evlenemedim , neden kısmet gelmez

Kısmet enteresan bir şey..
Ve vaktinde geliyor.. Belki inanılası zor bir cümle oldu bu ama.. böyle.. geliyor yani..
Çocukken hep merak ederdim, kısmetim nerede diye (Farkettim de sanki biraz evlilik meraklısı imişim.. vallahi şimdi farkettim=) Acaba hiç karşılaştım mı diye? Yıllar geçti.. Bizde kızlar çok erken evlenir.. Ablam dahil herkes 20 yaşından önce, en evde kalmışı 22 yaşında evlendi.. Kimse kalmadı.. ve ben, benim kısmetimin hiç karşıma çıkmadığına inandım... Bir yerden sonra fikrim uyuşmasa dahi, erkek arkadaşlarıma "evleneceğim kişi bu olmalı" gözüyle de baktım..
Hepsinden sonra, hayatımın ortasında ansızın beliren eşimi seçtim.. Bu hikayenin nedeni, nasılı, aslı/faslını anlatsam, inanın roman olur ve ciddiyim bu konuda...
Eşim, ilkokul arkadaşım.. birbirimizle asla konuşmadığımız, varlığını dahi seneler sonra hatırladığım (karşıma çıkınca f...bktan), hatırlayınca aslında ondan hiç hazetmemiş olduğumu da hatırladığım, beş sene birlikte okuduğum sınıf arkadaşım...
Eşimin sümüklü halini bilirim.. O da benim 23 Nisan'da tüm okul önünde okuyamadığım şiir yüzünden kürsüden apar topar ağlayarak inişim akabinde rezil oluşumu bilir...
Ama "evlilik muammadır işte" ve bu beş senelik tecrübe, inan evliliğe hiçbir şey katmıyor.. bu konuyu zaman içinde unuttuk bile... sanki oradakiler başkalarıydı...
Demek istediğim... Vakti geldiğinde, kısmetin seni bulacak..
Sadece doğru değerlendir.. "Evde kalmak" diye bir şey yoktur... Kısmetinde "evet/hayır" seçimi yapmak için özgürsün, sadece evleneceğin kişiyi/kişileri değiştiremezsin.. Ama ona "Hayır" ya da "Evet" deme özgürlüğün var...
Yani "evlilik" ya da "bekarlık" kararı elinde olacaktır...

bilemiyorum faydası oldu mu?
Çok güzel bir yaştasın...
ve umarım, çok güzel bir evliliğin olur...

Selamlar,

Kısmetini bulamadan evlenemek ayrı kısmetini bulupta evlenenmemek ayrı bir dert. Evlilik gerçekten şans işi. Bende 26 yaşındayım 4 yıllık güzel bir ilişkim var ama bizde maalesef ilişkimizi evliliğe götürecek fırsatı bulamadık bir türlü. Okul iş askerlik derken kaç yıl geçti. İnsanlar 6 ayda tanışıp evleniyor. Bir de dönüp bize bakıyorum hala evlilik için adım atabilecek şartlarımızı oluşturamadık maalesef. Allah hayırlısı nasip etsin demekten başka birşey gelmiyor elimden. Sözlenenleri nişanlananları gördüğümde gerçekten içim burkuluyor yalan diyemem. inşallah hepimiz hayırlısıyla yuvamızı en kısa zamanda kurarız.

bekarlık sultanlık
bende 29evlendim evleneli 6 ay oluyor
evet mutluyum ama bekarken yaşadığım gibi yaşayamıyorum e normal haliyle
bende sorun yapmıştım evlenmeden önce çevremde 18 ler 20ler evlenirken ben neden evlenemiyorum diye
ama bu işler kısmet
şimdi derdin 1
evlenince derdin 2 olacak bide kocanın derdi
sonra derdin 3 olacak kaynanan
sonra kayınbaban 4
görümcen varsa ettimmi sana 5
ee eltin falan bu böyle devam edip gider
bence sen böyle iyisin iyi :KK52::KK52::KK52:
daha doğacak çocuklarının derdinide saymadım:KK9:

