Kanal tedavisi bilgileri ve ...Paylaşalım

arkadaşlar ben 1 hafta önce dişçiye gittim. arkada bir dişimin kanal tedavisi olması gerektiğini söyledi. neyse dişimi uyuşturdu ve çürükleri temizledi sonrada dişin bayağı enfekte olmuş ilac koyup kapatalım 1 hafta sonra gel dedi. 1 hafta sonra gittim koltuğa oturmamla eline dolgu aletini aldı bende panikle uyuşturmayacakmısınız diye sordum. doktorda hayır o koyduğum ilaç sinirlerini öldürmek içindi hiçbirşey duymayacaksın dedi. başladı ilacı çıkartmaya ama ben çok ağrı hissettim resmen beynime vuruyordu ağrı. doktorda daha ölmemiş sinirlerin dedi ve yine ilac koydu. başınıza böyle bir olay geldımı ben çok korkuyorum 3 gün sonra tekrar gideceğim. ve yine uyuşturmayacak herhalde. ne yapmalıyım ne olur yol gösterin. sevgiler...

canım bence baska bır dıscıye gıt.yontemı dogrumu bılmıyorum ama.benım kuzen gecen hafta amcama gıttı.(amcam dıscı).kuzen gec kaldıgı ıcın cok ılerlemıs.ve sınırlere bakınca sınırlerın olmus zaten sımdıye kadar demıs.ve bosuna ıgne yapmayalım hıc hıssetmezsın demıs.hakıkaten hıssetmemıs.ama sen hısettıgıne gore onemlı bır durum.keske bır ılacla olse sınırler.ozaman mıllet bır kanal tedavısı ıcın 1hafta gıdıyor.ne kolay olurdu.bence baskasına bır danıs derım....

canım bence baska bır dıscıye gıt.yontemı dogrumu bılmıyorum ama.benım kuzen gecen hafta amcama gıttı.(amcam dıscı).kuzen gec kaldıgı ıcın cok ılerlemıs.ve sınırlere bakınca sınırlerın olmus zaten sımdıye kadar demıs.ve bosuna ıgne yapmayalım hıc hıssetmezsın demıs.hakıkaten hıssetmemıs.ama sen hısettıgıne gore onemlı bır durum.keske bır ılacla olse sınırler.ozaman mıllet bır kanal tedavısı ıcın 1hafta gıdıyor.ne kolay olurdu.bence baskasına bır danıs derım....

haklısın hayatım ama ücretide önceden ödemiş bulundum. ne yapacağımı bilmiyorum. resmen kabusum oldu. bu sefer ne olursa olsun uyuştşrun diyeceğim ya da çeksin ben de kurtulayım doktor da. dişin ağrısı acısı da bir başka ben doğumda bu kadar korkmamıştım. ilgin için teşekkürler.sevgiler.....

evet ıgne ıstıyorum cok acı cekıyorum yapmak zoundasınız de.Allah Allah yapması lazım sen ıstedıkten sonra.kolay gelsın canım.bende dısımden 20lik amelıyat olucam.kasmıs durumdayım.cok korkuyorum.dısım yan yatmıs durumda.Allah yardımcımız olsun.

evet ıgne ıstıyorum cok acı cekıyorum yapmak zoundasınız de.Allah Allah yapması lazım sen ıstedıkten sonra.kolay gelsın canım.bende dısımden 20lik amelıyat olucam.kasmıs durumdayım.cok korkuyorum.dısım yan yatmıs durumda.Allah yardımcımız olsun.

sana da çok geçmiş olsun canım. biran önce atlatırsın inşaallah. seninde dediğn gibi allah yardımcımız olsun. hoşçakal

canım amcam dıscı sordum.koydugu ılac sınırlerı oldurmek ıcın dedı.48 saat yada 72 saat bekletırız dedı.sonra rahatca temızlerız dedı.calısma esnasında agrı durumuna gore ıgne yaptırabılır dedı.yalnız dr.un verdıgı gunu gecırmesın.cok uzun bekletırse korkar gıtmezse kangren olur dedı.ben cok sasırdımonceden boyle ılac yoktu.tek tek sınırler temızlenırdı.sımdı kolay olmus ıslem.ıgne yaptır.ıcın rahat olur en azından.kendını ıyı hıssedersın.acıycakmı dıye kasmazsın.

