Popüler Konu Kan Pıhtılaşması nedeniyle düşük yaşayanların paylaşım alanı

ravzam bazen diyorumki.allahım bu ev hep böyle sessizmi kalacak diyorum.binadan hep çocuk sesleri geliyo.benim evimden ise sessizliğin sesi.bazen çok gücüme gidiyo.yutkunmaktan,yalnızlıktan.çocuk hasreti çekmekten içim acıyor.biz beş arkadaş aynı senede evlenmiştik hepsi anne oldu.hatta bazıları ikinci çocuğu düşünüyo.artık onlarla bile iletişimi kopardım.hepsini kıskanır oldum.onlarla biraraya geldiğimde mevzu hep bebek.o zaman ne diyeceğimi şaşırıyorum.çocuklarının anne demesi içimi acıtıyo.o zaman diyorum allahım onlardan ne eksik yanım var.benim diyorum.duramıyorum yanlarında çekip gidiyorum eve yaptığım tekşey ağlamak.

ozpor cum inan cocuğun oluncada buna benzer duygulardan kurtulamıyorsun :çok üzgünüm: yine insanların acıyarak bakan gözleri.sana bol bol nasihat vermeleri vs vs :çok üzgünüm: neyse buna şükür.rabbim isteyen herkesin kucağını doldursun :Saruboceq:

evet ya kimse anlamıyor takma olur laflarından bulandım yok buhara otur bunu ye yedir ayakları dik
neden düştü ne yaptın bi de ben de beden eğitimciyim yoksa çok mu hopladın offf
şimdi de bu çıkınca ahhlar vahh vahhhlarrr içimi sıkıyorrrr

artık inanın herşeyi bırakıp kafamdan silmek istiyorum öğrendiğim günden beri ağlıyorum bebeğime olan özlemim artıyor içim daralıyor boğuluyorum

celen güselcim naber benim gelin nasıl:))))
nazlımmmm efeme baktım şimdi allaha emanet maşşallah kuzuma opuyorumnanaktan biz iyiyiz nazlım..cemre cadısı yürümeye basladı tozu dumana katıyo laelaelaelaelae allah sağlık versinde :Saruboceq: cok öpüyorum sizi opuyorumnanaktan
günaydın kızlar cuma günü doktorumuza gittik ve kızımız olacağını öğrendik.çok şükür sağlıklı bir bebek.o gün 4'lü test yaptırdık,sonuçları bu cuma çıkacak.17 haftalık olmamız gerekirken bebeğimiz 18 haftalık göründü.daha önce sadece 2 gün ilerdeydi bu sefer 1 hafta daha önce gelişmiş.kan akışımıza bakıldı ultrasonda dr. gayet iyi oldupunu söyledi.domuz gribi aşısını kesinlikle olma dedi.yeni bir aşı gelicekmiş o belki olabilirmiş,yani gelince söylücek olmam gerekirse.bol mandalin,kivi,brokoli,roka yani c vitaminini bol yemem gerektiğini söyledi.ben hamile kaldığımdan beri hiç brokoli yemedim.bu metionin diyetinden dolayı.ama bir tek brokoli,bezelye,çikolata yemedim,geri kalanlarda dikkat etmedim.doktora sordum diyeti,saçmalamışım gibi baktı yüzüme ve yediğim şeylerin kanıma etki etmeyeceğini söyledi.bilmiyorum belki de sırf mthfr heterezigot olduğum içindir.2 hafta sonraya organ taraması için randevu verdi tekrar.bizden haberler böyle kızlar,allahım isteyen herkese nasip etsin.
:1hug: ayyy yerim ben zilloşu yaaaaa Şeniz allaha emanet simgecim :Saruboceq:
Benı merak eden soran herkese cok tesekkur ederım oncelıkle
bır pazar sabahıydı uykudan kalkınca bır sızıntı akıntı hıssettım su gıbı bısıydı tum gun aralıklı devam ettı ertesı gunde oglene kadar devam ettı pazartesı oglen 12 olmadan aradım dru belkı ıdrar kacırıorsundur farkında oladan dedı bende ıdrar gıbı degıl dedım gel test yapalım dedı gıttık baktıkı amnıon sıvısı neyse ogunden berı hastanedeyım karnına kramp yada agrı gırerse bebek gelebılır deıdler hıc kalkmadan hep yattım ıdrarı bıle surgu koyuyolardı cumartesı gecesı agrım basladı pazar oglen 3 de sancılarım geldı 4cmlık acılmıs dedıler 4de sancı odaına goturduler tam 16 saat sancı cektım cooooooook zordu allahım normal dogumla pazartesı sabahı 6:52 oglum dogdu herseyı tamdı hıcbır eksıgı yoktu tam bır bebektı 650gram 31 cm cok guzel bır bebektı yarım saat kalbı attı kucagıma aldım dokundum kokladım tam 4 kez ayrı ayrı zamnalrda ıstedıkce getırdıler bugun ssat gec oldu ama oglen cıktım hastaneden yarın sabah yanı salı sabahı ogle namazına kılınıp gomulecek yavrum acım cok buyuk tarıfı mumkun degıl baktıgım heryerde o var kokusu burnumda ellerımde hala daha yıne haberdar ederım sızı
allahım bu nasıl bir acııdır mafoldumben tövbe isyan etmiyoruz sen verdin sen aldın ama sabrını ver allahım :Saruboceq: cok ama cok zordur eminim mafoldumben bizler yüzünü görmediklerimize dokunamadıklarımıza bu kadar üzülürken sizin acınızı ancak paylaşabiliriz mafoldumben rabbim sabır versin sabrınında karsılığını versin canım arkadasım..

