Bebek Aylık Gelişimi, Aşı Takvimi özel Aşilar Bebegimiz Için ......

Bebeğimizin Aşıları, Kontrolleri, Aylık Gelişim Bilgileri

yelsan

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
4 Aralık 2007
198
1
44
Arkadaşlar Saglik Ocagi Dişinda özel Olarak Eczaneden Alip Yaptirmamiz Gereken Aşilarda Var ..ama Saglik Ocaklari Bilmiyor Bu Aşinin çogunu Anne Olacam Ve Yaptirmak Isterim Nasil ögrenecez .. Bilmeyen çok Bugün Iki Tane Duydum Rötrvirus Arkadaş 200 Ytl Yarin Yaptircak Bebegine Tekine Pnömokok Burda 120 Ytl 1 Yaşindan Altindaysa 4 Dozmuş Ve Saglik Ocaginin Haberi Bile Yok Türkiyede 1 Seneden Belli Yapiliyormuş... Ne Yapcazz özel Aşilari Nasil ögrenecekk Temin Edecezzz...

Bende Bilmiyorum Canim. Artik Doktoruna Sormak Lazim. Yapilmasi Gereken Tüm Aşilari Biliyodur.

bende böyle birşeyi hiç bilmiyorum bilgisi olanlar paylaşsın lütfen bu önemli bi konu

vallaha burasi iyimis yahu
turkiyede herseyi parayla yapiolar aman :)
bizim burda sigorta karsiligio
bizden para gitmicek
yani insallah degisim olmazsa

vallaha burasi iyimis yahu
turkiyede herseyi parayla yapiolar aman :)
bizim burda sigorta karsiligio
bizden para gitmicek
yani insallah degisim olmazsa

burdada öyle valla.. esyalarina zor para yetistiriyoruz zaten bide onlara para verseydik ohoo .. :roflol: burda cocuklar 18 ine girene kadar doktor masraflari ve ilaclari bedava..

ha bi de cocugun dogduktan itibaren 2 yil cocuk parasi veriyolar yaklasik 450 YTL falan..iiyiz yani :)

ben saglık ocagına götürmiycegim bebegimi nedense güvenemiyorum yanlış aşılarda yapıyorlar sonra yanlış aşı yüzünden sakat kalan bebeklerimizde oluyo allah korusun tabi kimsenin başına gelmesin birdaha hic ama ben dogurucagım hastanede hem aylık kontolerini hemde aşısını yaptırıcam öyle düşünüyorum bu aşılarıda doktora sorar gerekirse eczaneden alır hastanede yaptırırım

sonucta bebeklerimizin doktoru olacak ve aylık kontrolleri yapılacak...doktoru neyi önerirse,nerde yaptırmamızı söylerse ona göre yaptırırız bizde...
benim arkadasımın 18aylık kızı var...daha hiç sağlık ocagına gitmemiş...kayıt bile yaptırmamıs...doktor ne dediyse onu yaptırıyor...

X