Epidural anestezi ile normal doğum

arkadaşlar ben 17 gün önce epüdüral normal doğum yaptım.4 cm açılana kadar sancı çektim ama daha fazlasını çekecek gücüm kalmadı tam o anda epudural yapıldı çok rahatladım sadece sancını kesiyo ıkınmayı hissediyosun bacaklarını oynatabiliyosun belimde de bi ağrı olmadı her sancı çekmemde bi düğme vardı belimde takılı ona basıyodum kesinlikle tavsiye ederim.

arkadaşlar ben 17 gün önce epüdüral normal doğum yaptım.4 cm açılana kadar sancı çektim ama daha fazlasını çekecek gücüm kalmadı tam o anda epudural yapıldı çok rahatladım sadece sancını kesiyo ıkınmayı hissediyosun bacaklarını oynatabiliyosun belimde de bi ağrı olmadı her sancı çekmemde bi düğme vardı belimde takılı ona basıyodum kesinlikle tavsiye ederim.

doğumu nerde yaptın canım, doktor ,hastanen nasıldı yani memnun kaldınmı bizi aydınlatırsan sevinirim.

kızlarrr bursada epidural doğum yapan iyi bir doktor veya hastane var mı bildiğinizz?ve kaç dakika sürüorr?

ben de tavsiye derim cok rahat,ben de denedim ama malesef bebegim karnimdaki suyu yuttugu icin sezeryan oldum.ama gercekten epidural buyuk nimet..normal yapacak arkadaslara tavsiye ederim ...belden asagisini hissediyorsunuz ama agriyi hissetmiyorsunuz cok konforlu...

arkadaşlar bende 6 ay önce dogum yaptım epidural anastezi yaptırmak aklıma gelmedi ama yinede güzel gecti ama şimdi bilmeden ikinciye hamile kaldım buda normal dogum olursa epiretürel anestezi yaptırsammı yaptırmasammı diye korkuyorum ne olur yardımcı olun şimdiden teşeekkürler

yaşamadan anlaşılabilecek bişey deil ekim 2008de epiduralle normal doğum yaptım çektiiniz sancının acısını yüzde 20ye kadar şndşrşo ve baygın olmuosun bence bi nimet herkese tavsiye ederim ben Allah nasip ederse 2.sinide epiduralle yapıcam bu yöntemi çıkaranlar çok yaşasın:))hea bu arada doğumdan sonra hiç belim ağrımadı...

[COLOR="red"]Merhaba güzel anneler ve anne adayları[/COLOR]..hihoyyyt
bu yaz hamile kalmayı düşünüyorum. şimdiden doğum yöntemi mi seçmek amaçlı araştırma yapıyorum. Korksam bile normal doğum yapmak istiyorum. Çekilecek ağrılar nedeni ile epidural normal yapmayı istiyorum. epidural normal doğum yapmış veya yakın zamanda yapacak arkadaşlar fikir ve bilgilerini paylaşır ise çok memnun olurum. Bu arada Bakırköy acıbadem de veya bahçelievler medical park ta yapmayı düşünüyorum tavsiyelerinizi rica ediyorum. epidural için verebileceğiniz bir doktor ismi var ise şimdiden çoook teşekkürler.:
CüvCüv:

merhabalar, ben şubat ayında epidural sezaryen oldum ve çok memenun kaldım normal olsaydı da epidural yapacaktım benim doktorum baştan beri epidurali tavsiye etti ben kendisinden hiç böle bişey duymadım yanı ıkınamamk gibi sorunlar olduğunu o tam tersi çöok güzel bi duygu konuşa konuşa doğum oluyor ben size değimde ıkınacaksınız falan demişti. ama benim kızım aşağa inmeidği için acilen sezaryen oldum. Ben memorial hast. (okmeydanı) doğum yaptım doktorumda Altuğ SEMİZ süper bi doktordur kendisi sonuna kadar tavsiye ederim. benim en çok panik olduğum durumlarda beni çok sakinleştirdi bence en önemliside bu sositososito

Slm arkadaslar bende 3haftaonce epıdural normal dogum yaptım kesınlıkle tavsıye ederım.15dk surdu dogumum ve cok keyıflıydı herseyıyle.kesınlıkle ıgneden korkmayın felc olurmussun vs ınsanları dınlemeyın ne bel agrısı ne bısey hıcbısey olmuyo.ben beylıkduzu medılıfe da dogum yaptım.herkese tavsıye edebılırım.