ooofff bu ne kızlar yaaaaaa :çok üzgünüm: bir uğursuzluktur gidiyor :çok üzgünüm: bunlarla gelmiş gecmiş olsun artık :Saruboceq: allahım evlatlarımızın acılarını göstermesin hiçbirimize :1no2: :Saruboceq:
artık inanın herşeyi bırakıp kafamdan silmek istiyorum öğrendiğim günden beri ağlıyorum bebeğime olan özlemim artıyor içim daralıyor boğuluyorum

hoşgeldinmi deseeeemmm keske gelmeseydin mi desem :çok üzgünüm: neyse en azından doğru adrese geldin canım :teselli: inşallah burda paylasılanlar işine yarar ve minicik bir can sağsalim kucağına kavusur :Saruboceq: sana şimdilk söyleyebileceğim rabbimden sabır dile.bu bi sınav ve sen bu sınavı basarıyla geciceksin inşallah :Saruboceq:

kızlar kahve-lokumdan haber varmı?

inş canım ya.. inş.. hamile kalayım artık... burda bu kadar teyzesi var bekleyen de mi.. eşek çocuk kandırıp kaçtı yine bizi.. celenin dediği sırayı bozdu... sen de iyisin inş canım..
kahvecim şimdi mesajlarını arattım anca bulabildim :kedi: bitanem dış gebelik olsaydı değerlerin normal gebelik gibi seyreder ama bir süre sonra olduğu yerde sayardı.yani 2 gün 2 ye katlar 3. gün hiç katlamaz.
kanaman nasıl?buarada gebelik öncesi folik asit ve coraspin falan almısmıydın.eğer almadıysan ve buda olmazsa bundan sonra kullan bunları.ve sen değerim düşük kanamam da basladı diip boşverme.dikkat et kendine:eek:lmaz:
Allahim yardimcisi olsun.
Kolay degil tabiki. Hayat onlarsizda olsa devam ediyo. Bende karmakarisik duygular icerisindeyim. Demin Arabada gelirken durup dururken agladim.
Ben hep icime atarim dertlerimi beni taniyanlar ay bu kiz cok mutlu saniyo ama ben bunu kimseye belli etmeden icimde yasarim. Halbuki icimdeki kopan firtinalari bir ben birde Rabbim bilir ama iste birazda vurdum duymazliga veriyorum kendimi yoksa bi battimmi tam batiyom ve kolay kolay cikamiyom.
cok bilinen arabesk bi söz vardır bilmem sende bilirmsin calıkusum
GÜLEN GÖZLERİME BAKIPTA SANMA GÖNLÜM BAHTİYAR
ATTIĞIM HER KAHKAHADA BİNLERCE GÖZYAŞI VAR

çalıkuşum birazda deiliğe vurmak lazım hayat başka türlü çekilmiyo her şeyi bu kadar ağır yaşamak insanı çok yoruyo hafife almak en güzeli bu gün baş sağlığına geldiler gelenlerin arasında bebeği olanlarda vardı görünce mahvoldum ama yapacak bişey olmuyo napacaksın bazen boş vereceksin

ravzacım nasılsın?ya cok özel olmazsa sorabilirmiyim*manisa merkez demi oturuyosun?

ravzam bazen diyorumki.allahım bu ev hep böyle sessizmi kalacak diyorum.binadan hep çocuk sesleri geliyo.benim evimden ise sessizliğin sesi.bazen çok gücüme gidiyo.yutkunmaktan,yalnızlıktan.çocuk hasreti çekmekten içim acıyor.biz beş arkadaş aynı senede evlenmiştik hepsi anne oldu.hatta bazıları ikinci çocuğu düşünüyo.artık onlarla bile iletişimi kopardım.hepsini kıskanır oldum.onlarla biraraya geldiğimde mevzu hep bebek.o zaman ne diyeceğimi şaşırıyorum.çocuklarının anne demesi içimi acıtıyo.o zaman diyorum allahım onlardan ne eksik yanım var.benim diyorum.duramıyorum yanlarında çekip gidiyorum eve yaptığım tekşey ağlamak.

