAŞTI,YER YER BEYAZLAŞTI.
ARTIK 5-6 GÜNDE BİR ÇIKIYORLAR.
VE ENNNN ÖNEMLİSİ -BEN ARTIK FONDÖTEN KULLANMIYORUMMMM!-
Bilginize...!

Bepanthen tüylenme yapıyor diyen yalan söylüyor,aksine bende bitirdi!! Şok oldum inanın. Bu zamana kadar ben de kıl köklerini besler ve güçlendirir diye düşünürken bu sefer beslenmesine razı oldum da dedim ki şu yaralar geçsin. İyi ki gözümü karartmışım... Seneler evvel bioder kullanmıştım aynı böyle gece gündüz de..yemin ediyorum bunun yarısı kadar öldürmedi kıl köklerimi. Ben ve ailem şokta şuan..elliyorlar,kıl yok :KK70: Ben de alışık değilim...şoktayım...darısı sizin de başınıza... :KK66:

kızlar ben dün eczaneye gittim ve orda bepanthen krem mi yoksa bepanthen plusmı yüz için daha iyidir dedim adam mutlaka bepanthen plus dedi eğer yara fln varsa bepanthen krem daha iyidir dedi bende bepanthen plus aldım...ne diosunuz şimdi bepanthen kremmi of kafamkarıştı...:KK53:

BEPANTEN İYİ HOŞ KREMDE Bİ SÜREDEN SONRA CİLT ONADA BAĞIŞIKLIK KAZANIYO ETKİ ETMEMEYE BAŞLIYOR..ben kalkamadım bu işin altından ilk kullandıgım sıralar iyileşme gösterdi sonra durdu...:KK25:

kızlar bende bepanthene mavi kutulusu var,sivilce çukurları var hep kullanıyımmı ki.tüylenme yapıo diyolar:18:

Merhaba.Benim de bu kremi kullananlara bir sorum olucak.Benim yüzümde sivilce problemi vardı.Doktorumun önerdiği bir kremi kullandım.Krem yüzümü felaket derecede kuruttu.Sadece sivilcelerin üzerine sürülüyor ama bütün yüzüm kurudu.Ayrıca kremi kullandığım bölüm kızardı ve yanıyor.Sanki yanık gibi.Bepanthene kullansam bi zararı olur mu ya da yararı?Böyle bir durumda kullanan oldu mu?

bephantene krem çok yağlı ben olsam yüze değdirmezdim doktor önermediği sürece. ayrıca sivilceyi ya da izleri geçirmez bu krem. nemlendirme ve onarma özelliği var sanırım.iz derinin içinde olan bişey yavaşça soyulması gerekiyor çeşitli ilaçlarla. aman diyim zaten yağlıdır genelde sivilceli ciltler bir de bephantene krem ya da merhem sürüp daha da sivilce çıkarttırmayın bence. plus olanı su bazlı sanırım ama onu da kullanmıyorum ben. tüylenme olayını duymuştum çünkü, ne kadar doğru bilemiyorum.

