Erkek İnfertilitesi Eşi Azospermi Olanlar Burada Dertleşelim

Erkek Faktörü / Erkek İnfertilitesi
ayyy cnm yaaaa neler çekiyoruz biz...azosperm belası yetmiyo bi de bu dış faktörlerle uğraşıyoruz.okuyorum da herkeste ayrı bir dert...amaaaan boşverin yaa.bakmazalarsa bakmasınlar.sonra ilerde borçlu çıkarırlar valla böyle insanlar.biz 2 kez izmir'de yaptık t.bebeği.kaynanamlarda kaldım tabi...üstte gıcık elti,alt katta bi işe yaramayan görümce,saçma sapan konuşup can sıkan akrabalar...offff geçen yılı ve bu ocak ayını hafızamdan silmek istiyorum.çok zordu..sizinkinin tam aksine kaynanam her ikisinde de baktı bana,baktı amaaaaa.aması var...onun kendince hesapları var...ilerde yanıma gelip rahat rahat bizim evde yayılabilmek için.ben sana baktım hadi sıra sende diyebilmek için.şimdi bizim tayin Ankara'ya çıktı.biz sevindik,çünkü burda daiyi doktorlar,merkezler var.evimizden gidip gelicez.artık tedavi konusunda rahat edicez dye...kaynanam bir kez bile demedi ki "ohhh sizin için iyi oldu,büyükşehir,iyi bir doktor bulursunuz da...."falan falan..tayini öğrenene herkes çok sevindi herkes tedavi için aynı yorumları yaptı...kaynanam bir kez bile demedi.yaaa...kadına artık muhtaç değilim yaa sessiz sessiz kudurdu bence...gelelei 2 ay oldu hiç sormuyo napcaksınız dokto işini diye...sadece demiş ki eğer oğlu microtese olursa gelirmiş yanımıza..bak bak..gezmeyi ve oğlunun evinde haftalarca kalmayı çok seven bir kadındır.anca gezme derdinde anlayacağınız...herkesinki farklı işte..benimki de böyle gelip bakıcak ama kendince küçük hesapları var ! kimse gelmesin boşverin kendi evinizde kafanız rahat olsun.boşverin ev işleri bir süre bekliyiversin.

Canım aslında ben kayınvalidemi çok sever çok beğenirim. İdolümdür. Ama bu konularda çok kırgınım. Açık açık söylemek lazım belki ama oda bana göre değil. Söyledikten sonra yapılınca da bir kıymeti yok benim gözümde. Düşünsene biz normal bir tüp bebek denemesinde de değiliz ki. M.tese sonrası sperm çıkacakta kaliteli olacak bi de embriyo oluşacak 3. güne 5.güne kadar yaşayacak. Rahime konulacak 12 gün çok zor bekleyiş. Bari 12 gün kalsa diye düşündüm. Bide şöyle durum var bir erkek için en önemli organı ameliyat ediliyor kadın için bakarsan annelik duygusu. Çok hassas çok manevi duygular. Bence bir annenin evladının bu kötü günlerinde yanında olması gerekir. Hele birde mazereti yoksa. Gelmesin önemli değil diyorum ama içim acıyor. Belki de kayınvalidemi sevip değer verdiğim için daha da hassaslaşıyorumdur.
Sen de zor günler atlatmışsın. Tayininiz hayırlı olsun. İnşallah size uğur getirir, doğru doktorlarla karşılaştırır ve bir an önce bebeğinize kavuşursunuz.

canımm ben bugün okuyabildiğim kadar okurum yarın sana sayıyı bildiririm
ALLAH razı olsunn güzel duaların içinn
bebiş nasıl nasıl gidiyor annelikk ?

Allahima cok sükür iyi gidiyor kardeslerime ben baktigim icin hic zorlanmadim allah sizlerede nasip etsin canim ne muradiniz varsa versin benimde birlikte. Kurban oldugum allahim hic bir evi bebeksiz birakmasin insallah. Gene allah senden razi olsun canim cok sagol

herkese iyi akşamlarrr:KK16:
nasılsınız neler yapıyorsunuzz
size bir müjdem var ben atandımm ALLAHA şükürr
RABBİM dualarımı kabul etti
sonunda bir işim oldu RABBİM hayırlı eylesin İNŞALLAH
darısı atanmayı bekleyenlere
atandım atanmasına ama ben konyadayım aslen konyalıyız atamam konyaya olduu
ama ilçe belli değil konyanın bütün ilçeleri olabilirmiş anlaradan haber bekliyoruz neresi olacak diyee
eşim sorun çıkarıyor diğer ilçeler olursa zor olur gitmen felan dedii şaştım kaldımm ilerde sorun yapar diye korkuyorum
çünkü ben evlendiğimizden beri hiç çalışmadım alışkın değill benim çalışmama
eşime çok güvenemiyorum ne yapar ne eder kestiremiyorumm beni anlarsınız inşallah
RABBİM kimseyi darda bırakmasın kapılarımız hep açık eylesinn İNŞALLAH

