Sedef hastalığı olup çare bulan var mı?

anladım canım benım damla dıpı olandandı ama bazem bı cogalıyodukı butun vucudumu sarıcak dıye korkuyordum o zaman sana tek bı care kalıyo oda bebek nişanlına hamıle kalınca gectıgını falan soylesen belkı ıkna olur :)

denicm bunu:))) ama düğüne dha 2sne wr 2sene dha bnmleler amannnn nası sewindm nası:))) eskiden çk büyük büyük oluodu şmdi çapları dha küçük ama çk sık herkes sinek ısırığı zannedio pek mini giyemiorm ztn hep uzun etek

denicm bunu:))) ama düğüne dha 2sne wr 2sene dha bnmleler amannnn nası sewindm nası:))) eskiden çk büyük büyük oluodu şmdi çapları dha küçük ama çk sık herkes sinek ısırığı zannedio pek mini giyemiorm ztn hep uzun etek

benımkınlerınıde sınek ısırıgı falan sanıyolardı gecer ınsallah sıkma canını taktıkca ıyıce cıkıyolar Allahım herkesı kurtarsın bu hastalıktan inşallah ..

6 Yaşımdan beri sedef hastasıyım ilk zamanlarda çok garipsemiştim insan sonradan alışyor benimsiyor ilk olarak hastalıgımı kabul ettim daha sonra yaşım ilerledikçe kendi kendime doktor arayışlarında bulundum evet bir çok doktora gittim bir çok ilaç kullandım peki işe yaradı mı evet yaradı ama ilaç ile geçecek bir cilt hastalıgı olmadıgını biliyordum ışın tedavisini duymuştum evet onuda denedim onunda faydası oldu taki ilaçlarımı kullanmayı bıraktıgımda bir süre sonra nasıl çıktı ise sedefim gene ışından sonrada çıktı gene mücadele ettim ki inan sedefim ileri bir derecede degildi ısılık gibiydi..
Bir gün sedefimin vücudumda çıkma dönemlerine baktım yogun stres üzüntüden çıktıgını fark ettim KIŞ ayları daha da çogaldıgını fark ettim.
Bilmiyorum faydası olacak mı kızlar ama DENİZ SUYU VE GÜNEŞ bana çok iyi geliyor en azından bir sene rahatım..
Size tek bir önerim olacak hastalıktan kurtulmayı denemeyin kabullenip yeniden çıkmaması deneyin ve mücadele edin ve kesinlikle ışın tedavisi olmayın:KK66:

bende 12 yaşımdan beri sedef hastasıyım çok ileri derecede değil ama yinede rahatsız ediyor ben bir kür kullanmıştım ve geçmişti sitrese bağlı olarak tekrarlıyor tabi
1 baş sarımsak
2 çorba kaşığı kuru üzümü
ezip karıştırıyorsunuz her gün 1 tatlı kaşığı yeniyor
bu kürü uyguladığım zaman bir müddet gelmiyor
bu hastalığı taşıyan herkese acil şifalar dilerim....

sedef hastalığına çare arayan arkadaşlar 06.04.2006 tarihinde yapılan biyopsi ile sedef hastalığı teşhisi koyulan biri olarak yazıyorum.
barneysformula.com sitesini mutlaka inceleyin
ben ordaki alternatif tedaviyi kullarak iyileştim,
benim avuç içlerimde ayak tabanımda, diz kapaklarımda kabuklanma şeklinde, saç diplerimde ve nihayetinde tırnaklarımda olmak üzere bilimum şekli vardı, çok ağır geçirdim...ve iyileştim.
ünlü doktor oktay avcı da dahil olmak üzere sürmeli eczanesi efsanesi dahil her türlü çaresyi denemiştim.
ama iyileşmek şöyle dursun günden güne ağırlaşıp acı çektim.
şu an sağlıklıyım, diz kapaklarım, tırnaklarım,saç diplerim ellerim tamamen, ayak tabanımdaki %99 iyileşti.
derdime yıllarca bu sayfalarda derman aradığım için, birileri inancını yitirmemesi için bunları yazıyorum.
yaklaşık 2 ay önce kadar da york testi yaptırdım, bununla ilgili 6 ay sürecek diyetim var, bu süreçte bu diyetin sedef hastalığına etkisini de yazarım.
kendinize iyi bakın.umudunuzu yitirmeyin, ben iyileştiysem...sedef hastalığı olan herkes bir gün mutlaka iyileşir...buna eminim.

