Cilt Bakımı Ürünleri kaz ayaklari için etkili bir krem biliyor musunuz?

Cilt Bakımı Ürün Tavsiyeleri
Valla ben Denizötesi nickli arkadaşın yalancısıym..tatlicadiarzu

Selam kızlarbenim göz altı morlukları we kırışıklıkları için kullandığım bir tarif war..bence yağ yerine bunu kullanın haftada 3 gün yapıyorum bazende gerek görmedğimde 1 hafta filan hiç yapmıyorum...
1 çay kaşığı yaş maya
1-2 damla yağsız süt..
bunu karıştırıp yatmadan 20 dk önce sürüyorum we soğuk suyla yıkayıp yüzümü yatıyorum..
çok faydasını gördüm...kimde bi kırışıklık, kaz ayağı görsem hemen tawsiye ediyorum...gergin yapıyor elastikiyetini artiriyor ne hikmetse...we de nemli tutuyor kırışmayı önlüyor...
ben eskiden morluklar için her gün hatta ewdeyken bile kapatıcı stick kullanırdım bitmesen yenisini alırdım denizden bile çıksam sürerdim kapatıcıyı öle alışmıştım ki...ama bu mayalı tarifi yapmaya başladığımdan beri kesinlikle morluklar gitti we stickten oluşan (yaklaşık 10 yıldır hergun stick sürerdim) kırışıklıkların görünümü yok denecek kadar azaldı...
mutlaka deneyinn kızlar...

yağ bezelerimden eser kalmadı(tabi ben deri altında iyice yerleşmeden yağı bıraktım we önlemini aldım)artık ne stick sürüyorum ne de başka bişey...ne morluk kaldı ne de kırışıklık...haftada 3 kez mayalı tarif yeterli...tarifi weren suna dumankayaya da çok teşekkür ediyorum 10 senelik dertten beni kurtardığı için...
sizde deneyip bana teşekkür edeceksiniz...
sewgiyle...

Satenay x...
Canım bunu haftada 3 gün uyguluyorum...detaylı olarak anlatayım :)
Diyelim ki ptesi, çarşamba we cuma akşamı yapılacak...
Pakmaya markalı yaş maya marketlerde kolayca bulabilirsin...ben bunu buzdolabında saklıyorum...1 çay kaşığı alıyorum sora kağıdına sarıp buzdolabının no frost değil ama hani bazı bölmeleri daha fazla sogutma özelliğine sahip ya orada saklıyorum anneme tembihliyorum sıkı sıkı sakın kullanma diye...artık sticki bıraktım yaşmaya sız yaşayamaz oldum :)))
sora kutusunda mutlaka YAĞSIZ yazan sütten de 1 ya da en fazla 2 damlacık süt ilawe edip parmak ucuyla göz çewreme uyguluyorum ama derisine bu hafif şeyi uygularken bile öyle nazik dawranıyorum ki..hafifçe sürüyorum çekelemeden...sora tam 20 dk bekletiyorum..geriliyor cilt we gerildiği anda o kırışıklıklara nemin dolduğunu hissediyorusunuz..sora yine nazikçe soguk suyla yıkayıp yatıyorum...yatmadan önce yapmalısınız...çünkü gece boyunca mimik hareketleri yapmadığınız için daha etkili oluyor:KK66: hadi deneyin bakalım....

Aslında şunu da belirtmeliyim...ben bu tarifi ilk başlarda morluklara razıydım ama morlukları yok edeyim derken göz çewrem kırışınca daha kırışıklık için uygulamaya başladım ama gördüm ki hem kırışıklığı hem de morluğu yok ediyor...e tabi morluğun dereceside çok önemli we neden olduğu...kimisi genetik oluyor..onda sadece hafifletme yapar...ama zaten çoğumuzunki yogunluk we stresten kaynaklanıyor die düşünüyorum...işte ona süper etkili...cilt elastikiyeti artınca zaten deri de sağlık kazanıyor...