Canım hayırlı olsun atanmışsın. Darısı atanma bekleyenlere inşallah. Hiç tasa edilecek bir şey yok düşünsene senin yerinde olmak isteyen binlerce hatta milyonlarca kişi vardır eminim. Sen şanslısın. Bir kadının çalışması gerektiğini düşünenlerdenim. Kendine güven ve saygını artırıyor. Birde eve öyle bir katkı ki sende göreceksin.
Belki de tam istediğin ilçeye atanacaksın ve bu kuruntuların ortadan kalkacak. Bu sizin evinizin bereketi kısmeti inşallah bebeğinizle de devam edecek. Taçlanacak. Öyle düşün cnm.

Dünya çok değişik,sürekli tanıdıklarım sorardı hala bebek yok mu diye.hayırlısı derdim.şimdi öğrendim ki kurs hocamın eşi de daha önce birlikte kaldığım ev arkadaşımın eşi de varikoselliymiş.arkadaşımın rahminde bir problem vardı.rahim kalınlaşmasıydı.2 yıllık evliler.tedavi görüyorlardı.eşi hiç test yaptırmamış.arkadaşımın problemi düzelmeye başlayınca eşine sana da test yaptıralım demiş.2 gün önce eşinin varikoselli olduğunu öğrendiler.eşi acayip yıkılmış durumda.arkadaşıma kesinlikle destek olması için tembihlerde bulundum.arkadaşım daha önce benim durumum için çok üzülüyordu.şimdi ona ben destek oluyorum.ümitliyim onların da olacak ve yine ortak isim Celalettin Hocayı önerdim ikisine de.

Dünyada yaşanılanlar çok garip,sanki uzaktan bir film izliyor gibi oluyorum...ev arkadaşımla birlikte evlilik hayalleri kuruyorduk.şimdi çocuk hayalleri kurarken aynı sorunlarla karşılaştık.Ama yüce Allah yardım ediyor.inancımızı tam tutmak lazım.

Buradaki herkese öyle güzel anlar,yıllar,mutluluklar yaşatsınki Yüce Allah gölgede kalsın önceki yaşanılan zorluklar.:KK16:

Canım bu durum bildiğimizden çok daha fazla kişide var. Anlayamıyorum neden oluyor. Eşimin de iş yerinde bildiği 3 arkadaşında var. Allah kimseye vermesin ne zorluklar çekiyoruz. İnşallah o arkadaşınızda sizin gibi güzel neticeler alır.

canlar ne çok yazışmışsınız 24 saatte yaaaaa canım çıktı okuyana kadar :KK9::KK9::KK9:
şikeyet değil ama bu tebrik ederim sizi :KK1:
keşke topiğimiz hep böyle olsa :KK16::KK16::KK16:

canım dün sabahtan girmiştim topiğe ama farketmemiştim evlilik yıldönümün olduğunu...
1 gün gecikmeli oldu kusura bakma...
evlilik yıldönümünüz kutlu olsun canım :KK16::KK16::KK16:
inş seneye yıldönümüne ya :KK49: ya da bebişlerinle :emir_bebek::emir_bebek: girersin :KK16::KK16::KK16:
verdiğiniz onca mücadelenin karşılığını çifter çifter bebişlerinizle alırsınız inş :KK16::KK16::KK16:

Son düzenleme:
EŞİM BUGÜN HORMON TAHLİLLERİNİ YAPTIRDI

BEN SON YAPILAN 2 TESTİDE YAZAYIM CANLARIM

28.05.2013 TARİHİNDE İSTANBUL BEZMİ ALEMDE YAPILAN TESTLERİN SONUCU

FSH 0,17
LH 0,06
TESTOSTERON 5,81
E2(Estradiol) 95,64

31.07.2013 TARİHİNDE AKDENİZ ÜNİVERSİTESİNDE YAPILAN TESTLERİN SONUCU SONUÇLARI

FSH 2,31
LH 0,324
TESTOSTERON 6,94
E2(Estradiol) 90,27
PROLAKTİN 19,55
BETA - HCG 72,18

KIZLAR E2 VE BETA ÇOK YÜKSEK ÇIKMIŞ BAKALIM HOCA NE DİYECEK...
SİZCE DEĞERLER NASIL:18::18::18::18:

canım değerleriniz beklediğinizden iyi çıkmış sanırım çok sevindimmmmmmmm :KK16::KK16::KK16:
bayramdan sonrası burası coşacak coşacakkkkkkkkk :KK52::KK52::KK52:

Kızlar ersel beyle görüştüm
değerlerimizin süper olduğunu söyledi
fsh biraz daha düşürülebilir dedi
celalettin hocaya 5000 lik ten daha ne kadar bu şekilde devam edicez diye hatırlatın dedi
sperm testinide kürler bitince yaptıracağız
ay allahım inşlh şifa olur şimdi bana zaman durdu korkularım arttı
allahım hepimizin yardımcısı olsun emeklerimiz yer bulsun inşlh...:KK25::KK25::KK25:

gözünüz aydın canımmmmmmm inş sperm testi sonucunda göreceksiniz nazlı spermcikleri :KK16::KK16::KK16:
bu defa bizler yaşıycaz sizin tüp bebek tedavisi heyecanınızı :KK9:
allah hepinizin yüzünü güldürsün inş :KK16::KK16::KK16:

Yağmurlu bi İstanbul sabahından Günaydınnnnnnnnn herkeseeeeee:KK3::KK3::KK3::KK16::KK16::KK16::KK16:

Neeee yağmur mu azcık bu tarafa da gönder de serinliyelim biraz yawww :KK34:

canım dün sabahtan girmiştim topiğe ama farketmemiştim evlilik yıldönümün olduğunu...
1 gün gecikmeli oldu kusura bakma...
evlilik yıldönümünüz kutlu olsun canım :KK16::KK16::KK16:
inş seneye yıldönümüne ya :KK49: ya da bebişlerinle :emir_bebek::emir_bebek: girersin :KK16::KK16::KK16:
verdiğiniz onca mücadelenin karşılığını çifter çifter bebişlerinizle alırsınız inş :KK16::KK16::KK16:

Önemli değil tatlım benim canın sağ olsun.:KK34:
Çok sağol muhteşem dileklerin ve duaların için.:KK16:
Mücadelimiz sonucunda elbet bir gün mutlu sona geleceğiz.
Rabbim eşime sabır ve şifa versin İnşallah.:KK16:
Hergün iğne yemekten bıkmış vaziyette :KK50:
Benim çilem ne zaman bitecek deyip duruyor
Ona çok üzülüyorum. :KK14:

saol canımm aslında alışmak zorunda biz son iki senede okadar yıprandık kii tüp bebek tese tedavii
şimdi rahatlamaya ihityacımız var en azından rahat rahat ilaçları alabileceğiz
eşim ne düşünüyor kestiremiyorumm eskiden pek takmazdım kendi bildiğimi yapardım şimdi aman huzursuzluk çıkmasın üzülmesin diye diye hep susuyorumm
herşeye rağmen işime başlıyacağımm çok emek verdimm geçen haftaya kadar gece gündüz ders çalıştımm
İNŞALLAH hakımda hayırlısı olur

merhaba ;
Esma hayırlı olsun çok sevindim.
Allah kalbine göre versin Eşinde alışacaktır mutlaka.
Çok sevindim gerçekten...:KK52:

Canım senin kayınvaliden gene kızı için gidecek. Anladığım kadarı ile de gözü arkada. Benim kayınvalideme ne demeli ne eşimin ameliyatında ne benim tüp bebek denemelerimde 1 hafta kalmadı. 2 gün kalıp memlekete kaçış. Eee kalsaydın dediğimde kızım işlerim var deyip geçiştirme. Benim eşim 1 evin 1 oğlu kayınpederim lokantada yediği önünde yemediği arkasında kayınv. emekli hiçte işi gücü yok aslında zora gelemiyor. Eşim ameliyata alınırken sedyede yatarak gitti sarıldım öptüm canım benim hiç bir şeyi kafana takma benim için sperm çıkması hiç önemli değil fln. dedim. Öyle miydi? Hayır değildi benim için o an dünyadaki en önemli şey sperm çıkması ve hamile kalıp bebeğimi kucağıma almamdı. Eşim gittikten sonra odanın tuvaletine koştum boğazımdaki düğümü çözdüm hüngür hüngür dakikalarca ağladım. Kayınpederim hadi kızım çık kahvaltıya gidelim diyordu. Ah ah ben kahvaltı yapacak durumda mıydım ki? Çıktıktan sonra neden ağladın ne oldu?? Çok soğuk kanlı olmak da bazen insanın sinirine dokunuyor. Neyse geçen gün düşündüm ya ben neden şimdiye kadar k.valideme tüp bebek zamanı kalması konusunda bir laf söylemedim? Geçen telde konu açılınca kayınvalideme sende 2 gün kalıp döndün dedim. Eee yemeklerinizi yaptım ya dedi. Ee sadece yemekle bitmiyor ki bulaşık çamaşır var. Ee bide çalışıyorum 6 gün sonra işe başladım. Bide o zamanlar annem üzülmesin diye tüp bebeği söylememiştim. Konuyu bir tek kayınvalidemle paylaşmıştım. Annem olsa kalırdı. Neyse 3. denememizde annemleydim hem hastanede hemde evde. Şuanda annemde bebeğimle benimle. Allahım inşallah sağlıkla kucağıma almayı nasip eder ve bebeğim benden hiç ayrılmaz. O benim canım kanım benim parçam. Allah isteyen herkese çocuk sahibi yapsın inşallah.

canım senin sıkıntında ayrıymış...
insan öyle durumlarda yanında birisi olsun istiyor tabi...
ben geçen sene tüp bebek tedavisi sonrasında eşim ilgilendi hep benimle evdeydi çünkü...
çok rahat ettim...
senin eşin zaten ameliyat olmuş üstüne bide kayınvaliden durumdan haberdar seninle ilgilense ne olurdu...
ama herkesin düşüncesi farklı işte anlatamazsın derdini...
ozaman bakıma ihtiyacınız oluyor çünkü...
neyseki geride kaldı o günler sen şimdi canını sıkma boşver gitsin...
çok şükür bende 1-2 gündür daha iyiyim kociş açmıyor artık o konuyu rahatladım bende...
yaa ne luzüm var sürekli bizimle olmasına...
ben rahat edemiyorum...
saolsun geldiğinden beri mutfağa sokmuyor beni nasıl olsa gidicem gidene kadar dinlen sen diye...
ama olmuyor işte her istediğini yapamıyorsun...
böyle olması çok yerinde oldu bence bu 1 haftada daha da iyi anladım :KK1:
çok şükür bu günlere geldik allah tüm arkadaşlarımıza da nasip eder inş :KK16::KK16::KK16:

Ya yazarız biz öyle. Senin de yokluğun belli oluyor. Ama tabi kayınvaliden var dimi? Sürekli giremezsin.

yazın yazın ben okumaya razıyım :KK16:
evet canım sürekli giremiyorum kayınvalidem gitsin acısını çıkarırız :KK9::KK9::KK9::KK9::KK9:

canım yanlış okumadıysam tayinin mi çıktı?
antalya mı ?
il dışı galiba ....
hadi hayırlısı .... bak bebiş uğurlu geldi ....
inş hem babasına hem annesine uğuru hiç bitmez......
senin adına sevindim canımmmmmmm:KK16::KK16:

evet canım il içi tayinim çıktı balıkesir merkeze :KK16:
saolsun denizbulut yazmış durumu :KK70:
eşimin iş yerine 10 dklık yürüyüş mesafesinde bi anaokuluna atandım...
inş hayırlısı olur hakkımızda...
daha ev bakmadık bayram sonu taşınmayı düşünüyoruz...
bebişim uğurlu gelecek bize inş :KK16::KK16::KK16:

Not: 70 bin besmele okuyoruz katılmak isteyen arkadaşlar cumaya kadar yazarsanız eklerim…

70 bin BESMELE-İ ŞERİFE listesi

1--- sonsuz
2--- pıtırcık_43
3--- denizbulutu
4—cemrem29
5-- tülay20
6—aruna
7—balım1905
8—bengusuu
9—ecrin23
10—ervae
11-- esma
12—lamyay
13—mavimenekşe
14—pembe85
15—umut99
16—zambak06

