Ovulasyon (Yumurtlama) Testleri Hakkında Merak Ettikleriniz

Amin büşracım..Babası yurtdışında,bu sevinci paylaşamayınca zor oluyor:KK43: Haziranda gelecek:KK43:

hayırlı olsun canım. bat ne zamandı?
benim de bata 2 gün var. bugun yaptım test silik ikinci çizgi hemen çıktı. ama seninki gibi kopkoyu görmeden içim rahat etmeyecek sanırım:) bu arada bizim babamız da yurtdışında. müjdeyi tel de vermek istemiyorum:KK43:

arkadaşlar birşey sormak istiyorum bu tablodan şu sonuçmu çıkıyor .şimdi benşm 30 günde bir adet olma döngü sürem var.adet günümden başlayarak sayarak 14. günmü testi yapıcam şimdi anlamadım da :KK43:

Canım testin fazlaysa adet bitiminden itibaren veya 11. günden itibaren başla yapmaya.Bazen erken yumurtlamada olabiliyor çünkü.

hayırlı olsun canım. bat ne zamandı?
benim de bata 2 gün var. bugun yaptım test silik ikinci çizgi hemen çıktı. ama seninki gibi kopkoyu görmeden içim rahat etmeyecek sanırım:) bu arada bizim babamız da yurtdışında. müjdeyi tel de vermek istemiyorum:KK43:

Canım benm BAt 21.di.Hatta o günkü testim duruyor, çok silik çıkmıştı.Kime sorsam pozitif bu demişti.Açık pembe...İnşallh ileriki günlerde eşimle beraber geçirirm mutlu günlerimizi.

Canım benm BAt 21.di.Hatta o günkü testim duruyor, çok silik çıkmıştı.Kime sorsam pozitif bu demişti.Açık pembe...İnşallh ileriki günlerde eşimle beraber geçirirm mutlu günlerimizi.

inşallah canım. benimde öyle işte baya silik ama net çıktı. bariz var ama resim çekemedim. resimde görünmüyor. eşime gönderemedim:)

kızlarr merhaba benm adetm yarn bıtıyor bende almak ıstıyorm bu testlerı cnku duzensızlk az da olsa var doktor bır problem yok dedı ama bız ılk defa denıcez bılınclı bır sekılde yumurtlama gunlerıme denk gelsn ıstıyorm sızce medı smart ıyımıdır esım eczaneye sordu özel getırebılıyorlarmıs 30 tl mıs sıparıs verırsek aksama getırıcek ne dıyorsnz alayımmı?

kızlarr merhaba benm adetm yarn bıtıyor bende almak ıstıyorm bu testlerı cnku duzensızlk az da olsa var doktor bır problem yok dedı ama bız ılk defa denıcez bılınclı bır sekılde yumurtlama gunlerıme denk gelsn ıstıyorm sızce medı smart ıyımıdır esım eczaneye sordu özel getırebılıyorlarmıs 30 tl mıs sıparıs verırsek aksama getırıcek ne dıyorsnz alayımmı?
Polisesi
Siz daha yeni denemeye basliyorsunuz bu yüzden buna gerek olmadığını düşünüyorum.
Birde erken yumurtlama geç yumurtlama gibi durumlar var. Ki biz geçen ay duzensiZlik yaşadık düzenimiz de bozuldu.
Ablam 2 aylık hamile ve adeti bittikten 5 gün sonra hamile kalmış. Yeni erken yumurtlama olma.
Bence 2 güne bir düzenli olarak ilişkiye girin bu ay. Yumurtlama dönemi'nde özellikle ara vermeden 2 güne bir girin.
Benim de hastalığım yarın bitiyor :KK1: aynı zamanda çalışmalara basliyoruz :)

Canım testin fazlaysa adet bitiminden itibaren veya 11. günden itibaren başla yapmaya.Bazen erken yumurtlamada olabiliyor çünkü.

teşekkür ederim.bunuda bir deniyim.hangi gün çift kalın çizgi çıkarsao gün yumurtlama günü oluyor dimi aynı gün ilşki olmalı yani ertesi günü beklemek gerekirmi

Polisesi
Siz daha yeni denemeye basliyorsunuz bu yüzden buna gerek olmadığını düşünüyorum.
Birde erken yumurtlama geç yumurtlama gibi durumlar var. Ki biz geçen ay duzensiZlik yaşadık düzenimiz de bozuldu.
Ablam 2 aylık hamile ve adeti bittikten 5 gün sonra hamile kalmış. Yeni erken yumurtlama olma.
Bence 2 güne bir düzenli olarak ilişkiye girin bu ay. Yumurtlama dönemi'nde özellikle ara vermeden 2 güne bir girin.
Benim de hastalığım yarın bitiyor :KK1: aynı zamanda çalışmalara basliyoruz :)

ya bende almayım dedım sarfansarı ama ne bılım merakta edıyrm ne zaman denk gelıcek yumurtlama dıye :KK1::KK1: karar veremedım buay almıyım olmazsa önumuzdekı ay alırım dedm ama ufff heycanlanıyor ınsan sankı ya bebiiiişşşş:emir_bebek::emir_bebek::emir_bebek: çok tatlılar ya allah bızede nasıb etsın tum ısteyenlere nasıb etsın:KK76::KK76::KK17:

