Bebek Beslenmesi kızım geceler her saat başı uyanıyor

Bebek Beslenmesi, Ek Besin Önerileri, Mamalar, Anne Sütü, 3 yaştan büyük çocukların çok yeme ya da yememe, obezlik, iştahsızlık, okulda beslenme, beslenirken dikkat edilecek konuların yani her türlü yeme problemlerinin paylaşıldığı alan.

serçecik

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
1 Ekim 2007
1.710
21
çalışan bir anneyim ve artık bıkma noktasındayım..bebeğim gunduz 1-2 saat uyumasına ragmen geceleri her saat başı uyanıyor..hala emziriyorum..özellıkle gecelerı kalkınca emıyor uyumadıgını söylediğim insanlar emdiği için emmeye alıştıgı için dıyorlar..bende emebildiği kadar emsin istiyorum ama uykusuz uykusuz nereye kadar gıdecek bilmıyorum..tavsiyelerinizi bekliyorum

cnm bebeğin ne kadarlık bilmiyorum.benim 5 aylık bir oğlum var aynı senin bebeğin gibi geceleri saat başı uyanırdı bende doymadığını düşündüğüm için gece muhallebileri var onlardan yediriyorum yatmadan o tok tutuyor gece 4 kere kalkacaksa 2 kere uyanıyor sadece hem ben uykumu almış oluyorum hemde oğlum daha huzurlu uyuyor

benım kızım 11 aylık..denemdıgım muhallebi,yedırmedıgım yemek kalmadı canım..sonuç bu malesef..

bebekler ek gıdaya geçtikten sonra memeye daha fazla düşüyorlar canım özelliklede geceleri .sanırım memeden kesene kadar bu sorun devam edecek.çok yorucu bir durum canım allah yardımcın olsun

okuduğum bir bebek gelişim kitabında doktor şöyle tavsiye etmiş. bebeğin her zaman uyandığı saatleri 1 hafta takip edip öğrenin. ondan sonraki hafta bebek uyanmadan yarım saat önce siz kalkın bebeği uyandırın ama emzirmeyin. bir hafta kadar yapın o uyandığı saatte uyanmamaya başlıyors-muş. denemedim. ama tavsiye buydu.

Benim kızımda aynen sizin bebeğiniz gibiydi. Her yarım saatte bir kalkardı emerdi yarım saat uyur yine kalkardı. Bende çalışan anneyim.
Ben emzirmeyi 16 aylık olduğunda kestim ve bikaç ay sonra uykusu düzene girdi. Bi müddet katlanacaksınız yeter ki emsin. ılerde düzelecektir merak etmeyin.
Uyandığında ışığı yakmamaya konuşmamaya ve odasından çıkarmamaya dikkat edin.
Emzirdikten sonra gazını çıkarın ki birde gaz için uyanmasın.

Sevgiler.

Benim kızımda aynen sizin bebeğiniz gibiydi. Her yarım saatte bir kalkardı emerdi yarım saat uyur yine kalkardı. Bende çalışan anneyim.
Ben emzirmeyi 16 aylık olduğunda kestim ve bikaç ay sonra uykusu düzene girdi. Bi müddet katlanacaksınız yeter ki emsin. İlerde düzelecektir merak etmeyin.
Uyandığında ışığı yakmamaya konuşmamaya ve odasından çıkarmamaya dikkat edin.
Emzirdikten sonra gazını çıkarın ki birde gaz için uyanmasın.

Sevgiler.

çok teşekkür ederim paylaştıgınız için..yalnız değilmişim bunu ögrendım..emme olayı bitince bu zor günler gececek insallah..ama inanın cok zorlanıyorum calısan anne olmak cok zor..

Benimde 4 ayşık bir kızım var 2 buçuk aylıkkrn anne sütünden kesildi şimdi sadece mama ile besleniyor önceleri gece 3-4 saatte bir beslenme için uyanıyordu şimdi saat başı uyanıyor ağlamıyor kimi zaman mama veriyorum aç mıdır diye ama istemiyor kimi zamanda mamayı içiyor. Ne yapacağımı şaşırdım zaten sallanmadan uyumuyor.Çıldırmak üzereyim ne yapacağım bilmiyorum. Bana yardımvı olun hanımlar.

X