Tüp Bebek Merkezleri Anatoliaya şubatta gidenler..

Arkadaşlar herşeyin hayırlısı...
Hituci çok üzüldüm ama hep diyoruz ya, herşeyin hayırlısı hakkımızda... inşallah en kısa zamanda bebişlerimize kavuşacağız.. sen de, ben de , Arayda, xolixte, tüm bekleyenler de.. inşallah..
Araycım neden düşük olmasını bekliyorsun? senin için de hayırlısı olsun, Allah en kısa zamanda tüm dileklerimizi gerçekleştirir inşallah , hepimizin...
sunflower, benim de şehir dışında takibim yapılıyor, bakalım ne olacak? ben de bekliyorum, ama dediğin gibi çok ilgili değiller.

anatolyaya şehir içinden de gitseniz durum aynı ...hemşireler bile makineli tüfek gibi konuşuyo mümkün olduğunca yüzleri gülmüyo ki hasta fazla bişey sormasın ...bide gerizakalı hasta bakıcı benimle dalga geçmişti inşallah maşallah güle güle der gibi hatırlayınca bile sinir oluyorum...

ben 2007 yılında gittim.uzun protokol uygulandı.eskişehirdeki dr ma takip ettirmedim işi gücü bırakıp 20gün misafirhanesinde kaldım.3 embriyo yerleştrildi.ama sonuç olumsuzlukla sonuçlandı.oraya gittiğime bin kez pişman oldum.ilgi alaka yok hç kimseye de tavsiye etmiyorum.yaklaşık 10 kişinin telefonunu aldım ve aradım gebelik var mı diye sadece 2 kişi idi.başarı oranına siz karar verin artık

devlette bile ilgi alaka ordan daha iyi paranla rezil oluyorsun ...tedavi sırasında ilaç yazdırmak için devlet hastanesine gittim hakan yaralıdan daha iyi ilgilendi adamcağız benden en azından seni dinliyor dan dan kendi konuşup savuşturmuyor

hituci çok üzüldüm canım benim..neler hisettiğini okdariyi anlıyorumki...ama sende ricam skın vazgeçmemen ve mutlaka anotolia dışında bi yrde denemen...lütfen arkadaşım...sanırım bende 2.ye orayabirdaha gitmeyeceğim.ankranın içinde olmam ve hrgün iğnelrimi orda yaptırmama rağmen ilgi sıfırdı.hemşireler sanki hastalardan iğrenmişlr artık.doktorda duyguları bile robot gbi ifade edio.

hituci çok üzüldüm canım benim..neler hisettiğini okdariyi anlıyorumki...ama sende ricam skın vazgeçmemen ve mutlaka anotolia dışında bi yrde denemen...lütfen arkadaşım...sanırım bende 2.ye orayabirdaha gitmeyeceğim.ankranın içinde olmam ve hrgün iğnelrimi orda yaptırmama rağmen ilgi sıfırdı.hemşireler sanki hastalardan iğrenmişlr artık.doktorda duyguları bile robot gbi ifade edio.

tedavimde biliyorsun yumurta takibini aksarayda yaptırdım.3 ultrasonda ankarada yaptırdım.mehtap yoktu hakan kendisi yaptı takibi.bu tedavimde ilgi konusunda pek sorun yaşamadım.hatta bundan sonraki denememin takibinide ankarada yapacağımızı söyledi hakan.her aşamasını kendisi takip edecekmiş.ulrtasonlar falan hep ben yapacam dedi.4. dede anatolyaya gidicem herhalde.bu defa daha çok embriyom pgt ye girdi.birde pgt yi yapan muhterem bahçe türkiyede 1 numara diyorlar.hiçbir merkezi sevmiyorum ama anatolyada devam etmek içinde çok sebebim var.defalarca transfer olsada tutmasa merkezi değiştirmeyi düşünürdüm.benim sorunum sağlıklı embriyo bulmak.
birde biliyormusun ilkinde ilgi konusunda bende senin gibi düşünüyordum ama şimdi öyle değilim.artık takmıyorum onları.ben koşmuyorum peşlerinde.randevuya iki saat önce çağırıyorlar ve bekletiyorlardı ilkinde.artık ben geç gidiyorum ve beni kendileri arıyo ve gelin diye merakla bekliyorlar:)
bu konuların dışında senin gelmeni dört gözle bekledim neden bilmiyorum konuşmak istedim seninle.bir de bişey söylemek istiyorum sana.bu gece bi rüya gördüm.hamileydim bebeğime.kımıldıyordu karnımda çok güzel bir duyguydu.erken doğum yaptım sonra bebeğim bana güldü.okadar güzeldki hala aklımda.ama sonra kaybettim onu:KK43:
çok uzun oldu kusura bakma.öptüm canım

