Genital siğil için aldara krem kullanan varmı?

merhaba. bende de hpv 6 11 den dolayı sigil cıktı. Ama acikcasi doktorumdan cok memnun degilim :KK43:(( cinsel yolla bir hastalık oldugu icin bana cok ters davrandi ve cok rahatsiz etti beni. Ayrica bu sigil konusunda da pek bir aciklama yapmadi.sadece bakti ve hıııı sende hpv virusu var bunu hemen yakmalıyız dedi. ben de once bir krem istedim, bana aldarayi onerdi. 3 haftadir kullaniyorum. Sigilim surekli kuculup sonra tekrar sisiyor neden oldugunu anlamadim tam iyilesecekmis gibi olup tekrar hersey basa donuyor. Ben birseyi yanlis mi yapiyorum?! Acikcasi kreme bir sans vermek istiyorum cunku henuz isimden ayrildigim icin sigortam yok ve yakma veya benzeri bi tedaviye girismeden once krem veya benzeri bir ilacla bunu tedavi etmek istiyorum.

Acaba bu sigilin neden tekrar tekrar ortaya ciktigini hakkinda bi fikriniz varsa bana yol gosterir misiniz?

canım kremi akşam yatmadan önce vajina bölgeni kıyayıp kurumasını bekliosun 10 dk nemli dahi olmucak sonra kremi sürüosun. we sabah kalktığında direk yıkıosun kesinlikle 8 saati geciktirmiceksin . eğerki 10 - 12 saat kremli dolaşırsan yanma we kızarıklık yapıyor. ayrıca iç çamaşırlarınızı lütfen ütüleyipte giyin baktariler tahriş edebilir.Ayrıca dediğim gibi düzenli we temiz bi şekilde kullandığın zaman hepsi geçiolar..yerimseniben

bende bugün gittim doktora ve bana annemim yanında cinsel yolla bulaşmış bir hastalık dediği anda beynimden aşağıya kaynar sular döküldü.bana hıv testi bile yaptı:KK43:okadar zoruma gitti ki..ağladım ağladım..halbuki 8 yıldır aynı kişiyle beraberim..internette araştırırken bu formu okudum ve hemen kayıt oldum..lütfen bana yardımcı olun..bu krem geçirir mi?peki erkek arkadasımada bulaşmış mıdır?ozaman hep dönüşümlü olarak siğil mi olucaz?cinsel ilişkimiz olmucakmı bundan sonra?ya oral seks:KK43:peki adet dönemlerimde nasıl kullanacağım?of ya ölmek istiorum:KK43::KK43:

bende bugün gittim doktora ve bana annemim yanında cinsel yolla bulaşmış bir hastalık dediği anda beynimden aşağıya kaynar sular döküldü.bana hıv testi bile yaptı:KK43:okadar zoruma gitti ki..ağladım ağladım..halbuki 8 yıldır aynı kişiyle beraberim..internette araştırırken bu formu okudum ve hemen kayıt oldum..lütfen bana yardımcı olun..bu krem geçirir mi?peki erkek arkadasımada bulaşmış mıdır?ozaman hep dönüşümlü olarak siğil mi olucaz?cinsel ilişkimiz olmucakmı bundan sonra?ya oral seks:KK43:peki adet dönemlerimde nasıl kullanacağım?of ya ölmek istiorum:KK43::KK43:

slm çok gecmıs olsun.bende 3 kez yaktırdım tekrar çıktı.aldara kullandım.siğilin bırı bıraz küçüldü.mayısın 4 de cildiyeye gıttım o da dondurdu.bu arada benden eşimede gectı.o da lazerle yaktırdı.(1 ,5 aydır da eşimle bırlıkte olmuyoruz.)karsı tarafa da gecelıbılıyo.sende uzak dur canım.dr. zaten yasaklıyor.oral sekstenden uzak dur.agızda da çıkabiliyomuş.adetlıyken kremı sürme.Ben adetım bıtınce tekrar baska bı jinekologa gıdecegım.moralıni yüksek tut.bu hastalıkta moral çok önemli.allah hepimizin yardımcısı olsun.allah düşmanıma dahi vermesin bu hastalıgı.tekrar gecmıs olsun canım..
ama caresi olmayan bı hastalık degıl.sıtede okumusundur bu hastalıktan kurtulanlar var.
inş bızde kurtulduk artık dıye yazarız en kısa zamanda...

