Yazz doum kontrol hap ve ibh

birsen2505

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
3 Ocak 2009
137
1
merhaba kızlar 1,5 ay sonra düğünüm var ve dün kadın doğum doktoruna başvurdum doktor bana yazz diye bi ilaç verdi yeni çıkmış ama bu ilacın prospektüsünde bağırsak hastalığı olanlar kullanmasın yazıyo
bu ilacı kullanan varmı
ne gibi zararları var
bana yardımcı olun lütfen
:bbo::bbo:

bende doğum yaptım 7 ay önce yasmin kullandım,kanama yaptı,doktor bana yazz isimli ilacı tavsiye etti,yan etkileri daha azmış.hiç ara vermeden kullanılıyormuş.bende almadım daha kullanmadım,kullanan varsa bizimle paylaşabilirmi arkadaşlar?

ben kullandım arkadaslar ama sadece 9gün dayanabildim o ilaca...
doktor esmen üstümde denedi zaten saglık defterine yazamıyor eczaneden parayla alıyorsunuz..
her gün midem bulandı,hep kötü şeyler düşündüm kafamı sıyırıcaktım...adetim 4günde biterken 10gün sürdü ve bu da yetmezmiş gibi bugün yeniden kanama başladı ..sakın almayın bence bu yeni çıkan ilaçları üstümüzde deniyorlar...
eşim korunuyor inanın bu en sağlıklısı..bir daha doğum kontrol ilacı almayı düşünmüyorum..

yasminde aynı yazz 24+4 doğum kontrol ilacıda aynı demekki.benimde kanamam halen sürüyor.iğrenç bi durum.kan kalmadı vücudumda.bende kullanmıycam d.kontrol hapı artı.zaten bugün bitti hapım.yazz 24+4 ü almama gerek yok o zaman.

bence gerek yok ama istersen dene ben de cok kötü etkileri oldu senin bünyeni bilemem...
eşin kabul ederse o korunsun aslında en saglıklısı bu...kadınlar tüm yükü çekiyor zaten bi de bu haplar hormonlarımızı mahvediyor saglıklı olması mümkün değil ki...geçmiş olsun sana da..

zaten doğumdan sonra troit yetmezliği çıktı bende.yani hormon yetmezliği.hormon kalmamış vucudumda.doktor bu yüzden kanaman olmuştur diyor.yazz 24+4 ü kullan eğer kanaman devam ederse bakıcak herhangi bi problemmi var diye yumurtalıklarda yada rahimde.ay nebileyim şaşırdım walla napsam.dediğin gibi tüm yükü kadınlar çekiyor. laelaelaelaelae offff

Canım senin durumun farklıymış ama istersen bi daha doktora görün..benim bazı doktorlara güvenim de kalmadı testsiz pat diye yazdı bana bu ilacı bi şey sormadan...
neyse cok geçmiş olsun sana..

Bende 6 gündür bu ilacı kullanıyorum. Normalde 3 gün süren reglim 7 gün oldu hala devam ediyor. Başka herhangi bir yan etki görmedim. Az önce doktorumu aradım ama ameliyattaydı. 1 saat sonra tekrar arayıp soracağım. Bakalım ne diyecek.

Az önce doktorumla görüştüm, şikayetimi söyledim. ( bu arada bana bu ilacı bir dizi test sonucuma göre yazmıştı ) 24+4 non stop kullanılan bir d.kontrol ilacı olduğundan ilk kullanımda böyle bir etki yapıyormuş. Sonuçta hormon ilacı dedi. Başka herhangi bir etki olup olmadığını sordu,yok dedim. O zaman ilacı almaya devam etmemi ve 3 gün boyunca günde 3 defa apranax almamı önerdi , kan dengeleyici özelliği varmış. 3 günün sonunda geçmezse ona göre bir yol izleyeceğiz dedi.

bende bugün doktora gittim bu ilacı verdi
kızlar burda etkilerini yazmaya devam ederseniz sevinirim bende reglim başladığında başlıcam doktor dedi.

bende bugün doktora gittim bu ilacı verdi
kızlar burda etkilerini yazmaya devam ederseniz sevinirim bende reglim başladığında başlıcam doktor dedi.

