Çocuk Hastalıkları Geçici sinovit-kızım ayaklarının üstüne basamıyor

Bebek Hastalıkları, diş çıkarma, bebeklerde kusma, bebeklerde ishal, bebeklerde uyku düzensizliği

pIRILTIMm

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
5 Mart 2011
190
0
merhaba, 3,5 yaşındaki kızıma geçici sinovit teşhisi kondu.tam 1 ay önce başlayan ateş,boğaz enfeksiyonu şikayetlerinin 4.gününde kollarını ve bacaklarını kullanamamaya başladı.çok canı yanıyor dokundurmuyordu bile.10 gün hastanede yattık.taburcu olduğumuzda yürümeye başlamıştı fakat boğaz enfeksiyonu yineledi onca antibiyotiklere rağmen.ateşi 1 aydır hep yüksek ve şu 2-3 gündür yine ara ara kollarını bacaklarını kullanamaz oldu.bir sağ bacağı,bir sol kolu,bir sol bacağı sürekli yer değiştirerek acı veren bir hareket kısıtlılığı yaşıyor.daha önce buna benzer şkayetler yaşayanınız var mı sizlerde ya da çevrenizde sinovit geçiren birileri oldumu??ne zaman geçecek,ara ara gelip gitmesi normalmi bu atakların?bilgilerini paylaşan olursa sevinirim..

oğlumda da 3 yıl önce geçirdiği soğukalgınlığının ardından buna benzer bir durum oldu..
bacağında ağrı hissediyordu,basamıyordu,hemen acile gittik ortopedi vs. kaç hastane gezdik..
küçük çocuklarda böyle rahatsızlıklar yaşadıklarında eklemlerinde bu gibi şikayetler olabiliyor dediler
birkaç kez yaşadık..ama sinovit şeklinde bir teşhis denilmedi bize..
baltalımanı kemik hastanesine gittik oradaki ortepedi doktoru,7 yaşına kadar sürer bu durum ara sıra dedi..
ağrı kesici şuruplarla hafifliyor..çok ağır seyretmedi bizim şikayetimiz..hastaneye yatacak,elini kolunu kullanamayacak kadar olmadı..

yazın hiç olmuyor, kışın hastalandığında oldu..
geçmiş olsun

Son düzenleme:
çok teşekkürler tatlıgacı,bizim maalesef şikayetler hala devam ediyor.2-3 gün aralıklarlada olsa eklem yerlerinde ağrı, topallayarak yürüme,döküntü,ateş gibi 2buçuk ayı geçti heralde.azaldı ama devam..busefer 2 hafta 9eylül üniversitesinde yattık,ama sonuç teşhis yok:KK43: bizimde geçirdiği boğaz enfeksiyonuna bağladılar durumu,yani açık açık ''tam anlayabildiğimiz bi durum değil ama heralde bundandır'' dediler,onca teste,tahlıle rağmen binlerce soru cevapsız kaldı kafamda..bende ağrı kesicilerlee idare ediyorum şuanda..çok çok şükür en azından,en kötü ihtimallerin olmadığının net sonuçlarını aldık tahlillerden.Allahım kimsenin evladını sağlığından etmesin.sizede çok çok geçmiş olsun,bi daha yaşatmasın..

kızımdada nerdeyse 2 haftadır aynı sorun var.ama bızde şişlikte var sol dizinde sabahları basmak ıstemıyor yere basınca aglıyor fakat daha sonra aynen yurumeye kosturmaya devam.2 cocuk doktoru 2 ortopedıcıye goturduk.cocuk doktoru asıdan sonra olmus olablır dedı.fılmlerınde bısey cıkmadı.son gıttgımız doktor sınovıt dedı.1 haftalık antıbıyotık verdı gecmezse ordakı sıvıyı yada ıltıhabı sırıngayla cekıcez dedı bu arada kızım 14 aylık.mahvolduk kac gundur.bılmıyorum 3 gun oldu ılacı kullanalaı ama bı değişiklik olmadı henuz.bır kaç gun daha beklıcez gene bı degısıklık omazsa bır tane prof varmıs cocuk romatızması alanında ona goturcez.rabbım cumlesıne sıfa versın.

