Saç Bakım Ürünleri saçlarım yandı lütfen yardım edin

herkes kestır kuurtul demiş ama ben kestırıp kurtulmaktan yana değilim benımde saçlarım yandı taradığım her saçım küçük küçük kopuyodu sıyah gıyemıyodum ama ben kestırmedım 3gunde bır saç bakımı yaptım bildiğin zeytınyağıyla, aktardan aldığım kuru saçlar için yapılmış bakımlarla ilk önce işe yaramıyo gibi gorunen bu bakımlar saçlarını o kadar güçlendırıyor ki hanı dıyolar ya saç aslında uçlardan uzuyo onun için sağlıklı olması lazım dıye ama benım saçım her ay her zamanki gibi uzuyodu çunku her ay dip boyasına gidiyodum ... onun için kısa saçı pek sevmeyız biz yanık da olsa uzun olsun ısterız ...
o yanıkları mınumum duzeyde görmek için kesınlıkle sana saç serumu önerıyorum ama bu onarmaz mesela fön çektirdiğğinde saçının yanıklarını kapatır. loreal özellıkle süper 50tl ye aldım 1 yıl gitti bana kuaförden almıştım...
her banyodan önce 10 dk bile olsa ısıt zeytınyağını sür o yanık yerlere.... ust uste farklı bakımlar yapma saçı yorduğu için sonuç alazsın...
ben kestırmeyın dıyorum kesınlıkle hemde....
saça bakım yapın saç hiç de ölmüyo sadece kurtarılmayı beklıyor....

herkes kestır kuurtul demiş ama ben kestırıp kurtulmaktan yana değilim benımde saçlarım yandı taradığım her saçım küçük küçük kopuyodu sıyah gıyemıyodum ama ben kestırmedım 3gunde bır saç bakımı yaptım bildiğin zeytınyağıyla, aktardan aldığım kuru saçlar için yapılmış bakımlarla ilk önce işe yaramıyo gibi gorunen bu bakımlar saçlarını o kadar güçlendırıyor ki hanı dıyolar ya saç aslında uçlardan uzuyo onun için sağlıklı olması lazım dıye ama benım saçım her ay her zamanki gibi uzuyodu çunku her ay dip boyasına gidiyodum ... onun için kısa saçı pek sevmeyız biz yanık da olsa uzun olsun ısterız ...
o yanıkları mınumum duzeyde görmek için kesınlıkle sana saç serumu önerıyorum ama bu onarmaz mesela fön çektirdiğğinde saçının yanıklarını kapatır. loreal özellıkle süper 50tl ye aldım 1 yıl gitti bana kuaförden almıştım...
her banyodan önce 10 dk bile olsa ısıt zeytınyağını sür o yanık yerlere.... ust uste farklı bakımlar yapma saçı yorduğu için sonuç alazsın...

katılıyorum benmde yaktım saçımı oryel kurbanı olarak:S az az bakım yapa yapa kurtldum şu anda çok sağlıklı

zeytinyağını arındırmak bayağı zor ..ben biraz yağlı bırakıyorum,çok fazla şampuanlamıyorum,2 kere..

bende öyle o yüzden sanki banyo yapmamışım gibiyağlı yağlı gibi duruyo ama en fazla 2 kere şampuanlıyorum yoksa zarar veririm bakımın anlamı kalmaz:KK50:

canım inan kestırmemek için her yolu denedim tek care kestırmek oldu çünki gercekten feci bir durumdayı saçlarım belkide ben doğru bakımı uygulayamadım:KK30:

canım inan kestırmemek için her yolu denedim tek care kestırmek oldu çünki gercekten feci bir durumdayı saçlarım belkide ben doğru bakımı uygulayamadım:KK30:

bence sen endoğru olanı yapmışsın.çok enteresan yanmış saç nasıl topralanbiliyo?bakımlar sadece daha fazla kırılmasını önleyebilir.o dediğiniz yağ bakımlarını bende çok uygulamışımdır saçlarım hiç bizaman yanık ve kötü olmadı çünkü kırıldığı yerden sürekli kestirdiğim için uçlarında ne bir çatal düğüm incelik veya yanık var hiç bir bakımla bu görüntü gitmez arkadaşlar..artı saçlar kökten kanla beslenir uçlardanda beslenmesi ve sağlık uzaması için kesilmeli..aksini söyleyen arkadaşlara saygı duyuyorum tercih mselesi. ben kestirin saçlarınızı derken doğru olanı ve faydalı oması adına söylüyorum yoksa banane.

