Doğuma Hazırlık biokadin fitil hk

Bebeklerimize aldığımız eşyalar, hastane çantası, ürünler için tavsiye ve öneriler....

bebekistiyorumm

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
28 Mayıs 2009
24
0
46
Arkadaşlar merhabalar
ben 37 haftalık hamileyim, son kontrolümde doktorum bana normal doğum düşündüğüm için 'biokadin' vajinal fitil verdi bebeğin doğum sırasında mikrop kapmamısı için kullanman lazım dedi.ilacı alıp prospektüsünü okuyunca hamilelerin kullanmaması gerekir diye ibare vardı,dr umu aradım yok kullanabilirsin dedi ama çok kararsız kaldım.bu fitili gebelikte kullananlar varmı? yardım edin lütfen.bilmiyorumkismile

ben de enfeksiyonlu bi hamilelik geçirdim 39. haftadayım ama doktorum öyle bişeyden bahsetmedi tetenoz aşısı olmadın mı canım o zaten bu işe yarıyor

tetenoz enfeksiyonu farklı. steril olmayan şartlarda yapılan müdahalelerden (uygunsuz koşullarda yapılan doğum, kürtaj, ameliyatlar, enjeksiyonlar) veya toprakla (düşerek yaralanma gibi), dış ortamda bulunan metallerle (trafik kazaları, çivi batması gibi), ya da diğer maddelerle (kıymık batması gibi) yaralanma sonucu direkt temasla bakterinin kana geçerek çoğalması sonucu oluşur.ALINTI
bunları engellemek için oluyosun.
ama biokadin mantar enfeksiyonu, idrar yolları enfeksiyonu bu tarz enfesiyonlar için kullanılıyor.

Canım doktorun bana söylediği,bu fitili idrar yollarını temizleyip bebeğin doğum sırasında doğum mikrop kapmaması için kullanmam gerektiğiydi

Doktor önerisi ile ilaç kullanmanız,reçete ile de almanızı tavsiye ederiz.
Zira bilirsinizki size iyi gelen ilaç başkasına gelemeyeceği gibi,başkasına iyi gelen bir ilacın size kötü gelme ihtimali de yksek.
Bu sebeple konunuzu kapatıyor,iyi paylaşımlar diliyorum size.

X