Lekeler, Çiller balmumu ve zeytinyağı kremi(fravun kremi)

Lekeler, Çiller ve Cilt Rengi Sorunları

seliss

umuda yolculuk
Kayıtlı Üye
27 Ağustos 2007
409
5
42
slm kızlar geçenlerde derya baykalın proğramı izledim fravunların güzellik reçetesi olan yanık ,yara ,ve lekeler için kullanılan balmumu ve saf zeytinyağı kremi hazırladı bir tanıdığınında yüzü yandıktan sonra bu kremi kullanarak tedavi ettiği sölenio 10 yıldır düzenli kullanıyrmuş bende buna dayanarak güneş lekelerim için denedim balmumu ve zeytin yağını ocakta erittim bir kaba koydum belli bir süre sonra dondu yüzüme sürmekte zorluk çektim bu konuyla ilgili bilgisi olan arkadaşlar varsa paylaşalım lütfen.

slm kızlar geçenlerde derya baykalın proğramı izledim fravunların güzellik reçetesi olan yanık ,yara ,ve lekeler için kullanılan balmumu ve saf zeytinyağı kremi hazırladı bir tanıdığınında yüzü yandıktan sonra bu kremi kullanarak tedavi ettiği sölenio 10 yıldır düzenli kullanıyrmuş bende buna dayanarak güneş lekelerim için denedim balmumu ve zeytin yağını ocakta erittim bir kaba koydum belli bir süre sonra dondu yüzüme sürmekte zorluk çektim bu konuyla ilgili bilgisi olan arkadaşlar varsa paylaşalım lütfen.

tam ölçülerini yazarmısınız ?

bir avuç kadar balmumu yaklaşık bir kahve fincanı saf zeytinyağını benmari usülde erittim daha sonrasında kavonoza koydum ve bir süre sonra dondu sadece sürmekte zorluk çektim.

bu tarifi yiğenim yandığında komşusu vermişti etkili olduğunu söyleyebilirim yiğenim daha iki üç yaşındaıydı çorba tenceresini boca etmişti yapılan pansumanlada çok ağlıyordu bu karışımı ılıtıp sıvı haldeyken (çok sıcak olmayacak ) sürüyorsunuz hemen donuyor gün içinde sürekli tekrarlıyorsununuz yanıklar sulanmadan temiz bir şekilde iyiileşiyor izi de kalmıyor balmumu olöazsa parafin beyaz mumda oluyor
seliss belmari uslu eriterek ılk halde yüze sürülebilir zaten hemen dunuyor deneyip sonuçları yazarsan sevinirim

bu tarifi yiğenim yandığında komşusu vermişti etkili olduğunu söyleyebilirim yiğenim daha iki üç yaşındaıydı çorba tenceresini boca etmişti yapılan pansumanlada çok ağlıyordu bu karışımı ılıtıp sıvı haldeyken (çok sıcak olmayacak ) sürüyorsunuz hemen donuyor gün içinde sürekli tekrarlıyorsununuz yanıklar sulanmadan temiz bir şekilde iyiileşiyor izi de kalmıyor balmumu olöazsa parafin beyaz mumda oluyor
seliss belmari uslu eriterek ılk halde yüze sürülebilir zaten hemen dunuyor deneyip sonuçları yazarsan sevinirim

sağol canım bu tarif için derya baykal çok iddialı konuşmuşdu bende güneş lekelerim için bir defa sürdüm daha sonra donunca hüsrana uğradım senin dediğin şekilde yapmak lazım sanırım her sürmede biraz alıp eritmek gerekiyor.olmadı yine aktara gidip almam lazım balmumu

biz yanık için her kullanma öncesi erittik canım sonuçdan bizi haberdar et mum yüz için uygun olduğunu sanmam biz ozaman merkezden uzaktık elimizdekilerle yapmak zorunda kaldık yanıkta gerçekten başarılı

derya baykal elde oluşan yaşlılık lekesi içinde sürülebilir demişti eldeki lekelenmeyi geçirirse yüzede iyi gelir die düşünmüştüm.

deneyip görelim sonuçlarını paylaşalım arkadaşlar.

ben denedim Tam bir fiyasko kimse tam ölçüsünü yazmamış burda netten araştırdım kadının bir demiş 250 gr balmumu bir çay bardağı zeytinyağı. Bende bunu uyarak yaptım mikro dalgada mumu erittim zeytin yağını koydum hoop dondu tekrar ısıttım. Bu sefer sıvılaştı ama yüzüme süreyim dedim çok sıcak, azcık soğudu abartmıyorum 1 dk falan hemen dondu ne yapsam bilemedim acaba zeytin yağı azmı dedi az da aha ekledim yine olmadı öle bazı yerleri donuk bazı yerleri kaynar sürdüm artık suratım yandı resmen donunca sürülmüyor çünkü hemen dondu yüzümde pul pul dondu oldu, mum yaa resmen sürmek işkence her yere döküldü zaten vs vs.... vazelin gibi olcak demişler nasıl olcak çok merak ediyorum bilen varsa sölesin lütfen ve deneyenler yazsın. Evde hala balmumum var bekliyor almayın bence iyi bi tarif verilenene kadar...