çok doğru söylemıssınz gercekten çok uğrastım saclarımı kurtarmak için ama malesef suan küt kestırdım üstleri biraz kısa oldu çünki ancak gitti yanıklar altlarda çok az var onlarıda uzayınca kestırıcem su aralar pek bakım yapamıyorum ama zeytinyağı ve sirke sürüyorum zaman zamanda barcelona yağı.uzamasını çok istiyorm ama artık anladım ki ayda en fazla 2 cm uzuyor saclarım ondan fazlası hayal bıraktım zamana :KK66:

Ben sana kestirmekten başka bir mucizevi çare önereceğim , İstersen deneyebilirsin. Keratin bakımı ve brezilya fönünü evde uygulayarak saçlarını daha sağlam parlak yapabilirsin. forumda kılıçbalığı'nın açtığı konular var bence onlara bi göz at , hepimiz uyguluyoruz :21: sevgiler

http://www.kadinlarkulubu.com/sac-b...nu-keratin-tedavisi-yapmanin-incelikleri.html

Kılıçbalığı'ndan alıntıdır..
"Kısaca, Brezilya Fönü yalnızca saç düzleştirmek isteyenlerin değil aynı zamanda saçları kuaför gazabına uğrayıp yanmış olan kızlar içinde başarılı bir bakım sistemi olmaktadır, herhalde 2 sene saç bakımı yapsam saçlarım hiç bir şekilde bu derece iyileşme göstermezdi bu yüzden ben saç problemi yaşayan herkese bu bakımı tavsiye ediyorum...Elveda lastikler ve yanıklar, hoş geldin sağlıklı saçlar..."

Son düzenleme:
kızlar benimde yağ bakımı yapanlara bir önerim olucak, bilmeyenler için yazıyorum. yağ bakımı uyguladığınız saçlarınızı yıkarken, saçınıza önce su değdirirseniz yağ saça yapışır ve arındırmak çokdaha zor olur. ben bir maşrabanın içine kullandığım şampuandan biraz koyup üzerine sıcak su koyuyorum saçlarıma önce bu şampuanlı sıcak suyu döküp yine hiç su değdirmeden (zaten ıslanmış oluyor saçlarımız) biraz daha şampuan sürüp duruluyorum. sonra 2.şampuanı uyguluyorum ve yağdan eser kalmıyor. hemde o yağı arındırmak için defalarca kez şampuan kullanıp yapılan bakımı heder etmiş olmuyorum. bunu kuaförümden öğrenmiştim benim çok işime yaradı, umarım sizinde yarar:KK34:

Ben de saçları ile sürekli oynayanlardanım.Sarıdan siyaha siyahtan bakıra bakırdan kumrala derken saçlarım maf'oldu.Öncelikle saçlarımı yanan yerden kestirerek en mantıklı şeyi yaptığımı düşünüyorum.Sağlıksız olan saçı kafamdan attım ve paul mitchell onarıcı şampuan kullandım çok işe yaradı saçlarım 3 haftada kendine geldi.Bu arada önce şampuanı kullandım sonradan saçlarımı kestirdim kalan yerden çoğunu kurtardım diyebilirim.şuan yine sarı saçlarla mutluyum
Saçlar yandıktan sonra ve kestikten sonra insan üzülmesi lazım canım.

Benim de saçlarım röfleden kurudu ve yandı. Ama çaresini bulamadım. Hala umutla araaştırmalarım oluyor ama biraz da yoruldum, bıktım valla.

Bende ayni seyi yaşadım saçlarıma keratin uygulamasi yaptirdim saçlarım duzeldi çok memnun kaldim.sanki hic islem görmemiş gibi şu an yaptırana 4 ay oldu çok memnun kaldim

Bende ayni seyi yaşadım saçlarıma keratin uygulamasi yaptirdim saçlarım duzeldi çok memnun kaldim.sanki hic islem görmemiş gibi şu an yaptırana 4 ay oldu çok memnun kaldim
RÖFLELİ SAÇ BAKIMI
Arkadaşlar anlattıklarınız güzel, fakat kesin bir sonuç değil. Ben size tecrübe ettiğim çok çok memnun kaldığım çok daha kolay ve kesin kalıcı evde saç bakımı uygulamamdan bahsetmek isterim. Çünkü arkadaşların anlattıklarından şunu anlıyorum, mesela bir sürü bakımdan sonra bir de krem sürüyor ve soğuk suyla duruluyor. Bu şu anlama gelir, yani yıpranmış saç pullarının arasını sentetik kremle vs dolduruyor, akmaması için de soğuk suyla duruluyor. O an o gün kendini iyi hissediyor. Sıcak suyla yıkanınca yine eski tas eski hamam oluyor. Demek ki bu onarım değil, bu bir geçici tatmin veya geçici konfor.

Şimdi gelelim benim çok kolay ama kalıcı röfleli saç bakımı yöntemime. Bir kere ben röfleden yanan yıpranan saçımı önce silikonsuz bir şampuanla iki defa sıcak suyla yıkıyorum. Saçımda en ufak bir krem ve diğer kozmetik kalmıyor. Sonra krem sürmeden saçı yüzde yüz kurutuyorum. Kuru saçıma direk katkısız keratin yüklüyorum. Saçımda bir gece bekletiyorum. Sabahleyin yumuşatıcı özellikteki bir şampuanla yıkıyorum ve bitkisel bir saç bakım veya maske uyguluyorum. Özellikle Hindistan cevizi içeren bir bakım kürü veya maskesi olması çok daha iyi. Maskeyi duruladıktan sonra muhteşem saçları görünce gözlerinize bile inanamazsınız. Hem onarılmış saçlar hem de yumuşacık hem de parlak ve canlı.