canımm benimm...ah bu rüyalar.bnde şu sıralar rüyalarımda hep hamile olduğum haberini faln veriyorum..bilnçaltı.sürekli bu knulara yatıp kalktığımız için etkilenyoruz ondan ...hakan hoca zor vakaları sewiomuş.benim barkadşım vrdı.onda da az yumurta oluşması ve rahimde su toplama gbi biiiiii oluyormuş.hakan hoca onu takibinide kendi yapmış.daha önceddd miştim.bi arkadşta 6.denemesinde başardı.ondada az yumurta oluşması ve çift rahim vardı.canım inşlah bebişlerimizi kucağımıza alacğımız günler glicek.zamnını allah bilyor..peki şimdi nezam deniceksin?çoook öpüyorum canım arkadaşım..

haziran gibi birdaha denicez galiba.elimde iki denemelik daha ilacım var.onlarıda bitirdikten sonra Allah dahada nasip etmezse mücadeleyi bırakmayı düşünüyorum.pozitif olma olasılığı çok düşük ama ben ilerde pişman olmak istemiyorum.onun için denicem.enazından elimden geleni yaptım dicem geriye dönüp baktığımda.ama güzel Allahım bu denemerim birinde hayırlısıyla sağlıkla nasip ederse oda mucizem olacak.
sen hangi merkeze gitmeyi düşünüyorsun?neler yapıyorsun?

haziran gibi birdaha denicez galiba.elimde iki denemelik daha ilacım var.onlarıda bitirdikten sonra Allah dahada nasip etmezse mücadeleyi bırakmayı düşünüyorum.pozitif olma olasılığı çok düşük ama ben ilerde pişman olmak istemiyorum.onun için denicem.enazından elimden geleni yaptım dicem geriye dönüp baktığımda.ama güzel Allahım bu denemerim birinde hayırlısıyla sağlıkla nasip ederse oda mucizem olacak.
sen hangi merkeze gitmeyi düşünüyorsun?neler yapıyorsun?

canım rüyan çok çok güzel ..bebek ölmüş ya ölüden diri haber derler bi okadar sevineceksin ..gittiğin merkez konusuna gelince kesinlikle söylediklerimizi o merkeze devam eden arkadaşlarımızı üzmek için söylemiyoruz...senin için rahatsa orda devam et..ama ilgi konusunda inanki hiç birbirinden farkları yok...sadece naçizane tavsiyem daha donanımlı bu konuda labratuvar tecrübesi iyi istanbuldaki merkezlerin birini düşünsen daha mı iyi olur diyecektim ...ama
sen güveniyorsan her şey gönlünce olsun ...bide yeni gittiğin merkezde sıfırdan başlıyosun hiç olmasa burda mesafe katettin...yolun açık olsun....

canım rüyan çok çok güzel ..bebek ölmüş ya ölüden diri haber derler bi okadar sevineceksin ..gittiğin merkez konusuna gelince kesinlikle söylediklerimizi o merkeze devam eden arkadaşlarımızı üzmek için söylemiyoruz...senin için rahatsa orda devam et..ama ilgi konusunda inanki hiç birbirinden farkları yok...sadece naçizane tavsiyem daha donanımlı bu konuda labratuvar tecrübesi iyi istanbuldaki merkezlerin birini düşünsen daha mı iyi olur diyecektim ...ama
sen güveniyorsan her şey gönlünce olsun ...bide yeni gittiğin merkezde sıfırdan başlıyosun hiç olmasa burda mesafe katettin...yolun açık olsun....

canım hala o rüyanın etkisindeyim.bebeğimi hep rüyalarımda öpüyorum kokluyorum.bunu üzülmesin diye eşime bile söyleyemiyorum.iyiki sizler varsınız çok seviyorum sizleri gerçekten.merkez konusunda herkesin farklı düşüncesi var dediğin gibi.
en beğenilen merkezleri bile beğenmeyen arkadaşlar çıkabiliyo.birde bizlerdeki sorunlarda çok önemli.sorun basitse hiç ismi duyulmamış merkezde bile pozitif sonuç alabiliyorsun.
ama problem zorsa bizimki gibi dünyanın bir numaralı merkezine gitsende sonuç alamıyorsun.bizim durumumuzda olupta pozitif sonuç alan kişi sayısı bir elin parmakları sayısını geçmiyo.gittiğim merkezde prof kendisi takip edecek hemşirelerle yada başkasıyla muhatap olmicam hiç.labaratuvarlarıda iyi şuana kadar bi sorun yaşamadım.
tavsiyen için çok çok saol.hep araştırıyorum herkesin düşüncesini değerlendiriyorum karar versem bile.düşünceleriniz çok önemli benim için.sen nasılsın diyet nasıl gidiyo?birdahaki deneme nerde ve nezaman????görüşmek dileğiyle sevgilera.s.

