Emziren Annelerde Gebelik Belirtileri

sadem

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
29 Eylül 2010
74
0
arkadaslar emzıren annelerde gebelık belırtılerı neler bılen var mı?daha 2 aylık bebegım var ve adetde olmadım gerı cekme yontemıyle korunuyoruz sımdılık ve korkuyorumda acaba belırtıler nedır

Aynı soruyu ben de sorucaktım, biz de aynı şekilde korunuyoruz, bebeğim 3,5 aylık ben de daha adet olmadım, dr'um düzenli emzirdiğimden 6 aya kadar adet düzensizliği olabilceğini söylüyor ama yine de korkmuyor değilim

adet görme kişiden kişiye değişir ama genelde emziren annelerde 6_12 ay içinde adet olunur.kızım 8 aylıkken adet oldum sonra hiç olmadım taki 12. aya kadar.yani endişelenmeyin çok yeni doğum yapmışsınız hemen adet olmayı beklemeyin.bence hamilede değilsiniz içinizi rahat tutun hanımlar.allah bebeklerinizi bağışlasın:nazar:

arkadaslar emzıren annelerde gebelık belırtılerı neler bılen var mı?daha 2 aylık bebegım var ve adetde olmadım gerı cekme yontemıyle korunuyoruz sımdılık ve korkuyorumda acaba belırtıler nedır

geri çekme hiç güvenilir bi yöntem değil.ayrıca çiftlerin psikolojisi açısından da tedirginlik verici. bence bi kadın doğum uzmanına gidip uygun güvenilir bi yönteme karar verin. ben düzenli sadece anne sütüyle emzirdiğim halde 3. ayda adet oldum. emzirmede koruyucu bi yöntem değil. emzirmeye güvenip hamile kalan çok oluyor...

Aynı dert bende de var birkaç gün sonra 3. ay'a gireceğiz oğluşumla.ben emzirmiyrm sağıyorum sürekli.Ama adet olmadım korkuyorum.Artık tek çare gebelik testi alıp belli aralıklarla bakıcam.:44:

Bizde aynı;üstelik bir haftadır midem çok kötü.test almaya da korkuyorum.yorgunluktan yeterince önem veremedim bu konuya.hepimiz için aynıdır sanırım.kızıma doymak istiyorum bikaç sene;Allah olmayan arkadaşlara nasip eder inşallaah.

Emzirirken adet gecikmesi normal, hatta doğumdan sonra 1 yıla kadar regli gecikmesi oluyor. Bende olmaya başlayınca ilk bi aç ay düzensiz oldum yavaş yavaş düzene girdi

ben de korkuyorum...4. ayımda kanama görrdüm ama 2 gün sürdü o da az az...korunuyoruz esasında ama bu neydi ki şimdi??adet düzensizliği mi yoksa lekelenme de hamilelik belirtisi mi??

ben de korkuyorum...4. ayımda kanama görrdüm ama 2 gün sürdü o da az az...korunuyoruz esasında ama bu neydi ki şimdi??adet düzensizliği mi yoksa lekelenme de hamilelik belirtisi mi??

merhaba 3 ay önce doğum yaptım nerdeyse kızım 3 aylıkken adet oldum yani ağustosun 2sinde ama bu ay daha olmadım korunuyoruz hem kondom hemde geri çekme ama ben korkuyorum adet belirtiside yok hamile kalmmış olabilirmiyim test yapmaya korkuyorum :KK43:

ya arkadaşlar bende doğum yapalı neredeyse 10 ay olacak hala regl olmadım endişeleniyorum bazen bişemi var diye bi kaç gün kasıklarım ağrıdı şimdide korkuyorum bişeden dolayımı üşüttümdemi oldu diye
hastalanırım artık diye bekliyorum bekliyorum yook hala gelsede kurtulsam artık
aslında böyle daha rahat ama :)

offff bendede o sıkıntı var oğlum 3 aylık gecen ay regl oldum bu ay 1inde olmam gerekiyordu ama olmadım ya çok korkuyorum arkadaşlar siz hiç mi olmadınız doğumdan sonra yoksa benim gibi olupta geciken varmı test yapmaya korkuyorum 2 çocuğa birden nasıl bakarım :KK43:

hanımlar bu korkuyla yaşanmaz bebişlerimiz çok küçük yeni bebek demek birinciye iyi bakamamak demek, süt veremezsin, kucaklayamazsın, psikolojisi cabası...
ben de adet olamayanlardanım 4 aylık bebeğim var iki hafta öncesine kadar aynı korkular bende de vardı kontrole gittim doktor "adet olman yakın değil" deyince bir kan verdim negatif b-hcg sonucu çıkınca spiral taktırdım şimdi %99 içim rahat:)) o %1 de denk gelirse yapacak bişey yok:) tavsiye ederim size 5 dklık ve en zararsız yöntem hormon yok bişey yok.

Bende bu korkuyla yasayanlardanim. Oglum var nerdeyse uc bucuk yasinda onda hemen adet oldum. Simdi kizim oldu dort bucuk aylik adet olmadim nerdeyse her hafta dort bes kere iki uc damla leke geliyor. Uc dort gundur basim midem cok kotu. Oglum rahatsizdi iyi uyuyamadim acaba ondanmi yoksa hamilemiyim korkuyorumm... Hakkimizda hayirlisi olsun

Doğum sonrasında hemen veya ilk bir yıl içerisinde normal ve düzenli adet görmeyi beklememek lazım. Hormonların yeniden eski düzenini bulması epey sürüyor. Ara kanamalar, hemen adet olup bir daha olmamalar hatta ilk bir yıl tek damla görmemeler çok normal. Üstelik her gebelik sonrası farklı oluyor. Yani kadından kadına değiştiği gibi bir kadının iki gebeliği arasında da fark oluyor. Bence en güzeli kondom/RİA (Sprial) gibi hormonsuz yöntemlerle işi sağlam alıp ara kanamalar konusunda doğum doktorunuza danışmak.

X