Eşimin ailesinden nefret ediyorum... Ne olur yardım edin

sevdaam

Geçici Olarak Hesap Pasiftir !
tek ayak cezası
Kayıtlı Üye
13 Aralık 2009
76
1
eşimi çok seviyorum ama ailesinden bıktım. bu kadar anlayışsız insan görmedim ben ya onlar yüzünden eşimden uzaklaşmaya başladım delireceğimi falan düşünüyorum

mesafe koy canım az görüş görüştüğünde de çok içli dışlı olma sana yaklaşamasınlar hem sen rahat edersin hem evliliğin düzene girer ben öyle yaptım çok iyi oldu böyle

canım hepimiz yaşıyoruz böyle sorunlar anlayışlı olmalarını bekleme zaten
12 yıldır benide anlamadılar eşine bak sen seni anlıyomu yeter
seviyosan niye uzaklaşasınki onlarlamı yaşıyosun fazla samimi olmazsın olur biter:1hug:

eşimi çok seviyorum ama ailesinden bıktım. bu kadar anlayışsız insan görmedim ben ya onlar yüzünden eşimden uzaklaşmaya başladım delireceğimi falan düşünüyorum
canım bende eşimi çok seviyorum ama ailesini sevmiyorum. altlı üstlü oturuyorum en kötüsüde bu eğer uzaksan akafan rahat olur ama yakınsan çok kötü eşine sahip çık eşinin sana ait olduğunu hissettir onlara sorıun ne canım sizde?

canım benim ya
inan herkes yaşıyor bu tür sorunları
sabır gerekiyor
bazı şeyleri görmezdan gelmek gerekiyor.
bol bol dua et canım Allahım sabrını veriyor inan
.

Önemli olan senin eşinle olan durumun. Eşin seni anlıyor ve arkanda duruyor ise sorunları biraz daha kolay atlatırsın. Aileler malesef çok önemli. ınsan eşini ne kadar sevsede ailesi yüzünden ondan da soğuyor. ınsan aileside olsa herkese karşı yuvasını korumak zorunda. Eğer sizi bu duruma getirecek kadar üzüyorlar ise kendinizi geri çekin çok sıkta görüşmeyin.

canım bizde 1yıl önce aynı sizin gibi altlı üstlü oturuyoduk ben senemiz dolunca eşime öyle direttimki çıkalım diye hiç aklında yokken ev bakmaya başladık şimdi ayrıyız ohh çok rahat valla ayda bir görüşüyoz işte ama aynı bina zor sürekli zil çalacakta gelecekler tedirginliği evin herzaman düzenli temiz olacak kaygısı fln birde lüzümsüz çeneleri saygısızlıkları çıldırıcaktım artık

kesinlkle tek sen yasamıyosun bu tür sorunları kendıne dert etme sonucta esine gereklı saygını göster gerısını bosver cn m dua et allah yardımcın olsun

teşekkür ederim arkadaşlar
ben uzaktayım yani aramızda birbuçuk saatlik uzaklık var ve sorunda burda
işi düşen bana geliyo hastaneye gelen bende kalıyo sıvava gelen bende kalıyorne biliyim alışverişe bile geldiklerinde bende kalıyorlar artık nevresim yıkamaktan nevresimlerim eskidi ben 3 yıllık evliyim ilk günden bu yana bu böyle ve şuan 8.5aylık hamileyim hala gelip benden hizmet bekliyorlar bıktım artık ya

allah nasip ederse ilk torunlarını vericem ama okadar umursamazlar ki anlatamam hiç sevgi göstermiyorlar yoruldum artık bebeğimin nerdeyse herşeyini annemler aldı ve doğumda onlar olacak yanımda ama kayınvaldelerde gelecek zaten ailemle anlaşamıyorlar ne olacak bilmiyorum gelmelerini istemiyorum benim onlara değil kendi aileme ihtiyacım var zaten gelseler bana yük olmaktan başka bişey yapmayacaklar eşime söyledim napıyım gelmeyin diyemem diyor offffffff offffffff çok sıkılıyorum ailemde istemiyor onları ne yapıcam bilmiyorum