İşte bunun sırrrı şu; katkısız keratin hasarları net bir şekilde dolgu ve kaynak yaparak hasarları ve kırıkları onarıyor, saçları pürüzsüzleştiriyor. Güçlendiriyor. Bakım maskesi de yumuşak ve parlak yapıyor. Burada önemli olan, benim bu iki ayrı bakımı birleştirmemdir. Yoksa tek başına katkısız keratin yüklenirse saçı onarır , pürüzsüzleştirir, güçlendirir ve hacim de verir. Fakat gerçek katkısız keratin saça asla yumuşaklık vermez. Yumuşaklık verdiyse bilin ki o keratin değil kimyasal sentetiklerdir.

Saça yumuşaklık ve parlaklık veren ise saç bakım yağları hindistan cevizi jojoba argan ve yumurta bal süt gibi diğer yardımcı maddelerdir. Oysa bakım yağları ve diğerleri asla ve asla saça dolgu ve kaynak yapamazlar. Suyla birlıkte akıp giderler. Fakat kimyasal katkı içermeyen keratinler saçta ebedi tututnabilirler.

İşte bu muhteşem ikili uygulama ile ben inanıyorum ki değil benim yanan saçlarım, tüm yanan, röfleden ve boyadan kuruyan veya fönden düzleştirmeden dolayı aşınan saçlar ve çok hassas kırık saçların tamamı çok çok fayda görebilir.

Deseniz ki sana iyi gelen bize de iyi gelir mi? Haklısınız, ama aynısını arkadaşım Yelize de yaptık, Onun saçları hep röfleli. Kocası röfleli istediği için mecburen öyle yapıyor. Ama saçı çok yıprandı adeta adım adım yandı kurudu. İşte bu kadar hasarlı saçı da tedavi edince artık diğerlerini neden etmesin. Mutlaka denemenizi tavsiye ederim.

zeytin yağı sürdüm canım yumuşak yaptı fakat saçlarımı çok yağlandırdı:44:
Canım sanırım siz yeni çıkan ürünlerden habersizsiniz. Benim de başıma benzer durumlar geldi, saçlarım açıcılardan fena halde yandı. Ne yaptıysam olmadı. Sonunda keratin bakım yaptım o da olmadı, fakat Katkısız Keratin çıkmış, hemen onu da denedim, sonuç mükemmel oldu, saçlarım ayağı toparladı, ben tam setini aldım, devam ettikçe saçlarım günden güne düzeldi. Çok da masraf etmedim evde kendim yaptım. Kendi şampuanıyla yıkadım, kuruttum, sürdüm, sabaha kadar beklettim ve yıkadım, muhteşem oldu. Saaçlarımı tanıyamadım.

Gerçek keratin hangisi ve nasıl oluyor?siz hangisini kullandınız mesela
Gerçek keratin yüklemesini soruyorsunuz, yukarıda yazımda var, Katkısız Keratin bulmanız lazım, yoksa etkisi kısa sürer paranız da boşa gidebilir.

Gerçek keratin hangisi ve nasıl oluyor?siz hangisini kullandınız mesela
Canım burada sanırım marka vermek site kurallarına göre yasak olabilir, siz kendiniz katkısız keratin ararsanız sanırım bulursunuz, yeterki içinde kımyasal katkı olmasın derım. Yoksa saçı daha da yıpratabilirler.

Ya Cnm baktım şu katkisiz keratine.ampul şeklinde,küçücük bişey.bunu nasıl saçıma uyguluycam anlamadım.yardımcı olur musun?yoksa yanlış yere mi bakıyorum anlamadım.ürünün baş harfini soyle bari ya.nasıl bişey olduğunu anlamadım bi türlü

Canım sanırım siz yeni çıkan ürünlerden habersizsiniz. Benim de başıma benzer durumlar geldi, saçlarım açıcılardan fena halde yandı. Ne yaptıysam olmadı. Sonunda keratin bakım yaptım o da olmadı, fakat Katkısız Keratin çıkmış, hemen onu da denedim, sonuç mükemmel oldu, saçlarım ayağı toparladı, ben tam setini aldım, devam ettikçe saçlarım günden güne düzeldi. Çok da masraf etmedim evde kendim yaptım. Kendi şampuanıyla yıkadım, kuruttum, sürdüm, sabaha kadar beklettim ve yıkadım, muhteşem oldu. Saaçlarımı tanıyamadım.
Lütfen yardımcı olun bana

X