Hamilelikte Sigara Içenler

HAYALKIZ

ece cerenin annesi:)
Kayıtlı Üye
1 Kasım 2007
768
127
39
KIZLAR YENI HAMILE OLDUĞUMU ÖĞRENDIM FAKAT GUNDE 15 TANE SIGARA İÇİYORDUM ÖĞRENDIKTEN SONRA 4 E DÜŞÜRDÜM ŞIMDI İSE 3 TANE İÇİYORUM AKLIM HEP SİGARADA BEBEĞİMİDE DÜŞÜNDÜĞÜM İÇİN BIRDEN B U KADARA AZALTMAM BENIM İÇİN MUCİZE ALLAHA YALVARIYPORUM TIKSINDIR BENI SIGARADAN DIYE BAŞIMA AĞRILAR GİRİYOR İÇMEYINCE AMA BEBİŞİMİ DE DÜŞÜNÜYORUM YA NAPICAM BEN TAMAMEN NASIL BIRAKICAM BEN O 3 TANEYI BILE İÇMEK ISTEMIYORUM VİCDANIM HİÇ RAHAT DEĞİL :çok üzgünüm:senağlamasenağlamasenağlama

sakın sakın sakın içme canım!!! benim ilk gebeliğimde bırakamamam yüzünden muhtemelen,bebeğim karnımda öldü..sebep bulunamadı ama sigara olabiliceğisöylendi...ne iğrençbi durum ya,kendi bebeğime yaptığıma bak!! sonra çok yıkılırsın canım...sigaralı ortamda dahi durma !

sakın sakın sakın içme canım!!! benim ilk gebeliğimde bırakamamam yüzünden muhtemelen,bebeğim karnımda öldü..sebep bulunamadı ama sigara olabiliceğisöylendi...ne iğrençbi durum ya,kendi bebeğime yaptığıma bak!! sonra çok yıkılırsın canım...sigaralı ortamda dahi durma !

ay çok uzuldum bu benı çok etkıledı ne kadar içiordun gunde

canım, sadece 5 tane içiyordum.... ama hep sigaralı ortamlardaydım..oulda kantinde,evde eşim-arkadaşlar....şimdi kimseye içirtmiyorum...pat diye at paketi,bebeğimden önemli mi de, salla gerisini...ben öyle yaptım,başardım da..ne zaman canın çekse at ağzına bi sakız...bariilk 3 ay içme canım..en riskli dönem..

mutlaka yap!!!
bazıları der sana,amaaan ben hamileliğimde şu kadar içtim- bu kadar içtim- bişey olmadı...vs
bana hep öyle demişlerdi..,
ama dr dediki her bünye bir olmaz...onu etkilemez- ama seni vurur geçer..

Canım sakın ama sakın içme bebeğine yazık değil mi anne olmak fedakarlık ister hadi bakalım şimdi o üç sigarayı da içmeyerek ne kadar fedakar bir anne olacağını göster

Kizlar çok Saolun Ama O 3 Sigarayi Bile Yarida Sonduruyorum Diyorum Ya Vicdanla Içimdeki Pis Sigara Isteği Suan Yenme çabasindayim

canım 6 hafalık hamileyim.bugüne kadar bende aşırı tiryaki olduğum için mutlaka günde 3 tane içerdim yarım yarım.ama bugün o ilk kalp atışını duydum ya içimden içmek gelmiyor elim sigaraya gitsede...
içmiyorumda zaten. sigaradan tiksinmediğim halde......artık herşey onun için:emir_bebek:

Hamileyken sigara icme canim ya.. 1 gün basin agrir, 2 gün basin agrir bu gecer ama bebegine tamiri mümkün olmayan zararlar verebilirsin. Unutma, bebegine karsi sorumlusun!

Bir yerde okumustum. Sigaranin gebe kadina ve cocuga ne gibi zararlari oldugu hakkinda;

Hamilelikte sigara icmek,
Düsük riskini
Erken dogum riski
Düsük kilolu bebek dünyaya getirme riski
Bebegin yenidogan döneminde ölme riski
Bebegin karinda ölme riski
Dogumun ikinci evresinde ikinamama sorunu
Lohusalikta süt miktari az olmasi
sütün C vitamini seviyesi ve bebegi besleyeci etkileri azalmasina neden oluyor sigara.