Gebesin azda kalmış doğumuna zaten streslisin. Sana söyleyebileceğim bu konuyu eşinden başkası halledemez sen kendi aileni idare edeceksin oda kendi ailesini. Çünkü sen onlara karşı birşey söylersen kötü olursun ama eşin söylerse bir yere kadar kötü olur evlattır deyip sineye çekerler. O yüzden kendini daha fazla yıpratma bebeğini düşün eşini al karşına adamakıllı konuş izah et ve yıprandığını söyle. Eşinde seni hiç karıştırmadan kendi gözlemleyip farketmiş gibi gitsin konuşsun. Zaten doğum yapacak destek olun köstek olmayın gibi konuşsun...

arkadaşlarımın düşüncelerine katılıyorum canım başka ne diyeyim Allah yardımcın olsunnnn

allah yardımcın olsun canım sabretmekten başka seçeneğin yok zamanla onlarda seni kabullenip sıkıntı çıkarmamaya başlarlar alışırsınız birbirinize ama taviz tavizi getiriyor kendinden fazla taviz verme bence hiçkimse için değmiyo kıymet bilinmiyo o şekilde

bence iş eşinde biter onun halletmesi lazım yoksa yine sen kötü olursun

sana tavsiyem kesinlikle iki aileyi de çağırmayın.sadece seninkiler gelsin.zaten kayınbabanın falan gelmemesi lazım çünkü senin kanamaların olacak rahat edemezsin.emzirmeyle falan uğraşacaksın.biraz zaman geçsin kendini toparlayınca gelsinler.bu yazdıklarımızı eşine de göster belki anlar ne demek istediğimizi.doğumdan sonraki ilk hafta zor bir dönem kalabalık olması iyi olmuyor.

kim seviyorki ..biz de sevmiyoruz.ama idare ediyoz .zamanl alisirsinn...herkesin degisik huyu var.baskasinin ailesine sirin gözükmeye davranirken kendimizi yipratiyoz .psikolejim bozuluyoo..dua et ailen yaninda .ben her zaman yalniz dim.arkamdan destekci yoktu.dogumdan ciktim.bebege bakip kendilerine benzetmeye calisiyorlardi.ben o kadar kötüydümm . hastane tek basima neler cektimm.allahta hastanem özeldi de yardima kostular.. dua et ailen yanindaaa........:a015:

allah nasip ederse ilk torunlarını vericem ama okadar umursamazlar ki anlatamam hiç sevgi göstermiyorlar yoruldum artık bebeğimin nerdeyse herşeyini annemler aldı ve doğumda onlar olacak yanımda ama kayınvaldelerde gelecek zaten ailemle anlaşamıyorlar ne olacak bilmiyorum gelmelerini istemiyorum benim onlara değil kendi aileme ihtiyacım var zaten gelseler bana yük olmaktan başka bişey yapmayacaklar eşime söyledim napıyım gelmeyin diyemem diyor offffffff offffffff çok sıkılıyorum ailemde istemiyor onları ne yapıcam bilmiyorum

Allaha dua et Allahım bize birbirimizi sevdir bana onları sevdir onları kabüllenmem için bana yol göster diye dua et ve bunu gönülden iste çünkü onlardan kurtulmak söz konusu değil nasıl sen ailenden vazgeçemezsen eşinde vazgeçemez

bencede canım kabullenmeye çalış biraz bende çok çektim 5 yıllık evliyim üst katlarında evim var gitmedim kirada oturuyorum ama bu yaz geçicem evime çocuk falan kirada olmuyor birde eşimle birlikte yaptık o evi emeğimiz var istiyorum gitmek ama onları düününce deliricek gibi oluyorum neyapcam bilemiyorum benim halimi düşünün bide lütfen kendimi yeni ev, eşya şunu alayım bunu alayım diye oyalıyorum kendimin gözünü boyuyorum anlayacağınız günlerimin orada nasıl geçiceğini düşünmek istemiyorum yani uzaktakiler halinize dua edin...

Allah yardimcin olsun. Kolay bir durum degil...
Ilgilensen bi dert, istemesen ayri dert... Bir de el olunca ne desen batar...
Zor iste herkesin ayri ayri imtihanlari var...

X