Çeyizde olması gerekenleri ve önerilerimizi yazalım :)

hehe:):)birleştirelim o zaman:)
asıl alınacak şeyleri henüz almadım ben..evimizin mutfağı fln yapılıyor o bitsin temizlik falan yapılsın sonra yemek takımını,tencere seti fln alıp direkt eve göndereceğim.ütü,tost mak.vs daha alamadım:KK43:

Çeyizime böle mini fırın almak istiyorum etrafımdaki çoğu insan büyük fırınları kullanışsız buluyo bende bu yüzden mini fırına yöneldim. Buda arçeliğin set üstü mini fırını sizce hangisi daha kullanışlı fırın mı mini fırın mı?:sm_confused:

Eklentiler

• $MF2010.jpg
    $MF2010.jpg
    7,7 KB · Görüntüleme: 30
Canım Fırın almak istersen büyük veya küçük fırın olsun ama turbo fırın al, ben kendime luxellin turbo fırınını aldım, 130milyona, Turbo eşit pişiriyor,sıcaklık pişirme eşit dağılım

Çeyizime böle mini fırın almak istiyorum etrafımdaki çoğu insan büyük fırınları kullanışsız buluyo bende bu yüzden mini fırına yöneldim. Buda arçeliğin set üstü mini fırını sizce hangisi daha kullanışlı fırın mı mini fırın mı?:sm_confused:

Canım Fırın almak istersen büyük veya küçük fırın olsun ama turbo fırın al, ben kendime luxellin turbo fırınını aldım, 130milyona, Turbo eşit pişiriyor,sıcaklık pişirme eşit dağılım

evet bu çok önemli bi özellik ben bunu düşünmemiştim fiyatları da makulmuş araştırdım herhangi bir problem yaşadın mı makinanla ilgili

bende bu tarz mini fırın var. mini fırınlar daha güzel pişiriyor. servise gelenler de aynısını söylemişti.

öncelıkle merhaba.googleden çeyızde olaması gereknler dıye gırdım siz cıktınız karsımaa.s şimdi aldıklarımla burda yazılanları kıyaslıyorumda acaba ne eksıgım var dıye listeme bakmaya başladım. :KK66:

Eksikler bitmiyo ki... :çok üzgünüm:
Alıyorum alıyorum bakıyorum aa buda lazımmış diye hadi bir daha alışverişe kurudum resmen kaydirigubbakcemile3

kalanları yazayımmm gene aldım cogunu :lepi:
__ALACAKLARIM__

abajur
perde
makine örtüsü
Gondol takımı
servis tepsisi
ütü masası
Askı
rende
cerceveler
Çamaşır sepeti, ipi ve mandalı
Servis maşası
Tahta kaşık ve spatula
Bardak takımı
ekmek sepeti
Tost makinesi
Cezve takımı
Makarna süzgeci
Çay süzgeci
Erzak kavanozları
mutfak halısı
yatak odası halısı
gunluk catal kasık
gecelıkler

eksiklerim bunlarrrr kaldı .......... delikafadulden

bende yazayım bari aldıklarımı
süpürge
sac kurutma makınası
braun sac sekıllendırıcı
braun sac düzleştirici
4 battanıye 4 pike 3 yorgan 1 uyku seti
kasık çatal tak
tencere tak
yemek tak
kahvaltı tak
mıkser seti
mutfak ortu tak
oda dantel tak
yatk oda dantel tak
bı dunya patık
havlular tulbentler
2 boy havlu tak
yatak örtüsü kocaman
tuzluk biberlik yumurta fırçası cay suzgecı
3 yelek

azmış bee daha cok calışmam gerekıyo..

aa unuttum kahve tak
erzak kavanozu
teflon tavalar
ufak susler
ahsap dekorlar
çarşaflar
borcamlar

kızlar foruma yeni üyer oldum sayılır. ben de sözlüyüm 2 senedir :d nişan olayına girmeyi düşünüyorum ama erkek tarafı pek bir ilgisiz biz söylemedikçe bir şey olmuyor. söz de bile sadece söz yüzüğü alıp gelmiş 20 kişi.düşünün yani. tabi ki maddiyat önemli değil ama başkalarından duyulunca yapılınları falan hayret ediyorum bu işler böyle mi diye. ve hiç kardeşim ablam vs. yok.
şidi sizden ricam nişanlanırken erkek tarafına neler yapılır ve kıza neler yapılır bilgilenmek istiyorum. forumda böyle bir başlık varsa beni yönlendrirseniz de sevinirim.