Hemen bugünden itibaren sigara paketini at ve bir daha sigara alma, ne eve ne de disarida yanina. Bebegin icin daha saglikli olan meyve-sebze ye sigara canin cektigi vakit ama sigara asla canim...

Hayirli dogumlara.s.

canım 6 hafalık hamileyim.bugüne kadar bende aşırı tiryaki olduğum için mutlaka günde 3 tane içerdim yarım yarım.ama bugün o ilk kalp atışını duydum ya içimden içmek gelmiyor elim sigaraya gitsede...
içmiyorumda zaten. sigaradan tiksinmediğim halde......artık herşey onun için:emir_bebek:

tebrikler hayırlı olsun cnmmmmmmmmm:nazar:

hamileyken sigara içen kimseye saygı duymuyorum biraz sert olucak ama kimse kusura bakmasın sırf kendi zevkiniz için küçücük yavrunuzu tehlikeye atıyorsunuz buna hiç hakkınız yok...:mymeka:

hamileyken sigara içen kimseye saygı duymuyorum biraz sert olucak ama kimse kusura bakmasın sırf kendi zevkiniz için küçücük yavrunuzu tehlikeye atıyorsunuz buna hiç hakkınız yok...:mymeka:

ÇOK HAKLISIN BENDE ÇOK SERTIM AMA BU ILLET ZEVKIDE AŞIO BI ZAMAN SONRA İÇMEYINCE BAŞ AĞRISI YAPIO AMA İÇMİYORUM ZORLUYORUM KENDIMI ZORLAYACAĞIM HAKLISIN SAVUNMASIZ ONA BU HAKSIZLIĞI YAPAMAM

Bebeğim Düştü Kizlar Ama Sigarayla Alakali Değil Kromozom Yyani Içimdeyken Gelişmemiş

Geçmiş Olsun Cnm Ya Sigarada Bahane Oldu Yine Olur üzülme Cnm Yaaaaaaa

SİGARAYI BIRAKMIŞTIM ONLA ALAKASIZMIŞ YERINI TUTMAMIŞ SPERM BEBEKTE TUTULAMAMIŞ YANI TAMAMEN BEBEĞİN KENDIYLE ALAKASI VARMIŞ AMA BU SANSMIŞ YERINI BULAMAYABILIYORMUŞ AMA YINE OLABILIRMIUŞ O YUZDEN ALLAH SAĞLIKLI BEBEKLER VERSIN VAR HERŞEYDE BIR HAYIR POZİTİF OLMAK LAZIM ARTIK GELECEK OLANI ALLAH KORUSUNfisfisfis

geçmiş olsun. umarım yeniden hamile olursun ve herşey yolunda gider.

SİGARAYI BIRAKMIŞTIM ONLA ALAKASIZMIŞ YERINI TUTMAMIŞ SPERM BEBEKTE TUTULAMAMIŞ YANI TAMAMEN BEBEĞİN KENDIYLE ALAKASI VARMIŞ AMA BU SANSMIŞ YERINI BULAMAYABILIYORMUŞ AMA YINE OLABILIRMIUŞ O YUZDEN ALLAH SAĞLIKLI BEBEKLER VERSIN VAR HERŞEYDE BIR HAYIR POZİTİF OLMAK LAZIM ARTIK GELECEK OLANI ALLAH KORUSUNfisfisfis

DÜŞÜK OLAN BEBEKLERE ZATEN ÜZÜLMEMEK LAZIMMIŞ CNM BENİMDE BİR DÜŞÜĞÜM VAR YAĞMURUN İKİZİ İÇERDE DŞTÜ NEYSEKİ YAĞMURA B ZARARI OLMADI ..YANİ BENDE İLK ÇOK ÜZÜLDÜM YA DEDİM ÖZÜRLÜ OLSAYDI DAHA MI İYİYDİ..HEP DUA ETTİM İÇERDE YAĞMURA ZARAR VERMSİN DİYE.YİNE OLUR TATLIM DEDİĞİN GİBİ HAYIRLISI BUYMUŞ DEMKKİa.s.

X