Et Yemekleri Frnda sebzeli et guvec (resimli)

acigul

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
23 Nisan 2009
679
7
bu tarifi bir siteden alıp denedim ve etler yumuşacık oldu tadıda guzel oldu tavsiye ederim

gve21237666935.jpg

gve1237666846.jpg

1 kg kuşbaşı et
2 adet patlıcan
2 adet kabak
2 adet havuç
3 orta boy patates
1 adet kırmızı sivri biber
4-5 adet sivri biber
1 büyük baş sogan
5-6 diş sarımsak
yaklaşık 2 y.k salça

kuşbaşı etleri yağda azcık soteliyoruz. ayrı bir tavada soğan ve havuçlarıda soteliyoruz. patlıcanları alaca soyuyoruz tuzlu suda bekletiyoruz.kabakları isteğe göre çizebilirsiniz ben kabuklu koydum.patateside soyuyoruz sebzeleri iri doğrarsak iyi olur çünkü 3 saat pişirdim ben sebzeler eriyor yoksa.sarımsakları ve biberleride doğruyoruz. ben hepsini ayrı ayrı tabaklara hazırladım ilk önce güvece dizmesi kolay olsun diye. en alta etin yarısını, üzerine soğan ve havuç,sarımsak patateslerin hepsini,birazda diğer sebzelerden koydum. sonra kalan eti onların üzerine en üstede kabak ve patlıcanın kalan kısmını ve kalan diğer sebzeleri ekledim. en üste azcık salçalı su yapıp koydum. tabi tuzunu aralarına serpiyoruz. güvecin ağzını folyo ile iyice kapattım ve 200 derecede 3 saat pişirdim. gerçekten çok güzel oldu. yapanlara afiyet olsun.

oy oy oyyy......ellerine sağlık.yarın akşam allah izin verirse bu yemeyi yapayım yafff.........walla canım çekti hee.......cokacimcoook
teşekkürler tarifin için....

X