Sivilceli Ciltler Arkadaşlar aknetrent kullanan var mı ?

Sivilceli Ciltler ve Çözümleri

marlahtc

Üye
Kayıtlı Üye
7 Haziran 2012
35
0
Kızlar ben 24 yaşındayım ve nerdeyse 7-8 yıldır sivilcelerle savaşıyorum. geçen sene aknetrent kullandım (rouccutane ile aynı etkiye sahip) 6 ay boyunca en fazla 50 mg çıktı doktor fazla vermedi. sırtımdaki sivilceler geçti ve pürüzsüz oldu.
ama yüzüm hala aynı ve yaz aylarında dahada fazlalaşıyor. ve derinden iltihaplı bi şekilde geliyor yüzüm şiş şiş oluyo nerdeyse
şimdi pazartesi tekrar doktora gidip aknetrent kullanmayı düşünüyorum.
bilen varmı tekrar aknetrent yazarmı doktor?
sanırım bide yaz ayı olduğu için eylülde gel diyecek ama ısrar edicem çünkü ben güneşe çıkmam pek akşamları çıkarım sokağa gündüzde işyerinde kapalı yerdeyim nasıl olsa .
şimdide madecassol krem sürüorum yüzüme sabah akşam ve yara olmuş sivilcelerime fayda gösterdi kızarıklıkları gitmedi ama çabuk iyileştirdiğini fark ettim daha 2.günüm madecassolde inş fayda eder ..
birde aknetrent kullandıktan sonra bende psikolojik değişiklikler oldu sosyal fobi çıktı yani ortaya insan içine çıktığımda acayip yüzüme ter basmaya başladı ki önceden hiç yüzüm terlemezdi. kızarmalar felan başladı bu yüzden de aknetrentten korkuyorum
sonra numune hastanesinde pskiyatra gittim paxil die bi ilaç yazdı ilk bi ay işkence çektim esnemekten ama sonraki aylar mutluluktan uçuyodum sürekli bi gülümseme bi rahatlık bi huzur ailem felan çok memnundu annem peşimde dolaşıodu aman ilacını iç diye doktora teşşekkür felan etti :KK70:
sonra ilacı kestim yine aynı yüz terlemesi şuanda devam ediyor ...
anlayacağınız bıktım artık yani tekrar aynı tedavilere dönmek istemiyorum :KK43: ama sivilcelerin geçmesi için razıyım tabi ...
aknetrenti bu ayda yazdırabilmem mümkünmü acaaba ? hiç bu aylarda yazdıran varmı ? yazdırdıysa ne dedide yazdırdı .. paylaşırsanız çok sevinirim

X