Çocuk Hastalıkları Bebeğimin genzine çok sık tükürüğü ya da süt .kaçıyor, sonrasında da nefes alamıyor.

Bebek Hastalıkları, diş çıkarma, bebeklerde kusma, bebeklerde ishal, bebeklerde uyku düzensizliği
bebegım 18 gunluk...
çok sık oluyor..bugun 4-5 kez oldu..çok korkuyorum....bırsey olcak dıy...
ters cevırıyorum..sırtına vuruyorum...duzelmesı bazen daha uzun surdugu oluyor..kızaryor.morarıyor...allahım bır daha olmaz ınşallah...

benım kızım da 1 buck aylık korkuyorum bnları yaptıgında ama her bebek yapıyormus.asıya gıttıgımızde hem doktora hem hemsırelere gosterdım normal dedıler

benim oğlumda da oluyo ikinci çocuğum ama sanki ilk çocuğum gibi panik yapıyorum oğlumda da reflü var sanırım ondan yapıyor tıkanıp kalıyor önce öksürüyor sonra nefes almayı unutuyor allah yavrularımızı korusun
ben hep yan yatırıyorum daha bir aylık oğlum kafası sürekli yan yatmaktan sivri oldu bi de kafasını düşünüyorum anne olmak dünyanın en zor mesleği... :KK43:

bende kızımda aynı şeyleri yaşadım. bi akşam kızıma bişey oldu diye ağlaya ağlaya acile götürdüm. doktor bana güldü ilk çocuğunuzmu dedi :) hızlı ve çok yiyen çocuklarda olurmuş zamanla düzelir. tıkandığı zamanda ters çevirip sırtına vuruyorum açılıyor.
Benim de bebegimin genzine cok sık sut kaciyor. Cok korkuyorum. Ters cevirme ne demek? Ne yapmak lazim yani

Benimde basima geldi 2 kere en son dün gece oldu tekrar besiginde yatiyordu ve allah tarafından kendiliğimden kalktigimda tikanmis ters kasilmis nefes alamaz halde buldum agzida kopurmustu hemen dizime ters yatirdim sirtina poposuna vurmaya başladım 10 dk felan aldi düzelmesi sonra burnuma okyanus suyu ve serum suyu sıktık eşimle burun Aspiratöruylede fazla suyu cektik tamamen açıldı burnu ve uyumaya başladı allah kizimi bana bağışladi daha 2 aylik kizim ve biraz toplu bu yüzden oluyo sanırım

Bebeğim neredeyse 3 aylık olacak ve doğduğu günden beri çok sık diye nitelendirebileceğim şekilde ya tükürüğü yada emerken emdiği süt genzine kaçıyor ve o an nefes alamıyor hani nefes almaya çalışırken büyük insanların bile çıkardığı o ses var ya onu çıkarıyor, hemen sırtını falan sıvazlıyorum düzeliyor.
Yatağında yatarkende aynı sesi duyuyorum bi yanına fırlıyorumki kendi kendine geri düzelmiş, yani tükürüğünüde böyle genzine kaçırıyor. Normal mi bu durum, sizde bu kadar sık yaşıyormusunuz. Yani günde en az 10 defa yaşıyordur bu durumu.
Birde ağzı çok köpürüyor yani tükürüğü köpürüyor sanki ağzında.:sm_confused:
Durumumuz nedir bi sıkıntı olmadı inşallah bizde aynı şey var

X