Merhaba!
Hemen hemen bütün yorumları okudum,bende kendi sorunumu ve bilgilerimi burda yazmak istedim.Yanaklarımda ve çene altımda 22-23 yaşlarında tüylenme başladı.Yoğun olarak.İp,ağda,tüy sarartıcı ve cımbızla 3-4 yıl idare ettim ama gelin birde bana sorun neler çektim.Özellikle ağda ve iple aldığımda yaralar çıktı yaralar iyileşene kadar da tüylerim yeniden çıktı.Yani anlayacağınız düzgün bi ciltte gezemedim yıllarca.Daha sonra lazer epilasyoın yaptırdım.İyi geldi,ama 1,5 yıl olmasına rağmen tam bitmedi,ayrıca doktorum ısrarla bana kendi firmasının su bazlı güneşl koruyucu kremini almamı önerdi.Fiyat olarak fazla geldiği için almadım.Bunun yanı sıra burnumun kenarlarında özellikle sağ tarafta kuruma pullanma oluştu.Kış mevsimi ve yaşadığımız yerde kuru soğuk ve ayaz olduğu için hava şartlarına bağladım.Krem vazelin sürmeye başladım.Ve aylar sonra bi cildiyeciye gittim.Egzama iş meslek hastalığıymış.Bana Hipokort adında bi krem verdi ama kortizon içerdiği çok kullanma dedi.Zaten kullandığımda faydalı,bıraktığımda ise tekrar başladı.2 ay sonra tekjrar gittim bu sefer başka bi ilaç verdi,ve ben "yüzümde cilt kuruluğu sorunu olduğumu söyledim aynı ilacı yüzüne de sür dedi.Akıllı davranıp önce burun kenarımda deneyim dedm,iyikide yüzüme sürmemişim sanki yaraya tuz bastılar olduğundan daha fazla yaktı ve acı verdi.İşim nedeni ile doktora şikayete gitmedim sonuçta cilt bu telafisi yok bi çok şeyin hasarı gibi.Laze epilasyon doktoruma anlattım bu durumda benim kremi al yok alamam diyorsan Bepanthen kullan derim dedi çünkü yan etksii yok dedi.Ben o zaman için "buda nesi bebek poposuna sürülen şey benim yzümü nasıl iyileştirebilir ki"dedim almadım.Daha sonra yüzümün genelinde soğuktan,ayazdan ve nedeni bilemdiğim bi sebepten hem kuruluk pullanıp dökülmeler öyleki cildim bir anda yaşlanıp kırışıyordu ve şişlik oluyordu hemde bu kuruluğa rağmen küçük küçük sivilcelenme ve tahriş.İnanılmaz acılı ve kötü görüntü.Nemlendirici sürsem sivilce de var sürmesem kuruluk.Başka bi hastanede cildiyeciye gittim,bana kozmetik bi ürün tavsiye etti aynı zamanada dermatop merhem yazdı.ben kozmetik nemlendirici yi almadım.hem fiyatı hemde bu bi hastalık ise kozmetik ile iyileştirmeyeceğini düşündüm.Dermatop krem çok iyi geldi.Yalnız hem aczacı hemde doktor 4-7 den günden fazla kullanma dedi.Nedeni o zaman için sormamıştım ama eczacı kortizon dedi daha sonraki alışlarımda.Ama cildiimi iyileştirmesinin,sivilcelerimi söndürmesinin ve daha güzel bir görünüm vermesinin yanında özellikle çene altımda dudak kenarımda küçük yağ bezeleri oluşturdu.Sonradan araştırdım bunları yapabiliyormuş.Yaklaşık 5-6 aydır kullanıyorum ama talimatlara uymadığım için belkide cildiim alıştı ,kullanmadığımda kötüleşiyor.Bırakmak istedim bu ilacı ,ve yaşmaya bal ve süt maskesi yaptım bi kaç gün hem gözenekler temizlensin hemde nemlensin diye... Ama yüzüm yine tahriş oldu,Kuruluk pullanma dökülme şişlik ve buna rağmen sivilcelenme.Tesadüfen yazdım ve burda Bepanthen kremi gördüm....
Şimdi çok uzun oldu ama bu sorun bi çok kişide hayat şartını etkiliyor bende olduğu gibi.... Sormak istediğim;
-1.Bepanthen krem,plus,veya merhem tüylenme yapsa neden lazer doktoru bunu tavsiye etsin,kaldı ki benim tüylenmem bitmediği için oda rahatsız bu durumdan.Tüylenme yapsa onu kullan dermi,kendi aşına su katarmı????
-2.Tüylenme hormon sorunudur.Ben tüylenmem azaldı ama bitmediği için lazer doktorumun tavsiyesi ile kadın doktoruna gittim tahliller yaptı ve hormonların yüksek diyerek yasmin verdi 3 ay kullan dedi şu an onuda kullanıyorum.Tüylenme yapsa bu krem tüylerimizden kurtulmak içinde bi çok ürün verildi.Sadece yüzeysel bi etken tüylerimizden kurtarmadığı gibi bu kremlerde tüyü arttırmaz kanaatindeyim.Öyleyse keller bunu saçına sürsün de saçları çıksın.
-3.Bepantheni dün ve bugün kullandım.Cildimde küçük pullanmalar ouştu.Tahrişler iyileşmeye başladı ama pullar oluştu.Sanırım yenilenme dediği şey bu.Eski deriyi ölü hücreyi bu şekilde atıp yenilenme oluşturacak....
Hepimizin cilt tipi,bünyesi,vücut işlevi farklıdır."Kesinlikle kullanmayın tüy yaptı,aman dikkat kararttı,iyice berbat etti,yada çok iyi geldi,mücize oldu"diye yazmadan önce lütfen cilt yapınızı,sorunlarınızı ncesinde ne kullandığınız ve nasıl ve ne şekilde başladğını yazarsanız insanlarda bizlerin yorumlarından kendilerince bişeyler bulbilirler... Çok uzun oldu okuyanlara teşekkür ederim.Ve bu durumda bana da tavsiye edebileceğiniz şeyler varsa lütfen bekliyorum...

cildim hassas, ve bu kremi sürdüm diye yüzüm alerji oldu! kızardı. cildiyeye gitmiştim daha önce, onu aradım ve bana kızdı. yüzüne o sürülür mü hiç dedi.

