Anestol pomad kullanan var m?

apache

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
31 Ağustos 2008
169
1
kızlar ilişkiden önce anestol kullanılıyomuş.acıyı azaltıp ilişkiyi kolaylaştırıyomuş.:uhm:doktor tavsiyesi diye duydum.bilgisi ve nasıl kullanıldığı yada yan etkisi var mı bilen varsa acil cevap..

Endikasyonları - Kullanılması Gereken Durumlar

Deri ve mukozanın yüzeysel yanıkları; çeşitli nedenlere bağlı kaşıntılar; meme ucu anüs, dudak çatlakları ve ağrıları; endotrakeal entubasyon uygulamasında anestezik lübrikan olarak kullanılır.

İlacın Kontrendikasyonları - Kullanılmaması Gereken Durumlar

Lidokain ve amid tipi anesteziklere karşı aşırı duyarlılığı olanlarda kullanılmamalıdır.

Uyarılar

Lidokainin sıçan ve tavşanlarda yapılan deneylerinde fetusa herhangi bir zararı olmadığı saptanmış olmasına rağmen kadınlarda fetus üzerine etkisi bilinmediğinden özellikle gebeliğin erken dönemlerinde dikkat edilmelidir. Lidokainin etkenlik ve güvenilirliği uygun dozla ilgilidir. Mümkün olduğu kadar küçük dozlar uygulanmalıdır. Yaşlı hastalarda, çocuklarda ve açık yara uygulamasında bu noktaya dikkat edilmelidir.

İlacın Yan Etkileri

Lidokainin topikal uygulamasıyla sistemik yan etkiler son derece enderdir. Ancak yüksek miktarlarda ve yaygın uygulamalarda hızlı absorpsiyona bağlı yan etkiler olabileceği gibi aşırı duyarlılık, idiosenkrazi ve tolerans azalması gibi reaksiyonlar oluşturabilir. Bu reaksiyonlar arasında sinirlilik, baş dönmesi, görme bozuklukları, tremor, konvülsiyonlar sayılabilir.

İlacın Etkileşimleri

Bilgi yok!

İlacın Kullanılışı ve Dozu

Hasta bölgeye uygun bir miktar iyice yedirilerek sürülür. Gerektiğinde birkaç kez kullanılabilir.

kimse yok mu?arkadaşlar üyelikte yeniyim her konu da destek ve tavsiyelerinizi bekliyorum

darkblue teşekkürler ama benim ihtiyacım olan cinsel ilişkide nasıl kullanıldığı.yada duyduğum şeyler doğru mu?aldım ama bilgilenmeden kullanmaya cesaret edemedim.

slm ben de kullandım anestol pomad ben ne yararınını gördüm ne de bi zararını gördüm.sen kullan belki sana yarrlı olur.

canım zahmet olmazsa beni biraz bilgilendirebilir misin?nasıl kullanılıyo?sanırım sürüldüğünde yanma yapıyomuş.gerçekten doktor tavsiyesi mi?yada ilişki esnasında acımızı ne hafifletir.

sanırım benim sorunum kuruluk.canım yanacak diye psikolojik olarak etkilendiğim için kuruluk problemim oluştu.o da ilişkiyi zorlaştırıyor.acil tavsiyeye ihtiyacım var.

canım dr gıt bende 1 ay oncesı yanma basladı en son ılışkı sonradı kanama oldu hafifi pembe yaarın dr gıdecegım 1 ay onemsemedım netten baktım rahım agzı enf dıo
bulantı , alt karında agrı ,ilişki sırasında yanma, ve aagrı ,adetten sonra asırı derecede sallgı ve ılışkı sonrası kanama
onemse ve dr gıt anestolle olmaz hem alerjık bı durum olabılır kondom ve o tarz jkellere bagzı ınsanlarda ırıtasyon yapıo ve vajınal enf oluyoo dr gıtıon ılac kullanıo sonra yıne alerjı sebeblerı devam edıyor ve bu sefer rahım agzı enf oluyo dahada ılerlıo bence bılmedın bısııyı kullanma dr gıt konus gecmıs olsun

canım ben sana netde ılacın endıkasyonlarını yazan kısmı gonderdım orda yanıklara dudak yaralarına falan ıyı geldıgı yazıyor genıtal organ cok hassas bır bolge yakabılır yada daha fazla tahrıs edebılır o yuzden sen bır kadın dogum doktorunla konus kuruluk ıcın baska ılaclar verıyor anestol u kullanma derım. Her ılıskıde yanma,kanama ve ağrı oluyorsa da yaralar olabılır pek cok kadında yenı ılıskıye basladıktan sonra sistit ve yaralar olusabılıyor bunlar ıhmale gelmez mutlaka doktoruna danıs kulaktan dolma ılacları kullanma bırde o kişiye iyi gelen ilaç senin bünyene de aynı sonucu vermeyebilir...

