Onkoloji - Kanser ve Türevleri Meme kanseri olanlar, burada paylaşalım

iyi olmaniza cok sevindim.umarim bundan sonrakilerde de kendinizi iyi hissedersiniz..annemin dun dikisleri alindi dikislerin basladigi ve bittigi yerlerde biraz sislik olusmus silikonda istemedigi icin goruntuye alismasi zaman alacak gibi duruyor..patoloji sonucu ise henuz cikmadigi icin lenfleri hakkinda bilgim yok..cuma gunu cikar diye dusunuyorum..sizin tansiyonunuz neden yukseldi kemoterapiden dolayimi ve serumlar ve diger islemler ne kadar suruyor?

iyi olmaniza cok sevindim.umarim bundan sonrakilerde de kendinizi iyi hissedersiniz..annemin dun dikisleri alindi dikislerin basladigi ve bittigi yerlerde biraz sislik olusmus silikonda istemedigi icin goruntuye alismasi zaman alacak gibi duruyor..patoloji sonucu ise henuz cikmadigi icin lenfleri hakkinda bilgim yok..cuma gunu cikar diye dusunuyorum..sizin tansiyonunuz neden yukseldi kemoterapiden dolayimi ve serumlar ve diger islemler ne kadar suruyor?
Canım Merhaba. Annenin patoloji sonucu umarım iyi çıkar. Paylaşmayı unutma merak ediyorum. Tansiyonum evet. ..kemoterapi yüzünden yükseldi. Serum ve toplam işlemler 3 saat kadar sürüyor.
Önce sağlık sorunları halledilsin belki annen de silikon ister. Bazen karın ve sirttan alıp kendi dokusundan meme yapılıyor. Bu arada annen kaç yaşında?
Şu günleri allahın izni ile hayırlısı ile bir atlatsak güzel kızım . Ben dün saçımi eşime kazittim. Belime kadar saçlarım vardı. Dökülmesini beklemek istemedim.
Annenin patoloji ve sağlık haberlerini bekliyorum. Istedigin her şeyi her gün her saat sorabilirsin.
Bugün hiç istahim yok. Midem tuhaf. Seni sevgiyle öpüyorum.