Arkadaşlar sonsuz bu aralar test yaptıcağı için öne onu aldım .
Sonrada bayram sonu test yaptıracakları aldım.sonrada harf sırasına göre sıraladım.
tedaviye başlayacakları varsa öne alırız.

eksiğim yada unuttuğum varsa yada tavsiyede bulunmak istediğiniz varsa arkadaşlar
yazasanız sevinirim.

canım benide ekler misin listeyeeeeee :KK34:

Kızlar az önce ankalifeden aradılar
göbekten yağ dokusu aldıklarını ve testislere verdiklerini
4 ve 6 hafta takip ettiklerini ve 1 buçuk yıl erkeğin ilaç kullandığını
daha sonra ilacı bırakarak 1 buçuk yıl daha beklendiğini ve mikro tesede olgun canlı spermlerin bulunacağını felan söylediler maliyeti 10 bin euro muş
sponsor bulmak gerkiyormuş 2,500 kişi müracaat etmiş
768 kişi sponsor arıyormuş vs gibi
allahım ne kadar zor işler yaa inşlh birde o zorlukları yaşatmadan rabbim veriversin evlatlarımızı ..:KK25::KK25:

Neeee yağmur mu azcık bu tarafa da gönder de serinliyelim biraz yawww :KK34:

Önemli değil tatlım benim canın sağ olsun.:KK34:
Çok sağol muhteşem dileklerin ve duaların için.:KK16:
Mücadelimiz sonucunda elbet bir gün mutlu sona geleceğiz.
Rabbim eşime sabır ve şifa versin İnşallah.:KK16:
Hergün iğne yemekten bıkmış vaziyette :KK50:
Benim çilem ne zaman bitecek deyip duruyor
Ona çok üzülüyorum. :KK14:

Burasıda 2 gündür inanılmaz sıcaktı ama bu yağmur çok iyi geldi..
öyle bi yağdıkii iyi olduuuu:KK31::KK31:
oralarada gelir inş.cnm:KK34::KK16:

Kızlar az önce ankalifeden aradılar
göbekten yağ dokusu aldıklarını ve testislere verdiklerini
4 ve 6 hafta takip ettiklerini ve 1 buçuk yıl erkeğin ilaç kullandığını
daha sonra ilacı bırakarak 1 buçuk yıl daha beklendiğini ve mikro tesede olgun canlı spermlerin bulunacağını felan söylediler maliyeti 10 bin euro muş
sponsor bulmak gerkiyormuş 2,500 kişi müracaat etmiş
768 kişi sponsor arıyormuş vs gibi
allahım ne kadar zor işler yaa inşlh birde o zorlukları yaşatmadan rabbim veriversin evlatlarımızı ..:KK25::KK25:

ohooooo ölme eşşeğim ölme :44:
valla benim bir 3 yıl daha beklemeye tahammülüm yok.:KK50:
merak etme celalettin hoca sayesinde herkes bebişlerine kavuşacak.:KK16:
hemde 1 sene için de.:KK49::KK49::emir_bebek::emir_bebek:

Arkadaşlar, Celalettin beye muayene olduk sonunda. Korktuğum olmadı; yani en azından bir tedavi seçeneği sunuldu bize çok şükür.
Ancak, maddi yönden oldukça yıprandık. Hoca bizden inhibin-b testi (100 tl), ayrıntılı spermiogram (110 tl) ve bağış (200 tl) istedi. Testlerin nerede yapılacağını da o söylüyor; yok ben şurada yaptıracağım diyemiyorsun. Allah kimseye dert verip derman aratmasın :KK43: Mecburuz herşeye...
Tedavi olarak pregnyl ve menagon yazdı sanırım. Sanırım diyorum, çünkü ilaç kodu olarak verdi. Bir de Ersel ve Ermiş aktarların telefon no'larını. İlaçları almak için eczacı x beyi arayın dedi. Hocam biz kendi şehrimize dönünce alacağız; nasıl kullanacağımızı söyler misiniz diye sordum. Eczacı beyi arayınca o size söyleyecek dedi. Yani ilaçlarımızı istediğimiz biryerden alma imkanımızın da önü kesilmiş oldu; çünkü alsak bile nasıl kullanacağımızı öğrenemedik.
Velhasıl-ı kelam, karışık duygular yaşıyorum; bir yandan belki tedavi olabileceğiz diye çok seviniyor; umutlanıyorum. Hocaya dua ediyorum... Bir yandan da tanımadığım bir eczacıyı zengin mi edeceğim ben şimdi diye hayıflanıyorum. İlacımı neden sadece o kişiden almak zorundayım, aklım bir türlü almıyor!!
Galiba arayacağım o şahsı. Tabi ardından da aktarı. Büyük ihtimalle bunları maaş alınca yapacağım; çünkü bu ayın maaşlarını İstanbul'da bıraktık!
Neyse... Çok uzattım, başınızı ağrıttım; hakkınızı helal edin.
Hepiniz Allah'a emanet olun...
YENİ TEDAVİNİZ HAYIRLI OLSUN İNŞALLAH GÜZEL OLACAK
SAKIN TEDİRGİN OLMA BEN EŞİMİ İKNA EDEMEDİM CELALLETİN HOCA İLE İLGİLİ
AMA İYİ BİR HOCA DEMEKKİ HERKES GİDİYO VE NETİCE ALANDA ÇOK.