Son düzenleme:
Hituci aslında güvenilir ve güvendiğin bir doktor bence bu işin en başında.. sen de memnunum diyorsan dene tabii ki.. istersen için rahat olması açısından araştır başka yerleri de, yani istanbuldaki yerleri.. sen bilirsin.. Allah en doğru zamanda , en kısa zamanda sağlıkla inşallah bebişlerimize kavuşmayı nasip eder. bence tüm merkezlerde bu tedaviye başlarken ve tedavi sırasında psikolojik destek vermeliler hepimize.. bu ilaçlar, tedavi, testler tüm psikolojimizi değiştiriyor..
buarada rüyan hayırlı olacak inşallah, en kısa zamanda en iyi haberleri alman dileği ile canım.. sevgiler..

kızlar bişey sormak istiyorum anatoliada tüp bebek ne kadara yapılıyor.ssk sı olanlar ne kadar ödüyor ..bilgilendirirseniz sevinirim.

Hituci aslında güvenilir ve güvendiğin bir doktor bence bu işin en başında.. sen de memnunum diyorsan dene tabii ki.. istersen için rahat olması açısından araştır başka yerleri de, yani istanbuldaki yerleri.. sen bilirsin.. Allah en doğru zamanda , en kısa zamanda sağlıkla inşallah bebişlerimize kavuşmayı nasip eder. bence tüm merkezlerde bu tedaviye başlarken ve tedavi sırasında psikolojik destek vermeliler hepimize.. bu ilaçlar, tedavi, testler tüm psikolojimizi değiştiriyor..
buarada rüyan hayırlı olacak inşallah, en kısa zamanda en iyi haberleri alman dileği ile canım.. sevgiler..

canım iyi dileklerin ve tavsiyelerin için çok teşekkürler ama istanbul maddi manevi benim için çok uzak.biraz dinlenip kafamı toplamam gerek.biliyorsun pdikolojik olarak da zor bi süreç.sen nasılsın?nasıl gidiyo?kaç yumurtan var?

benim zor gidiyor, iğneler ve ben..gonal-f'e başladım.. perşembe kaç yumurta var , net öğreneceğim..akşam ilk gonal-f'in iğnesi girmedi göbeğime, biz de insülin iğneleri ile yaptık.. merkezi arayıp sordum olmaz onlarla dedi hemsire, ama olacak gibi gözüküyor, çünkü iğne girmedi 3 kez denedik, morardı, kanadı falan.. aynı miktar ilacı insülin iğnesi ile yapacak eşim artık.. gonal-f 450lik ile başladım, 225 ünite.. senin nasıldı?
buarada 225lik yapınca 2 günde bitecek gibi gözüküyor, hemsireyi aradım şimdi yine, 2 gün sonra gonal-f yeni kutu dedi, amaaan sehir dısından zor oluyo böyle..
buarada pınarcım anatoliada raporla 3300 tuttu benim, ilk gidişte de 200 muayene parası aldılar..rapor da bir haftada çıktı.. ilaçlar da 2000 tuttu raporla biz 1000ini ödedik, yani şimdilik toplam 4500 oldu.. ama ben sehir dışında olduğum için burdaki doktora da ayrıca para veriyorum.. sonu iyi olsun da inşallah..

benim zor gidiyor, iğneler ve ben..gonal-f'e başladım.. perşembe kaç yumurta var , net öğreneceğim..akşam ilk gonal-f'in iğnesi girmedi göbeğime, biz de insülin iğneleri ile yaptık.. merkezi arayıp sordum olmaz onlarla dedi hemsire, ama olacak gibi gözüküyor, çünkü iğne girmedi 3 kez denedik, morardı, kanadı falan.. aynı miktar ilacı insülin iğnesi ile yapacak eşim artık.. gonal-f 450lik ile başladım, 225 ünite.. senin nasıldı?
buarada 225lik yapınca 2 günde bitecek gibi gözüküyor, hemsireyi aradım şimdi yine, 2 gün sonra gonal-f yeni kutu dedi, amaaan sehir dısından zor oluyo böyle..
buarada pınarcım anatoliada raporla 3300 tuttu benim, ilk gidişte de 200 muayene parası aldılar..rapor da bir haftada çıktı.. ilaçlar da 2000 tuttu raporla biz 1000ini ödedik, yani şimdilik toplam 4500 oldu.. ama ben sehir dışında olduğum için burdaki doktora da ayrıca para veriyorum.. sonu iyi olsun da inşallah..