Çokg

Çok teşekkür ediyorum iyi dilekleriniz için ve acil şifalar diliyorum.
Ben 5.kemoterapimi alalı bir hafta oldu(kaldı 3 tane).Tedavime başlayalı 3 ise ay dolmuş.Bir gün bunları söyleyebileceğime inanamazdım ama çok şükür çok iyiyim,keyfim yerinde, mutluyum,hayattan zevk alıyorum.Ayrıca çoğu zaman hastalık aklıma bile gelmiyor.Nereden nereye işte...
Ben kendi yaşadıklarımı aydınlatıcı olması için kısaca paylaşıcam: tümörüm büyük olduğu için, ayrıca metastazım da olduğu için kemoterapiden sonra ameliyat olmama karar verildi.Pet sonucuma göre lenf bezlerimde, az miktarda bel omurumda,yine göğüs kemiğimde metastazım varmış.Ama bunlar kesinlikle bana sıkıntı yaratacak düzeyde değildi.Tümör olan mememin ise tamamen sertleştiğini belirtmeliyim. Bu dönemde ruh halim ise berbat, zombi gibiyim. 1.kemoterapiden tam 24 saat sonra bilinen yan etkilerin tümünü yaşadım.İstifra etmekten belim kopucaktı.Su bile içemiyordum.Bu dönemde suyun içine arada şeker arada tuz karıştırıp artık ne kadar içebilirsem o kadar içip vücudumun elektroliz dengesini sağlamaya çalıştım.Vücut ilk kez böyle bir zehirle karşılaşınca neye uğradığını şaşırdı tabi.Sonraki kemoterapilerin hiçbirinde bundaki kadar kötü olmadım.Bu dönem ruh halim sabahtan akşama kadar ağlamakla geçtiği için bu durumla başedemeyeceğimi anlayıp psikiyatriste gittim ve lustral kullanmaya başladım(70 gün civarı kullandım ve artık ilaçtan mıdır duruma alışmaktan mıdır bilmem kendimi iyi hissettiğim için ilacı pat diye kestim.Aniden bırakınca ciddi baş dönmesi yapıyor.2 hafta sersem gibiydim).
2.kemoterapiden sonra halihazırda oldukça dökülmüş saçlarımın tamamından kurtuldum.O parlak halimle hiç yüzleşmedim.Boneydi şapkaydı mevsim kıştı derken zaten zaman geçti.Bu kemoda bulantı olsa da en fazla 2 kez istifra etmişimdir.Oysa ben daha kötüsünü bekliyordum.3.kemoterapide ise hiç istifra etmedim.Hayret etmiştim kendime.Bulantı yine çok fazlaydı. 4.kür üçüncü kürle benzer şekilde geçti.
Bahsettiğim bu dört kürde aynı ilaç kullanıldı.(şu kırmızı serum)Bu ilacın kullanıldığı dönem kokulara karşı bir hafta boyunca aşırı duyarlılık gelişiyor.Herşeyden tiksinme gibi.Hatırladıkça bile kötü oluyorum.
5.kemoterapide ilacım değişti.Artık o iğrenç kırmızı serum yok.Hiçbir bulantı ve koku hassasiyeti de yok.Sanki hiç ilaç almamış gibi.
1 aydır düzenli spor hayatıma da geri döndüm.Bende antidepresan etkisi yapıyor.Tedavi süresince spordan uzak kalıcam diye çok üzülmüştüm ama çok şükür gücüm yerinde ve eskisi kadar çok olmasa da hala yarım saat kesintisiz koşup kültür fiziğimi yapabiliyorum.İnsana kendini en iyi hissettiren şeylerin başında bence spor.
Saçlarım bir ayı geçkin süredir uzamaya başladı.Şu an yaklaşık 1 cm.Bu kadar çabuk uzamasını beklemiyordum.Hatta bu saç bana yakıştı bile.Asker traşı gibi.(karizmatik bile durdu bence:-)
Kaşım kirpiğim ne hikmetse dökülmedi.Kirpiklerim biraz azalmış olabilir ama hala rimel sürebiliyorum çok şükür.(malesef bacak tüylerim dökülmedi.epilasyona devam).
Tırnaklarım küçük bir morluk dışında hiç morarmadı.(tamamen moraranları da gördüm hastanede)
Damarlarım hala çok belirgin.İncelme sorunu olmadı sanırım.
Ağız yaralarım da olmadı çok şükür.
Maske hiç kullanmadım ama tabi ki temizliğe hala çok dikkat ediyorum.
Yani dışarıdan bakınca kemoterapi gördüğümü belli edecek bir durumum yok.Kendimi şanslı hissediyorum.
Ayrıca eskiden şikayet ettiğim bir sürü şeyden şikayet etmekten vazgeçtim.Hayatın her şeyden kıymetli olduğunu anladım.Belki eskiden olumsuz olan şeylere daha çok takılırken, artık daha çok olumlu olanları görmeye çalışıyorum.
Ben yolun yarısını geçtim.En zor kısmını atlattığımı düşünüyorum ama tabi ki hayatın ne getireceği belli olmaz.
Kanserimin hangi evrede olduğunu ve kaç tane lenf bezimde olduğunu bilmiyoruz.Çünkü ameliyatla alındığında öğrenilebiliyormuş.Yine de benimkinin ileri evrelerde olduğunu söyleyebilirim.Ama umutluyum, çünkü o kadar iyi tedavi edilmiş örnekler var ki olumsuz konuşanlara kesinlikle inanmayın.Bazı insanlar felaket tellallığı yapmaktan zevk duyuyor, hiçkimse onlara itibar etmesin lütfen.
Son olarak mememdeki sertlik tamamen inmiş durumda, elimle yokladığımda kitleyi bulamıyorum bile.Ama tabi ki ameliyat kaçınılmaz.Ne yapalım biri silikon olucak ama hiç sorun değil.
Çok şükür herşey yolunda, herşey daha da güzel olucak.Çünkü mutlu ve güçlü hissediyorum....
Canım 4 kür kemoterapi sonrası ilaç değişti demişsin. Benim de öyle olacak. 4 kürden sonra başka ilaca geçilecek 3 ay boyunca her hafta verilecek. Sende 4 kürden sonra aldığın kemoterapiyi her hafta mi alıyorsun?