Ya arkadaşlar ben mi göremiyorum yoksa cidden "vajinal siğil rahatsızlığı olan varmı" linki kayboldu mu :KK43:(((

çok teşekkür ederim..moralimi yüksek tutmaya özen gösteriyorum ama olmuyor..:KK43: inşallah geçer..teşekkürler GuLL .evli olmamamdan ötürü büyük sıkıntı yaşıyorum..annemde hastanede çalışıyor..kime gitsem annemi tanıyorlar..çok zorlanıyorum..şimdi asıl önemli sorunum şu bir jinekolağa mı gitmeliyim?yok sa bir dermotolağa mı?ona göre hareket edeceğim..iyiki böyle bir site var..teşekkürler herkese..lütfen sürekli iletişim halinde olalım..beni bilgilendirin..

ben de bekarım ve tedavi sürecinde yalnızım senin gibi.ailem bilmiyor.ben neyseki daha önce araştırdığım için yalnız gitmiştim hastaneye.öncelikle jinekologa gideceksin bunu bil.aldara kremi ben de kullanıyorum.3 defa sürdüm henüz bi gelişme yok.benimkiler zaten olldukça küçük.o yüzden doktor yakmayalım dedi.geçmezse doktorumdan yakmasını isteyeceğim.ssk karşılamadığı için 4 ay aldara kullanamam.sende bence yaktırma yoluna git.moralini hiç bozma.internetteki resimleri gördüysen anlarsın bizim bahsettiklerimiz çok hafif türden kalıyor.bide imkanın varsa gardasil ya da cervarix aşısınnı vurdur.ben cervarix in 1 dozunu vuruldum.3 doz oluyor.228 tl her biri.

ben de ağzımda çıkacak diye çok korkmuştum ama bu saatten sonra çıkmaz herlde.bide gördümki kimse bundan bahsetmemiş.yani yazanların hiçbiri oral sex yapmamış olamaz demi.rahat ol.moralini bozma kesinlikle ozaman kötü sonuçlar doğabilir.

sidelya bende siteye zor gırıyorumhttp://www.kadinlarkulubu.com/forumdisplay.php?f=485..bunu tıkla ordan jinekoloji tıkla.sonra vajinal siğil rahatsızlıgı olanlara gırelibirsin canım.:dance:
ben böyle giriyorum..

bende siteye zor giriyorum her defasında google'a aldara krem yazıorum 3.linkten giriorum.dün yine gittim dermatolağa özele..yaltırmak istiyorum dedimde benimkiler minicik denizcim dediğin gibi..o da bir ay kullan bakalım geçmezse yakarız bakarız dedi..ama bdün gece sürdüm işte kremi daha 2.sürüşüm fakat sabahında yıkadıktan 1 saat sonra filan ağrı oluyor mesela şu anda ağrıyor az az..bide güll doktora adetliyken kullanayım mı dedim kullan ara verme tedaviye dedi canım ya..sana bilgin olsun diye diyorum..acaba benim bu ağrım normal mi?bide sürekli oturararak çalışıyorum onunda etkisi olabilirmi?puf ya sıkıldım hee..erkek arkadasım da başladı tedaviye ama doktora gitmeden umarım yan etki yapmaz çünkü bulaşılıcığı kesinlik kazanmış birşey olduğundan çıkmadan -ki çıkmış onda da küçük küçük-kullanmasını tavsiye ettim..zaten yaktırma 140 lira ilaç 130:) bi fark yok yani de aşılar çok pahalıymış..tek sevincim fortis türkiye kupası şu sıralar..:)

ArkadaŞlar merhaba ;
nasıl bıŞey bendede bırŞeyler var ama anlamadımmmm :KK43:( ne onlar Şımdı araŞtırırkende panık oldum nasıl bır gÖrÜntÜsÜ var

