Rahim ve Yumurtalıkları Küçük Olanlar

hopeless13

sen olmadan asla
Kayıtlı Üye
12 Mart 2009
161
3
41
slm kızlar sizlerden öğrenmek istediğim benim gibi rahim ve yumurtalıkları küçük olup tedavi ile yeterli boyutlara getiren arkadaşlar deneyimlerinizi paylaşmanızı istiyorum ben hipo hastasıyım o yüzden hem rahim hemde yumurtalıklar çokkkkkk küçük doktor çocuk tedavisinden önce onları yeterli boyutlara getirmek istiyor acaba tedavi ile kalıcı bir şey olabilirmi yani tedaviyi bırakınca tekrar eski haline dönüyorlarmı lütfen yardım edin

meraba ;
benimde yumurtalarımın küçük olduğunu söyledi doktorum 3 ay klomen ve estrofem kullandım 3 ay sonunda yumurtalar doktorumun istediği büyüklüğe ulaştı daha önce ki tedavilerimi saymıyorum bile :) son doktorum ve tedavimden bahsediyorum,sonuç olarak bu ay hamile kalamamam için ortadaki bütün problemler kalkmıştı ama umutlu bekleyişim yine hayallerimi suya düşürdü hamile değilim bu ay tedavi ne yöne gider bilmiyorum allah hepimize fazla aratmadan bebiş nasib etsin zaman geçtikçe ümit kırılıyor 3,5 yıllık evliyim ve evliliğimin ilk 10 ayından bu yana her ay sabırla bekliyorum:KK43:

meraba ;
benimde yumurtalarımın küçük olduğunu söyledi doktorum 3 ay klomen ve estrofem kullandım 3 ay sonunda yumurtalar doktorumun istediği büyüklüğe ulaştı daha önce ki tedavilerimi saymıyorum bile :) son doktorum ve tedavimden bahsediyorum,sonuç olarak bu ay hamile kalamamam için ortadaki bütün problemler kalkmıştı ama umutlu bekleyişim yine hayallerimi suya düşürdü hamile değilim bu ay tedavi ne yöne gider bilmiyorum allah hepimize fazla aratmadan bebiş nasib etsin zaman geçtikçe ümit kırılıyor 3,5 yıllık evliyim ve evliliğimin ilk 10 ayından bu yana her ay sabırla bekliyorum:KK43:
merhaba arkadaşım rabbim sanada bizlerede evlat nasip etsin senin rahatsızlığının adı ne ben hiopogonadizm hastasıyım o yüzden rahim ve yumurtalıklarım küçük acaba bu tedaviyi bırakınca eskisi gibi küçülüyorlarmı yoksa kalıcı bir tedavisi varmı
ben 5. yıla giriyorum ve doktorum gelişim için divina verdi 3 ay kullanıp rahim fliminden sonra tedaviye başlayacak rabbim yardımcımız olsun dediğin gibi fazla aratmasın

merhaba hopeless13;
hastalığının tam açıklamasını bilmiyorum cahilliğime ver:) ben bugün tekrar doktoruma gittim aynı soru benimde aklımdaydı sordum. tedaviyi bırakınca birkaç ay ilaçların etkisi sürüyor sonra tekrar küçülme olabilirde yani ama olmayan da var demek ki biz çok stres yaptık bu tedavi işini birde tedavi sürerken daha ümitli bekliyorum her ay, eşime belli etmiyorum ama bi bakıyorum kurmuşum kendimi oda bana belli etmeden ümit ediyor sonra adet görüyorum ilk gün canımız sıkılıyor ve anlıyoruz belli etmesekte ümit ediyoruz şimdi biraz ara verelim stresimiz geçsin dedik zaten doktorumuz en büyük etkenin stres yapmamız olduğunu söyledi bakalım eylül de ya nasib..

merhaba hopeless13;
hastalığının tam açıklamasını bilmiyorum cahilliğime ver:) ben bugün tekrar doktoruma gittim aynı soru benimde aklımdaydı sordum. tedaviyi bırakınca birkaç ay ilaçların etkisi sürüyor sonra tekrar küçülme olabilirde yani ama olmayan da var demek ki biz çok stres yaptık bu tedavi işini birde tedavi sürerken daha ümitli bekliyorum her ay, eşime belli etmiyorum ama bi bakıyorum kurmuşum kendimi oda bana belli etmeden ümit ediyor sonra adet görüyorum ilk gün canımız sıkılıyor ve anlıyoruz belli etmesekte ümit ediyoruz şimdi biraz ara verelim stresimiz geçsin dedik zaten doktorumuz en büyük etkenin stres yapmamız olduğunu söyledi bakalım eylül de ya nasib..
merhaba canım
estağfurullah açıkcasını istersen bende hastalığımı öğreneli daha birkaç ay oldu hipogonadizm hipofiz bezinin yeteri kadar çalışmaması durumunda biz kendiliğinden adet olamıyoruz anca ilaçlarla ilaç kullanıp adet olabiliyoruz ve ömrümüzün sonuna kadar ilaç kullanmak zorundayız anlayacağın inşallah senin için herşeyin hayılısı olur arkadaşım doktora sorma çok ii olmuş çünkü ben 3 ay ara verdim tedavime anca 3 ay sonra sorup cevap alabilirdim teşekkür ederim bence fazla kendine stres yapma herşey olacağına varıyor kimbilir belkide sizin için böylesi daha hayırlıdır rabbim tez zamanda sanada banada isteyen herkesede nasip etsin çok zor bir durum isteyipde olması bizi anca bizler anlayabiliriz umarım hepiz isteğimize kavuşuruz tekrar söylüyorum kendini çok yıpratmamaya bak stres tedavi aşamasında çok önemli kendine ii bak:emir_bebek:

ben aranıza yeni katıldım 7 senelik evliyim.bebişim olmuyor.2 tane düşüğüm oldu ama birdaha hamie kalamadım.benimde yumurtlama sorunum var.polikistik overim var.adetlerim düzensiz 2 aydır glifor kullanıyorum.çünkü 2 yıl önce onu kullanıp hamile kaldım ama düşükle sonuçlandı çünkü doktorum gliforu bırakma dedi ama benim çevrem şeker hapı bebeğe zarar verir diye bıraktırdı.şimdi yeniden başladım.Allah ım hepimizin yardımcısı olsun.