Arkadaşlar merhaba,

bu bepanthen in 2 çeşidi var; krem ve merhem olarak, zaten yazılmış, ben bizzat dermatoloğa ve kendi eczacımıza defalarca sordum..."krem" olanı yüze sürülüyormuş, ben yaklaşık 1 senedir yüz kremi olarak kullanıyorum, çenemde, regl dönemlerinde yüzümde sivilceler çıkardı, şimdi tek tük, en fazla regl dönemimde kabarıp iner şöyle bi...
ben nisanın 2. haftası tekrar dermatoloğa gidicem ve özellikle yine sorucam, yanlız ben özellikle banyodan sonra buhardan gözeneklerim açıldığı için ilk gül suyu ile tonik olarak yüzümü temizliyorum, sonra bepanthen krem i (mavi-beyaz olan yani)yüzüme sürüyorum......ayrıca size bir de bebak acıbadem sütü nü tavsiye ederim.....mükemmel makyaj çıkarıyor :KK66:

ben bepantheni 2 kez sürdüm devam ediyorum, hakikaten kızarıklarda azalma var cildimin yağınıda dengeledi ayrıca çok yönlü krem her türlü deri hastalığına birebir...

kızlar afişlerde gördüm bepantehene yüz kremi çıkmış.bepanthol el ve yüz kremi diye kullanan varmı aranızda bugün eczaneye sordum yoktu bulabilirsem alıcam.

bende denizde bayağa yanmıştım sonra bir abla bana bepantheni tavsiye etmişti bir kaç sürdüm ve yanıklarım gitmşti dudaktaki çatlağa bebeklerde popo kızarması ellerde kuruluk yara bere için müthiş bir şey bu krem :KK9:

bepanthene cilt hastalıklarında birebir bir krem içinde vitamin var zaten. ama çok uzun süre 1-2 sene gibi kullanınca kıllanma yapıyormuş ,bu yüzden çok uzun süre kullanmayın derim.
cildim için dr gitmiştim exipiyal diye bir krem vermişti ,ben cildimi yumuşacık yapıyor diye 2 sene kullandım 2 sene sonra sıcak soğuk ısı değişikliğinde cildimde aşırı kızarma ,pullanma olmaya başladı dermokozmetik satan bir eczacıya danıştım o da hangi ürünleri kullandığımı sordu exicipial deyince ,bir de 2 senedir kullandığımı duyunca şaşırdı .bu krem uzun süre kullanınca deriyi inceltirmiş, nasır kremlerinin de içinde olan üre bu kremde yüksek miktarda varmış . kesmemi önerdi önce bepanthene krem verdi 1 hafta kullandım sonra avenenin hassas ciltler için bir nemlendiricisi verdi çok memnun kaldım o gün bu gündür dermokozmetik markalardan vazgeçmem.

Ben de bepanthene 1 aydan fazladan kullaniyorum cildim cok guzele oldu arkadaslarim ne kullalniyosun diye soruyolar ayrica soylemeliyim ki kaz ayagimdaki kirisikliklar acildi :KK3:

yıllardır kullandığım kesinlikle vazgeçemediğim krem
valla o kadar boşuna kremlere para vermişim onca zaman
formül belli :
koza zeytinyağlı sabun ile yüzünü yıka
gül suyu ile tampon yap
bepanthen krem ya da merhem sür
bu kadar

mrb öncelikle :)
yüzümde kapalı komedonları ya da tek tük çıkan sivilceleri acayip sorun ederdm.
sıkar çıkarmaya çalışırdım,sivilcenin yarası bi yana tırnak izlerm olurdu .. Çok üzgünüm çoook sonra kuzenim tavsiye etti bhi kere sürmüştüm çok iyi gelmişti alalım diye ..
aldık ikimizde ve inanılmaz memnunuz..kendim kaşınıp da yara yaptıım bütün sivilceleri geçirdi.bi kaç iz kalmıştı onları da geçiriyor.
bu arada bahsettiğim bepanthene'in merhemi.söylediğinizde direk bunu veriyolar zaten 3 4 milyon gibi birşeydi herhalde hatırlamıyorum şimdi..
merhem yağlı biraz ama korkmayın bnm cildim yağlı olmasına rağmen kesinlikle aşırı yağlanma yaşamadım.sengözlerimebaksanab

benim cildimde yağlı sivilcem ve izleri var bana faydası olurmu sence hergünmü kullandın kullanma şeklini anlatırmısın cnm birde bepanthenenin hangisini aldın mavisinimi yağlı ciltlere uygundur diye ayırıyorlarmı anlatırmısın cnm bilgisizim bu konuda benimkinde Bepanthen Krem yazıyor rengi mavi bendekinimi kullanıyorsun cnm:)

Son düzenleme:
bepanthene için cildi inceltiyor diye duydum, genede çok emin olmamakla birlikte böyle söylentiler çıkmıştı..

X