şunu kullanın faydalı olacak vs denenlere hiç inanmayın benim babam 30 senedir sedef hastalıgıyla uğraşıyor gerek ilaç tedavisi gerek bitkisel hertürlü şeyi denedi babamın dökmedigi para kalmadı bir yerden bir şey duyuyor hemen araştırıp alıp kullanıyor sular mı içmedi katran bile içti düşünün ama hiçbir şekilde çözüm yok sedef hastaları sömürülmeye çok açık insanlar allah kimsenin başına vermesin gerçekten çok zor bir durum o yüzden kimseye kanmayın geçen televizyonda bir doktor çıkmıştı bir şeyler veriyormuş 2 sene felan sedef geçiyormuş daha sonra tekrar o ilaçları kullanmak zorundaymışsın ilaçlar sanırım bitkisel neyse babam hemen telefon numarasını buldu doktorun aradı randevü aldı gitmeden de fiyat sordu çünkü bu konuda artık canımız çok yandı keşke geçecegini bilse paranın inan önemi yok neymiş efendi muayene ücretiyle 1.500 tl dedi babam gitmekten vazgeçti ortada garanti bir şey yok insanları keriz yerine koyuyorlar zaten bir kere sen onu alıp paranı kaptırdıgın zaman geçmiş olsun senin benim gibi 20 kişiyi çarpmaları yeter deseydi ki siz bunu kullanın geçtigi zaman ücreti ödersiniz babam buna okey derdi ama zaten fiyatı duyunca anladı senelerin tecrübesi
hiçbir şeye inanmayın bilim sedefe çare bulamadı onlar mı bulacak

bbaannem cok ileri derecede sedef hastasıydı artık ellerini ayaklaırı kaplamış iş göremez hale gelmişti.aydın adnan menderes üniversitesine gitti orda tahlil vs yapıldı doktoru bir ilac vermiş ve pamukkalede termal tesisleri vnermiş, hemen gitmişler. kapyıcalar, doktorun verdiği ilaç ve muntazam her sabah taze kaynatılmış maydonoz suyu yanında bir sarımsak almak kaydıyla gecti şimdi cok iyi ve yasıda 75 idi.hic gittin mi o tarz sıcak sulara fln tatlım??:KK34:

şunu kullanın faydalı olacak vs denenlere hiç inanmayın benim babam 30 senedir sedef hastalıgıyla uğraşıyor gerek ilaç tedavisi gerek bitkisel hertürlü şeyi denedi babamın dökmedigi para kalmadı bir yerden bir şey duyuyor hemen araştırıp alıp kullanıyor sular mı içmedi katran bile içti düşünün ama hiçbir şekilde çözüm yok sedef hastaları sömürülmeye çok açık insanlar allah kimsenin başına vermesin gerçekten çok zor bir durum o yüzden kimseye kanmayın geçen televizyonda bir doktor çıkmıştı bir şeyler veriyormuş 2 sene felan sedef geçiyormuş daha sonra tekrar o ilaçları kullanmak zorundaymışsın ilaçlar sanırım bitkisel neyse babam hemen telefon numarasını buldu doktorun aradı randevü aldı gitmeden de fiyat sordu çünkü bu konuda artık canımız çok yandı keşke geçecegini bilse paranın inan önemi yok neymiş efendi muayene ücretiyle 1.500 tl dedi babam gitmekten vazgeçti ortada garanti bir şey yok insanları keriz yerine koyuyorlar zaten bir kere sen onu alıp paranı kaptırdıgın zaman geçmiş olsun senin benim gibi 20 kişiyi çarpmaları yeter deseydi ki siz bunu kullanın geçtigi zaman ücreti ödersiniz babam buna okey derdi ama zaten fiyatı duyunca anladı senelerin tecrübesi
hiçbir şeye inanmayın bilim sedefe çare bulamadı onlar mı bulacak

yazdıklarının çoğuna katılıyorum.bende bu tür sşeylere çok para dökmüştüm, gerçi bunlar dışında yukarıda da bahsettiğim o meşhur doktora da çook paralar harcadım, hepsi derdine derman olmayacağını bile bile seni sömürür.barneys formulayı denemenizi tavsiye ederim, 1 ay sonra ne demek istediğimi anlayacaksınız.

