Sol kolumda uyuşma ve ağrı oluyor:((

Öncelikle gecmis olsun canim, kesinlikle doktora gitmen gerek bendede öyle uyusma parmakta agri gibi rahatsizliklara basladi doktora gittim eklem agrilarim ve kanda ilthap oldugundan dolayi romatizmadan sühpelendi.
Uzmana gitmem lazim:sm_confused:

Kan tahlili yaptir acil sifalar dilerim.

öncelikle geçmiş olsun.aynı durum aşağı-yukarı 1,5 senedir bendede mevcut.
hamileliğin sonlarına doğru başladı ve gitmedi bi daha.bir beyin cerrahına gittim ve hem boyun hemde beyin mr çektirdim.sonuçlar çok şükür temiz çıktı.
en son baş-boyun cerrahisi uzmanı ve beyin cerrahının ortak kararıyla emg çektirdim ve kollarımda 4 yerde sinir sıkışması olduğunu öğrendik.
hareketler var yapmam gereken.ve sürekli takmam gereken bir dirseklik.
ama çocuktan dolayı takamıyorum.
şu andaki durumumu sorarsan pantolonumu giyip çıkarırkenki zorlamayı düşün.onda bile kolum direk uyuşur.havuç rendeleyemem,sağ kolumu azıcık da olsa zorlayamam.
aslında ilaç tedavisine başlamam lazım ama hep erteliyorum:çok üzgünüm:

canım gecmıs olsun benımde dogum sonra özellikle sol kolumda aynı sekılde uyusma agrı kasılma oluyodu doktora gitim sinır ucu iltahı var dedı B12 vıtamın verdı ıse yarıyo sende doktoruna gıt ve ilaca bsla dıtorum

Öncelikle gecmis olsun canim, kesinlikle doktora gitmen gerek bendede öyle uyusma parmakta agri gibi rahatsizliklara basladi doktora gittim eklem agrilarim ve kanda ilthap oldugundan dolayi romatizmadan sühpelendi.
Uzmana gitmem lazim:sm_confused:

Kan tahlili yaptir acil sifalar dilerim.

Slm canim suan nasilsin? doktor ne diyor? ben kan tahlillerim temiz. bende karaciger kist ve fitik sorunu var bunlarin etkisi olabirirmis. 5 km kadar koc diyor doktorum. mumkun degil yapamam bunu. kardiyoloji temiz. hormon tedavisinden sonra oldu. suan sol ayakta olur. ben zamaninda hicbirseye onem vermedim simdi bunun sonuclarini goruyorum. hastaneyi ihmal etmeyin gecmis olsun

Slm canim suan nasilsin? doktor ne diyor? ben kan tahlillerim temiz. bende karaciger kist ve fitik sorunu var bunlarin etkisi olabirirmis. 5 km kadar koc diyor doktorum. mumkun degil yapamam bunu. kardiyoloji temiz. hormon tedavisinden sonra oldu. suan sol ayakta olur. ben zamaninda hicbirseye onem vermedim simdi bunun sonuclarini goruyorum. hastaneyi ihmal etmeyin gecmis olsun

Kusurua bakma canim hemen cevap yazamadim bir süre yoktum, romatizma uzmanindan randevu aldim nisan ayinda gidicem su an sükür iyiyim lakin sabahlari dizlerim ve özelikle eklem yerlerimde agri oluyor sonra gün icinde yavas yavas düzeliyor, ne biliyim allah baska dert vermesin canim ne yapalim hersey bizim icin.