Winner_85 sen nasılsın canım. Merak ettim seni hiç yazmadın.
Merhaba, burdayım :KK39:
Çok geçmiş olsun diyorum ve kemoterapinin yan etkilerinin geçmesi için de sabır diliyorum.2-3 gün kadar hassasiyet devam eder, sonra yine eskisi gibi olursunuz.
Bence birinci kür en zoru, çünkü vücut bu maddelerle ilk kez karşılaştığı için ciddi afallıyor ve ne tepki vereceğini şaşırıyor.(en azından bende öyle olmuştu.istifra, ishal, titreme,ateş, çarpıntı gibi) Tansiyon düzensizlikleri ve ani nabız yükselmesini ben de yaşadım.

Benim 4. kürümden sonra ilacım değişti ama halen 21 günde bir kürleri almaya devam ediyorum.Bana verilmeye başlanan ilaç trastuzumab. Halen net öğrenememiş olsam da sanırım hormona duyarlı tümörüm olduğu için veriliyor bu ilaç. Bu hastalığın da alt türleri olduğu için, her türün ilacı farklı olmalı.

Bulantılarınız için belki kefir, ayran, yoğurt vs. iyi gelebilir.
Siz işin zaten en zor kısımlarını atlattınız.Ameliyat ve ilk kemoterapiniz yani.. Bundan sonra her şey giderek daha da kolay olacak.

Siz de lütfen bizleri habersiz bırakmayın. Tekrar geçmiş olsun.

Merhaba arkadaslar..oncelikle tum hastalara şafi ismiyle şifa diliyorum..
Banada yardimci olrsaniz sevinirim umut isigi verirseniz memnun olurum..
Annem 8 yil once gogskanseriydi ve kemoterapiyle ameliyat oldu bir gogsu alinmisti.. Ondan snra hersey cok iyi gitti sukur. Simdi ise gogskafesinde bir buyuk tumor var. Oda sicrama yapmis ve metastaz olarak sonuc verdi ... Kemoterapiye baslanildi suan 10 gun oldu ve annem hala cok kotu. İnfeksiyon kapti ve yine hastaneye yatti...doktoar tumorlerin gitmicegni ama kemoterapiyle kucultulcegni soylediler...bide ben Metastazi ilk defa duydum..ne oldugnu acik soylm bilmiyordum İnetde arastirdim. Ve doktorlarla konustum. Diger organlara sicrama orani daha yuksek olan tumorlermis. Korku yapti bana..
durumu boyle olan varmi acaba yada bir tandiigi ?

Merhaba arkadaslar..oncelikle tum hastalara şafi ismiyle şifa diliyorum..
Annem 8 yil once gogskanseriydi ve kemoterapiyle ameliyat oldu bir gogsu alinmisti.. Ondan snra hersey cok iyi gitti sukur. Simdi ise gogskafesinde bir buyuk tumor var. Oda sicrama yapmis ve metastaz olarak sonuc verdi ... Kemoterapiye baslanildi suan 10 gun oldu ve annem hala cok kotu. İnfeksiyon kapti ve yine hastaneye yatti...doktoar tumorlerin gitmicegni ama kemoterapiyle kucultulcegni soylediler...bide ben Metastazi ilk defa duydum..ne oldugnu acik soylm bilmiyordum İnetde arastirdim. Ve doktorlarla konustum. Diger organlara sicrama orani daha yuksek olan tumorlermis. Korku yapti bana..
gecmis olsun anneniz kontrol altindamiydi ?metastaz kanser hucrelerinin diger hucrelere sicramasi ama 8 yil sonra ortaya cikan yeni bir kansermi yoksa daha once gecirdigi meme kanserinin metastazimi bu konuda net bisey soyledilermi size..

Canım Merhaba. Annenin patoloji sonucu umarım iyi çıkar. Paylaşmayı unutma merak ediyorum. Tansiyonum evet. ..kemoterapi yüzünden yükseldi. Serum ve toplam işlemler 3 saat kadar sürüyor.
Önce sağlık sorunları halledilsin belki annen de silikon ister. Bazen karın ve sirttan alıp kendi dokusundan meme yapılıyor. Bu arada annen kaç yaşında?
Şu günleri allahın izni ile hayırlısı ile bir atlatsak güzel kızım . Ben dün saçımi eşime kazittim. Belime kadar saçlarım vardı. Dökülmesini beklemek istemedim.
Annenin patoloji ve sağlık haberlerini bekliyorum. Istedigin her şeyi her gün her saat sorabilirsin.
Bugün hiç istahim yok. Midem tuhaf. Seni sevgiyle öpüyorum.
merhaba annem 57 yasinda.patoloji sonuclari cikti ama doktoru donmedigi icicin gosteremedik..ama sanirim 8 tane lenfinde var..bende bundan sonrakitedavi surecini merak ediyorum..annemin ameliyat yerinde dikislerinin altinda sertlik olustu antibiyotige basladi ameliyattan sonra enfeksiyon riski ne kadar sure sonra bitiyor bilginiz varmi