çok geçmiş olsun bettar,şuan nasıl kuzucuk? ilaç umarım işe yaramıştır yani doğru teşhistir.romatizmal bir durum değildir inşallah.
biz o kadar çok,farklı ilaç kullandıkki maalesef.bizim şikayetler hala devam ediyordu 3 hafta önce yine ayak bileği şişti,kızardı falan bi anda yürüyememeye başladı bu seferde ege üni.gittik,ramatolojide dr. ayağının o halini görünce direk akdeniz ateşi olduğunu söyledi ve daha önce yapılmış olmasına rağmen fmf testini yineletti.daha geniş kapsamlısını istedi yani. 1 aydan önce gelmiyor kan sonuçları,hala daha bekliyoruz.sonuç gelmemesine rağmen dr. acil ilacına başlayalım dedi ve 3 haftadır kullanıyor.çok şükür 2 haftadırda bi sıkıntı yaşamıyoruz.sizde ateş oldu mu bilmiyorum..bu arada ben o kadar çok dr dolaştım ki, hatta duydunuzmu daha önce bilmiyorum ama homeopati denilen bir nevi alternatif tıp sayılabilecek bitkisel içerikli tedavi yönteminide şu anda kullanıyoruz.belki o işe yaradı tam bilemiyorum tabi.bu alanda yurt dışındaki en üst isimlerden eğitim almış bi homeopatistle görüştük ve o bayanda sizin dr.un söylediği gibi aşıdan olduğunu söyledi.çünkü ilk bu hastalık çıkmadan 20 gün önce kızım hepatit a aşısını olmuştu.test sonuçları negatif çıkarsa daha çok inanıcam aşıdan olduğuna.aslında inşallah negatif çıksın diye dua ediyorum..
umarım sizinde gelip geçici bi durumdur ve bi daha yaşamazsınız inşallah minik prenses en kısa zamanda sağlığına kavuşur..

pırıltım anca fırsat bulabıldım kosturmaktan.son bahsettıgım tedavı hıc bır seye yaramadı.o bahsetmıs oldugum proftan randevu almıstık zaten bıraz yogun oldugu ıcın 4bıraz beklemek zorunda kaldık. o ara doktoru arastırırken netten makalelerını yayyınlarını okudum ve tamam dedım benım kızımın hastalıgı bu dedım.oligoartüker jia dıye romatızmal bır hastalık.haftalardır mahv durumdayım.ama genede sukurler olsun Rabbıme dıyorum beterın beterı var tabıkı.ama elde değil ıste cok uzuluyorum.doktorumuzdan cok memnunum.cerrahpaşa ramatolojide özgür kasapçopur.kan tahlıllerımız cok yuksek cıktı.bızım hastalık genelde 6 yasından kucuk kızlara vururmuş.riski ise gözde korluk.sadece bızım tıpte var diğer tıplerde goz rıskı yokmuş.ana testı ıle alakalıymıs oda bızde pozıtıf cıktı.3 ayda bır goz muyanesı olucaz.1 hafta onve ıbuprofen ıcerıklı ılaç kullandık dolven gıbı ama kontrole gıttıgımızde ilerleme goruldu o yuzden doktor dırek kortızonlara gectı.su an ilaç kullanıyoruz.offf ıcım oyle dolukı.sabahları hıc basmak ıstemıyor yavrum dızının sıslıgı hıc ınmedı zaten.sonra acılıyo bı daha kosturuyo tek sevındıgım nokta bu tıpte agrı olmamamsı .rabbım cumlemızın evlatlarına en kısa zamanda sıfa versın ıns.tek duam bu.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bettar çok çok geçmiş olsun,çok üzüldüm,senin ne durumda olduğunuda az çok tahmin edebiliyorum.insanın canından can koparıyolar gibi kalbin sızlıyodur,bende aynı bu durumdaydım 5 ay.insanın evladını o şekilde görmesi,acı çekmesine engel olamaması,elinden bişey gelemeyişi insanı deli ediyo:KK43: ortalama 1 aydır ilacı kullanıyoruz iyi çok şükür bi sıkıntı yok bizde,hala daha fmf sonucumuz gelmedi.bu sabah yine ardığımda haftaya cuma çıkacağını söylediler.bitaneside 20 gün sonra gelcekmiş.bende ki durumlar böle.
neyse senin bahsettiğin hastalığı biliyorum,bizde 9eylülde yattığımız dönem en çok üstünde durup araştırdıkları,şüphelendikleri jia'ydı.aynı öyle sabahları basamayıp sonradan açılıyo ayak diye üstünde çok durdular.ama negatifti tabi sonuçlar.birde bizde agrı yerleri sürekli yer değiştiriyordu.diz,bilek,kalça,omuz,dirsek;yani eklem yerlerini dolaşıyodu...sizinkinde öyle bi durum olmuyomuş heralde dr.umuz öyle demişti,''ağrı noktaları sabit olur,simayda öyle değil''demişti..o yüzden elemişlerdi 10 günün sonunda jia seçeneğini.ama hatırlamıyorum ondada ömür boyu ilaç kullanımını gerektiriyomuydu nasıldı diye?*keşke olmasaydı,gelmeseydi bu hastalıklar kuzularımıza ama en azından teşhisi konulmuş tedavisi olan rahatsızlıklar.bende kendime hep bunu söyleyerek rahatlamaya çalışıyorum bi nebze de olsa.dediğin gibi beterin beteri var.göze vurma durumundan bahsetmişsin bir de,bizdede böbreklere vurup böbrek yetersizliği yaratıyomuş fmf.tabi bunların ikisi de ilaç tedavisi almayan ve çok geç teşhis edilen hastalar için geçerli.çok şükür şanslıyız o konuda da diye düşünüyorum..
daha çok küçükler,keşke hiçbirine gelmese böyle hastalıklar.Allahım nerde varsa hepsine şifasını versin inş.sizede tekrardan çok büyük geçmiş olsun.en kısa zamanda iyi haberlerini alalım prensesin.

X