Seviylea.s.

yaa arkadaşlar, bi süredir sol kolumda ağrı oluyodu ara ara. bugün de sabahtan beri sol elimde uyuşma var. özellikle serçe ve yüzük parmağımda. korkuyorum yaaaa:çok üzgünüm:

merhaba canım.. benim teyzemde aynı şikayetle doktora çıktı emar istediler.. beyin cerrahiden.. sonuç boyun fıtığı... umarım seninki kötü birşey değildir... artı o eli ile fazla ağırda kaldıramıyordu.. tekrar geçmiş olsun

yaa arkadaşlar, bi süredir sol kolumda ağrı oluyodu ara ara. bugün de sabahtan beri sol elimde uyuşma var. özellikle serçe ve yüzük parmağımda. korkuyorum yaaaa:çok üzgünüm:

Karpal Tünel sendromu ile ilgilide bir araştırma yapsan canım. Kolda ağrı ve parmaklarda uyuşmayı o da yapar. Bileklerde sinir sıkışması sonucu gelişen bir rahatsızlık. Genelde ev kadınlarında, ellerini çok kullanan kişilerde olur.

Kusurua bakma canim hemen cevap yazamadim bir süre yoktum, romatizma uzmanindan randevu aldim nisan ayinda gidicem su an sükür iyiyim lakin sabahlari dizlerim ve özelikle eklem yerlerimde agri oluyor sonra gün icinde yavas yavas düzeliyor, ne biliyim allah baska dert vermesin canim ne yapalim hersey bizim icin.

Seviylea.s.

Slm.Iyi olduguna sevindim. Ilac aliyormusun? Aslinda kendimiz zamaninda onem vermiyoruz sonra kosusturuyoruz. Ben bu insan tipinenim. Suan oyle kosusturmaktayim. Insallah Allahim beterinden korusun! Canim gecmis olsun.Hastaneye gidince haber ver

Slm.Iyi olduguna sevindim. Ilac aliyormusun? Aslinda kendimiz zamaninda onem vermiyoruz sonra kosusturuyoruz. Ben bu insan tipinenim. Suan oyle kosusturmaktayim. Insallah Allahim beterinden korusun! Canim gecmis olsun.Hastaneye gidince haber ver

Sadece agri kesici ve ilthap sökücü hap aliyorum, bende hic kendime özen göstermem bu konuda esim yada cocuklarim söz konusu oldumu hemen doktora kosuturum ama kendim icin böyle yapmiyorum aslinda cok yanlis özelikle biz kadinlar iyi olmamiz lazimki esimize cocuklarimiza faydali olalim onlarin bize ihtiyaci var.

Doktora gidince haber ederim bakalim ne olucak.

Sevgiylea.s.

Sadece agri kesici ve ilthap sökücü hap aliyorum, bende hic kendime özen göstermem bu konuda esim yada cocuklarim söz konusu oldumu hemen doktora kosuturum ama kendim icin böyle yapmiyorum aslinda cok yanlis özelikle biz kadinlar iyi olmamiz lazimki esimize cocuklarimiza faydali olalim onlarin bize ihtiyaci var.

Sevgiylea.s.

Slm. Canin gercekten oyle. Ben fitik icin tomografi cektirmistim. 25-30dk sonra kalkinca sol elim ve sol ayagimi hisedemedim. son gunleri uyurken sik olmaya basladi. norologa mutlaka gitmeliyim. havalar isinmaya basladi kosmayi dusunuyorum. bir deneyelim bakalim.Doktorun soyledigi gibi5-10 km degil en azindan 1-2km yuruyus olsa da yapiyim diyorum. Kardiloloji ve endokrinojojiden sorun yoksa kan dolasimi kotu oldugundan diye duydum.Mantiga uygun.belki oyledir. Gecmis olsun. hastaneden sonra haver ver.

Sevgiylea.s.

Slm canim anlayamadim gitti. cevap yazmistim gitmemis. aslinda anne-baba yanindayken cocuk icin buyuk mutluluk. Gercekten once kendimiz iyi olursak hepine yardim edebiliriz.Fitik icin tomografi cektirmistim. 25-30 dk zor dayandim sol elim ve ayagim uyustu kaldi. son gunleri uykudayken uyusmayi hisederek kalkarim. Yarin doktora gidcegim.
Kan tahlilin yaptirdin mi? haver ver.Gecmis olsun.

tatu Slm. benim parmak uclarinda elimde uykudan kalktigimda cok sik oluyordu. Kan dolasimindan dedi.TTG ve T3 T4 -hormonlarina bakti ve Nololoji uzmanina gonderdi. Suan cok nadir hissediyorum. gecmis olsun