Kızlarrr sakın öle yağları göz çewrenize sürmeyin...yağ göz çewrenizin elastikiyetini bozar we sarkmalar olur göz bakışlarınıza bi yaşlı ifadesi katar...sakın haaaa...ayrıca yağ bezecikleri yapar...o yağ bezeciklerinden kurtulayım derkende cildiniz deforme olur...sakın...!!!
eğer göz çewresi kırışıklığından we morartısından kurtulmak istiyorsanız bunu deneyin suna dumankayanın bir tarifi ben haftada 3 kez uyguluyorum....elastikiyet weriyor göz çevreme we ister inanın ister inanmayın göz çewremdeki kırışıklıklar yok denecek kadar azaldı...ben sürekli stcik kullanmaktan kırıştırmıştım göz çewremi...şimdi öle genç duruyor ki göz çewrem ben bile inanamıyorum..işte tarif...
haftada mutlaka 3 kez 2 gün ara ile 1 çay kaşığı yaş mayayı 1 yada en fazla 2 damla YAĞSIZ süt ile karıştırıp göz çewrenize, kaz ayaklarına uygulayın hafif dokunuşlarla, çekelemeyin....20 dk bekletin we sonra soğuk suyla yıkayın...yatmadan önce yapmanızı tawsiye ederim..gece mimik hareketleri yapmadığımız için daha etkili oluyor...
Bu da linki
http://www.kadinlarkulubu.com/evde-hazirladigimiz-bakimlar-t132502/index2.html

teşekkür ederim canım bunu da öğrenmiş oldum bu sayede .paylaştığın için sağol

valla doğru söylüyorsun canım .bende nerdeyse her duyduğumu yapmaya başladım.hastalık oldu galiba bu bende.bunuda bi deneyeyim bakayım iyi gelicekmi.paylaşırım yine .oda suna d.dan almış tarifi.istersen bi gir sitesine benim dediğimide görürsün.

Rica ederim arkadaşım..Denizötesi senin de okuduğun gibi o kadar çok tavsiye etmiş ki, insanın deneyesi geliyor..

: Merhaba Suna Hanım,verdiğiniz bilgiler çok güzel. Denediğim formüller çok işime yaradı. Her şey için sağ olun. 25 yaşındayım ve göz altlarımda,kaz ayağı bölgemde ince kırışıklıklar var. Yaglı bir cilde sahibim. Önerinizi sabırsızlıkla bekliyorum. İzmir'den Merve
(2007-08-19)

C: Mervecim, bilgilerin işinize yaramasına çok sevindim. Sorunuza gelince eşit miktarda bira mayası ve sütü karıştırıp yüzünüze sürün, 20 dakika bekletin. Daha sonra yıkayın. Bunu gün aşırı uygulayın. Ara sıra da haşlanmış arpa lapası maskesi yapmanız faydalı olur
(2007-08-20)

canım örnek olarak yolladım bak istersen.

canım tretin göz altına sürülüyormu gercekten..:1shok: soyucu bir krem bu. zaten bu özelliğiyle leke tedavisinde kullanılıyor ama.. göz altı çok hassas yaa , sen göz altına uyguladınmı peki?

canım ,doğrudan göz altına uygulanmaz ama bürün yüze sürdükten sonra elimde kalan kısmı çok hafif göz çevresine dokunduruyorum,ben 5 gün kullanıp cildim soyulunca bırakıyorum kızarıklık ve kuruluk geçene kadar kozmetik ve nemlendirici kullanmıyorum çünkü cilt acıyor ,sadece bepanthen plus krem sürüyorum cildin çok kuru ise merheminide kullanabilirsin gerekirse tekrar bir 5 gün daha retin a kullanıp aynı işlemleri tekrarlıyorum ben inanılmaz memnunum senede 3 veya 4 kere yapıyorum yaşım pek de ufak olmamasına rağmen 10 senedir uyguladığım bu yönteme çok şey borçluyum,kuruluktan oluşan bütün çizgiler yok oluyor lekeler gidiyor ama dediğim gibi tretini kullanınca kaşıntı yaptı,fakat önemli olan cildin soyulması oluşan kuruluk ve kızarıklık ürünü bırakınca zaten geçiyor birde kullanım sırasında cildini sade sabunla yıkarsan hem daha çabuk soyuluyor hemde yanma olmuyor yerimseniben