gecmis olsun anneniz kontrol altindamiydi ?metastaz kanser hucrelerinin diger hucrelere sicramasi ama 8 yil sonra ortaya cikan yeni bir kansermi yoksa daha once gecirdigi meme kanserinin metastazimi bu konuda net bisey soyledilermi size..

Cok tesekkur ederim..annem 5 yil hap kullandi sonra doktorlar hap kullanmasi gerekmedigni solediler.
Acaba o yuzden tekrar gelmis olabilir mi bilemiyorum. Annem surekli kontrol altindaydi ama doktorlar fark etmedi. 6 aydir kadin belim agriyor gogsm agriyor diyordu salladilar iste kadini aimdi ise buyumus diyorlar..
Hastanedeki doktorun soyledigi suydu eski meme kanserinden gelmis bu yani yeni baslangic degl ama baya buyume yapmis.
Ve eskiden metastaz yoktu yani diger hicrelerine sicrama yoktu.. Cok korkuyorum :KK43:

Cok tesekkur ederim..annem 5 yil hap kullandi sonra doktorlar hap kullanmasi gerekmedigni solediler.
Acaba o yuzden tekrar gelmis olabilir mi bilemiyorum. Annem surekli kontrol altindaydi ama doktorlar fark etmedi. 6 aydir kadin belim agriyor gogsm agriyor diyordu salladilar iste kadini aimdi ise buyumus diyorlar..
Hastanedeki doktorun soyledigi suydu eski meme kanserinden gelmis bu yani yeni baslangic degl ama baya buyume
cnm benim annemde 9 yildir takip ediliyordu 3hafta once sag gogsu ve lenfleri alindi .bizimkide cok erken farkedilmemis anladigim kadariyla...korkmakta haklisin adi kotu .bikere bu hastaligin..moralinizi yuksek tutun metastazi oldugu halde sagligina kavusanlarin sayisi cok fazla..kemoterapiye baslamissiniz bu surecte beslenmesine ve enfeksiyon acisindan kalabalik ortamlarda fazla bulunmamasina dikkat ederseniz daha iyi olur.bu arada benim annemin kemoterapisi daha baslamadi nerde tedavi oldugunuzu ve kac kur alacaginizi yazarsaniz sevinirim

Sizede cok gecmiş olsun canim. Allah acil sifalar versin..
Senin annnenin su yonde sansi var gogsu ve lenf bezleri alinmis yani kemoterpaiylede yok olma olasiligi yuksek (insallah) benim annemde doktor hic gitmicegni soyledi. Bide annemde bir buyk bikac tanede yayilan kucuk hucreler varmis ve ameliyat edemiyorlar malesef.
Biz yurt disindayiz canim almanyadayiz (stuttgart)
Nekadar dikkat edilsede enfeksiyon olayi okadar cabuk oluyorki anlamiyorsun bile..Annem toplam once bi 6kur kemoterapi alicak allahin izniyle.
Simdi daha birincisi bitti....belkide yani insallah digerleri daha iyi gecer..
Metastaz asil su yonde beni cok korkutuyor kemoterpiden snra bile yayilma olasiligi yuksekmis. Dogrumu ki bu yaaa :KK43:((((

Merhaba, burdayım :KK39:
Çok geçmiş olsun diyorum ve kemoterapinin yan etkilerinin geçmesi için de sabır diliyorum.2-3 gün kadar hassasiyet devam eder, sonra yine eskisi gibi olursunuz.
Bence birinci kür en zoru, çünkü vücut bu maddelerle ilk kez karşılaştığı için ciddi afallıyor ve ne tepki vereceğini şaşırıyor.(en azından bende öyle olmuştu.istifra, ishal, titreme,ateş, çarpıntı gibi) Tansiyon düzensizlikleri ve ani nabız yükselmesini ben de yaşadım.

Benim 4. kürümden sonra ilacım değişti ama halen 21 günde bir kürleri almaya devam ediyorum.Bana verilmeye başlanan ilaç trastuzumab. Halen net öğrenememiş olsam da sanırım hormona duyarlı tümörüm olduğu için veriliyor bu ilaç. Bu hastalığın da alt türleri olduğu için, her türün ilacı farklı olmalı.