bugday tanesi katıldım gülmekten.çok ii esprili bir dille açıklamışsın zor walla özenlcek bişe deil:) :KK52: :KK52: :KK52: :KK52: :KK52: :KK52: :KK52: :KK52: :KK52: :KK52: :KK52: :KK52: :KK52: :KK52: :KK52: :KK52: :KK52: :KK52: :KK52: :KK52: :KK52: :KK52: :KK52: :KK52: :KK52:

genel olarak bakıldığında evlenememelerin sebebi eski sevgilinin hayatından zamanını,hayallerini ,ümitleri çalması..onla olacak diye düşünürken bir bakmışsın aradığın insan o değil..ve böylece aylar geçmiş bakmışsın yıl olmuş..yıllar geçmiş bakmışsın yaşın ilerlemişş... genel olarak gördüğüm tablo bu... Allah herşeyin hayırlısını versin...mutsuz sorunlu bi evliliktense geç olsun ama güzel olsun .nacizane fikrim.

canım bende 28 yasındayım
hatta konularım var
orada bıtane uye ınatla 28 yas az az degıl dıye yuzume vurup duruyordu:KK55:

ben unıversıte ustune master ıs bulayım kendı ayaklarımın ustunde durayım derken
bu yasa geldım
hı bu arada 2 kısı ıle toplam 5 yıl bır ılıskı yasadım
ılkıyle ıkıncı senede ayrıldım
9 ay gectı dıgerı ıle basladım
hala beraberız ama bır turlu yoluna oturtamadık
benım ıkısı ıle beraberlerkende deyım yerındeyse pırlanta gıbı ınsanlar cıktı karsıma ve hepsını kacırdım
bu ılıskımde bıtıyorum ben dıye bas bas bagırıyor

bende evlenmek ve cocuk sahıbı olmayı cok ıstıyorum
Allah bu topıkte dertlı olan tum arkadaslarıma ıcınde de bana hayırlı bı es nasıp eder ınsallah
hepımız bu topıge yazarız

canım bende 28 yasındayım
hatta konularım var
orada bıtane uye ınatla 28 yas az az degıl dıye yuzume vurup duruyordu:KK55:

ben unıversıte ustune master ıs bulayım kendı ayaklarımın ustunde durayım derken
bu yasa geldım
hı bu arada 2 kısı ıle toplam 5 yıl bır ılıskı yasadım
ılkıyle ıkıncı senede ayrıldım
9 ay gectı dıgerı ıle basladım
hala beraberız ama bır turlu yoluna oturtamadık
benım ıkısı ıle beraberlerkende deyım yerındeyse pırlanta gıbı ınsanlar cıktı karsıma ve hepsını kacırdım
bu ılıskımde bıtıyorum ben dıye bas bas bagırıyor

bende evlenmek ve cocuk sahıbı olmayı cok ıstıyorum
Allah bu topıkte dertlı olan tum arkadaslarıma ıcınde de bana hayırlı bı es nasıp eder ınsallah
hepımız bu topıge yazarız

bende 27 yasındayımm 28 ime az kaldı bende bekarım :)))

arkadaşlar benimde 28 ime az kaldı bende bekarım üstelik karşıma okadar çok kısmet çıktıki arkadaşlarım benimle hep dalga gecer sana gelen kısmetle 10 15 kız gelin olurdu diye :))

üzülmeyin,alnınıza nezaman yazıldıysa,ozaman olacak.ne bir gün geri,ne bir gün ileri.
pozitif olun,bakımınızı yapın,rimelinizi eksik etmeyin:KK17: saçınızı savurun.
dışarıya negative elektro vermeyin.:KK52:
capcanlı olun.
epimiz eşsiz birer pırlantayız unutmayın.

herzaman rimel sürerdimm ama artık hafta sonlarıda evde de sürümmm :))

İnanamıyorum ya.
25-28 yaşında kızlar gelmiş "evlenemedim" diye ağlaşıyor.
İşiniz, gücünüz, arkadaşlarınız, hobileriniz, hayalleriniz yok mu sizin kızlar?
Ben 32 yaşındayım. Ben de hayat arkadaşımı hala bulamadım.Bütün arkadaşlarım evli ve çocuklu.hatta iki çocuğu olanlar var. Nişanlandım, 5 ay sonra ayrıldım, adam gitti 4-5 ayda tanıdığı biriyle evlendi. İnanın benim çektiğim yalnızlık ve acıyı hiçbiriniz çekmiyorsunuzdur. Ama yaşınız başınız daha kaç yaaa? Sinirlendirdiniz beni valla.