ArkadaŞlar merhaba ;
nasıl bıŞey bendede bırŞeyler var ama anlamadımmmm :KK43:( ne onlar Şımdı araŞtırırkende panık oldum nasıl bır gÖrÜntÜsÜ var

degisik gorunumlerde olabiliyor
ilerlemis hali beyaz karnibahar gorunumunde
yeni cikiyorsa sert topluigne basi kadar bir cikinti
ikisinin arasi ise yani ne yeni cikmis ne de ileri safha, o zaman cikinti biraz daha yukseklesmis sanki uc verecek gibi
veya soyle de olabilir, mercimek buyuklugunde bir kabarcik, bu da yakin zamanda karnibahar gorunumune donecek demektir
son olarak ta eger ic kisimdaysa, duz beyaz kucuk bir cizgi seklinde olabilir , elini surdugunde serttir

Çok teŞekkÜr ederım sade kahve dÜn doktora gıttım ve sonucu ÖĞrendım :KK43: tahmın ettıĞım gıbı doktor benı korkuttu bıraz Çok tehlıkelı bı hastalık mı tehlıkelerı nee bana bı cevappppp :KK43:(

kızlarrrrr....bu benim elimdede çıktı yaaaa....bu nasıl bişey yaaaa...bulaşıyormu böyle....puffff yaaaaaaaaaaaa:KK43::KK43::KK43:krem sürmeden önce yıkarken mi bulaştı n oldu anlamadım ki..Tanrım kabus gibi çoğalıyorlar..

kızlarrrrr....bu benim elimdede çıktı yaaaa....bu nasıl bişey yaaaa...bulaşıyormu böyle....puffff yaaaaaaaaaaaa:KK43::KK43::KK43:krem sürmeden önce yıkarken mi bulaştı n oldu anlamadım ki..Tanrım kabus gibi çoğalıyorlar..

öncelikle çok geçmiş olsun..
bu süreç içersinde hijyene çok dikkat etmen gerekiyor. elinde açık bi yara falan varsa siğiline dokunduğun zaman hijyenine dikkat etmediysen yaradan dolayı eline bulaştırmış olabilirsin.. çatlak yada ufak basit bi yara tahrişte olabilir..
tam bi bilgim yok ama cinsel yollada temastan dolayı bulaştığı için siğiline dokunduktan sonra gereken hijyeni sağlamalısın..:1closedeyes:
söylememe gerek yoktur sanırım yüksek moral ve dengeli-sağlıklı beslenme ile bunların üstesinden kısa sürede gelmeye başlarsın..
ilk başlarda gereksiz yere evham yapıyoruz çok büyütüyoruz delikafadulden
ama inan bana şuan bunun ne kadar saçma olduğunun farkındayım sırnaşık şey
bu hastalık yüzünden neler yaptım bide :1rolleyes::ecrin_bebek:
zamanla hepsi geçiyo :teselli:

Merhaba bayanlar,
Yazıları okuduktan sonra bende üye oldum ve yazmaya karar verdım. bendede yaklasık 3 sene once siğil çıktı sadece 1 taneydı ve cok buyuktu. özel doktora gıttım ve anestezıyle aldı. bu parcaya mutlaka patoloji testi yapılması gerekıyor tipleri için cunku smeer testınde cıkmıyor. o zaman temız cıktı. yaklasık 2 ay sonra siğillerim yaklasık 10 tane kucuk olarak tekrarladı devlet hastanesıne gıttım o zaman ogrendımkı sıgıl ılk cıktıgında aldırmak siğilleri yaygınlastırıyormus ya dondurmanız gerekıyor yada asıtle yaktırmanız. aldara krem verdı ben bu kremden yaklasık 5 kutu kullandım 6 ay ara ile fakat yine tekrarladı bağışıklık sistemıne siğillerinizi aldırıp kullandıktan sonra faydası yok zaten oda yakma ozellıgı olan bır krem. şimdi şişli med kadın saglıgı klınıgıne gıdıyorum ılk gıttıgımde anestezı yapmadan ıgne ıle sıgıllı bolgelerı uyusturarak asitle cıkan yerlerı yaktılar. bu sekılde ıyılesme surecıde daha hızlı oluyor. sıgıller yıne tekrarladı yaksalık 8 ay sonra. 1 hafta once tekrar gıttım yaklasık 7 tane yıne cıkmıstı. hepsını 300 tl ye yaktırdım. Ayrıca asıtle yanan bolgede siğil tekrarlamıyor etrafına yayıldıysa oralarda cıkıyor. doktorum bana bunun tamamen artık bağışılık sistemındekı zayıflıktan tekrarladını soyledı. bunun ıcın bagısıklık sıstemını guclendırmenız gerekıyor. Duydunuzmu bılmıyorum bana ozon terapıyı onerdı. bu terapı hucrelerı yenılıyor ve dırencı arttırarak vırusun baska hucrelere yayılmasını engellıyor. biraz pahalı bır yontem ama her 6 ayda bır yaktırma parası vermekten ıyıdır. ozon terapıyı cok arastırdım ve bu tedavı sonrası %90 oranında kadında tekrarlamıyormus. ben bu hastalıkta ogrendımkı once ınanclı olmak gerekıyor ve bu pis vırusler ınsanın en zayıf anını beklıyor. ne zaman bıseye cok sıkılsam o zaman tekrarlıyor. buna yakalandıktan sonra zaten bunun psıkolojosode ınsanın moralının bozulmasına yetıyor. ama artık bu dunyada mılyonlarca kadında var ve ne kadar dırenclı olursak tedavısıde o kadar kolay olur. diğer arkadaslara katılıyorum cogu yer para tuzagı ıcın işlem yapıyor ama bilinçlendirmiyorlar. doktorunuzu ck iyi seçin bu tedavıye cok para harcamanıza gerek yok devlet hastanesıde ozelde olsa doktorunuzu arastırıp gıdın devamlı doktor olmasına dıkkat edın cunku bu devamlılık gerektıren bır tedavı. Hepinize gecmıs olsun arkadaslar banada:)))

selam,
bu virüs illetiyle eşimin aa burda bişey çıkmış demesiyle tanıştım. sonra kendimi yiyip paraladığım ben bunla nasıl başa cıkcam telaşı dönemi başladı. boşunaymış olan ne varsa oluyormuş. birini asitle yaktırıyorum hemen yanında 1 hafta sonra tekrar cıkıyor. tipleme denen bir test var orda virüsün tipine bakıyorlar. ama rahim içinde bulunamadı.sonuç negatif. sadece yüzeyde varmış. dışarda çıkan kondilomlardan koterle alınıp tahile göndereceğiz. bu zamana kadar hep asitle yaktırdım. ama deriyi mahvediyor. acı veriyor. evet asit sürülen yerde tekrarlamıyor ama asit görmemiş bölgede bir tane küçük cıkıveriyor. ne yapalım asiti komple alıp üstünemi dökelim çok dertliyim çok kafama takmıyorum diyorum ama takılıyor işte ama eskisi kadar değil sanırım bununla yaşamayı öğrencem. bu siteye baktımda amma çok aynı dertten yakınan varmış. bekar olsam umrumda olmazdı ama kondilom cıkınca son derece rahatsız oluyorum. git yaktır git asit sürdür. cinsel hayatıda sekteye uğratıyor bu sebeple... şimdi bağışıklık sistemi,ni güçlendirme calışmalarım devam edece. ozon terapiyi araştırayım bakalım neymiş ne diilmiş. herkese geçmiş olsun ve bu zorlu uzun yolda kolay gelsin diyim... sorusu olan varsa sorsun buraya yazamadığım kadar cok sey araştırdım öğrendim hoşçakalın

:eek: yaklaşık 3 gündür hayatım cehenneme döndü fark ettiğim ana hemen doktora gittim
ne yazıkki pazar gününe denk geldi ilk işim pazartesi günü bi kadın doğum uzmanına gitmekti özel bi polikliniğe gittim bana kanser riski olduğunu söyledi. Tabiri caizse ödüm patladı hiç beklemediğim birşeydi.Hiç bi ilaç felan vermeden beni yolladı ertesi gün acil tam teşekküllü bir hastanede çok iyi bi doçente muayne oldum içimi rahatlattı küçük birşey olduğunu söyledi aldara kremi verdi 1 gün oldu uyguluyorum . bi işe yarıyomu kaç günde sonuç alınıyo bana 12 gün uygulamam söylendi.LÜTFEN BİLEN BİRİLERİ VARSA BANADA YAZSSIN

X