Bebek Beslenmesi hangi marka mama veriyosunuz bebeklerinize

Bebek Beslenmesi, Ek Besin Önerileri, Mamalar, Anne Sütü, 3 yaştan büyük çocukların çok yeme ya da yememe, obezlik, iştahsızlık, okulda beslenme, beslenirken dikkat edilecek konuların yani her türlü yeme problemlerinin paylaşıldığı alan.
merhaba kızlar. benim üçüzlerin var 7 aylarını bitiriyorlar. premature doğdukarını düşünürsek (7,5 aylık) 6 aylıklar. mama aptamil 2 veriyorum çok severek içiyorlar. 1 aydır sabah mutlaka kahvaltı ( yumurta sarısı peynir tuzsuz zeytin domates ıhlamur yada papatya çayı) veriyorum. öğlen çorba (şehriye, yoğurt, sebze çorbası) veriyorum içine ekmek atıp. ikindi bir küçük kase yoğurt ve meyve püresi ( muz, şeftali, elma) yada meyve suyu sıkıp içiriyorum. akşam muhallebi (milupa sütlü pirinçli ) ve kendi yemeklerimzden de veriyorum. özellikle taze fasulyeye bayılıyorlar. yemekelrin suyuna ekmek doğrayıp veriyorum. pirin. pilavı ile yemeğin suyunu karıştırıp veriyorum. sizce yeterlimi? başka ne yapabilirim?

beslenmeniz güzel gözüküyor sadece yemek suları yerine yemeklerin sebzelerinden de versen daha ii olur ama bu şekilde alıştırman bence çok ii şimdiden herşeyi yesinler sonra onu yemem bunu yemem demezler biraz daha büyüyünce yemeklere kıyma ve tavuk da katarsın alerjisi yoksa domates de zeytinde yumurta da yer bişey olmaz benim oğlum da yiyordu şuan 15 aylık

ben oncelerı aptamıl kullandım 2 aydır bebelac kullanıyorum memnun deılım kılo aldırmadı bebısıme en ıyısı aptamıl

9 aylık oğlum var. aptamil devam sütü kullanıyorum. anne sütü ve ak besin de alıyor bunun yanında. aptamilden baskasına güvenecegimi zannemıyorum mama konusunda

ben kızıma aptamil 2 almıştım pahalı daha iyidir diye ama kızım hiç içmedi tadı da çok kötüydü zaten verdiğim paraya çok acıdım daha sonra bebelac denedim onu çok sevdi ve severek içiyor tadıda güzel zaten ben sadece hazırlayıp biberonla vermiyorum kızım 9 aylık sabah kahvaltı için hazırlıyorum içine milupanın kahvaltılık tahıllı ballı mamasını karıştırıyorum çok severek yiyor. akşamları gece boyunca tok kalsı uyanmasın diye yine aynı şekilde bu sefer içine milupanın 7 tahıllı gece mamasını katıyorum çokta memnunum

valla arkadaşlar tamamen bebişin damak zevkine kalmış bi durum benim sütüm az olduğu için biberon maması olarak aptamil veriyorum kaşık mamasıda hero baby çünkü aptamilin kaşık mamalarını yemedi bebelac da güzel yani tamamen bebişinize bağlı

arkadaşım benim bebeğim 52 günlük olduğundan mecburen mamaya başladık çünkü doğumundan beri sadece 110 gram almıştı 2 hafta süren testler yapıldı kalbinden beynine kadar baktılar yavrumun sonunda allaha çok şükür hiçbişey çıkmadı deneme için üç gün mama başlayacağız dedi doktorumuz aptamilbaşladık 3 günde 150 gram aldı yavrum meğer benim sütümde hiç yağ yokmuş ondan kilo almıyomuş benim bebeğim şimdi çok iyi durumda
biz aptamil kullanıyoruz çok memnunuz kakasında hiç problem olmadı çok güzel sindirdi bebeğim bir kere de sma aldık mahvetti oğlumu 1 hafta kabız oldu sürekli ağladı bitanem doktor mebur fitil verdi o yüzden ben kesinlikle aptamilden şaşmıyorum artık

kızlar benim ilk 3gün sütüm gelmeyince doktor aptamil ver dedi 1 ay beni zar zor emdi şimdi tamamen kesildi memeden ben şuan 2.5 aylık oğlum ve 7 kilo:Stutmakta çok zorlanıyoruz.ayrıca büyük kutu aptamil sadece 6gün gidiyor çok ağır geldi parası ben hero baby aldım ama içim rahat etmedi sadece gece aptamil bittiği zaman verdim yani bi kaç kere aldı severek yedi ama hala aptamil kullanıyorum 4 aya kadar kullancam sonra cici bebe ve arı maması alıcam sadece geceleri aptamil vermeyi düşünüyorum yoksa bu gidişle obur olcak oğlum:))

walla arkadaslar bende aptamil kullanıodum ama eczacı önermedi humana kullanıyırum su an daha ii gibi geldi cunku aptamil kullanalı kızım cok kılo almadı anne sütüde içiyor bu arada humana daha ii gıbı ama bılemıorum kıme ınanacagımızı
sasaırdık walla

Bebelac ve Hero Baby mamaları şekerli oldukları için bebekler daha çok seviyor ama besleme kaliteleri diğerleirne göre daha az yani daha kalitesiz de denebilir.Fiyatlarıda o yüzden diğerlerine göre daha ucuz zaten. SMA mama da bebeklerde kabızlığa neden olabiliyor. Şu an Türkiye piyasasında bulunanan mamalardan en iyi yani tam homojenize ve besleyici olanalar Humana ve Milupa markalarıdır.(Bu ifadeler doktorumuza aittir). Ben bebeğimde Milupa Aptamil Milumil 1 ve ilave olarak Fantomalt kullanıyorum.

ek gıdalara geçene kadar Soztel arkadaşın da dediği gibi kaliteli mamalar kullanmak gerekiyor.ek gıdaya geçtikten sonra bebeğin sevdiği herhangi bir marka mama olabilir.hatta doktorumuz inek sütünü sulandırıp ta verebilirsiniz demişti.

biz de ilk önce aptamil kullandık ama çok kusuyordu. emeremmez hepsini çıkartıyordu. sonra sma gold vermeye başladık. onu sevdi eskisi kadar çok kusmuyor. kilo alımıda iyi.

X