2 li test yaptırdıktan sonra 3 lü test yaptırmayan varmı aranızda yardım lütfen

pamukprensesim_

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
21 Şubat 2010
678
3
40
arkadaslar doktorum 2 li testımın cok ıyı olduğunu 3 lü teste ıhtıyac olmadığını söyledı ıkılemde kaldım bu durumda kalanlar tecrubelerını paylasabılırmı

bizim de 2li test sonuclarımız iyiydi çok şükür, bebegımızın gelısımı de iyiydi, 3lü test yaptırmadık.. şimdilik bir sıkıntımız yok. iyi düşün iyi şeyler olsun :)

benimde öyle oldu canım 2li testim temiz çıkınca 3lü test istemedi doktorum çok şükür sağlıklı bir bebekmiş doktorun yaptırma dediyse yaptırma bana sonra 2, düzey ayrıntılı ulturason verdi onu yaptırdım herşeyi normal çıktı hamd olsun

çook tşkr ederım benım doktorumda öyle söyledı genel anlamda sorunlu olanlarda dedı senın kan sayımın ıyı ıkılı testın harıka gerek yok dedı %60 risk cıkması gerekıyormus normal syılırmıs bende 30 cıktı ama ıkılemde kaldım ıcım rahatlası tekrar tşkr ederım

ben sadece 2 li test yaptirdim.. doktor artik 3 lu testin yapilmadigini soyledi.. 2 li testin sonucu kotu cikarsa amniyosentez yapiyoruz dedi. allah a sukur iyi cikti .. 16 haftalikken bir de afp testi yapildi bu da ikili testin bir ayagi ve herkese yapiliyor dedi.. allah a sukur o da iyi cikti

2li test sonuçları iyiyse 3lü test doktorun tercihine kalıyor ama 3lü yaptırmayacak olanlara afp testi yapılmalı diye biliyorum..
benim 2li testimin sonuçları gayet iyi olduğu halde doktorum hiç tartışmaya bile açmaksızın istedi 3lü testi..
hepimiz için doktorumuz ne derse o :)

2li testimiz normaldi benim drum 3lü testi artık kullanmadığını onun yerine 4lü test yaptırmamızı söledi bizde yaptırdık oda normaldi ayrıntılı ultrasonda yaptırdık çok şükür oda iyi çıktı 2li 3lü ve 4lü testler tarama testleri tanı testleir değil ama insanın içi rahat etmiyor yaptırıyorsun bu prosedür tamamen druna kalmış güveniyorsan ne derse onu yap bence sağlıklar diliyorum

ben 3lü testi yaptırmıstım doktorum bosuna yaptırma 2li testi 3lü yapılacak zaten kı hersey normal görünüyor 3lüyü yaptırsan yeterlı demişti ve bende öyle yaptım.

2'li test 3'lüye göre %90 kesin sonuç veriyor o yüzden 3'lüyü yaptırmana gerek yok zaten doktorunda yaptırma demiş sadece afp testini yaptır vede ayrıntılı ultrasona gir fazlada kafanı bulandırma

yaşın gençse ve ilk gebelikse ikili üçlü genelde temiz çıkıyor.Dr unun tavsiyesine uymalısın.Ben üçlüyü yaptırdım yaşım 35 riskim yüksek çıktı amniyo yaptırdım sonuç bekleyip gün sayıyorum.Allah bebeğinize kavuştursun.

benimde doktorum ikili teste gerek yok üçlü yaptıralım dedi, ikili tarama zamanında ense kalınlığına baktı, dieğr organlarının durumuna baktı ve hiç sorun görünmüyor dedi.

Üçlü yaptırdım oda güzel çıktı çok şükür, birde renkli dooplere girdim kalp damar detaylarını incelenmesi için.

doktorum bebegının durumu ıyı gıbı gozukuyor 3lu yeterlı demıstı bende sadece 3luyu yaptırmıstım 2liyi yaptırmamıştım..

bende 2'li testi yaptırdıktan sonra herşey çok güzel çıktı doktorum yaptırmak istersen yaptır dedi ama fazlada gerek yok dedi bende yaptırmadım şimdilik iyiyiz şükürler olsun...

ben ıkılı test yaptırmıstım uclu testı yaptırmadım allaha sukur hıc bı sorunuuz yok

bende 2 liyi yaptırdım.doktor çok güzel dedi 3 lüyü istersen yaparız dedi.bende yaptırmadımm..allaha şükür iyiyiz şimdilik..

bende 2li testi yaptırdım hiçbir risk çıkmayınca 3lü ye gerek kalmadı ayrıntılıya girdim allaha şükür oda iyi çıktı bu testler çok fazla stres yapıyo insan sonuçları alana kadar bunalıma giriyor resmen

Banada dr um ikili testimin normal çıktığını üç lüye gerek olmadığını söyledi.ama yinede bize bıraktı.ikili testin daha güvenilir olduğunu söyledi.bizde dr umuzu dinleyerk gerek görmedik.şimdi yarın ayrıntılı ultrasonumuz var.inşallah o da çok iyi çıkarda gönlümüz iyice rahat etsin..

sadece 2li test yaptırdım, doktorum sonuçları beğendi. ne 3lü test, ne de 4li test yaptırdım, 2 hafta sonra ayrıntılı ultrasona gireceğim...

X