Sivilceli Ciltler adet dönemlerinde çıkan sivilce yardımm

Sivilceli Ciltler ve Çözümleri

cosmicpower

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
22 Şubat 2009
79
0
tam cildim düzeldi diyorken adet dönemine yakın zamanlarda 3-4 sivilce birden çıkıyr.dokununca acıyor deriden kabarık ve kırmızı duruyor.çözüm önerilerinizi bekliyorumm:çok üzgünüm::enbuyukkk:

canım benim de sorunum bu... :a015:

The Body Shop'un Çay Ağacı YAğı'nı aldım. (topik te açtım, okuyabilirsin cnm)
sivilceyi söndürüp kurutuyor 2 günde.

ne yaparsan yapayım, regl öncesi 2-3 sivilce çıkmasını önleyemiyorum...geçici bir çözüm ama bu Çay Ağacı Serisinin başka cilt ürünleri de var, onları da denicem..

ya ben gittim o body shop a kadına didim ki bu çay ağacı serisi bana iyi gelirmi tek tük sivilcem var ama cildim karma dedim baktı baktı anlamaz gözlerle, ardından bilemiyorum ki denemek lazım dedi. bravo yaaa dedim içimden almadan çıktım. bendede oluyo özellikle çene bölgesinde çıkıyo regl öncesi bir yerde okumuştum ellemezseniz iki gün içinde geçer diye ama el kayıyo mutlaka sıkmasamda üstüne bastırıp acı çekiyorum

Yaa bende bir problem var galiba-tatlicadiarzu- Regl dönemimde cildim kaymak gibi oluyor, ama bittikten sonra bir tuhaf oluyor cildim
Güle güle sivilcesi çıkıyor galiba bende...kaydirigubbakcemile3

ya bende aynı dertten müzdaribimbenneyaptımki illa çıkıcaklar çıkmasalar nolur ki sanki :çok üzgünüm: bide izleri geçmek bilmiyo kırmızı kırmızı duruyolar hiç ellemediğim halde :kızgın: çay ağacı yağını deniyim bide teşekkürler nisan.:1hug:

normalde cildimin temizliğine özen gösteren biriyim ama mutlaka adet dönemine yakın çıkıyorlar ve de bazıları iz de bırakabiliyor.bilmiyorum arkadaşlar bitkisel yollarla olmayacak bu yarın bir uzmana gözükeceğim sizleri bilgilendiririm eğer ilaç işey yararsa

kızlar bu hemen her hatunun derdidir, normal bişey, hormonal çünkü. benim tavsiyem aktara gidin, ARAPKIZI kremi alın, çok ucuz bişeydir 3 en fazla 4 tl. evde olduğunuz vakitlerde o tek tük sivilcelerin üstüne sürün, cildin tamamına yaymayın ama, sadece sivilcenin üstüne. 2 gün üstüste yaparsanız ilk gün sivilceyi olgunlaştırır, 2. gün kurutur. leke bırakmaz, hatta sivilcenin kızarıklığını da alır. küçücük kutu aylarca dayanır. bu krem 2 çeşit, biri pembe kutulu diğeri mavi kutulu. bnm tavsiyem mavi kutu, pembe yağlandırıyor çünkü. denemekte fayda var, ben çok memnunum.

kızlar bu hemen her hatunun derdidir, normal bişey, hormonal çünkü. benim tavsiyem aktara gidin, ARAPKIZI kremi alın, çok ucuz bişeydir 3 en fazla 4 tl. evde olduğunuz vakitlerde o tek tük sivilcelerin üstüne sürün, cildin tamamına yaymayın ama, sadece sivilcenin üstüne. 2 gün üstüste yaparsanız ilk gün sivilceyi olgunlaştırır, 2. gün kurutur. leke bırakmaz, hatta sivilcenin kızarıklığını da alır. küçücük kutu aylarca dayanır. bu krem 2 çeşit, biri pembe kutulu diğeri mavi kutulu. bnm tavsiyem mavi kutu, pembe yağlandırıyor çünkü. denemekte fayda var, ben çok memnunum.

bu arapkızının bir markası var mı acaba?
yanlış bişey almıyım da..

slm arkadaşlar bugün bir cilt uzmanına gözüktüm.doktor yüzümdeki sivilcelerin derecesini gösteren bir broşür gösterdi.şikayetimi söyledim ve doktor dedi ki bu hormonal bir sorun dedi peki yüzümdeki sivilce izleri geçer mi diyo sordum doktorda belli bir seviyede düzelir dedi akne tedavisi için hap ve jel verdi hapı akşam içeceğim jeli ise gece yatmadan ince tabaka halinde sürüp sabah bol suyla yıkayacağım.çok umutluyum arkadaşlar umarım düzelir.herşeyin bir uzmanı vardır.

yok canım markası zaten arap kızı hatta üstünde " arab kızı " şeklinde yazılı ismi. hatta resmi de bu işte, aktarlarda kolayca bulabilirsin. önce de dediğim gibi ben mavi kutuluyu öneriyorum.

Eklentiler

• $80996.jpg
    $80996.jpg
    8,7 KB · Görüntüleme: 398
akne tedavisine başlamadım arkadaşlar.şuan boğazımdan rahatsız olduğum için ilaç kullanıyorum.ilaçlar bitince tedaviye başlıyorum. arap sabununun fazla işey yaramayacağını düşünüyorumCADIARZU bende doktoruma cildimi sürekli temizlediğim halde sivilce çıktığını söylemiştim o da hormonlardan dedi.tekrar çıkmasını önlemeyebilir ama cildi çok güzel temizleyeceğinden eminima.s

arap sabunu??? cnm arap sabunuyla çamaşır suyunu karıştır, sür bak bakiim işe yarıo mu yaramıyo mu sırnaşık şey şaka bi yana arap kızı gerçekten iyi bi krem, mantık olarak da çay ağacı yağı ya da clean&clear ın akne jeli gibi çalışıo, sivilceyi kurutmak için, ama yenisinin çıkmasına engel olamaz tabi ki. sivilce nin sebebi ya hormonal bişeydir, ya da stresle çıkar ki o da hormonal sayılır. o yüzden içten tedavi şart, ama konu başlığındaki gibi adet döneminde çıkan sivilceyse çok dert etmeye, ilaç milaç kullanmaya gerek yok. leke bırakmadan kurutmak yeter. ha bi de o dönemler için kadın çayları gibi şeyler de var ya da en basiti papatya çayı, melissa çayı vs. içerek adet sıkıntısını azaltabilirsek sivilce sayısında da bir düşüş olabilir diye düşünüyorum.:icecream:

veeeeeeeee arkadaşlar akne tedavisine başladımm.gece yatarken isotrexin jel kullanıyorumm.sivilce izlerimin rengi gitmeye başladı..şimdiden herkese tavsiye edeimkaydirigubbakcemile5

Benim de sivilceler adet döneminde çıkıyor en az 1 hafta kalıyorlar.diğer zamanlarda hiç çıkmıyor.:bbo:O yüzden ayrı bi stres oluyorum adet dönemim yaklaşırken.

ben bu ay çıkmalarına izin vermeden tam kızaran yerlere domates sürdüm... sanırım çıkmadan kuruttu..kızaran yer de kabuk halinde soyuldu bugün.. leke de kalmadı..tesadüf mü yoksa ben yıllardır boşuna mı adet dönemi sivilceleriyle uğraştım bilmiyorum...

bir de soğan suyu vardı sivilcenin üstüne sürünce kurutan..ama kokudan dolayı cesaret edip deneyemedim

X