merhaba kızlar oht peptide 3 kesinlikle tavsiye ederim(yüz ve göz icin)evt pahalı ama normalde satılan kremlerden mg daha fazla ayrıca kolay absorbe olan bir urun oldugu icin cok cok az kullanmak gerekiyor yani cook uzun sure gidebiliyor ben 1 yılda 2. ürünü aldım.bu arada renawal göz ve yuz kremini de tavsiye edeirm

canım ,doğrudan göz altına uygulanmaz ama bürün yüze sürdükten sonra elimde kalan kısmı çok hafif göz çevresine dokunduruyorum,ben 5 gün kullanıp cildim soyulunca bırakıyorum kızarıklık ve kuruluk geçene kadar kozmetik ve nemlendirici kullanmıyorum çünkü cilt acıyor ,sadece bepanthen plus krem sürüyorum cildin çok kuru ise merheminide kullanabilirsin gerekirse tekrar bir 5 gün daha retin a kullanıp aynı işlemleri tekrarlıyorum ben inanılmaz memnunum senede 3 veya 4 kere yapıyorum yaşım pek de ufak olmamasına rağmen 10 senedir uyguladığım bu yönteme çok şey borçluyum,kuruluktan oluşan bütün çizgiler yok oluyor lekeler gidiyor ama dediğim gibi tretini kullanınca kaşıntı yaptı,fakat önemli olan cildin soyulması oluşan kuruluk ve kızarıklık ürünü bırakınca zaten geçiyor birde kullanım sırasında cildini sade sabunla yıkarsan hem daha çabuk soyuluyor hemde yanma olmuyor yerimseniben
merhaba rosenoire senin yazını okuduktan sonra retin a yı araştrdm,tr de yok yalnız gitti gidiyor dan buldum mavi kutulu bir krem, retin a nın kendisi diyor, fiyatı 85 ytl, senin aldığında mavi kutulumuy du ve fiyatı sence uygun mu?sen yurtdışından kaça alıyordun?satıcı yurtdışnda fiyatı 118$ diyor doğru mu? bu arada ben yinede 4 gün önce sipariş verdim ,bekliyorum hala gelmedi, sence almakla iyi yapmışmıyım?:uhm:

merhaba rosenoire senin yazını okuduktan sonra retin a yı araştrdm,tr de yok yalnız gitti gidiyor dan buldum mavi kutulu bir krem, retin a nın kendisi diyor, fiyatı 85 ytl, senin aldığında mavi kutulumuy du ve fiyatı sence uygun mu?sen yurtdışından kaça alıyordun?satıcı yurtdışnda fiyatı 118$ diyor doğru mu? bu arada ben yinede 4 gün önce sipariş verdim ,bekliyorum hala gelmedi, sence almakla iyi yapmışmıyım?:uhm:

bence iyi yapmışsın ,fiyatı biraz tuzlu olmuş yurt dışında daha ucuz ama bizde satılan tretinoin yani retnoik asit içeren ürünler çok iyi değil,örneğin tretin kaşıntı yapıyor,acnelys çok tahriş ediyor,alacağın ürünün retinoik asit oranı 0.05 olsun ,göz altına doğrudan sürme,bütün yüzüne ve kaz ayağı bölgesine kullan,günde iki kere sür cildini kozmetik ürünleriyle temizleme saf sabun kullan, cildini saf sabun ve su ile yıkadığında derin kir gibi yüzünden çıkacaktır hafif yanma kızarıklık olur,bepanthen plus krem sür retin a kremi ağız çevrene ,dudağına ve burun kenarlarına değdirme ,cildin normal hale gelene kadar kozmetik ürün ve bakım ürünü kullanma sadece bepanthen plus ve basiscrem (eczanede satılır) lekelenmeye karşı yüksek faktörlü güneş koruyucu kullan

