Basur-Hemoroit Bitkilerle tedavi

gxoxkçhe

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
17 Temmuz 2007
13
2
Eğer siz de benim
gibi 36 yıldır hemoroid(basur) hastası olsanız,ilaçla tedaviniz yok
dense...Fistülünüzü ya lastikle boğarak çürütüp koparacağınız veya lazerle
kesip yarayı yakacağız deseler ve bunun için de 1 milyar 300 milyon lira
isteselerdi...Hem parası çok,hem ızdırabı çok bir işten,patlıcanın,yeşil
soğanın sayesinde sapları kaynatıp suyunu içerek beş günde parası
yok,ızdırabı yok bir şekilde kurtulsaydınız,bu başlığa az bile derdiniz.
36 yıldır devamlı sanki tuvalet ihtiyacı var gibi bir hisle
yaşamanın,üstelik ağrı ve kanamanın olmasının ne demek olduğunu ancak bu
derdi çeken bilir.
Allah,sebep olandan razı olsun.Gazetede anlatıldığı gibi, 10 adet
kemer patlıcanın yeşil sap kısmını 10 bardak su ile kaynatıp, bu sudan
sabah akşam bir bardak içtim.Beşinci gün sonunda basur diye bir derdim
kalmadı.
Sevincimden sokaklarda bağırıp bu derdi hala çeken kardeşlerime
duyurmak istiyorum ve ilaçla tedavisi yok denilen bu hastalığın çaresini
patlıcanın sapına yerleştiren Yüce Rabbime sonsuz şükürler olsun diyorum."

Birde teramisin diye bir göz kremi var (yanlış yazmış olabilir kusuruma bakmayın) o da çok iyi geliyormuş.

kemer patlıcanın yeşil sapını kaynatıp suyunu içenler var.çok işe yarıyo diyolar.
10 tane kadar patlıcan sapını 10 bardak suyla kaynatıp ılıyınca içiyorlar.......

canım haslanmış maydonozun ıyı geldıgını duydum bır yakınım denemıştı!

Günde 7 hurmayı çekirdeğiyle birlikte ye tabi çekirdeği yutacaksın,bunu 7 gün devam edeceksin geçecek ,günde 7 hurma 7 gün devam edilecek basit.

10 adet patlıcanın (Bostan patlıcanı olmasın) yeşil sap kısmını patlıcandan ayır. Temizce yıka; bir tencerede 10 bardak suyla kaynat. Kaynamaya başlayınca tencerenin kapağını kapat. Alevi iyice kıs, yarım saat yavaş yavaş kaynasın sonra ocağı kapat. Kapağı açmadan kendi kendine soğusun. Soğuyunca içindeki sapları at. Sarı rekli suyu buzdolabına koy.

-Akşam yatarken aç karnına 1 su bardağı iç.

-Sabah Kalkınca aç karnına 1 su bardağı iç.

Tedavi 5 gün sürecek. Bu 5 gün içinde Sirke, Turşu, Domates, Bulgur, Çilek, Acı Biber yasak sonra hepsi serbest. Demir sandelyeye, taşa oturmak bunlara çıplak ayakla basmak ebediyyen yasak.
Ardıç yağını pamukla hergün basura sür ve o bölgeni çok temiz tut..geçmiş olsun.a.s.

basurun acısını yaklaşık 3 yıl çekmiş biri olarak sana öncelikli önerim bir doktora gitmen. bende gitmemiştim hep sağdan soldan duyduğum iyileşme metodlarını deniyordum. ama hiç bir şey çözmedi. dahası ağrılar içinde doktora gittiğimde basur sadığım şeyin aslında anal yoldaki bir çatlak olduğunu ve orada yaklaşık 5 cm çapında bir iltihap oluşturduğunu öğrendim. ameliyatla tüm iltihabı temizlediler ve çatlağı yok ettiler. 3 yıl boyunca boşuna çektiğim ağrılarda yanıma kaldı.