Bulantılarınız için belki kefir, ayran, yoğurt vs. iyi gelebilir.
Siz işin zaten en zor kısımlarını atlattınız.Ameliyat ve ilk kemoterapiniz yani.. Bundan sonra her şey giderek daha da kolay olacak.

Siz de lütfen bizleri habersiz bırakmayın. Tekrar geçmiş olsun.
Canim iyi olmana sevindim. Ben cok, halsizim. pazartesi hemogram var. Yazarim canim benim.

merhaba annem 57 yasinda.patoloji sonuclari cikti ama doktoru donmedigi icicin gosteremedik..ama sanirim 8 tane lenfinde var..bende bundan sonrakitedavi surecini merak ediyorum..annemin ameliyat yerinde dikislerinin altinda sertlik olustu antibiyotige basladi ameliyattan sonra enfeksiyon riski ne kadar sure sonra bitiyor bilginiz varmi
Canim sadece lenfler degil her2 (CERBB2) VE ki67 ne yaziyor. Sonuçları yazar misin.

Hastanedeki doktorun soyledigi suydu eski meme kanserinden gelmis bu yani yeni baslangic degl ama baya buyume yapmis.
Ve eskiden metastaz yoktu yani diger hicrelerine sicrama yoktu.. Cok korkuyorum :KK43:
Merhaba arkadaslar..oncelikle tum hastalara şafi

ismiyle şifa diliyorum..
canim annenin 8 yil once hangi gogsu alinmisti. O, zaman evre kacti ve ki67 her2 degerleri neydi . Reseptorler nasildi. Bunlar metastaz olayinda önemli.Ayrica annende pet cektiler mi . Hangi tetkikler yapildi da tümör fark edilmedi. Öpüyorum canim. Yazarsan hepimiz birbirimizin yanindayiz canim kizim.

Son düzenleme:
canim annenin 8 yil once hangi gogsu alinmisti. O, zaman evre kacti ve ki67 her2 degerleri neydi . Reseptorler nasildi. Bunlar metastaz olayinda önemli.Ayrica annende pet cektiler mi . Hangi tetkikler yapildi da tümör fark edilmedi. Öpüyorum canim. Yazarsan hepimiz birbirimizin yanindayiz canim kizim.

8 yil once sag gogsu alindi..ve kemoterapide gormustu ve demislerdiki ozamanlar tamamen gitti ve birdaha gelmez diyorlardi. Ablacim o yazdigin degerleri ben bilemedim cunku almanyada yasiyoruz biz bazi seylerin turkce karşiligni tam bilmiyorum..ama tek gogsndeydi ve metastaz yoktu denildi.. Butun testler yapiisti ve bes senede ilac kullandi..Her sene mamografi cekiliordu. Bu senede subatda cekildi yani bisey gormediler yada ozenmedilermi diyim ne diyim..
Annem 6 aydir sirt ve gogsm ariyor diyordu surekli doktorlar hep iste kastandir diyip bakmiyorlardi anlamiyorum..
Annem bir ay once umreye gidecekken saglik raporu almak icin doktora gitti ve orda goruldu kanda. Doktor suphelendi ve vucuduna bakti tarama yapildi ve hem kan pirtlasmasi oldugunu hemde buyuk bir tumorun oldugunu soylediler. Annem buna ragmen ayagni yere vurdu ve iki gun sonra umreye gidecem diye ölursem orda öleyim gonderin beni dedi ve uc hafta umreye gitti...orada dua etti rabbim Yardim edicek inaniyorum ben.. Hergun getirdigi zemzemden iciriyorum.
Sonra geldi ve ertesi gunu hastaneye yatti. Ciditemografisi kemiktaramasi ve diger testler yapildi ve metastazlar ortaya cikti. Annemin gogskafesinde bir buyk tumor yaklasik 12 buyklugnde dediler ve buda dagilma yapti ve lenf bezleri cikti. 6-7 tane varmis dediler. Bunuda 6 seans kemoterapi vericekler ve kuculme yapicaz dediler. Tamamen yok etme Sanslari yokmus.
Simdi 1seans bitti on gun gecti ve annem cok kotu. Atesi cikiyor kusuyor agzlari tum yara oldu bisey yiyemior.. Simdiden Cok korkuyorum