Canım emek ve zaman harcayıp uzun uzun açıklamışsın minnettarım sana!Ama benim yinede bazı sorularım olacak sıkılmazsın inş. :eek:Ürünün üzrnde 0.05 retinoik asit diyor,demekki doğru ürün! Sabah sürdğmde üzerine güneş koruyucu krem sürersem etkisini yitirmez mi?sabah-akşam yüzü temzlrken saf sabun kullan demşsin,saf sabun derken? Dün akşm ürünü kullanmaya başladım(kokusu biraz tuhaf!)cildim yumuşacık oldu, sabh ise kuruluk falan yoktu,doğru yoldamıyım? dün yazını okuyamadığm için sabh kullanmadım,bugün 5 günlük sürece baştan başlayacağm!peki bu ürünü 5 gün sonra tekrar kullanabilirmym? ve Yazın bu ürünü kullanmak sakıncalı olur mu? Vee şimdilik:KK66: son sorularımdan biri; ürün bitince başka bulabileceğim bir yer biliyormusun tr 'de. sevgiyle kal yerimseniben

canım,0.05 oranı çok iyi ,bence üzerine hiçbirşey sürme,saf sabun dediğim bildiğin beyaz sabun,aslında ben güneş koruyucu kullanmıyorum ama güneşte çok kalmak lekelere yol açabiliyormuş,ben de böyle sorun olmuyor ama her bünye farklı,ilk 1 -2 gün kuruluk olmaz tam tersi cilt yumuşar sen cildin kuruyana kadar süreceksin,genelde 3 veya 4 günde ortaya çıkar,yani doğru yoldasın canım ,dediğim ürünleri (BEPANTHEN VS..) cildin soyulduktan sonra kullanacaksın,cildin iyileşince yani hassasiyet ,yanma vs..geçince tekrar kullanmaya başlayabilirsin,,ama güneşe çok çıkan biriysen lekelenme yapabilir,o zaman sadece gece kullanırsın gündüzde 50 60 koruma faktörlü iyi marka bir güneş koruyucusu kullan ,eczane ürünü iyi olur vichy nin koruyucusu iyidir,bu ürün bitince bizde tretin ve acnelys var ama ben memnun kalmadım aldığın üründen memnun kalırsan paraya kıy ondan al derim canım,zaten sen bu ürünü bir güzellik kremi gibi devamlı kullanmayacaksın ,belirli periyodlar halinde kullanacaksın,zaten ürünü kullanmayı öğrenince süreyi kendin ayarlamayı öğrenirsin ,canım ,soruların olursa ben buradayım istediğini sor ,dediğim gibi 5 günlük süreye takılma ne zamanki sabunla cildini yıkadığında cildin kir gibi çıkmaya başlar esas süre budur ,yani cildin soyulana kadar kullan sonra ara ver çok öpüldünŞeniz

peki tretinde bu işi görürmü bende uzun zamandır tretin kullanmak istiyorum fakat cesaret edememiştim şimdi iyice heveslendim bide yanak bölgem çok kuru iyice kurutmaz demi cevaplarsanız sevinirim

gündüz kullanmamak gerek kızlar kışta olsa güneşle temas etmesi kalıcı lekelere yol acar bu tarz kremlerde.. yazın bile sadece gece uygulayıp gündüz yüksek koruma faktörlü ürün kullanmak lazım..

