Burnumdan ameliyat olacağım

Giz-m

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
20 Kasım 2007
248
5
36
Selam kizlar,

bi süredir takinti haline gelmis olan bu düsünce artik kesin netlik kazandi diyebilirim. Karar verdim ve burnumdan ameliyat olmayi düsünüyorum.. fakat herkes gibi bende korkuyorum dogal olarak.

Burun ameliyati dedikleri sey çok mu zor? Ameliyat olanlar yasadiklari zorluklari, çektiklerini biraz anlatabilirse sevinirim.. çünkü su anda cesarete ihtiyacim var. Ve yarin büyük ihtimalle dr. Fatih Dagdelenle telde konusup ameliyat tarihi almaya çalisicam. Olursa ocak sonu/subat basi gibi bende biçak altina yaticam..

en çok tirstigim sey narkoz, ve ameliyat sonrasi çekilecek agri ve inmeyen sislikler!! Fazla sorunlu olmayan bi burun da agri ne kadar? veya sisliklerin düzelmesi ne kadar zaman aliyor? Kafam allak bullak.. fakat bu ameliyati oldugumda psikolojik olarak çok büyük bi degisim yasayacagimdan eminim (egerki ameliyat basarili geçerse tabi..)

Nasihata ve cesarete ihtiyacim var.. tavsiye edermisiniz????

daha once burun ameliyati olmadim ama baska ameliyat oldum iki kerede narkoz aldim narkozdan tarafi korkun olmasin kesinlikle

diğer konuları okursan ameliyat olan arkadaşlar var... çoğunu okudum; ameliyattan ya da sonrasında oluşan ağrılardan şikayetçi olan yok denecek kadar az... ama sonrasında beğenmeyenler; umduğu gibi olmayanlar var... ikinci, üçüncü kez ameliyat masasına yatanlar var...ben de düşünüyorum ve en çok bundan korkuyorum... çünkü benim yaşantımı etkileyecek bir kusurum yok; eskisinden kötü olursa çok üzülürüm... tabi çok memnun olanlar ve çok değişenlerde var... bazı sonuçları gördüğümde o küçük acılara değer diyorum...

saol cevabin için...

yok mu ameliyat olanlar? :KK43:

ben 1 sene önce ameliyat oldum.istediğini bana sorabilirsin :) benimde burnumda hafif bi kavis vardı ama ben bunu kompleks haline getirmiştim.sonunda yaptırdım ve çok mutluyum.1 hafta burnunda alçı kalıyor daha sonra doktor burnuma bant koydu o da 1 hafta kaldı.morluklarım 10-12 günde gecti.ama şişlik gecmedi.şişlik derken göz altı şişliğim falan değil.burunda oluşan şişlik.zaten zaman gectikçe burun şekli oturuyor.burnumu yaptırdıktan sonra o kadar şiştiki çok ağadım ben ne yaptım diye ama zamanla geciyoır o şişlikler.kısacası gözünün alışması için 1 ay gecmesi gerek :)narkoz konusundada korkmana gerek yok doktorunun çalıştığı drlar önemli ama yan etkisi falan olmuyor o yönden soruyorsan.zaten birsürü test yapılıyor amliyattan önce.benim alerjim olduğundan bende çok tereddüt ettim ama birsey olmadı.lokal anestezi önermiyorum yaptıran arkadaslarım var ameliyat anında acı hissetmiyorlarmış ama tüm darbeleri hissetmişler.
En önemli seyi yazmayı unuttum ağrı :) ameliyat olduğum gün burnum ağırdı ama sürekli ağrı kesici verdiklerinden hemen ağrı kesiliyor.1 gece hastanede kaldım.ewde de çok az sızladı burnum ağırdıkça ağrı kesici aldım.aklına takılan baska sorular varsa yardımcı olurum :)

Selam Giz-m benim arkadaşım burun ameliyatı olmuştu ve çok iyi geçti bence korkulacak birşey yok agrıları ve morluğu yok denecek kadar hiç olmamıştı. Eger bu durumdan rahatsızsan bence bir an önce yatır o zaman kendini daha iyi hissedersin. Ben de protez ameliyatı olmadan önce çok araştırdım ve korktum ama şimdi iyi ki yaptırmışm diyorum.

