Mutfak Püf Noktaları Kek Piirmenin Pf Noktalar

P

Perfectnose

Ziyaretçi
  • Konu Sahibi Perfectnose
Nefret ediyorumya ya bu kaçıncı deneyiş sinirden ağlıyorummmmmmm senağlama kekimin içi pişmiyor aynı tarifi ilk yaptım zaman 3 kere yapmıştım çok güzel olmuştu yine aynı tarifi yapma çalışıyoru m ama içi hamur oluyorrrrrrr bi türlü pşmiyor eskisende aynı tarifi yapardım çok güzel olurdu senağlama senağlama

kekini 160 derecede kapağını açmadan pişir ben öyle yapıyorum çok güzel kabarıyor kaydirigubbakcemile5

Canım kekin hamuru çok katı olursa öyle oluyor genelde ununu az koy emi...

benbide davul fırında yapirum 160 ayar yapamamki canım ama aynı tarifi eskiden yine davul fırında yapardım çok güzel olurdu artık ne olduda olmuyo offff

canım fırın ısınmadan önce koymalısın fırına yani kurabiyeler gibi önceden ısıtmıycaksın fırını...fırını açtıktan sonra hemen keki koy içini çeke çeke kabarır o zaman ..ama önceden ısıtırsan kenarları hemen kızarır içi çiğ kalır pişmez..birde böyle dene..kolay gelsin..

canım kekin piişme süresini ayarla arada açıp bakarsan içi pişmez fırının kapağını açmadan pişirmeye çalış canım kolay gelsin.

ya ben önce tepsiyi fırına koyuyorum sonra fırını çalıştırıyorum 200 dereceye getiriyorum. 10 - 15 dk sonra ısıyı 150 ye düşürüyorum ve de kapağını ilk 20 dk kesinlikle açmıyorum. genelde güzel pişiyor.

X