Yoğurt mu süt mü kullanırsınız?

mutsuz82

Geçici Olarak Hesap Pasiftir !
tek ayak cezası
Kayıtlı Üye
11 Mart 2009
690
142
Hanımlar kek yaparken yoğurt kullanan var mı içinizde eğer varsa kıvamı nasıl oluyor süte oranla cevap verirseniz sevinirim.

ben yoğurtla sütü bazı yarı yarıya kullanırım . ama çoğu sade yoğurt kullanırım. sütle kek elbette olur ama yoğurt olması keki daha güzel kılar..

genelde yoğurt kullanırım yada yarı yarıya. yani tarife göre 1 bardak yoğurtsa yarım bardağını süt koyuyorum cokacimcoook

ben süt kullanırım,yoğurt hiç kullanmadım.bazıları hiç süt kullanmıyor.5-6 tane yumurta kullanıyor ne gerek var o kadar yumurtaya çok katı ve az malzeme çıkar.

annemden alıştım yoğurt kullanmaya süt olmadığında 1 bardak taze yoğurt kullanıyorum sütle yapılandan bi farkı yok :lepi:

hem yoğurtla hem süt ile olan tariflerim var farketmiyor ikiside güzel oluyor,yoğurt koyu olduğundan kekin hamuru daha yoğun oluyor

Teşekkürler arkadaşlar bende hep sütle yaparım kekleri ama bu hafta sonu yoğurt kullanarak yapıcam güzel tarifi olan varsa versin lütfen opuyorumnanaktan

bende hem yogurt hem sutlede yaparim..yogurtla yapilan kek ertesi gun hala taze kaliyor ama sutle yapilan hemen kuruyor.

Yoğurt kullanıldığı zaman sanki kek daha bi yumuşak daha bi lezzetli oluyo sütlede lezzetli oluyo ama yoğurdun verdiği lezzet ayrı bence herkesin damak tadı farklıdır :)

Yoğurtla beceremiyorum nedense keki pandispanya tarifim var yoğurtlu o çok güzel oluyor ama

bence de pek fark yok. önemli olan malzemelerin oda sıcaklığında olmasıdır diye düşünüyorum...

gerçek köy yumurtası ile ticari yumurtalar bile kekin tadını inanılmaz değiştiriyor. mümkün olduğunca doğal ürünler kullanılmasını tavsiye ederim.
ama pandispanya farklıdır tabi, sözüm sadece "kek"ler için..

sadece süt ile yapıldığı zaman da güzel olur kek
bir de bazen keklerime süt yanında 2 kaşık da yoğurt ilave edersem kek çok yumuşak ve ıslak gibi olur.
tavsiye ederim.
çok kararmış muzunuz varsa evde onu da kullanın kekde..harika bi lezzeti olur kekinizin..yemelere doyulmaz

sadece süt ile yapıldığı zaman da güzel olur kek
bir de bazen keklerime süt yanında 2 kaşık da yoğurt ilave edersem kek çok yumuşak ve ıslak gibi olur.
tavsiye ederim.
çok kararmış muzunuz varsa evde onu da kullanın kekde..harika bi lezzeti olur kekinizin..yemelere doyulmaz
hamuruna mı katıyosunuz muzu?

hamuruna mı katıyosunuz muzu?
önce yumurta ve şekeri çırpıyorum
yoğurt ya da süt ekliyorum . sıvı yağ ekliyorum biraz
o aşamada muzu da ezip katıyorum içine
yani sıvı malzemeleri kattğın sırada muzu da ilave edebilirsin
çok hoş birkoku oluyor kekte
tam olarak anlayamıyorlar da.
muz çok olgun olmalı yalnız.

önce yumurta ve şekeri çırpıyorum
yoğurt ya da süt ekliyorum . sıvı yağ ekliyorum biraz
o aşamada muzu da ezip katıyorum içine