Son düzenleme:
evliliği olmazsa olmaz gibi görerek yapıyoruz sanırım hatayı...

olursa olur güzel birşey ama olmazsa da bu sizin eksikliğiniz değildir, olamaz da... insanın bekarken de yapabileceği kurabileceği harika bir hayatı olabilir...

kaldı ki tek basına mutlu olamayan, kendi kendini mutlu etmeyi bilmeden mutlulugu evlilikde ya da karsı cinsde arayan zaten evlense de mutlu olamayacaktır...

once insan kendine yetecek... sonra baskasına...

herzaman kendi hayatım için evlilik konusunda dilediğim sey, eğer şimdiki hayatımdan cok daha güzel bir hayatım olacaksa nasip olmasıdır...

gezin tozun eglenin hayatın tadını cıkarın... en son üzülmeniz gereken seye üzülüyorsunuz

bekarlık sultanlık
bende sorun yapmıştım evlenmeden önce çevremde 18 ler 20ler evlenirken ben neden evlenemiyorum diye
ama bu işler kısmet
şimdi derdin 1
sonra kayınbaban 4

:))) ayyynen katılıyorum arkadaşım.
ben de 29 yaşında evlendim, 5,5 yıl oldu evleneli. evlenmeden önce yalnız yaşadım uzun yıllar, amerikaya gittim bi sene orda kaldım, çok çalıştım, kendi ayaklarımızn üzerinde durdum, zor ama çook keryifli bi hayatım oldu. süper hayat yaşattım kendime, gezdim tozdum, istediğimi aldım, yeri geldi beş parasız kaldım yeri geldi lüks içinde yaşadım ama çok eğlendim :)
vee evlendim :KK53::KK53:
işte o zaman tanıştım seni mutsuz eden şeylere katlanmak zorunda olmanın, görmek istemediğin insanlara, duymak istemediğin şeylere sırf kocan için katlanmanın ne demek olduğunu. evlenmeden önce kimseye eyvallahı olmayan ben bir anda çok ciddi bir baskı altında hissettim kendimi. epey bi alışamadım evliliğe. bir de evleneyim yuvam olsun çocuğum olsun dedim ama allah seni inandırsın bekar evim şimdikinden güzeldi, en azından kendi zevkime göre döşenmişti. ha birde çocuk hala yok ortada, cinsel hayat dersen pek de iç açıcı olduğu söylenemez. yani bekar kalmakla çok bişi kaybetmiyorsunuz kızlarrr :KK3:

:))) ayyynen katılıyorum arkadaşım.
ben de 29 yaşında evlendim, 5,5 yıl oldu evleneli. evlenmeden önce yalnız yaşadım uzun yıllar, amerikaya gittim bi sene orda kaldım, çok çalıştım, kendi ayaklarımızn üzerinde durdum, zor ama çook keryifli bi hayatım oldu. süper hayat yaşattım kendime, gezdim tozdum, istediğimi aldım, yeri geldi beş parasız kaldım yeri geldi lüks içinde yaşadım ama çok eğlendim :)
vee evlendim :KK53::KK53:
işte o zaman tanıştım seni mutsuz eden şeylere katlanmak zorunda olmanın, görmek istemediğin insanlara, duymak istemediğin şeylere sırf kocan için katlanmanın ne demek olduğunu. evlenmeden önce kimseye eyvallahı olmayan ben bir anda çok ciddi bir baskı altında hissettim kendimi. epey bi alışamadım evliliğe. bir de evleneyim yuvam olsun çocuğum olsun dedim ama allah seni inandırsın bekar evim şimdikinden güzeldi, en azından kendi zevkime göre döşenmişti. ha birde çocuk hala yok ortada, cinsel hayat dersen pek de iç açıcı olduğu söylenemez. yani bekar kalmakla çok bişi kaybetmiyorsunuz kızlarrr :KK3:

çido yazdıklarını beğendim ne güzel ifade etmişsin kendini

çido yazdıklarını beğendim ne güzel ifade etmişsin kendini

sağolasın emacım, gerçekler bunlar wallaa, içerdekilerin dışarı çıkası dışardakilerinde içeri giresi var, böyle bişi evlilik!:KK53:

sabredin ve dua edin. Herşeyin hayırlısını dileyin. Bazı insanların yokluğu, varlığından daha hayırlıdır.
Rabbim herkese hayırlısını nasip etsin. Benimkide çok geç oldu, çok fırtınalar atlattık, şimdi çok iyiyiz, rabbime şükürler olsun..:nazar:
evlenme yaşıda yükseldi sanki son yıllarda. Evde kaldım diye korkmayın.
ne demişler, terazi var tartı var, herşeyin bir vakti var...
üzülmenize gerek yok ama dua etmeyi ihmal etmeyin, hayırlısından, sağlıklısından eş ve evlat, sağlıklı mutlu uzun ömür dileyin.
İsteyin, dua edinki ki Allah versin..

ben 28 yasında olan bırı olarak hayatımı kurdum calısıyorum
Allah'tan ıstedıgım bır yuva ve cocuk
hayatı paylasmak ıstıyorum
bu bır temennı bır dılek
yanı aglasmaktan cok bır temennı

sonucta bu yastan cok kendını hazır hıssetme ıle alakalı
bundan bır sene once bende 30 uma kadar evlenmem dıyordum
ama artık hazır hıssedıyorum kı ondan soyluyorum

evlılık evet şart ne için şart
gercekten sevdıgın bır ınsanla beraber yasabılmek ıcın ve onunla dunyaya bır cocuk getırmek ıcın
hanı evlenmeden beraber yasayabılecek varsa amenna
ama ben ancak sevdıgım kısı ıle tatıle ve bılumum yere beraber uyumaya evlenerek sahıp olacak bırıyım

sıkıntısı var mı yok mu tabıkı
ama ısyerımde evlenmemıs bır suru bayan var
ve hepsının bana tek dedıgı sey evlen
Allah hayırlısını versın

kımsenın mutlulugunda gozum yok
herkese mutluluk ve kalbındekını Allah'ın vermesını dılerım
ben evlılıgı ıcın hem Allah'ın emrı, hem sevdıgı bır adamla beraber olmak ve cocuk sahıbı olmak ıcın ıstıyorum

Yukarıdaki arkadaşa katılıyorum..Şimdi ben gayrimeşru ilişkiler yaşasam ,geçici sevgililerle tatillere gitsem ,sperm bankasından çocuk yapsam ,evliliği aramam da gayri meşru yapmak istemiyorum;benim hayat anlayışıma,dünya görüşüme ters.Oyüzden meşru zevkler evlilikle mümkündür..Ha belki de bazılarımız evlenemeyeceğiz..Başımızı büker yaşarız;razı oluruz..İçine içimde ukde kalmaz mı ;kalıır..Evlenme meraklısı lafını da hoş bulmadığımı söyleyeyim.Gayet normal meşru bir temenni..Arkadaşlar burda sıkıntısını paylaşmış sadece..Ama sıkıntı ileri düzeydeyse o zaman bir dur demeli insan kendine..razı olmalı..
Çocuk için yumurta dondurma nasıl oluyor ;arkadaşlar?Daha önce evlenmiş olanlar yaptırabilir diye düşünüyorum..
Bir de belki söylediğim 28 yaşındaki hiç evlenmemiş arkadaşlara belki motive olur;hiç üzülmesinler 35 yaşında olup boşanma yaşamış olanlardan şanslılar;boşandıysan evlenmek daha da zor..Bir sürü evlenebileceğin insanı otomatikmen kaybediyorsun;bence sorun değil;ama karşıdakiler sorun yapıyor..Sorun yapmayanı da beğeneceksin diye birşey yok..Etraftada kimsecikler yok istediğim beğendiğim gibi malesef..Boşanmış dahi çıkmıyor bana;güzel ,hanım,çalışan biri olduğum halde...4 yıldır bir tane çıktı onu da ben beğenmedim..

bekarlık sultanlık
ama bu işler kısmet
şimdi derdin 1
sonra kayınbaban 4

:KK52::KK52::KK52::KK1::KK1:

cnm ınsanın dogum ewlenme we ölüm tarihi belliymis zaten dinimizce böyle yani oyuzden uzulme kısmeti weren Allah hayırlısıyla wersin insallah:123:

X