canım benim burda hepimzi aynı duyguları paylaştık..bizlerde ne acılar sıkıntılar çektik..bende çocuklu bir yere gidemez,bir çocuk görünce dayanamazdım.eşimide üzmeyeyim diye gizlice ağlardım ...vs vs vs
yani neler neler bizi ancak biz anlıyoruz..
ama allahım sizlerede sağlıklı bebişler gönderecek inanıyorum buna.
sakın umutsuzluğa kapılma en ağır acıları yaşadığımız anda bile umudunu yitirme canım

benim arkadaşımda benden sonra hamile kaldı ben 3 kez düşük yaptım.onun bebeği kollarında çoooooooook tatlıı bayılıyorum tospaaaaya. çok seviyorum.her sevmemdede diyorum bundan istiyom yarabbi!!!

canım benim olacak inşallah..
allahım tüm isteyenlere bekleyenlere en kısa zamanda sağlıklı gebelikler ve bebekler nasip etsin..

evet ya kimse anlamıyor takma olur laflarından bulandım yok buhara otur bunu ye yedir ayakları dik
neden düştü ne yaptın bi de ben de beden eğitimciyim yoksa çok mu hopladın offf
şimdi de bu çıkınca ahhlar vahh vahhhlarrr içimi sıkıyorrrr

öncelikle aramıza hoşgeldin canım..
sana tavsiyem bu sorunları kimseyle paylaşma anlamıyorlar..
benim düşük olayımı eşim ve doktorumdan başka kimse bilmiyordu..
kan pıh.olayımı ve gebeliğimde kullandığım iğneleri bile kimseye söylemedim çünkü anlamıyorlar..bizi anlyanlar ancak burda bizleriz..
herkes bir akıl veriyor anlıyorum seni..
umarım en kısa zamanda sende bebeğine kavuşursun.

nergis60 sen tokatta mı yaşıyosun canım yanlış mı anladım eğer tokattaysan bak gebelik istiyorsan kayseriye gel Erciye Üni. kadın doğum bölüm başkanı riskli gebeliklerle ilgileniyor çok sayıda benim gibi hastası var, gelip görünebilirsin iğneyi vs ayarlar ondan sonra tokattan devam edersin canım opuyorumnanaktan

baharcelikcim çok özlemiştik tatlım, kocaman bir hoşgelddiinn opuyorumnanaktan

baharptcim allah sağlıkla kucağın aalmayı nasip etsin inşallah

kahvecimlokumum bence de 1 seneden sonra bu yaşadığın çook motive edici birşey!!devam devam devvam!bu ay, sonraki, bi sonraki...ne farkeder, yeter ki zamanında hayırlısıyla gelsin meleklerimiz :Saruboceq:

nazlıcım efeyi allah saklasın, maşşallah maşallah :nazar:

kahvelokumcum canım ben anlamadım hem kanaman basladı hemde deger azda olsa artmısCADIARZU ayyy ınsallah bı bakmısın degerın hzıla artıyo belkı gec dollenme falan olmustur ınsallah oyledır de allah senın bu pozitifliliğini bos cevırmez senı hemen sevındırırır ınsallah canım ya.

Kahvelokum,
Canım yanlış hatırlamıyorsam sendede romatızmal hastalık olan sjögren sendromu vardı.Bende doktor baslangıcı ılerde yakalanma rıskımın cok yuksek oldugunu söylemıstı.aGebe kaldıktan sonra ben hıc romatolojıye gıtmedım bı bılgın varmı gıtmem gerekır mı?Lütfü beye demıstım sonuclarımıda görmüstü ama bısey demedı.Yanı ne gıt ne gıtme demedı.

mrb gobete,
hamile olmana çok sevindim.inş.sorunsuz şekilde meleğini kucağını alırsın.bende kahvelokum ve senin gibi romatizmal hastalık olan sjögren hastası olduğumu iki düşükten sonra öğrendim.ama benimki senin gibi daha başlangıç hiçbir şikayetim yok şuan.6 ayda bir romatoloji dr um kan tahlili istedi.hamile kalıncada hemen gel dedi.kadın doğumcuyla birlikte berarber yürüteceğiz dedi.o yüzden sende git istersen.birde dr um hamilelik boyunca fetal eko yapılacak dedi.bebeğin kontrolu için.sen bana umut oldun.bizde 2 aydan beri bebek düşünüyoruz.kısmet bakalım henüz birşey yok.bu arada birde bende mtfhr 677 het.şuan aspirin ve folibol kullanıyorum.gebe kalıncada dr um iğne kullanacaksın dedi.senin faktörlerin ne? iğne kullanıyormusun?kendine çok çok iyi bak. arada yaz. seni takip edeceğim.gerçekten ümitlendim bir an.çok karamsardım.hem pıhtılaşma hemde romatizmal hastalık var diye.neyse çok yazdım.hoşçakal...

Çalıkuşum soğan kürüne devam, şifa olsun tatlım. pozitif ve güzel düşünmeye devam...kafamızdan en ufak bir korkunun geçmesine fırsat vermek yok Allahın izniyle Çok üzgünüm çoook

Dinamisscim günaydın, iyiyim ben çook şükür, uok bi yaramazlık.
sen de iyisin bebiş de?
muck muck çok öperim sizi

X