canım amcam dıscı sordum.koydugu ılac sınırlerı oldurmek ıcın dedı.48 saat yada 72 saat bekletırız dedı.sonra rahatca temızlerız dedı.calısma esnasında agrı durumuna gore ıgne yaptırabılır dedı.yalnız dr.un verdıgı gunu gecırmesın.cok uzun bekletırse korkar gıtmezse kangren olur dedı.ben cok sasırdımonceden boyle ılac yoktu.tek tek sınırler temızlenırdı.sımdı kolay olmus ıslem.ıgne yaptır.ıcın rahat olur en azından.kendını ıyı hıssedersın.acıycakmı dıye kasmazsın.

canım benim ya sağol doktorda sinirleirn ölmesi için koyuyorum demişti ama benim sinirler çok inatçı herhalde. seninde dediğin gibi önceden ilaç yoktu. inan içimi çok rahatlattın 5 dak sonra dişçiye gitmek için evden çıkacaktım yazını okudum rahatladım canım.gelince yazıcam size öpüyorum hoşçakal...

sarı papatya canım şimdi geldim doktordan bu sefer uyuşturdu ve hiç acı hissetmedim. sinirleri aldı kanaları özel bir solüsyonla dezenfekte etti ve batikonlu pamuk koydu kapattı. salı günü gidicem dolgusunu yapacak ve bitecek. işte böyle canım korltuğum gibi değilmiş. desteğin için teşekkür ederim. sevgiler....

Sevgili Heidi,
yapilan kanal tedavilerde ne yazikki bazen agrili olabiliyor.
Dishekiminiz herseyi dogru yapmis. Sadece 3 kere temizlenip, desenfekte edilirse daha iyi olur. Anladigim kadariyla simdiye kadar 2 kere kanallari temizlemis.
3 kere temizlendikten sonra 4. sefer kanallar doldurulur ve üstüne dolgu yapilir ama sunu bilmelisinki bu kanal tedavisi gören dise kaplama yapilirsa daha uzun ömürlü olur zira kanal tedavisi görmüs dislerde kirilma oluyor zamanla.(Sinirleri alindigi icin)
Gecmis olsun...

Sevgili Heidi,
yapilan kanal tedavilerde ne yazikki bazen agrili olabiliyor.
Dishekiminiz herseyi dogru yapmis. Sadece 3 kere temizlenip, desenfekte edilirse daha iyi olur. Anladigim kadariyla simdiye kadar 2 kere kanallari temizlemis.
3 kere temizlendikten sonra 4. sefer kanallar doldurulur ve üstüne dolgu yapilir ama sunu bilmelisinki bu kanal tedavisi gören dise kaplama yapilirsa daha uzun ömürlü olur zira kanal tedavisi görmüs dislerde kirilma oluyor zamanla.(Sinirleri alindigi icin)
Gecmis olsun...

sevgili olivia öncelikle ilgin için teşekkür ederim. doktorum önce çürükleri temizledi ve sinirlerin ölmesi için ilac koydu. sonrasında gittiğimde uyuşturmadan ilacı çıkartıcağını çünkü sinirlerim ölmüş olabileceğini söyledi. ilacı cıkartırken hissetmedim ama köke doğru inince ağrım oldu ve tekrar ilac koyarak kapattı. bugün gittiğimde uyuşturma yapmasını istedim sağolsun doktorum anestezi yaptı ve hiçbir ağrı hissetmedim. sinirleri aldı kanalları bir solüsyonla yıkadı sonrasında ilaçlı bir pamuk yerleştirip geçeici dolguyla kapattı. salı günü tekrar gidicem kalıcı dolgumu yapıpseninde dediğin gibi üzerine kaplama yapacak. ben 12 yaşında bir dişime yaptırıştım kanal tedavisi ve 1 seansta bitmişti. şimdi böyle ilac koyulmaya başlamış. neyse tekrar teşekkür ederim.sevgiler.....