bende saydığınız hiç bir prblem yok.sadece ilişkide kendimi kasıyorum.eşimde bende sanırım fazla acemiyiz.yeni evlilere doktorun tavsiye ettğini duymuştum.detaylı bilgiyide sizlerden alırım diye düşündüm.bide emla yı duydum ama onla ilgilide bilgim yok sayılır.

arkdaşım ben vajinismusdum doktor onun için vermişti.krem bira yakıyor ama dayanılmayacak kadar değil.tahriş falan yapmıyor.bence kullan bi dene belki yararlı olur

ben bu anestol ü başka bir şey için doktor tavsiyesiyle kullandım ama valla şimdi aklıma gelmedi çok uzun zaman oldu. ama emin olduğum bir şey varsa o da ilişkide falan yani cinsel organda kullanılmadığı. arkadaşım yanlışın olmasın yada ilaç ismi benzer bi şi olmasın?????:uhm:

arkdaşım ben vajinismusdum doktor onun için vermişti.krem bira yakıyor ama dayanılmayacak kadar değil.tahriş falan yapmıyor.bence kullan bi dene belki yararlı olur

canım nasıl kullandın ne kadar süre lütfen beni bilgilendir.kuruluk problemine de faydası varmı?

sevgili apache arkadaşım ..
ben evlenmeden önce jinekoloğa gittim ve bünyeme uygun d.kontrol hapı aldım..dr yanında birde anestol verdi ..bunu ilişkiden önce kullanacaksınız dedi..bende ilk gecemde sürmüştüm fakat acayip yanmıştım..daha sonra öğrendim ki bu anestol hissizleştirmek için kullanılıyormuş..yani eşiniz kendine kullanacak erken boşalma yaşamasın diye..ayrıca yanıklarda acıyı hafifletmek için kullanılıyor..bence kullanmayın aksi halde ilişkide hiç zevk yaşamassınız uyuşursunuz ..ben bunu öğrendim ve birkereden başka kullanmadım..

canım bende evlendiğimizin üçüncü günü vajinismus için doktora gittim.doktorum çok iyi bir doktor...banada anestol krem vermişti...ilişkiden yarım saat önce vajina bölgesine kullancaksın o bölgeni acıya karşı duyarsızlaştıracak dedi..ama sadece ben değil eşimede kullanmasını söyledi...erkeğin kullanma sebebi ise erken boşalmayı önlemek...eşim çok faydasını gördü bende o aralar psikolojik olduğu için bir işe yaramadı:-)hiçte kullanmadım daha sonra..eşime yaradı....

ilgilenen cevap yazan herkese teşekkürler.ben aldım denemek istiyorum.peki ilişkiyi kkolaylaştırcak kuruluk problemini geçirecek tavsiyeleriniz var mı?

ben de eşimi mutlu etmek ve mutlu olmak istiyorum..cinselliği yaşamak bu kadar zor olmamalı..

kızlar ilişkiden önce anestol kullanılıyomuş.acıyı azaltıp ilişkiyi kolaylaştırıyomuş.:uhm:doktor tavsiyesi diye duydum.bilgisi ve nasıl kullanıldığı yada yan etkisi var mı bilen varsa acil cevap..

canım ben kullandım ama zaten o kremi dr lar uyuşturmak veya acıyı azaltmak için veriyor diyebiliyorum.....zararrı olacağını zannetmiyorum 2 aylıkken oğlumda kullanmıştım

demek ki bir yan etkisi yok.artık cinselliğimi acısız ve rahat yaşamak istiyorum...

demek ki bir yan etkisi yok.artık cinselliğimi acısız ve rahat yaşamak istiyorum...

canım şöle söliyim sana anladıgım kadarı ile eşinle bi ilişki problemi yaşıyosunuz ve eşinde pek bilinçli deil bende anestolü kullanıyorum ama anal bölgedeki fissül için acıyı hafifletsin die istersen siz ön sevişmeyi daha uzun tutup adapte olmaya çalışırsanız bu tarz bişi olmaz yeni evli oldugun için kendini kasıyosun büyük ihtimalle

X