Hamileliğin son aylarında mide ağrısı

aydirik

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
31 Aralık 2008
169
1
Merhaba hamişler; şu an 35 haftalık gebeyim bir aydan fazladır ara ara mideme şiddetli kramplar girmeye başladı ama özellikle şu son 1 haftadır neredeyse her gün mide ağrısından çok şikayetçiyim. dr kontrolüm hafta içi. sizdede son aylarda böyle şikayetler oldumu ne yaparak ağrıyı dindirdiniz?:26:

bunlar normal şikayetler bebek büyüdükçe mide yi sıkıştıyor haliyle yanmalar reflü vs şikayetler başlıyor .ben gebeliğimin son 2 ayında gaviscon şuruptan 7 şişe bitirmiştim çünki su dahi içtiğimde bu sorunlarla karşılaşıyordum birazcıkta obur bir gebe oldugumdan fazla kullandım ama kana karışmadıgından bir zararı yok sizde doktorunuza danışarak güvenle kullanabılırsınız.Gaviscon, mide asidi ve safranın özofagusa doğru reflüsünden kaynaklanan ağrıları, doğrudan doğruya reflüyü baskı altında almak suretiyle ortadan kaldırır. Gebeliktekiler dahil mide yanmaları, reflü özofajit, regurjitasyon ve retrosternal distres durumlarında kullanılır.

bende de mide yanması ve ağrısı oluyor ama ben gavisconu içememdim midemi bulandırdı rennie duo alıyorum o bira daha hafifi tad olarak

bende rennie duo şurup ve emme tableti kullandım gaviscon tablet ayrıca ancak hiç biri fayda etmiyor.. nane biraz iyi geliyor ama gebelikte nane sakıncalı diye bildiğim için fazla tüketemiyorum..

X