8 yil once sag gogsu alindi..ve kemoterapide gormustu ve demislerdiki ozamanlar tamamen gitti ve birdaha gelmez diyorlardi. Ablacim o yazdigin degerleri ben bilemedim cunku almanyada yasiyoruz biz bazi seylerin turkce karşiligni tam bilmiyorum..ama tek gogsndeydi ve metastaz yoktu denildi.. Butun testler yapiisti ve bes senede ilac kullandi..Her sene mamografi cekiliordu. Bu senede subatda cekildi yani bisey gormediler yada ozenmedilermi diyim ne diyim..
Annem 6 aydir sirt ve gogsm ariyor diyordu surekli doktorlar hep iste kastandir diyip bakmiyorlardi anlamiyorum..
Annem bir ay once umreye gidecekken saglik raporu almak icin doktora gitti ve orda goruldu kanda. Doktor suphelendi ve vucuduna bakti tarama yapildi ve hem kan pirtlasmasi oldugunu hemde buyuk bir tumorun oldugunu soylediler. Annem buna ragmen ayagni yere vurdu ve iki gun sonra umreye gidecem diye ölursem orda öleyim gonderin beni dedi ve uc hafta umreye gitti...orada dua etti rabbim Yardim edicek inaniyorum ben.. Hergun getirdigi zemzemden iciriyorum.
Sonra geldi ve ertesi gunu hastaneye yatti. Ciditemografisi kemiktaramasi ve diger testler yapildi ve metastazlar ortaya cikti. Annemin gogskafesinde bir buyk tumor yaklasik 12 buyklugnde dediler ve buda dagilma yapti ve lenf bezleri cikti. 6-7 tane varmis dediler. Bunuda 6 seans kemoterapi vericekler ve kuculme yapicaz dediler. Tamamen yok etme Sanslari yokmus.
Simdi 1seans bitti on gun gecti ve annem cok kotu. Atesi cikiyor kusuyor agzlari tum yara oldu bisey yiyemior.. Simdiden Cok korkuyorum
Canım yavrum biricik kızım üzüntünu yüreğimde hissettim. O zaman 8 yıl önce annenin lenflerinde demek ki yoktu. Sadece göğsünde vardı. Açıkçası çok şaşırdım. Çünkü lenflerde çıkmayınca metastaz yapmıyor diye biliyorum.
Sanırım annenin kemoterapi etkisi ile şimdi böyle. Peki dr ne diyor. Bağışıklık sistemini güçlendirmek için bir şey demiyor mu. Ben ozon terapi diye bir şey duydum. Kanser hastalığında kemoterapi ile kullanılıyormus ve bağışıklık sistemini güçlendiriyormus. Ağız yaraları Vs.. yarın kan tahlilim var onkologla bu konuyu konuşacağım. Ozon terapi konusunda seni de bilgilendirim. Sizde Bu konuyu bir araştırin çünkü fayda gören insan çok fazla. Yine yazacağım. Sen de yaz canım.

Bir şey daha. .. Sağ göğüs kafesi demişsin. Mamagrofi de çıkmazdi. Pet çekimi gerekliydi. Ah. Bu dr lar. Benimde anlamadilar. Bunlar nasıl tıp adami ?????

Canım yavrum biricik kızım üzüntünu yüreğimde hissettim. O zaman 8 yıl önce annenin lenflerinde demek ki yoktu. Sadece göğsünde vardı. Açıkçası çok şaşırdım. Çünkü lenflerde çıkmayınca metastaz yapmıyor diye biliyorum.
Sanırım annenin kemoterapi etkisi ile şimdi böyle. Peki dr ne diyor. Bağışıklık sistemini güçlendirmek için bir şey demiyor mu. Ben ozon terapi diye bir şey duydum. Kanser hastalığında kemoterapi ile kullanılıyormus ve bağışıklık sistemini güçlendiriyormus. Ağız yaraları Vs.. yarın kan tahlilim var onkologla bu konuyu konuşacağım. Ozon terapi konusunda seni de bilgilendirim. Sizde Bu konuyu bir araştırin çünkü fayda gören insan çok fazla. Yine yazacağım. Sen de yaz canım.