slm kızlar benim rahmim küçük ama dr bana bişey önermedi gebelik için engel değil ayrıca rahmin bir bebeğin gelişmesi için çok iyi dedi dümdüz yatak gibiymiş yumurtalık küçüklüğünü ilk defa duyuyorum ablamda hipo hipo hastası ama bilmiyorum rahmi ve yumurtalıkları küçükmü?
benim bildiğim kadarıyla rahim büyütülemiyor ama inş allah isteyen herkese bebek verir.

arkadaşlar benim eltimde 10 yıllık evli ve hiç adet görmemiş birkaç yılda bir kanama oluyorum demişti doktora gittiğinde doktoru yumurtalıkların küçük olduğunu rahmin gelişmediğini söylemiş bunun için nasıl bir tedavi uygulanıyor acaaba

slm kızlar benim rahmim küçük ama dr bana bişey önermedi gebelik için engel değil ayrıca rahmin bir bebeğin gelişmesi için çok iyi dedi dümdüz yatak gibiymiş yumurtalık küçüklüğünü ilk defa duyuyorum ablamda hipo hipo hastası ama bilmiyorum rahmi ve yumurtalıkları küçükmü?
benim bildiğim kadarıyla rahim büyütülemiyor ama inş allah isteyen herkese bebek verir.
ablan hipo hastası ise mutlaka onunda bizler gibi yumurtalık ve rahim normalden ufaktır çocuğu varmı peki ablanın

yok canım çocugu yok hiç adet görmemiş bu yaşına kadar doktor öyle söylemiş yumurtalıkların gelşmemiş rahim küçük falan diye bana böyle anlattı ilaç tedavisi vermiş doktor biraz yumurtalıklarda ilerleme olmuş ama yinede adet görmüyor sizler bu konuda bilgilisiniz anladıgım kadarıyla oyüzden sordum

evet canım bizlerde bu durumdayız ama hipolularda tedavi ile gebe kalma şansı çok yüksek bence tedaviye hiç ara vermesin

slm kızlar sizlerden öğrenmek istediğim benim gibi rahim ve yumurtalıkları küçük olup tedavi ile yeterli boyutlara getiren arkadaşlar deneyimlerinizi paylaşmanızı istiyorum ben hipo hastasıyım o yüzden hem rahim hemde yumurtalıklar çokkkkkk küçük doktor çocuk tedavisinden önce onları yeterli boyutlara getirmek istiyor acaba tedavi ile kalıcı bir şey olabilirmi yani tedaviyi bırakınca tekrar eski haline dönüyorlarmı lütfen yardım edin

slm siteye yeni üye oldum ve yazınız dikkatimi çekti "bende bu dertten muzdaribim "rahim büyütmesinin tedavisi yok demişti doktorum o günü ümitsiz ve ağlayark eve gelmiştim ,şimdi yaklaşık 1 yıldır bitkisel tedavi görüyorum uzman dr gözetiminde rahimde eskisine nazaran %20 ye varan büyüme oldu ayrıca tüplrimde kapalı idi sağ tüp de açıldı şimdi daha çok ümitliyim mevlama şükürler olsun

merhaba arkadaşım kullandığın ilaçları bizlerle paylaşırsan çok sevinirim bu sayede hem ben hemde diğer arkadaşlar faydalanmış olur

merhaba arkadaşım kullandığın ilaçları bizlerle paylaşırsan çok sevinirim bu sayede hem ben hemde diğer arkadaşlar faydalanmış olur

a.s arkadaşım benim durum biraz farklı bazı rahatsızlıklarımın tedaviside bunun içinde(mide rahatsızlığı ,tansiyon düşüklüğü,bağışıklık sistemini güçlendiren)doktorum :emir_bebek:kişiye özel ilaç veriyor sorun değil ilaçları paylaşırım ama ya sizin kullanmanız gereken ilaç farklı ise ondan korkarım ters etki yaparsa, (adaçayı bitkesel karışımı ,at kuyruklu bitkisel karışımı,çoban çantalı bitkisel karışımı, deve dikeni bitkisel karışımı,hindiba bitkisel karışımı,ısırgan tohumlu bitkisel karışımı,ısırgan yapraklı bitkisel karışımı,kibrit otlu bitkisel karışımı)içeriğinde bu bitkiler var normalde 4 çeşit ilaç kullanıyorum ısrgat tohumu bitkisel karışım kabsülü,bitkisel yağ,2 farklı çay gibi demlenen bitkisel karışım bunlar kullanıyorum arkadaşlaş sizden ricam uzmana danışmadan kullanmayın bu ilaçları bu işi bire bir yapan doktorlar var onlara başvurun, gerekirse benim doktorun adınıda veririm izmirde kendisi

merhaba bende hipo hastasıyım.şimdi çocuk için tedavi görüyorum.menogon igne kullanıyorum sonrada çatlatıcı igneye geçecegim benimgibi hipo hastası olupda çocuk sahibi olan varmıııııı

hopeles sen nasıl tedavi görüyosun sende bahset.ya bizimgibi hipo olanlara kolay tedavi diyolar ama bilmiyorum bende yeni başladım tedaviye

X