Kent hastanesi mükemmel, eğer daha uygun hastane olsun diyorsanız Çınarlı hastanesinin anestezisi diğerlerine göre daha iyi.

selam
ben de 3 ay önce kızımı epidural anestezi ile normal doğum yaptım. belli bir dozda verildiği için bütün ıkınmaları hissediyorsun. son dk sancıları da hissediyorsun. ben belçikada doğum yaptım burada normal doğumların yüzde doksanı epidural anesteziyle yapılmakta. bence çok iyi birşy doğumdan sonra dikiş sancılarınıda şiddetle hissetmiyorsun. herkese tavsiye ederim.

kızlar ben 18 mayıs p.tesi günü doğum yapıyorum..epidural sezeryan olucam..normal doğum yaşanılanlar ve gelecek açısından bana göre değil..ancak sezeryanda korkmuyor değilim sonuçta belden iğne yiyorsunuz..riskli..ama sizlerin yorumlarını okuyunca biraz daha rahatladım..herkese teşekkürler..hayırlısıyla kızımı kucağıma sağ salim alırım inşallah..alkisalkisalkis

kızlar ben 18 mayıs p.tesi günü doğum yapıyorum..epidural sezeryan olucam..normal doğum yaşanılanlar ve gelecek açısından bana göre değil..ancak sezeryanda korkmuyor değilim sonuçta belden iğne yiyorsunuz..riskli..ama sizlerin yorumlarını okuyunca biraz daha rahatladım..herkese teşekkürler..hayırlısıyla kızımı kucağıma sağ salim alırım inşallah..alkisalkisalkis

Bestecim umarım bebişine sağlıkla kavuşmuşsundur. :) darısı başımıza ....kaydirigubbakcemile3

bende epidural normal doğum yaptım.çok çok kolay bi doğumum oldu 10-15 dk.doğdu kızım ne sancı hissettim ne ağrı dikiş sırasındada temizlenen bebeğimi izliyodum herşey mükemmeldi kesinlikle tavsiye ederim.

pince.. tatlım ben ilk çocuğumu normal doğurdum ikinci çocuğumu epidural sezeryenle doğurdum.epiduralde ıkınmak mümkün değil benimki sezeryendi boğazıma kadar uyuştum.karnımı kestiklerini bile gıdıklanıyorum sanarak hissettim.sezeryen olduğu için bebek hiç zahmet çekmeden doğdu daha sonrasındada mışıl mışıl uyudu.3 saat sonra yavaş yavaş sancı başladı dikişlerimde ağrı kesici verdiler ve çok rahatladım.

epıdural ıle ıkınmak mumkun degıl yazmıssın fakat bunu yasamadan buraya yazman bence dogru degıl 2ay once epıdural ıle normal dogum yaptım dogum hıkayelerıne gırıp benım dogumumu okursan sevınırım epıduralde kendını kaybetmıosun herseyın farkındasın lutfen busekılde anlatmayın ben yasayan bırı olarak cok guzel bı dogum gerceklestırdım sakın sunu unutmayın hersey sızın elınızde sadece o anda bırazda olsa kendı kendınızı degıl doktorunuzun talımatlarına uyarsanız hıcbır problem yok gayet guzel ıkındım ve ucuncu ıkınmamda melegım dogdu hıcde zorlanmadım epıdural normal dogumda sadece sancınızı hıssetmıosunuz arkadaslar son yarım saat bebegınız gelırken zaten herseyın farkındasınız sancınızı durduracak bırsey yok evet son anda dogum sancısını cekıosunuz yanı narkoz degılkı bu bılıncınız acık bedenınız hala sızın emrınızde yonetmeme gıbı bırsey soz konusu degıll yasayan bırı olarak cok guzel dogum yaptım tavsıye ederım ıkıncı bı cocugu dusunursem tabıkı hıc tereddut etmeden epıdural normal derımmm

X