kütahya yemek takımı
karaca kahvaltı setı
3lu tencere setı(kucuk boylardan )guveç cınsı
korkmaz celık tencere setı
çatal kasık takımı
5 tane nevresım
1saten tac nevresım 1 tac nevresım(kampanyadan gecen hafta aldım)
days ın colours orgu battanıye
3tane battanıye

braun epılasyon
braun saklama kaplı mutfak robotu
katı meyve sıkacağı
narıncıye sıkacağı
ütü masası ütü(tefal)
gunluk yemek takımı
gunluk catal kası(karaca)
karaca teflon set(cıceklı olan)
teflon cem setler
bornoz takımı
hamam takımıyatak örtusu
bulasık mak camasır mak
fırın
yatak odası
saten nevresım takımı(brıllant)
düdüklu tencere(tefal)
tost mak

kepce ve cevız setı
baharatlıklar

saklama kpları tuzluklar sırkelıkler vb
4nevresım 1 pıke 1 gobeklı 1 ara uç dantel 1 bohca ve1 masa örtusu sarılcak ördum

kaz tüyü yastıklar
tek kısılık nevresım
60 dan fazla dantellı havlu tulbentler patıkler

gecelıkler ev terlığı
elektırıklı supurge sarjlı supurge
halı perde
gobeklı takım dantellı mutfak takımı ve pıke hazr
gondol takıımı
fıncan takımları
yatak korucuları
camasr mak örtusu valla kızlar aklımda bu kadr var
su ısıtıcısı
klozet takımısüzgeç
ekmek kızartma mak
sac kurutma mak
englısh home saten nevresım
englısh home nevresım oymalı
englısh home mısafr ıcın nevresım
pecetelık
kağıt havluluk
supla
lımonluk
amerıkan servıs
sosluk
basucu surahı
cam kesme şeysı
soyacak
sarımsak ezıcı
dondurma kaşığı
ekmek sepetı

kırmızı olanlar aldıklarım:nazar: hala cok var yaa

Son düzenleme:
çeyiz için en ufak şeyleri bile almak gereksiz bence.saç şekillendirici veya saç kurutma makinasını da çeyiz için ayrıca almaya gerek yok,zaten kullanndığımız var bi tane. evlendikten sonraya da kalmalı bence bazı şeyler.herşeyi alınmış eve girince 1-2 ay sonra sıkılmayalım di mi. hem de ufak ayrıntılara para verene kadar büyük gerekli eşyaları tamamlamak lazım.kendi düşüncem bu yönde yani.mesela baharat takımını, katı meyve sıkacağını evlendikten sonra alsam da olur. evlenince hemen meyve sıkmaya mı başayacaz sanki:)

çeyiz için en ufak şeyleri bile almak gereksiz bence.saç şekillendirici veya saç kurutma makinasını da çeyiz için ayrıca almaya gerek yok,zaten kullanndığımız var bi tane. evlendikten sonraya da kalmalı bence bazı şeyler.herşeyi alınmış eve girince 1-2 ay sonra sıkılmayalım di mi. hem de ufak ayrıntılara para verene kadar büyük gerekli eşyaları tamamlamak lazım.kendi düşüncem bu yönde yani.mesela baharat takımını, katı meyve sıkacağını evlendikten sonra alsam da olur. evlenince hemen meyve sıkmaya mı başayacaz sanki:)

senın o ufacık ayrıntı dedığın sey okadr lzım oluyorkı gereklı örneğı senın topcınde verdım:1closedeyes:
hemen meyve sıkmazsın belkı ama ben kahvaltıda çay deıl meyve sıkıp ıcıyorum
bence önyagrılı olmamak lazım
:1closedeyes:

abajur
perde
ütü masası
Askı
rende
ekmek sepeti
Tost makinesi
Cezve takımı
mutfak halısı
yatak odası halısı

eksiklerim bunlarrrr kaldı oyyyy bayagı azalttım .......... :sm_cool: sositososito :dance: :teytey:

abajur
perde
ütü masası
Askı
rende
ekmek sepeti
Tost makinesi
Cezve takımı
mutfak halısı
yatak odası halısı

eksiklerim bunlarrrr kaldı oyyyy bayagı azalttım .......... :sm_cool: sositososito :dance: :teytey:

:nazar: maşallah canım :nazar: darısı bizim başımıza inşallah..cicilerini de güle güle kullanırsın inşallah..:1hug:

hemen hemen bitti kıslar cok şükür :lepi:
bişe kalmadı eksigimde dügünümede :asigim: :nazar:
düğün ne zaman velved.bayaa azaltmışsın eksikleri.maşallah.darısı başımıza :)
az kaldı cnm 1 ay 9 gün :asigim: :nazar:
:nazar: maşallah canım :nazar: darısı bizim başımıza inşallah..cicilerini de güle güle kullanırsın inşallah..:1hug:
amin inş cnm tşklerr opuyorumnanaktan

X