70 bin BESMELE-İ ŞERİFE listesi

1--- pıtırcık_43
2--- umut99
3--- sonsuz
4--- tülay20
5--- denizbulutu
6--- lamyay
7--- balım1905

arkadaşlar cumaya kadar bekleyelim .
listeye katılmak isteyen arkadaşları.
cuma akşamı inş başlayalım.namazı var ben detaylı ozaman yazarım .

besmelee okuma önceliğini bayram sonu test yaptıracak olanlara versem sizce mahsuru olmaz değilmi arkadaşlar?
şimdiden kabul olur inş dualarımız.
niyet hayırsa akıbette hayır olurmuş.......
PITIRCIK BENİ DE EKLERMİSİN LİSTEYE

Çok teşekkür ederim tatlım iyi dileklerin için.:KK19:
Koskoca 7 yılı devirdik.:nazar:
Daha nice 70 yıllara olsun İnşallah.:KK16:
İnşallah seneye evlilik yıldönümüzü bebişlerimiz kucaklarımızda olacak şekilde kutlayacağız.:KK34:
EVLİLİK YIL DÖNÜMÜNÜZ KUTLU OLSUN
DÜN YAZMIŞSIN AMA BEN FAZLA UĞRAYAMADIM STEYE GÖREMEDİM KUSURA BAKMA
İNŞALLAH BİDAHA Kİ SENEYE BEBİŞLİ OLURSUN:emir_bebek::emir_bebek:
ALLAH EVLİLİĞİNİ BEBİŞLER İLE TAÇLANDIRSIN İNŞALLAH

Kızlar ersel beyle görüştüm
değerlerimizin süper olduğunu söyledi
fsh biraz daha düşürülebilir dedi
celalettin hocaya 5000 lik ten daha ne kadar bu şekilde devam edicez diye hatırlatın dedi
sperm testinide kürler bitince yaptıracağız
ay allahım inşlh şifa olur şimdi bana zaman durdu korkularım arttı
allahım hepimizin yardımcısı olsun emeklerimiz yer bulsun inşlh...:KK25::KK25::KK25:
CANIM TEST SONUCUNU GÖRDÜM SÜPER:KK52::KK52:
DEĞERLER ÇOK İYİ BENCE.
İNŞALLAH TESTİNDE SPERM DE ÇIKACAK BİŞEY KALMDI ARTIK YÜZDÜN YÜZDÜN KUYRUĞUNA GELDİN RESMEN
İNŞALLAH DAHA GÜZEL OLACAK HERŞEY:nazar::nazar::nazar:

arkadaşlar bu güm eşim tese olmak istemediğini açıkladı gerekçesi ise teseden sonra cinsel hayatımız olumsuz etkilenecekmiş anormal durumlar oluşabilirmiş bir de sürekli kendini koruyamazmış eşi tese ameliyatı olanlar lütfen yardım edin ameliyattan sonra herhangi bir sorun oluşuyor mu
CANIM BENİM EŞİM MİKRO TESE OLDU AMA CİNSEL AÇIDAN HERHANGİ BİR PROBLEM YOK:KK17:
ZATEN EMR BEY DE ÖYLE BİŞEY OLMASI MÜMKÜN DEĞİL KÜÇÜCÜK BİR PARÇA ALINDIĞINI BELİRTMİŞTİ VE
VÜCUD ZAMANLA KENDİNİ YENİLEDİĞİ İÇİN YERİNE GELİYORMUŞ BENCE SIKINTI YAPMAYIN İÇİNİZİ
FERAH TUTUN

X