Canım protez ameliyatı demişsin ne tür bi ameliyat çene protezi mi?

hic korkma bence, ben ameliyatin ertesi günü ayaklandim ve Istanbul'u fetettim :KK70:

canım bende seninle aynı endişelere sahibim 2 3 ameliyatı olanlar var allah koruun ya bizim başımıza da gelirse birde kalıcı cilt bozuklukları yaşana biliyo çoook tırsıyorum am kesinlikle yapmaktanda vaz geçemiyorum çünkü hayatım buna bağlıymış gibi hissdiyorum arkadaşların bizi rahatlatmasınaa ihtiyacımız var

Merhabalar,
ben almanyadan katiliyorum belki cevabim biraz gec ama yine de paylasmak istedim, ben dün ameliyat oldum burnumdan..valla ne diyeyim narkoz verdikden sonra bisey hissetmedim ama uyandiktan sonra biraz agrim vardi agri hapi(ibuprofen) aliyorum günde 4 kere ve sabah aksam serum la antibiotik (cefazolin)..
yarin tamponlari alicaklar cokkötü böylene nefes alabiliyorum ve agizimkurudu yaw..ve gipsi 10gün tasicakmisim..valla bana sorarsan: simdiki aklimolsa yaptirmazdimdegmez güzellik icin valla belki agrilarim gecince degisik düsünecem ama simdi can havliyle bitek bu geliyo aklima..keske bi rüya olsaydi da suan evde uyuyorolsaydim:-)

Ben düşünsene 5 defaoldum :) ameliyat korkulacak bir şey olsaydı 5 efa bıçak altına yatmazdım..benimki istedğim gibi olmamıştı ama 3 dr değiştridkten sonra sonuca ulaştım. Albüme bakabilirsin herkese açık.. Ayrıca ameliyatı boşwer de önce iyi doktor seç :KK66: Fatih dağdelen ile ilgili bölümü oku cnm yaptığı burunlara bak

yağlı burun derisi ile kalın burun derisi aynı şeyler mi farklı mı aranızda burun derisi kalın olup ameliyat olan var mı sonuçlar nasıl ...

yağlı burun derisi ile kalın burun derisi aynı şeyler mi farklı mı aranızda burun derisi kalın olup ameliyat olan var mı sonuçlar nasıl ...

Benimde haberim yoktu canım burun ameliyatı oldum doktor masaj göstereceği zamAn bana derin çok kalın o yüzden masajlarını dikkatli yap aksatma yoksa şişliklerin kalır dedi bende düzenli yapıyorum ama ben bu haliyle de burnumu çok beğeniyorum doktorum da çok ilgili 3 haftayı geçti ameliyat olalı her hafta kontrole gidiyorum masaj gösteriyo burnumu kontrol ediyo onun dışında her şey normal profilimde resimlerim var :))

Selam kizlar,

bi süredir takinti haline gelmis olan bu düsünce artik kesin netlik kazandi diyebilirim. Karar verdim ve burnumdan ameliyat olmayi düsünüyorum.. fakat herkes gibi bende korkuyorum dogal olarak.

Burun ameliyati dedikleri sey çok mu zor? Ameliyat olanlar yasadiklari zorluklari, çektiklerini biraz anlatabilirse sevinirim.. çünkü su anda cesarete ihtiyacim var. Ve yarin büyük ihtimalle dr. Fatih Dagdelenle telde konusup ameliyat tarihi almaya çalisicam. Olursa ocak sonu/subat basi gibi bende biçak altina yaticam..

en çok tirstigim sey narkoz, ve ameliyat sonrasi çekilecek agri ve inmeyen sislikler!! Fazla sorunlu olmayan bi burun da agri ne kadar? veya sisliklerin düzelmesi ne kadar zaman aliyor? Kafam allak bullak.. fakat bu ameliyati oldugumda psikolojik olarak çok büyük bi degisim yasayacagimdan eminim (egerki ameliyat basarili geçerse tabi..)

Nasihata ve cesarete ihtiyacim var.. tavsiye edermisiniz????

canım içini rahat tut ve doktoruna güven ağrı hiç olmuyor

X