Crinone jel %8 kullanımı????

mehtaperkan

Hoşgeldin Elif Nil'im
Kayıtlı Üye
28 Aralık 2008
673
16
46
Merhaba 2. tüp bebek tedavimizi oluyoruz dün yumurta toplama işlemimiz yapıldı. İlk denememizde doktorumuz progestan desteği için iğne vermişti ama o iğneler yağlı olduklarından çok fazla canımı yakmıştı ve 2 ay oturamadım doğru düzgün. Bu seferkinde başarı şansı farklı değilse eğer jel kullanmak istiyorum dedim ve bana crinone jel %8 verdi. bu sabah itibariyle kullanmaya başladım jeli. Sizlerden öğrenmek istediğim şu dün hemşire bize sabah akşam kullanacaksınız dedi ama doktorumuz bugün günde 1 kez kullanılacaksın dedi. netten okuduklarıma göre çoğu kişi günde 2 kz kullanmış kafam karıştı.......... Sizlerden kullanan var mı? Nasıl ve ne sıklıkla kullanıyorsunuz???? ne olur akşamdan önce cevap verin...

Merhaba 2. tüp bebek tedavimizi oluyoruz dün yumurta toplama işlemimiz yapıldı. İlk denememizde doktorumuz progestan desteği için iğne vermişti ama o iğneler yağlı olduklarından çok fazla canımı yakmıştı ve 2 ay oturamadım doğru düzgün. Bu seferkinde başarı şansı farklı değilse eğer jel kullanmak istiyorum dedim ve bana crinone jel %8 verdi. bu sabah itibariyle kullanmaya başladım jeli. Sizlerden öğrenmek istediğim şu dün hemşire bize sabah akşam kullanacaksınız dedi ama doktorumuz bugün günde 1 kez kullanılacaksın dedi. netten okuduklarıma göre çoğu kişi günde 2 kz kullanmış kafam karıştı.......... Sizlerden kullanan var mı? Nasıl ve ne sıklıkla kullanıyorsunuz???? ne olur akşamdan önce cevap verin...

ben günde bir kez ve sabah tam 7de kullanıyorm günde bir tanede folbiol var. onu ne kadar kullanacağına doktorum karar veriyor. hemşireler yanlış yönlendirmiş olmasın. çünkü benim hemşirem günde bir kez ve sabahları demişti.

Merhaba 2. tüp bebek tedavimizi oluyoruz dün yumurta toplama işlemimiz yapıldı. İlk denememizde doktorumuz progestan desteği için iğne vermişti ama o iğneler yağlı olduklarından çok fazla canımı yakmıştı ve 2 ay oturamadım doğru düzgün. Bu seferkinde başarı şansı farklı değilse eğer jel kullanmak istiyorum dedim ve bana crinone jel %8 verdi. bu sabah itibariyle kullanmaya başladım jeli. Sizlerden öğrenmek istediğim şu dün hemşire bize sabah akşam kullanacaksınız dedi ama doktorumuz bugün günde 1 kez kullanılacaksın dedi. netten okuduklarıma göre çoğu kişi günde 2 kz kullanmış kafam karıştı.......... Sizlerden kullanan var mı? Nasıl ve ne sıklıkla kullanıyorsunuz???? ne olur akşamdan önce cevap verin...[/

hayırlısı olur inşallah. ben tüp bebek değildi 4 kez aşılama oldum, hepsi negatif tabi. tüm aşılamalarda crimino jel kullandım. aynı şeydir herhalde. düşük riskini azaltmak içindi. ben günde 1 tane sıkıyordum hazneye. her akşam yatınca kullan demişti doktorum.

canım ben günde 2 kullanmıştım. hatta bir de prognex iğneyle beraber kullandım.
birde bunu kullanınca hemen yatma dedi hemşire. etkisini göstermesi içinmiş.bana denilen bu. bence sen iki kullan. bir de kullanan var ikide sonuçta progesteron transferden sonra gerekli. prognex iğnenin sertlikleri bende halen gitmedi iki ay oldu .

