PC Hızlandırma (resimli)

Zepp

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
21 Temmuz 2006
9.312
21
44
ARKADAŞLAR HERHANGİ BİR YEREL DİSKİNİZE (BEN YEREL DİSK "C" Cİ TAVSİYE EDERİM) SAğ TIKLAYIP ÖZELLİKLERE GİRİYORSUNUZ ! VE AŞAğIDAKİ İŞLEMLERİ SIRAYLA YAPIYORSUNUZ BU İŞLEM PC NİZİ Bİ NEBZE HIZLANDIRACAKTIR.AYNI İŞLEMİ İKİ YEREL DİSKEDE UYGULAYA BİLİRSİNİZ..TEMİZLEDİğİNİZ DOSYALAR ÖNEMLİ DOSYALAR DEğİLDİR SİLMEDEN SONRA PC'NİZİN İŞLEMESİNE Bİ ZARAR VERMEZ ..

Bu görsele ulaşılamamaktadır/Silinmiştir.

EğER İNTERNETTE DAHA HIZLI VE GÜVENLİ GEZMEK İSTİYORSANIZ BİR GOGGLE ÜRÜNÜ OLAN MOZILLA FIREFOX 1.6 (TÜRKçE) Yİ AŞAğIDAN İNDİREBİLİRSİNİZ
Link Silinmiştir.

MOZILLA FIREFOX TANITIMI <<
Güncelleme Sistemi
Artık Firefox'u güncellemek için onu baştan indirmeye gerek yok. Firefox 1.5, yeni güncelleme sistemi sayesinde, kendi kendini sadece birkaç yüz kilobayt veri indirerek güncelleyecek. Bu, kullanıcıya hem zaman kazandırıyor, hem güvenliği artırıyor, hem de bağlantı hızı yavaş olan kullanıcıların güncelleme işlemini kolaylaştırıyor.

Güncelleme sırasında uyumsuz eklentiler otomatik olarak devre dışı bırakılarak Firefox'un istikrarlı çalışması sağlanıyor. Eklentiler de tek tek ya da toplu olarak güncellenebiliyor.

Özel Veri Temizleme Aracı
Özel verileri temizleme seçeneği sayesinde ziyaret edilen sayfaların kayıtları, sitelerin bilgisayarınıza bıraktığı çerezler, tarama önbelleği, dosya indirme kayıtları, kimliği doğrulanmış oturum bilgileri ve kayıtlı form verileri çabucak temizleniyor. Bu işlem ya kullanıcı tarafından kısayolla ya da kullanıcının isteği doğrultusunda tarayıcının kendisi tarafından yapılabiliyor.

Taşınabilir Sekmeler
Firefox 1.5'te sekmeler fare ile tutulup başka yere taşınabiliyor. Öte yandan sekmeler arasında geçişte klavye kullanımı alanında iyileştirmeler ve yenilikler yapılmış durumda.

Hızlanan İleri ve Geri Hareket
Daha önce açılan sayfalara erişmek için tarayıcının geri ya da ileri düğmelerine basılır basılmaz bu sayfalar ekrana yansıyacak. çünkü artık veriler sunucudan değil, doğrudan önbellekten alınıyor.

Yeni Seçenekler Menüsü
Araçlar > Seçenekler yolu izlenerek açılabilen "Seçenekler" menüsü yeniden tasarlandı. İç içe geçen sekmeler sayesinde ilgili bölümü bulmak ve ayarları değiştirmek artık çok daha kolay.

Resim Simgeleri
Firefox 1.5'te resimlerin ufaltılmış hâlleri sekmelerin simgesi olarak kullanılıyor. Bu sayede birden çok resim açılması durumunda hangi sekmede hangi resmin açık olduğu kolayca anlaşılabiliyor.

FTP Erişimi
FTP'ye anonim olarak girişte sorun yaşanırsa Firefox kullanıcı adı ve parola soruyor.

SVG, CSS2 ve CSS3 Desteği
Firefox 1.5 ile birlikte SVG (ölçeklenebilir çizimler) desteği sunuluyor. Desteğin arttığı teknolojiler arasında JavaScript 1.6, CSS2 ve kısmi olarak CSS3 var.

Bozuk Siteleri Bildirme Aracı
Araç çubuğuna eklenecek bir düğme sayesinde bozuk görünen veya hatalı işlediğini düşündüğünüz sayfaları Mozilla geliştiricilerine bildirebilirsiniz.

Son düzenleme:
bu diz üstü bilgisayar icinde gecerli mi acaba.benim diz üstü bilgisayarda yeni olmasina ragmen yavasladi.arkadaslar bilgisi olan yardim etsin lütfen.

bu diz üstü bilgisayar icinde gecerli mi acaba.benim diz üstü bilgisayarda yeni olmasina ragmen yavasladi.arkadaslar bilgisi olan yardim etsin lütfen.

Tabii gecerlia.s benim bilgisayarda laptop ;yapiyorum ben yerimseniben

zepp,anlayamadım sadece işaretlediğin beş kutucuğu mu siliyosun hepsini mi.ben hepsini sildim de.yanlış mı yaptım acaba

şimdi iş pc de denicem bişi olmaz dimi bilgiler giderse sonum olur

bende bişi sorcam hangi disk temizleniyor acaba lazım olan bişi degıl mı ki...

tamam ablacım kusura bakma iyice incelemeden sordum şimdi anladım...
çok teşekkürler....sagolun....a.s.

Ya bide bilgiler silinmesin,sonuçta C diskinde benim bütün programlar bilgiler?Bişi olursa fena olur yani...Sorun olur mu ki?

Son düzenleme:
bunu sıklıkla yaparım

(ben diger seceneklerinde bazılarını tıklıyorum )

sevgili zeep izninle bir sorum olacak belki biliyorsun ve yardimci olabilirsin benim laptopumda vista programi var dun coktu bu gun firmanin labraturdaki bir teknisyenin sayesinde telefon ile bize yeniden nasil kurulacagini tarif etti ,ve basardik programi kurduk hepsi yerine geldi ama yalniz dosyalar ve indirdigim dosyalar acilmiyora acaba onerecegin bir program varmi yardimci olan baska arkadslarda olursa cok memnun olurum sevgilerimle

arkadaşlar diski temizle dedigimde bi pencere açılıyor ve 2 seçenek çıkıyor yanlızca kendi dosyalarımı ve pc deki tüm kullanıcıları diyor hangisini seçmem gerekiyor

arkadaşlar diski temizle dedigimde bi pencere açılıyor ve 2 seçenek çıkıyor yanlızca kendi dosyalarımı ve pc deki tüm kullanıcıları diyor hangisini seçmem gerekiyor

Bütün kullanıcıları diyebilirsin çünkü silmiş odluğun dosyalar pc ye fazladan yük olmaktan başka hiç bir işe yaramayan dosyalardır.

X