bende dktora gitmeni tavsiye edrim bu rahatsızlığı eltim ve en yakın arkadaşım geçirdi ikisinin de sonucu zamanında gitmedikleri için ameliyat oldu bağırsaklarında kükük çapta bir yırtılma varmış ve ondan kaynaklanıyormuş aramızda kalsın eşimde bu dertten muzdarip ama eltimin durumuna düşmemek için o hemen gitti ve şuan kullandığı ilaç ve merhemden çok memnun iyileşti denilebilir ameliyat olmaktansa muayene olmak daha iyidir çünkü amaliyat sonrası gördüğüm kadarıla çok acı verici geçmiş olsun

ben burada okuduğum bir bilgiyi sana aktarmak istiyorum.
250 gr. defne tohumunu teflon tavada kavur,soğuyunca blender dan geçir,un gibi olsun.125 gr. balla karıştır.sabahları aç karnına 1 tatlı kaşığı iç.karışım bittikçe yenisini hazırla,2 yada 3 kez tekrarlayıp bitirdiğinde bu karışımı o arada basurun yok olduğunu yazıyordu.umarım işine yarar.(kesin çözüm) diyordu.

çok ağrıyorsa ve doktora gitmeyeceksen daflon tablet kullan canım. toplardamarlara etkili bir ilaç ve basurda kısa zamanda etkili oluyor. ağrılı dönemde günde 3 defa ikişer tablet alabilirsin. zaten ilk iki gün gerekiyor o kadar. sonra sabah akşam iki tablet. aslında buna birkaç ay devam etmek gerekiyor ama ben ağrım geçince bıraktım her defasında. hamilelerde de kullanılabiliyor çok rahatlatıyor.
tablet kullanmak istemezsen kortos tavsiye edebilirim . fitil. diğerlerinden daha etkili geldi bana.
Kabız olmayacaksın, ishal olmayacaksın, üşütmeyeceksin. İncir çok faydalı. ve keçiboynuzu.

BASUR

Acı marul yapraklarından ve kökünden yapılan çay, basurdan şikayeti olanlara fayda sağlar.
Andız otu basur tedavisinde etkilidir.
Kabak'ın basura olumlu etkileri vardır. Karpuz ve üzüm basura iyi gelir.
At kestanesi (bir kilo) küçük parçalara doğranarak pişirilir ve suyu ile temizlenilirse basuru önler.
Ebegümeci yapraklarından basur için merhem yapılır.
Meşe kabuğu tozu basur tedavisinde etkilidir.

alıntı

Kuru kayısı,kuru incir,bol sebze meyve,kepek ekmeği,kayısı suyu,cezerye gibi bağırsakları yumuşak tutucak şeyleri bolca tüketmeli ve çok su içilmeli

hergün 1 kaşıkta aç karna zeytinyağı içilmeli

arkadaşlar ameliyat derecesine gelen en kötü boyuttaki basura bile birebir gelen bir formül.. mutlaka yapın

1 paket kısa mahmut
1 paket sığır dili

2 bitkiden de 1er çay kaşığı kaynamış 1 bardak suyun içine atın üzerine kapatıp 5 dk demlendirin.. günde 3 defa sabah öğle ve akşam için.. sonuca inanamayacaksınız.. 2 içimde bile etkisini gösteriyor. bizzat denenmiştir...şiddetle tavsiye ediyorum..

BURSA (İHA) - İncirin vitamin ve mineral bakımından zengin bir gıda olduğuna dikkat çeken uzmanlar, süt ya da sirkeye bandırılarak yenildiğinde hemoroid (basur) hastalığına faydalı olduğunu açıkladı.

Yaş ve kuru olarak her mevsim alıcısını bekleyen incirin, insan vücuduna da birçok faydası olduğu bildirildi. Vitamin ve mineral bakımından incirin zengin bir besin deposu olduğunu ifade eden uzmanlar, bağırsak iltihabı olanların inciri fazla tüketmesi gerektiğini vurguladı. Kış aylarında vücuda direnç katan incirin bünyesinde şeker, organik asitler, A, B1, B2, C gibi birçok vitaminleri barındırdığını kaydeden uzmanlar, "İnciri sütle ya da sirkeyle, olmazsa yalnızca zeytinyağına batırıp yendiğinde basur şikayetinizi ortadan kaldırabilirsiniz.