tedavin hayırlı olsun rabbim anne olmayı nasip eylesin inş. crinone jeli bende kullanıyorum günde 2 kez sabah akşam bir sorun olmaz kullanmanda doktoruna tekrar sor istersen ona göre kullan için rahat olsun

slm cnm bende yum toplama işleminden sonra iğne kullanmıştım 15 gün.pozitifi görünce dr um jele çevirdi ve crinone %8 kullandım4 kutuya yakın.ama bana drum sabahları günde 1 tane kullanmamı söyledi yani transferliyken sonuca kadar 2 daha sonrasında 1ede indirilebiliyodur..çünkü iğne kullanırken ben 2 ampul bi kerede yapılıyodu..
bu arada jeli kullandıktan sonra evin içinde dolaş biraz öylesi daha etkiliymiş...ve zamanla geri eline tortu şeklinde ekşimik kırıntısı gibide gelebilir rengi kahverengide olabilir sakın korkma çok normal...

Cevaplarınız için teşekkür ederim az önce doktorumu tekrar aradım (sabah eşime aratmıştım) yine 1 kez sabahları kullan dedi. İçime kurt düştü bir kere ama nihayetinde doktorum 1 kez diyor. Öffffff........ :44:

Dün sabah jeli saat 9 gibi kullanmıştım akşam 7 civarı içimden kahveringi garip akıntı karışımı birşey gelmişti. Bugün yine aynı saatte kullandım ama bu sefer öğlen 1 gibi aynı akıntım oldu. Niye bu sefer daha erken oldu??? Bilgisi olan var mı? Akıntıyla ilacın atılması etkisinin azaldığı anlamına gelmiyordur değil mi???

canım meraba öncelikle tedavin hayırlı olsun.güzel sonuçlar alırsın inşallah.
canım benim bu ikinci denemem.ilk denemem de günde 1 kez kullanmıştım.yanın da da 3 güne 1 proluton iğne olmuştum.ikisi de aynı etlkiye sahip zaten.malesef olmadı.
bu ikinci denemem.sabah akşam kullanıyorum jeli.ve diğer arkadaşların da bahsettiği gibi kullandıktan sonra hemen yatmıyorum hatta yatmadan 1 saat kadar önce yapıyorum ki ilaç dağılsın.
şükür canım şimdi 7 haftalığız.ama cuma günü biraz kanamam olmuştu.ve doktorum jeli günde 3e çıkarttı.ve bunun yanında yine iğne oldum.
ama sen doktoruna güven canım.
ben 2 doktora gidiyorum biri tarnsferimi yapan ama başka şehirde olan doktorum diğeri de şimdiki takip eden doktorum.ikisine de sordum bi zararı olurmu diye günde 2 kere kullanmanın.yok aksine rahmi yumuşatıyor,gerilip bebeğe zarar vermesini engelliyor dediler.zaten bizden salgılanan progesteron hormonuna destek ilaçlarmış bunlar.sen yine de kafanı yorma oldu mu.hayırlı haberlerle inşallah

merhaba canım
yumurta toplamından sonra transfere gününe kadar günde 1 kez sabahları uygundur.Özelliklede sabah yataktan kalmadan sık 5-10 yat sırt üstü sonra kalk.
Transfer gününde sonra dr günde 2 ye çıkarıyor.Sabaj 1 akşam 1 olmak üzere.
İlk defa kullanacaksın birişey ekliyeyim.Bu jel bazen zaman zaman geri geliyor bazen sıvı olarak bazen parça parça olarak bazen renk de değiştirebilir korkma sakın panik yap bu jelin etkisinden.

Hayırlı uğurlıu olsun şimdikten inş güzel sonuçlar alırısın...

jeli bende sabah akşam olmak üzere günde 2 kez kullanmıştım .
daha önceki denemelerimde iğne vermişlerdi, oda sabah akşamdı.

Dün sabah jeli saat 9 gibi kullanmıştım akşam 7 civarı içimden kahveringi garip akıntı karışımı birşey gelmişti. Bugün yine aynı saatte kullandım ama bu sefer öğlen 1 gibi aynı akıntım oldu. Niye bu sefer daha erken oldu??? Bilgisi olan var mı? Akıntıyla ilacın atılması etkisinin azaldığı anlamına gelmiyordur değil mi???

cnm o olacak sen saate güne hiç takılma olmadığı günde olur...vücut ilacın fazlasını geri atıyo...