Son düzenleme:
Bu karışıma yarım çay kaşığı bal katarsanız vazelin kıvamına geliyor balmumu donmuyor ayrıca çoğu krem balmumu ihtiva eder yüze sürülmesinde bir sakınca yok fakat zeytinyağı yüzde tüylenme yapar

bende benzer bir tarif duymuştum ama içinde bal ve yumurta sarısıda vardı
anlatan kişi çok övmüştü ama denemedim

bende çok uğraştım o balmumu kremini yapmak için sonra mesleğim gereği araştırmaya giriştim bir kimyager bir dermatolog arkadaşımdan yardım aldım . içine farklı ürünlerde koydum ve şahane ötesi bir krem elde ettim . ameliyathanede çalıştığım için sürekli ellerimizi yıkıyoruz ve yıpranıyor benim lateks allerjim vardı (artık yok ) mucize gibi gerçektende balmumu ve zeytinyağı şifa kaynağı diyebilirim ama doğru yapılırsa tabiki ben kremimin içine şunları koydum
vitamin e
kayısı yağı (gerçek olanı)
bephantene plus
menekşe esansı beyaz yasemin esansı (organik hazırladım)
portakal yaprağı özü(damıtarak çıkardım onun özünüde )
defne özü(damıtarak )
organik balmumu belgeli (sentetik kullanmayın)
saf zeytinyağı (mersin yaylasından has el yapımı )
ben bu kremi oğlumun pişiğine kullandım sonuç mükemmel
teyzem yüzündeki yaralara kullandı(inanın hiçbir ilaç fayda etmemişti) bir haftada yara falan kalmadı.
arkadaşım annesinin egzamasına kullanmış anında yoketmiş
ben hediye ederken bu kremleri . şimdi maliyetine yapıp satar oldum anlayacağınız sonuçlar inanılmaz derecede iyi ben yolculuklarda bir torba krem taşırdım yanımda
şimdiyse sadece bir tane taşıyorum el ayak yüz pişik daha ne olsun
. çok mutluyum yaaa böyle bir buluşa sahip olduğum için :KK62::KK64::KK64::KK64::KK64::KK64::KK64::KK64:

bende çok uğraştım o balmumu kremini yapmak için sonra mesleğim gereği araştırmaya giriştim bir kimyager bir dermatolog arkadaşımdan yardım aldım . içine farklı ürünlerde koydum ve şahane ötesi bir krem elde ettim . ameliyathanede çalıştığım için sürekli ellerimizi yıkıyoruz ve yıpranıyor benim lateks allerjim vardı (artık yok ) mucize gibi gerçektende balmumu ve zeytinyağı şifa kaynağı diyebilirim ama doğru yapılırsa tabiki ben kremimin içine şunları koydum
vitamin e
kayısı yağı (gerçek olanı)
bephantene plus
menekşe esansı beyaz yasemin esansı (organik hazırladım)
portakal yaprağı özü(damıtarak çıkardım onun özünüde )
defne özü(damıtarak )
organik balmumu belgeli (sentetik kullanmayın)
saf zeytinyağı (mersin yaylasından has el yapımı )
ben bu kremi oğlumun pişiğine kullandım sonuç mükemmel
teyzem yüzündeki yaralara kullandı(inanın hiçbir ilaç fayda etmemişti) bir haftada yara falan kalmadı.
arkadaşım annesinin egzamasına kullanmış anında yoketmiş
ben hediye ederken bu kremleri . şimdi maliyetine yapıp satar oldum anlayacağınız sonuçlar inanılmaz derecede iyi ben yolculuklarda bir torba krem taşırdım yanımda
şimdiyse sadece bir tane taşıyorum el ayak yüz pişik daha ne olsun
. çok mutluyum yaaa böyle bir buluşa sahip olduğum için :KK62::KK64::KK64::KK64::KK64::KK64::KK64::KK64:

canım mantıklı geldi kremin fiyatını öğrenebilirmiyim

ben de denedim bu kremi ama sadece balmumu ve zeytinyağı ile yaptım.çok güzel oluyor ama yüzümdeki tüm gözenekleri tıkanı ve sıvıcelenme oldu ama leke kapatmada çok başarılı.yüzünüzü sürekli temiz tutmaya gayret edin.bu arada zeynepcim kremin fiyatını ögrenebilirmiyim uygun gelişrse satın almak isterim bayağı güzel hazırlamış sın tebrikler:))

:KK74:

X