Yaş dalları kırıldığında akan sütümsü beyaz sıvı, nasır ve siğillere sürüldüğünde tedavi edici etki yapıyor" dedi. Uzmanlar ayrıca kuru incirin, boğaz ağrısı, bronşit, öksürük ve kabızlığa da faydalı olduğunu kaydetti.

kızlar patlıcanı ben dendim hemde tam 2 ay hiç bir faydası olmadı tam tersi daha çok büyüdü yanında fitil kramde kullandım sonra fitili ve kremi patlıcan suyunu kullanmadan kullandım daha çok faydasını gördüm ayrıca doktora danıştığımda patlıcanın içinde nikotin olduğunu ve basuru azdırdığını söylemişti neyse geellim konumuza kıbrısta yaşayan bir arkadaşım hindistanda olan ve kullanıalan bir yağdan bahsetdi kavak yağı ama bu bildiğimzi kavak yağı değilmiş, tam olarak kesin çözüm dedi özelliklede memeli basurlar için ben birini buldum sipariş verdim 15 gün sonra kargoyla gelecek umuyorumm kullanayım gerçekten yok eder faydasını görürsem mutlaka sizlere haber veriirmm

Canım öncelikle geçmiş olsun.Sana kantoron çiçeği yağını şiddetle tavsiye ediyorum. Bizim ailede 3 kişide var, üçü de kullandı. Özellikle abime doktor ameliyat demişti, ameliyat olan bazı tanıdıklarımızın rahatsızlığı tekrarladı, bu yüzden tercih etmedi. Biz pek çok rahatsızlığa, yaraya, boğaz ağrısına, varise ve pek çok şeye bu yağdan kullanırız. Abim üç ay boyunca sabah aç karnına bir yemek kaşığı içti, sonrasında doktora gittiğinde ameliyatlık probleminin yok olduğunu öğrendi. Şimdi kendini iyi hissettiğini söylüyor. Yalnız kullanmayı düşünürsen belirtim, tadı kötü ama değeceğini düşünüyorum.

Benim abimde de böyle bi sorun vardı...inanmazsınız poposunun üstüne oturamıyodu doktora gitmedi utanıyomuş.neyse biz onun anlatıggı kadarıyla doktora söledik krem ilaç felan verdi pek faydasını görmedi.bi doktorun tavsiyesiyle adını vermem yanlışmı bilmiyorum ama DAFLON die bi laç kullanmasını söledi hemen gittik aldık kızlar ialç bitmeden abimden hemoraid gitti ben böle bişe görmedim oymuş cidden tedavisi bu ilaçmış ama tabi sizler doktora sormadan kullanmayın..daha sonra duydum da herkes bunu kullanıyomuş hemoroit için cidden çok faydalı doktorunuzdan isteyin..boşuna bu çileyi çekmeyin

kızlar basur için burçak otunu aktara çektirip yemenizi tavsiye diyorum %100 çözüm. çevremde bu tohumla iyileşen biçok kişi biliyorum. bir daha oluşmuyormuş

benim abimde de böyle bi sorun vardı...inanmazsınız poposunun üstüne oturamıyodu doktora gitmedi utanıyomuş.neyse biz onun anlatıggı kadarıyla doktora söledik krem ilaç felan verdi pek faydasını görmedi.bi doktorun tavsiyesiyle adını vermem yanlışmı bilmiyorum ama DAFLON die bi laç kullanmasını söledi hemen gittik aldık kızlar ialç bitmeden abimden hemoraid gitti ben böle bişe görmedim oymuş cidden tedavisi bu ilaçmış ama tabi sizler doktora sormadan kullanmayın..daha sonra duydum da herkes bunu kullanıyomuş hemoroit için cidden çok faydalı doktorunuzdan isteyin..boşuna bu çileyi çekmeyin

X