Doktor aslında ne oldu niye aradın falan demiyor ama insan aklına her takılan şey için de aramaya çekiniyor :KK17::KK17:. Hepinize çok teşekkür ederim iyi ki varsınız... İnşaallah hepimiz emeklerimizin karşılığını hayırlısıyla alırız.

Bugün transfer için aradılar. Daha 3. günümüz, sevineyim mi üzüleyim mi bilemedim... Arayan hemşireye niye bu kadar erken transfer yapıyoruz dedim embriyo gelişimi bunu gerektiriyor dedi. Karmakarışığım...

Bugün transfer için aradılar. Daha 3. günümüz, sevineyim mi üzüleyim mi bilemedim... Arayan hemşireye niye bu kadar erken transfer yapıyoruz dedim embriyo gelişimi bunu gerektiriyor dedi. Karmakarışığım...

sen gönlünü ferah tut canım.benim de 2.gün transfer edildi.şükür bebişim benimle.tutacak olduktan sonra herşey bahane.sakin ol ve bol bol dua et 12 gün sonra da hayırlı haberlerle dön bize inşallah

jeli ben transfer sonrası sabah aksam kullandım ve haftada bir tane prolutan igne kullandım. Sonucumuz pozitif cıktı ve jeli 3 ay olana kadar kullandım 12 haftalığız bıraktım.İgneyide aynı zamanda bıraktım. Jeli kullanırken belli bi saatim falan yoktu ne zaman aklıma gelirse sabah yada aksam kullanıyordum. Öyle yatıyım yada dolasıyım diye bi cabam olmadı hic. Jel kullanımı süresince neredeyse hergün tortu gibi akıntılar kahverenkli lekeler geldi. Bunlar normal öyle saati falan yok hatta bazen adet baslaması gibi icinizden bisey akıyomus gibi gelebilir ben cok korkuyordum siz korkmayın. Bunların hepsi normal.

bende bu jeli sabah akşam kulanıyorum hemen kalkmıyorum geri falan da gelmiyor çok fazla transferimin 2. günü bugün 5 gündür kullanıyorum allah hepmize kucağımıza almayı nasıp etsin inşallah

Ben gün de 1 sabahları kullandım yukarıda da yazdığım gibi, doktora tekrar sorduğumda bu doz yeterli dedi. Çok şükür bebişim tutundu şu an kalp atışlarını duymak için bekliyoruz. Yalnız doktor bana kullandıktan sonra mutlaka yürü jel dağılsın dedi.

Merha
merhaba canım
yumurta toplamından sonra transfere gününe kadar günde 1 kez sabahları uygundur.Özelliklede sabah yataktan kalmadan sık 5-10 yat sırt üstü sonra kalk.
Transfer gününde sonra dr günde 2 ye çıkarıyor.Sabaj 1 akşam 1 olmak üzere.
İlk defa kullanacaksın birişey ekliyeyim.Bu jel bazen zaman zaman geri geliyor bazen sıvı olarak bazen parça parça olarak bazen renk de değiştirebilir korkma sakın panik yap bu jelin etkisinden.

Hayırlı uğurlıu olsun şimdikten inş güzel sonuçlar alırısın...
merhaba bende transfer sonrası 5 gün oldu bugün duştan sonra hepsini attı 4 saat sonra ve hafif pembelikle ufak kahverengi parçacıklarda vardı çok korkuyorum bişey mi oldu diye yada ilacı yapmazsam sıkıntı olurmu tekrar mı yapmalıyım bilgi de alamadım hastaneye de ulaşamadım hepsini atması sıkıntılı mı sizce ne olur beni aydınlatın teşekkür ederim şimdiden

Merha
merhaba bende transfer sonrası 5 gün oldu bugün duştan sonra hepsini attı 4 saat sonra ve hafif pembelikle ufak kahverengi parçacıklarda vardı çok korkuyorum bişey mi oldu diye yada ilacı yapmazsam sıkıntı olurmu tekrar mı yapmalıyım bilgi de alamadım hastaneye de ulaşamadım hepsini atması sıkıntılı mı sizce ne olur beni aydınlatın teşekkür ederim şimdiden
yerleşme kanaması olma ihtimali yüksek :)

X