peki tretinde bu işi görürmü bende uzun zamandır tretin kullanmak istiyorum fakat cesaret edememiştim şimdi iyice heveslendim bide yanak bölgem çok kuru iyice kurutmaz demi cevaplarsanız sevinirim

tretin de aynı içeriğe sahiptir,ama kurutur mu dersen tabiki kurutur ,çünkü kurutmazsa cildi soymaz ,zaten sürekli sürersen bana göre olmaz cilt yara bile olabilir ,yukarda anlattığım gibi periyodlar halinde kullamak gerekli,ben o şekilde kullanıyorum,ama tretin aynı içeriğe sahip olmasına rağmen ben beğenmedim,kaşıntı yapıyor,aslında retinoik asitle ilgili google yazı yazarsanız tüm faydalarını görürsünüz, sadece akne tedavisinde değil kırışıklık ,cildin kollajen üretimine sağladığı fayda vs..görürsünüz:1hug:

gündüz kullanmamak gerek kızlar kışta olsa güneşle temas etmesi kalıcı lekelere yol acar bu tarz kremlerde.. yazın bile sadece gece uygulayıp gündüz yüksek koruma faktörlü ürün kullanmak lazım..

canım yazdıklarına katılıyorum,bende hiç leke yapmıyor,ama kişiye göre değişir ,ayrıca yukardaki yazımda güneş koruyucusu kullanımını ben de belirttim:1hug:

Rosenoire canımsınyerimseniben yazdığın açıklamalar için çok çok teşekkür ederim senin söylediğin doğrultuda kullanmaya devam edeceğim, sonucu sabırsızlıkla bekliyorum!seni de bilgilendiririm,bende seni öpüyorum, sevgiler:1hug:

arkadaslar kaz ayagnini giderici bir formul yada etkili bir krem biliyormusunuz biliyorsani lutffen paylasirmisiniz:teytey:

arkadaşım reflexion diye bir dermokozmetik var hem tüm yüze ve kaz ayaklarına çok iyi ama biraz tuzludur

göz çevresindeki kaz ayakları için tatlı badem yağı deneyin....ben epeydir kulllanıyorum faydası var....gün içinde rahatlıkla sürebilirsiniz....

rosenoire merhaba canım,bugün 3.günüm,dünden beri söylediğin gibi yüzüm kıpkırmızı,özellikle göz çevresi ve ağız kısmı,çene bölgem kızardı ve çok acıyor, acıyan yerlere yüzümde retin a kremi varken,bepanten plus sürüyorum rahatlıyor,ama kırmızılıklar geçmiyor ,üzerine mecburen fondaten kullandım, birşey olmaz değil mi?yüzümü dove sabunla yıkıyorum,söylediğin etkileri görene kadar devam edeceğim,bu arada senin yazdığın uyarıyı okumadan ağız çevremede sürmüştüm,çünkü o bölgede sivilce izleri vardı onlarda gitsin istedim ve tabiki baya tahriş ettim ,şimdi sürmüyorum artık,buraya kadar doğru gidiyormuyum?5.günde soyulma olmazsa yine devam edeyim mi? sevgileryerimseniben

rosenoire merhaba canım,bugün 3.günüm,dünden beri söylediğin gibi yüzüm kıpkırmızı,özellikle göz çevresi ve ağız kısmı,çene bölgem kızardı ve çok acıyor, acıyan yerlere yüzümde retin a kremi varken,bepanten plus sürüyorum rahatlıyor,ama kırmızılıklar geçmiyor ,üzerine mecburen fondaten kullandım, birşey olmaz değil mi?yüzümü dove sabunla yıkıyorum,söylediğin etkileri görene kadar devam edeceğim,bu arada senin yazdığın uyarıyı okumadan ağız çevremede sürmüştüm,çünkü o bölgede sivilce izleri vardı onlarda gitsin istedim ve tabiki baya tahriş ettim ,şimdi sürmüyorum artık,buraya kadar doğru gidiyormuyum?5.günde soyulma olmazsa yine devam edeyim mi? sevgileryerimseniben

X