aslında insülin iğnesi ile gonal f in iğnesi arasında pek fark yok neden öyle oldu acaba?gonal f in iğnesini değiştirip denediniz mi?birde gonal f in ayrı enjektörleride var bana merkezden vermişlerdi toplamaya yakın ankaraya gidince.450 lik kalemler bitince kalan ilacı gonal f enjektörleri ile birleştirebilirsin.insülin iğnesi ile dozu nasıl ayarlıyorsun?
ben 187,5 yapıyordum.900 lük iki kalem kullandım.kalemlerde kalan ilaçları sakın atma sonra birleştir bayağı ilaç kalıyo.
birde yumurtalar sayırdıktan sonra başlamıştım ben gonal f e senden neden saymadılar acaba?a.s.

biraz deneysel oldu bizimki, akşam iğne girmeyince artık suyla miktarı ölçtük iki iğne arasında ve aynı miktarda ilacı insülin iğnesine çekip yaptık, ama girmedi anlamadım ben de.. ağlama krizine girdim tabii, sinirlerim bozuldu çünkü çok.. ben anlamadım 900 mü yazıyordu senin pakette? benim paketin dışında 450 yazıyor, hemşire 225 ünite yapacaksın, 2 günde bir kutu bitecek dedi..kalemlerde kalan ilaçlar dediğin ne, o toza o sıvıyı karıştırdık ve o sıvıyı attık.. şimdi normal lucrin gibi o kutudan 225 çekip yapıyoruz.. çok saçma sorular soruyorum biliyorum ama şehir dışından olunca takip kafam çok karıştı habire hemşireyi arıyorum o da doğru dürüst anlatmıyo, burdaki doktorum da anlamıyormudur nedir ben anlamadııım ooof ooff.. sen o kutuda sıvı kalırsa kalnları mı birleştir diyorsun.. amaaan ne karışıkmış ya..

900 lük kalemlerde var 450 lik kalemlerde.ben 900 lük kalem kullandım.ama bende toz falan yoktu.seninki farklı olabilir.yinede ilaç toz sıvı ne kullanıyorsan kalanı atma işe yarayabilir.merkeze gidince sorarsın.son iğneleri orada yapacaksın tahminim.kendileride takip ediyorlar çünkü.
benim 900 lük kalemlerde tek sıvı halinde ilaç vardı 187,5 yaptım hep.kalemde 900 yazıyor ama firma fazladan ilaç koyuyormuş onlarda işe yarıyo sonradan.onu demek istedim ben.

Anladım anladım canım sonunda, diğer "gonal f hakkında" diye açtığım başlığa da yazdım .. sora sora sabahtan beri anladım.. yardımlarınızlave sayenizde tabii anlayabildim, çok teşekkür ederim.. herkesin gonal f'i farklı demekki.. o yüzden kafam karıştı iyice..benimki lucrin gibi birsey, kalem değil.. lucrin gibi bir kapta toz, bir kapta sıvı var, ikisini karıştırıyorsun ve lucrin gibi hergün enjektöre çekip yapıyorsun.. o yüzden sizinkiler sanırım daha değişikti.. merkeze gitmeyeceğim, işte o yüzden karıştı ya, böyle şehir dışından takip çok zor oldu, hemşire beni anlamadı telefonda ben onu.. burdaki doktorum başka şey söyledi.. ooof dünden beri kafam çok karıştı, ben bir tek yumurta toplanacağı günve transfer günü gideceğim.. şimdilik o güne kadar iğneleri olacağım.. anlayamadığım iğnelerimi:):)

900 lük kalemlerde var 450 lik kalemlerde.ben 900 lük kalem kullandım.ama bende toz falan yoktu.seninki farklı olabilir.yinede ilaç toz sıvı ne kullanıyorsan kalanı atma işe yarayabilir.merkeze gidince sorarsın.son iğneleri orada yapacaksın tahminim.kendileride takip ediyorlar çünkü.
benim 900 lük kalemlerde tek sıvı halinde ilaç vardı 187,5 yaptım hep.kalemde 900 yazıyor ama firma fazladan ilaç koyuyormuş onlarda işe yarıyo sonradan.onu demek istedim ben.

Merhaba hituci yanılmıyosam seninle karşılaşmıştık Anatolia'da ben kist aspirasyonuna gittiğimde senin yumurtaların toplanmıştı doğru mu?
Umarım olumlu sonuç alırsın benim yumurtalarım da pazar günü toplandı çarşamba transfer olacak bakalım artık hayırlısı hepimiz için:emir_bebek::emir_bebek::nazar:

cherry diğer topikte de yazmıştım, şimdiden hayırlı olsun, ben de yarın anatoliaya kontrole gideceğim, benim de herhalde cuma ya da cumartesi gibi yumurta toplama olur, senin kaç yumurta toplandı, benim 7 tane falan var, çok mu az?

X