Gögus ucları için lansinoh krem kullanmaya başladınızmı ???

bilmiyorum arkadaşlar bu uygulamayı ebe olan teyzem söylemişti ve hastanedede hemşireler aynı uygulamayı önermişlerdi.. ha sürekli yaparsan doğrudur belki tetikleyebilir ama zaten her işimizi abarttığımız gibi bunu abartmamamız gerekir al eline sırıngayı bütün gün çekiştir demiyorum zaten bende:) sonuçta bir çok hamile kadın göğüs uçlarını inceliyordur süt geliyormu falan diye yani ozamanda çekiştirmiş oluyoruz ozaman bir sıkıntı oluyormu? zannetmiyorum.. ben lafımı geri almış olayım kimse yapmasın sonra sorumlu tutulmak istemem siz en iyisi kremi sürün :)

dogum kursundaki ebe tavsiye etti
dogumdan once baslarsan cok daha etkili olur faydasini daha cok gorursun dedi
benimde normalde bes haftam var ama ben bu hafta basladim kullanmaya cunku goguslerim daha simdiden aciyor .. ben tavsiye ederim zararini gormedim baya rahatlatiyor

dogum yapmadan 4-6 hafta önce gögüs uclari yara olmasin diye önceden bakim yapin..ben 9 gündür cok cektim...emzirirken agliyordum ..3 gündür emzirmedim kizimi..cok yara oldugu icin el pumpasiylan sagdim sütümü...3 gün icinde sürekli tedavi yaptim düzeldi cok sükür...

ama dedigim gibi 6 hafta önce baslarsaniz tedaviye yara olmuyormus..hergün poset siyah cayla olabildigince sicak olarak kompress yapilacak günde 2 kere 15 dakikaligina ...o cay nemi kuruduktan sonra lansinoh cremi sürülecek gögüs uclarina

kızlar doğum öncesi krem losyon vs vs. istediğiniz kadar sürün. 3 ay önce doğum yapmış biri olarak söylüyorum ki zaten doktorlar da aynı kanıda; hiç bir işe yaramıyor!

ilk doğumunu yapan acemi annelerin hemen hepsinin başına geliyor bu memebaşı çatlağı ve bunun için önceden önlem almanın bir faydası yok. bu çatlaktan 1 ay boyunca çekip memesine sürmediği jel krem maske (lansinoh, bepanthene, garmastan, balmumu, zeytinyağı, vs.) kalmamış biri olarak söyleyebilirim ki; göğüs ucu çatlaklarının en kesin tedavisi yine kendinizde saklı arkadaşlar. her emzirdikten sonra sütünüzden bir damla memenizde bırakıp kurumaya bırakın. boşuna o kimyasallara para falan vermeyin.
kısaca çözüm: anne sütü
a.s

arkadaşlar bende yeni doğum yaptım.başta göğüslerim çok acıyorsu bu kremden kullandım gayet etkiliydi.ancak bence tek başına yeterli değil size en büyük tavsiyem göğüs kalkanı edinin.mucize bişey.ben doğumdan önce almıştım ve bu ne işe yarıcak boşa aldım heralde demiştim ama kesinlikle ilk günden beri göğsümde gece gündüz.göğsüm hiç biryere değmiyor hava alıyor vede fazla süt içine birkiyor.mutlaka tavsiye ederim eminim memnun kalıcaksınız.göğsüm krem ve kalkan sayesinde hemen toparlandı.ama kremden çok kalkan işe yaradı.benimki avent marka idi.fiyatıda sanırım 30 tl civarıydı

arkadaşlar bende yeni doğum yaptım.başta göğüslerim çok acıyorsu bu kremden kullandım gayet etkiliydi.ancak bence tek başına yeterli değil size en büyük tavsiyem göğüs kalkanı edinin.mucize bişey.ben doğumdan önce almıştım ve bu ne işe yarıcak boşa aldım heralde demiştim ama kesinlikle ilk günden beri göğsümde gece gündüz.göğsüm hiç biryere değmiyor hava alıyor vede fazla süt içine birkiyor.mutlaka tavsiye ederim eminim memnun kalıcaksınız.göğsüm krem ve kalkan sayesinde hemen toparlandı.ama kremden çok kalkan işe yaradı.benimki avent marka idi.fiyatıda sanırım 30 tl civarıydı
katiliyorum..gögüs ucu kalkan cok ise yariyor bende kullandim onu..

lansinoh çoğu kişiye fayda etmiyor diye biliyorum etrafımda gördüklerimde aynı şekilde fayda etmedi
benim doktorum bana earth mama angel önerdi tamamen bitkisel ve yıkamıyorsun göğsünü emzirirken bebeğin ağzının pamukçuk olmasınıda önlüyor doktorumun dediği gibi tam bir mucize 1 hafta önce kullanmaya başladım doğumdan hiç ama hiç yara olmadı acımadı bile diyebilirim ama her yerde bulunmuyor nette vardır tabi

Aaa ben bu şırınga meselesine el atmalıyım,artık onu son ayımda yapayım benim daha 8 haftam var..Teşekkürler bilgiler için..
Bana henüz doktor krem falan vermedi acaba ben mi sölemeliyim,yoksa zamanı gelince verecekmidir?
Kizlar bir bilgide benden gogus ucunun fazla uyarilmasi erken dogumu tetikliyormus okremle dustsn sonrs veya gunde bir defa parmak uclarinizla gogus uclarinizi oval sekil olusturur gibi dondurun buda yeterli olur

X