canım kolay gectıgıne sevındım.kurtuldun bak.darısı benım basıma inşallah.amelıyat ısım kolay gecer.bende cok korkuyorum.optum canım.

canım kolay gectıgıne sevındım.kurtuldun bak.darısı benım basıma inşallah.amelıyat ısım kolay gecer.bende cok korkuyorum.optum canım.

inşallah sende biran önce kurtulursun canım. seni çok iyi anlıyorum ama bittkten sonra neden bu kadar kasılmışım diyeceksin. şimdiden geçmiş olsun....

Sari papatya hic korkmana gerek yok, akil diside olsa anestezi ile alindigi icin o an hic agrin olmaz, arkasindan hafif agrin olabilir o zamanda agri kesici kullanirsin 3 günde kesilir. Dikkat edecegin tek sey agri kesicinde ASS ( mesela Aspirin ) kullanmaman, baska agri kesiciler kullanman gerekecek. Dishekimin sana dogru tavsiyelerde bulunacak zaten.

Heidi, haklisin her kanal tedavisi ayni degil duruma bagli. Bazi kanal tedavileri 1 seansda bazi kanal tedavileri 4 seansda oluyor.
Ama anladigim kadariyla Hekimin herseyi dogru yapmis, 3 kere temizlemis kanallari.
Rica ederim, tabiki birbirimize yardim edecegiz. Yeri geldiginde sohbet, geyik. Yeri geldiginde dertlesecegiz böyle :)))
Hepinize saglikli disler diliyorum. Gecmis olsun tekrar ikinizide.
Bu arada sari papatya nasil gectigini yazarsin artik.

Sari papatya hic korkmana gerek yok, akil diside olsa anestezi ile alindigi icin o an hic agrin olmaz, arkasindan hafif agrin olabilir o zamanda agri kesici kullanirsin 3 günde kesilir. Dikkat edecegin tek sey agri kesicinde ASS ( mesela Aspirin ) kullanmaman, baska agri kesiciler kullanman gerekecek. Dishekimin sana dogru tavsiyelerde bulunacak zaten.

Heidi, haklisin her kanal tedavisi ayni degil duruma bagli. Bazi kanal tedavileri 1 seansda bazi kanal tedavileri 4 seansda oluyor.
Ama anladigim kadariyla Hekimin herseyi dogru yapmis, 3 kere temizlemis kanallari.
Rica ederim, tabiki birbirimize yardim edecegiz. Yeri geldiginde sohbet, geyik. Yeri geldiginde dertlesecegiz böyle :)))
Hepinize saglikli disler diliyorum. Gecmis olsun tekrar ikinizide.
Bu arada sari papatya nasil gectigini yazarsin artik.

canım olivia iyi ki varsın verdiğin bilgiler için tekrar teşekkürler. herşey gönlünce olsun.hoşçakal....

oliviacım,sana birsey sormak istiyorum.ben birkaç tane porselen yaptırmıştım.dişçim porselenleri yapıştırmadan önce sadece hava gibi bişey verdi.başka bir şeyle temizlemeden yapıştırdı.bu ne kadar sağlıklı.cevaplarsan çok sevinirim

arkadaşım sen bunlara rağmen yinede aynıdişçiyemi gidiyosun bence çok cesaretlisin ama sen yinede değiştir bence

Merhaba stelina,

porselenler takilmadan önce havayla disler kurutuluyor ve böylelikle sayet dislerin üzerinde tükürük varsa kurutmak icin.
Zira islak olursa disler, kaplaman iyi oturmaz. Kaplama dislerin icine yapistirici sürülüp kuru ve temiz dislerin üzerine yapistiriliyor.
Anladigim kadariyla bir agrin veya problemin yok degilmi? Eger yoksa bilki hersey normal.
sevgiler...

kızlar geçen sefer gittiğimde uyuşturmasını söyledim ve o da anestezi uyguladı. ilginiz için teşekkürler. sevgiler.....

X