Etkisi kişiden kişiye değişiyor sanırım. Bende adetimin 7 gün sürmesi dışında herhangi bir yan etkisi olmadı. Dün doktorumu aradım günde 3 defa apranax alırsam adetimin kesileceğini söyledi. Dün içtim hapı kesildi. Bunun dışında hiçbir sorun çıkmadı.

ben yakşalık 1 ay önce adet oldum yasmine başladım adetimin 1.günü.4-5 gün sürdü.1-2 sonra yine geldi kanamam 15 gün sürdü.yasmin bitti tabi5-6 gün önce.yazz 24+4 adlı hapı kullanayımmı yoksa iğnemi yaptırayım şu aylık yada 3 aylık iğnelerden karar veremedim.yine kanama yaparsa korkuyorum.

kızlar bugün banada aynı hapı verdi dr. çikolata kisti yeniden oluşmasın diye.6ay aralıksız kullan dedi.bu durumda 180 gün boyunca her gün içeceğim sanırım. sizlerdemi böyle kullanıyorsunuz?

umarım herhangi bi şikayetle karşılaşmam yaa
özellikle kilo alma gibi zaten zar zor verdim
offff yyaaaa kadın olmak gerçekten zor:KK43:

beni mahvetti bu ilaç
baş dönmesi ve bulantı, aşırı göğüs hassasiyeti ve 20 gün boyunca bitmeyen kanama
3 gündürde adet olucam diye bekliyorum gelen giden yok ama ağrıdan geberdim artık
yasminin gözünü seveyim ilaç biter 3. gün adet olurdum
bu daha kaliteli diye kakaladılar bana ama lanet ediyorum

5-6 gündür yasmin kullanıyorum nefret ettim doğum kontrol haplarından
eğer kist için olmasa atmıştım kenara
yrn doktora gitcem bakalım ne diyecek
sırf korunmak için inanın değmez bunları çekmeye,hormon dengenizle oynamaya ria taktırın partneriniz korunsun ne bileyim valla değmez billa değmez:nazar:

slm kızlar
ben de 17 günlük evliyim,2.ayı doldurdum bu hapla
düğüden önce başlamıştım malum,ben dr.a gitmedm bir arkadaşımın tavsiyesiyle başlamıştım.

evet ilk ay aşırı kanama yapıyo haddinden fazla 8 gün falan sürmüştü benim de
ama bu ay aksine 1 damla,2 damla yani daha sinir bi durum

kilo olayını da bilemiyorum ama ben kendimde ve göğüslerimde dolgunluk hissediyorum.
şimdi ilacım bitti,alsam mı almasammı neyle nasıl korunsak diye kara kara düşünmekteyim ben de
ne zormuş kadın olmak yaa

her kadın ömründe en az 2 ay doğum kontrol hapı kullanması gerekiyomuş.hemşire bi arkadaşım söylemişti.
ben yazz ı 2 ay kullandıktan sonra bırakacam sizdeki etkilerini görürsem bende.ama ondan sonra ne ile korunacağımızı bende bilmiyorum buzamana kadar geri çekilme yöntemini kullanıyoduk ama
uffff yaaa

kızlar bugün banada aynı hapı verdi dr. çikolata kisti yeniden oluşmasın diye.6ay aralıksız kullan dedi.bu durumda 180 gün boyunca her gün içeceğim sanırım. sizlerdemi böyle kullanıyorsunuz?

Merhaba arkadaslar,

biraz once doktordan geldim bende bana da yazz'ı verdi.
ben uzun yıllardır tedavi amaclı dogum kontrol hapı kullanıyorum polikistik overden dolayı ve bugun yazz'a baslayacagım....diane kullandım şimdiye kadar (tekrar ilac kullanmaya baslayacagım için sinirlerim cok bozuk ama yapacak bir sey yok :çok üzgünüm: )

bir cok arkadasımın gittiği ve methini cok duydugum doktorum diane yerine bunu onerdi (doktor boyle kimsenin ustunde ilac deneyecek biri değildir, konusunda uzman dunya derecesı olan bir doktor ve herseyi acıklıyarak neden ve neyi kullanman gerekitigini bir bir soyluyor.)

dianenin;

• depresyon yaptıgını (bende yapmıstıda ilactan kaynaklı oldugunu dusunmemişstim)
  • odem olusturdugunu bundan dolayı şişlik duygusu hissetitrdiğini soyledi

bir de artık ilaç eskimiş daha modern bir ilac gerekli dedi:

yazz için ise;

ilk 2 ay ara kanama olabilir dedi cunku vucut ilaca alısık değil dedi
bu ilac ile vucut su toplamıyor ve odem olusturmuyormus
depresyon gibi bir yan etkisi de yokmus

bugun ilacı kullanmaya baslıyorum...etkileri ya da yan etkileri sizinle paylasırım...yerimseniben

Son düzenleyen: Moderatör:
X