ya bende almayım dedım sarfansarı ama ne bılım merakta edıyrm ne zaman denk gelıcek yumurtlama dıye :KK1::KK1: karar veremedım buay almıyım olmazsa önumuzdekı ay alırım dedm ama ufff heycanlanıyor ınsan sankı ya bebiiiişşşş:emir_bebek::emir_bebek::emir_bebek: çok tatlılar ya allah bızede nasıb etsın tum ısteyenlere nasıb etsın:KK76::KK76::KK17:
1-2 ay deneyelim olmazsa daha kontrollü çalışmak için aliriz.
Inşallah:emir_bebek:

eşimle konustuk smdı 60 tl dedıler test ıcın bızde oyle dedık denıyelmde olmazsa öle yaparız ınsallah hemen hamıle kalırız :KK17::emir_bebek::KK16:

Anladim canim o halde bu durumu gecirmis de olabilirim. Artik bendeki de nasil bir psikoljiyse baxi belirtiler hala devam ediyor. Neyse bakalim bir hafta daha beklicez anlasilan :KK43:(
ben dr gittim ilk ay tutturamayınca. dr 10-16 günler arası yoğun ilişkide bulunun ovülasyon vs ile uğraşıp saplantı yapmayın. bunlarla uğraştıkça stres artar dedi.

tabi ben yinede yaptım test dinlemedim dr:) ama adam haklı bence. test yapıp sürekli bu sitede gezince bebek düşüncesi kafadan atılmıyor stres oluyor ister istemez.

teşekkür ederim.bunuda bir deniyim.hangi gün çift kalın çizgi çıkarsao gün yumurtlama günü oluyor dimi aynı gün ilşki olmalı yani ertesi günü beklemek gerekirmi

Hayır canım tam tersi koyu çıktığının ertesi günü yumurtlama ihtimali yüksek oluyor.Yani yumurtlamadan önceki 6-48 saat arası lh hormonu artıyor ve koyu çizgi çıkıyor.Ama benim tavsiyem adet bitiminden itibaren her 2 güne bir ilişki yaşamanız.Taki adet tarihine kadar.En sağlıklısı bu.Özellikle 12. gün ile 24. günler arası 2 güne bir yani günaşırı ilişki olmalı.

ben dr gittim ilk ay tutturamayınca. dr 10-16 günler arası yoğun ilişkide bulunun ovülasyon vs ile uğraşıp saplantı yapmayın. bunlarla uğraştıkça stres artar dedi.

tabi ben yinede yaptım test dinlemedim dr:) ama adam haklı bence. test yapıp sürekli bu sitede gezince bebek düşüncesi kafadan atılmıyor stres oluyor ister istemez.

evet bende o strese gırmek ıstemıyrum ama ınsanın aklındN da cıkmıyorkı hıc :emir_bebek: :KK1: ınsallah test almaya gerek kalmaz :KK17::KK1:

canım testleri internetten alın. Eczaneler gereksiz pahalı. 50 tane ovu test internette 30-40 lira bişi. 4-5 ay yeter düşün yani :KK70:

bende baktm netten cok uygun bıde tanıdıgm yanı eczacı kız 60 tl dedı zaten o öyle dıyınce vazgectım test almaktan :KK1::KK1: ıns olur test almadan olmazsa netten alıcam bende ınternette uygunu varken nıye okadar para verelımkı:KK31:

Ama canım doktorun öyle demişte ya geç yumurtlayanlar ya da erken yumurtlayanlar ne olacak?Mesela ben 18. gün yumurtluyorum en erken.O halde doktoruna gitsem ben hiç hamile kalamayacağım :) İlk yapılan ay çok stres olunuyor doğru ama benim bu ay 2. ayım ovulasyon testinde inan hiç stres olmadım.Hatta çizgi koyuymuş açıkmış ona bile dikkat etmeden günaşırı ilişkiye dikkat ettik.Aslında en sağlıklısı belli bir güne yoğunlaşmamak.Adet bitiminden diğer adet tarihine kadar düzenli 2 günde bir ilişki olması en iyisi.

eşimle konustuk smdı 60 tl dedıler test ıcın bızde oyle dedık denıyelmde olmazsa öle yaparız ınsallah hemen hamıle kalırız :KK17::emir_bebek::KK16:

:nazar::nazar::emir_bebek::emir_bebek:Kızlar bu sabah doktorum test bile yapmadı bana:KK43: Adetinden 10 gün geçsin, kesin olarak ultrosoundda görürüz zaten dedi, dış gebelik olur diye söyledi galiba.Hem kanda değerin düşük çıkarsa , boşuna kafan karışmasın dedi.Ben tabi boş durmadım, saat 11:30da bir test daha yaptım.Bu sefer net 2 çıbık:) Hatta T daha koyu gibi geldi. Ben kötümser olmayı bırakıp, hamile olduğumu ilan ettim bile:) Gerisi Allah'tan, inşallah bir aksilik olmaz.Halbuki kendimi ne yedim bitirdim 6 aydır:KK43: Haydi herkese moral olsun :KK66: Dualarım sizinle..:nazar::nazar:
( Teşekkürler laboquick)Eki Görüntüle 1035215

hayırlı olsun canım :) Allahım kucağına almayı nasip etsin inşallah, reglin kaç gün geçti? Bilgiğin iki çıbıkkk :=)))

X