Cok sagolun ablacim..
Yoktu ablacim 8 yil once annemin sadece gogsunde vardi. Simdi nasil geldi hala dusundukce deli oluyorum..
Evet kemoterapiden dolayi suan boyle ve biyerdende enfeksion kapmis. Surekli maskeyle dolasmak zorunda ve hep gittigmiz zaman elimize desinfekte ediyoruz.
Ozon terapisini hic duymadim ablacim ama bir arastirayim. Sen hangi sehirdesin ablacm? Onu bende bi sorayim doktora. Bagsiklik sistemi ile alakali bisey demedi sadece suan 24 saat serum takili. Hem kusmamasi icin icine ilac koydular hemde rahat uyumasi icin. Ve antibiotik veiryorlar her gun. Agzindaki yaralar icinde hastanede gargara verdiler ablam tuzlu su gibi tadi onu garagara yapiyor.
Bugun biraz daha iyi en azindan ateşi gitti sukur. Sanada cok gecmis olsun ablacim kan tahlilini haber et bende mrk ederim.

Evet ablacm gogskafesinde ve nefes borusuna cok yakinmis. O yuzden sesi felanda kisildi annemin.
O doktor evet bakmamis petlere sadece memografiyle bakmis oda tab bakmamis. O doktoru hic gormek istemiyorum ......

Ablacim sence annem duzelir mi? İnetde arastiriyorum surekli deli oluyorum. Acaba kemoterapiden sonra metastazlar baska bir organa sicrarmi ?

Merhaba arkadaşlar Nisan başında göğüs kanseri teşhisi konuldu.. Önce ameliyat dendi hastaneye yattım bu sefer ameliyattan vazgeçildi kemoterapi verilecek..kitle büyük önce kemoterapi ile küçültecekler sonra ameliyat edeceğiz dediler.. Bu Cuma ilk kemoterapiyi alıcam..
Ailede hiç kanser hastası yok..
42 yaşımdayım 2evladım var daha çok küçükler kızım 12 oğlum 6yaşında...sağlam durmaya çalışıyorum ama ah işte aması var..bana kemoterapi ile ve sürecle ilgili destek ve bilgi verirseniz çok sevinirim..

Cok sagolun ablacim..
Yoktu ablacim 8 yil once annemin sadece gogsunde vardi. Simdi nasil geldi hala dusundukce deli oluyorum..
Evet kemoterapiden dolayi suan boyle ve biyerdende enfeksion kapmis. Surekli maskeyle dolasmak zorunda ve hep gittigmiz zaman elimize desinfekte ediyoruz.
Ozon terapisini hic duymadim ablacim ama bir arastirayim. Sen hangi sehirdesin ablacm? Onu bende bi sorayim doktora. Bagsiklik sistemi ile alakali bisey demedi sadece suan 24 saat serum takili. Hem kusmamasi icin icine ilac koydular hemde rahat uyumasi icin. Ve antibiotik veiryorlar her gun. Agzindaki yaralar icinde hastanede gargara verdiler ablam tuzlu su gibi tadi onu garagara yapiyor.
Bugun biraz daha iyi en azindan ateşi gitti sukur. Sanada cok gecmis olsun ablacim kan tahlilini haber et bende mrk ederim.

Evet ablacm gogskafesinde ve nefes borusuna cok yakinmis. O yuzden sesi felanda kisildi annemin.
O doktor evet bakmamis petlere sadece memografiyle bakmis oda tab bakmamis. O doktoru hic gormek istemiyorum ......

Ablacim sence annem duzelir mi? İnetde arastiriyorum surekli deli oluyorum. Acaba kemoterapiden sonra metastazlar baska bir organa sicrarmi ?
Canım kızım Bugün ozon terapi sordum. Ama bir onkologdan daha görüş alacağım. Ayrıca annene radyoterapi yapılması gerekmiyor mu ? Acaba annenin enfeksiyon durumu geçince İstanbul a gelseniz burada maltepe üniversitesinde benim dr um ve özellikle genel cerrahim bir görse iyi olur diye düşünüyorum. Ben istanbuldayim. Annenin göğüs kemiğinden başka yerinde metastaz var mı canım.
Ben burada annenden çok daha ileri durumda 2 bayan hasta ile görüştüm çok iyiler. Benim genel cerrahim Abut Kebudi ve meme kanseri cerrahisi konusunda bir numara. Isterseniz oradan kendisine telefon edin. Annenin durumunu anlatin. Bakalim ne diyecek. Ben özelden dr un numarasini istersen sana veririm. Öpüyorum canım benim.

X