Canım aynı şekil bende de oluyor bir kaç gundür sabahları saat sekiz gibi uyanmama yakın sağ elimde bileğimden aşağıya dogru cok kotu bir sızı ve agrı oluyor hamile oldugum için ilaç da kullanamıyorum o yüzden doktora gidemedim elimi soguk suyla yıkayıp elimi açıp kapatıp geçirmeye çalışıyorum galiba sinirsel :1no2:

Merhaba Arkadaslar! Nasilsiniz. Tomografi sonuclarini aldim. S4-S5 fitik var. Asagi dogru kalca kisiminda sinir sikismis asil uyusmaya sebep buymus. Buna dikkat edin. Simdi amelyat oneriyorlar. Hamile olanlar dogumdan sonra mutlaka doktorla danisin. sinirler zedelenirse tekrar yerine gelmiyormus. hepinize gecmis olsun.

Canım aynı şekil bende de oluyor bir kaç gundür sabahları saat sekiz gibi uyanmama yakın sağ elimde bileğimden aşağıya dogru cok kotu bir sızı ve agrı oluyor hamile oldugum için ilaç da kullanamıyorum o yüzden doktora gidemedim elimi soguk suyla yıkayıp elimi açıp kapatıp geçirmeye çalışıyorum galiba sinirsel :1no2:

Merhaba canim dogumdan sonra mutlaka doktorla danis.yazdigim gibi sinir sikisinca uyusma oluyormus. Baslangis seviyesinde ilac ve fizik tedaviyle gecermis. Allah yardimcin olsun. allahim problemsiz bebisini eline almaya nasip etsin. gecmis olsun

Slm arkadaslar. bugun sevincliyim.Fitik ve sikismis sinirler icin amelyat mutlaka lazim demisti. sukur amelyata gerek yok. kendime dikkat edersem tup bebege girebiliriz. Uyusma var ve sadece bel agrisi deye ettelemeyin.Kendinize dikkat edin

Merhaba canim dogumdan sonra mutlaka doktorla danis.yazdigim gibi sinir sikisinca uyusma oluyormus. Baslangis seviyesinde ilac ve fizik tedaviyle gecermis. Allah yardimcin olsun. allahim problemsiz bebisini eline almaya nasip etsin. gecmis olsun

Teşekkürler hayırlısıyla bebısım dogsun dogumdan sonra gıtcem ama her sabah yasamak bir işkence gercı bakalım:eek:

Teşekkürler hayırlısıyla bebısım dogsun dogumdan sonra gıtcem ama her sabah yasamak bir işkence gercı bakalım:eek:

Slm canim en azindan bir doktorla danisman iyi olurdu. Masajin iyi geldigini soylediler. her sabah uyusmayla kalkman zordur.Doktorla bir danis.gecmis olsun

gecmıs olsun canım.arada bendede oluyor ama gecıyor sonra bende gitmedim sureklı olsa giderim tabi ama toplulumuzda bendede soyle bi huy var son had'te kadar bekleyip oyle doktora gitmeyi seviyoruz acıkcası.saglıcakla kalman dilegiyle..

Arkadaşlar yaa benim sorunum hala devam ediyor artık eskısı gıbı sadece sabahları degıl gecelerı cok sıddetlı agıyor ve gunduzlerıde devam edıyor.elımde şişme uyusma sızlama da basladı bunlara dayanıyorum ama aksam uyuduktan bıkac saat sonra agrıyla uyanıyorum bıkac doktora danıstım hamılelıkte oldugunu bıkac yontem soyledı elım yuksekte uyumalıymısım dogal tum yontemlerı denedım ama olmuyor.soguk kompleksı sıcak suyla yıkıyorum. kadın dogum uzmanı bı doktor bıtane agrı kesıcı verdı ama ben cesaret edip kullanamadım suan dogumuma 1,5 ay kaldı.Bi önerisi olan var mı Lütfen :1no2:

X