bir yerde okumuştum allah'ın isimlerinden ' ya mecid ' olarak tesbih edilir .yaziyim dedim allah şifa versin..

yazdıklarının çoğuna katılıyorum.bende bu tür sşeylere çok para dökmüştüm, gerçi bunlar dışında yukarıda da bahsettiğim o meşhur doktora da çook paralar harcadım, hepsi derdine derman olmayacağını bile bile seni sömürür.barneys formulayı denemenizi tavsiye ederim, 1 ay sonra ne demek istediğimi anlayacaksınız.

bu barneys formula nasıl bir ürün biraz bilgi verebilir misiniz nereden temin edebiliriz fiyatı nedir zararı var mı?

bu barneys formula nasıl bir ürün biraz bilgi verebilir misiniz nereden temin edebiliriz fiyatı nedir zararı var mı?

barney formula bir ilaç değildir, bir sedef hastasının geliştirdiği tedavi türüdür, sadece vitamin ve minerallerden oluşur.ilaç olarak formulün içinde sadece ibufren vardır.(çocuk sahibi olanlar bilir bebek şurupları vardır dolven...vb. gibi onun içindeki etken maddedir.şimdi siteye göz attım içerik biraz değilmiş, yabancı dil bilmiyorum biliyorsanız veya bilen birine linki yazayım tercüme ettirirsiniz.
formül şöyle:
Barneys formula
one small multivitamin
and add to that
1000-1500 iu of vitamin D3 (cholecalciferal ) more in winter less in summer
(1000IU= 25mcg)

200mcg selenium
250 mcg B12.......
400 mcg folic acid

2x 1000 flax seed oil
2 x 1200 fish oil
400mg calcium if you don't eat a lot of dairy cheese etc...
200 mg ibuprofen in the evening with water or fluid

link de şöyle:
https://www.inspire.com/groups/talk-psoriasis/discussion/barneys-formula/

merak ettiğin şeyler olursaelimden geldiğince cevaplarım.

reven,
bu ürünlerin hepsini eczaneden kendiniz ayrı ayrı temin edebilirsiniz.
bundan 4 yıl önce d3 Türkiyede yoktu, ben bir Amerikan sitesinden siparişle getirmiştim, ama bu sene solgarın artık Türkiye'ye ithal ettiğini öğrendim ve solgar ürünlerinden D3'ü temin ettim, şanslısınız yani çünkü bu formülün en önemli parçası D3 vitamini (cholecalciferal ) , (babanız yazın sedef hastalığının hafiflemesinin sebebi güneş ışığı)
ben hastalığımı yendim şu an bu formülü tamamen uygulamıyorum.
sadece d3 ve balıkyağını hergün en fazla 2 günde bir almaya gayret ediyorum ve bir ağrı yada her hangi bir soğuk algınlığında içinde ibufrofen içeren ağrı kesici kullanıyorum.
ben 2009'dan beri çok sağlıklıyım, kendimin bile dikkatli incelemezsem farkedemeyeceğim lezyonlarım var.
sedef insanı öldürmez ama çok mutsuz eder bilirim.
babanızın en kısa zamanda sağlığına kavuşmasını diliyorum.
bence bu tedaviye şans verin.
ilk 2006 yılında sedef hastalısı olduğumu öğrenip, bilgisayarın başında araştırırken '15 yıldır sedef hastasıyım' '30 yıldır sedef hastasıyım' gibi yorumları okumak benim için ölüm gibiydi, bu hastalık hem canımı hem de hiç geçmeyeceğini söyleyen yorumları okuyunca ruhumu yakıyordu,
2 yıl hiç pes etmedim bunun kader olmayacağını söyledim kendime vecşu yukardaki şu kadar yıldır sedef hastasıyım bu illetten kurtulamadım cümlelerini asla kurmayacağım dedim .
Ve şimdi çok sağlıklıyım ben söylemesem bir dermotolog bile anlayamaz bu hastalığa sahip olduğumu.
gene söylüyorum bu tedaviye şans vermelisiniz...
tüm sedef hastalarının bir kez olsun denemelerini isterim.çünkü umutları bitmiştir biliyorum ama iyileşeceklerini de biliyorum:KK66:

siz bu tedavi türünü denediniz mi siz hangi ilaçları eczaneden alıp kullandınız çünkü benimde ingilizcem pek yok hangi ilaçları almalıyız bu çok önemli siz ilaçların ismini söylerseniz biz temin ederiz ayrıca amcamızın oğlu doktor herhangi bir zararı felan olur mu yada yan etkisi gibi ona danışırız birde babamın sedefi biraz farklı bildigin yara gibi heryerinde var saç derisinden tut bacaklarına kollarına ayaklarına kadar bazılarında kızarıklık gibi duruyor ama babamınkiler öyle degil tırnaklarının içlerinde bile var son çare bunuda denemekte yarar var eger zararı yoksa yazın sadece denize gider güneşlenirse biraz hafifliyor yoksa oda olmuyor çok fazla kaşıntısı oluyor genelde kullandıgı bir krem var o da biraz yumuşatması için pomat olması lazım eskiden doktora sürekli gidiyordu kanser tedavisinde kullanılan ağır ilaçlardan da kullandı o zaman derisi inceliyordu hatta başka bir doktora gidince bu ilaçlar iyi senin cigerlerinin patlatmamış demişti
siz ilaçların ismini yazabilirseniz iyi olur daha olmazsa ben ingilizcesi iyi olan birine yazıyı tercüme ettireyim birde oradaki ilaçların hepsini kullanmak gerekiyor mu kaç tane ilaç alması lazım

siz bu tedavi türünü denediniz mi siz hangi ilaçları eczaneden alıp kullandınız çünkü benimde ingilizcem pek yok hangi ilaçları almalıyız bu çok önemli siz ilaçların ismini söylerseniz biz temin ederiz ayrıca amcamızın oğlu doktor herhangi bir zararı felan olur mu yada yan etkisi gibi ona danışırız birde babamın sedefi biraz farklı bildigin yara gibi heryerinde var saç derisinden tut bacaklarına kollarına ayaklarına kadar bazılarında kızarıklık gibi duruyor ama babamınkiler öyle degil tırnaklarının içlerinde bile var son çare bunuda denemekte yarar var eger zararı yoksa yazın sadece denize gider güneşlenirse biraz hafifliyor yoksa oda olmuyor çok fazla kaşıntısı oluyor genelde kullandıgı bir krem var o da biraz yumuşatması için pomat olması lazım eskiden doktora sürekli gidiyordu kanser tedavisinde kullanılan ağır ilaçlardan da kullandı o zaman derisi inceliyordu hatta başka bir doktora gidince bu ilaçlar iyi senin cigerlerinin patlatmamış demişti
siz ilaçların ismini yazabilirseniz iyi olur daha olmazsa ben ingilizcesi iyi olan birine yazıyı tercüme ettireyim birde oradaki ilaçların hepsini kullanmak gerekiyor mu kaç tane ilaç alması lazım

Evet kullandım, daha önceki mesajlarımda da yazdım zaten. o msajlada o formülde yazılı, ama ben bir kere daha tekrar edeyim.
bu yazacaklarımı not edip eczaneye gidip bu içeriklerde vitamin ve besin takviyelerini temin edebilirsiniz.
-1 multivitamin
-1000 iu vitamin D3 (cholecalciferal ) (solgarda olduğumu daha önce söylemiştim, benim bildiğim bu ürünü ithal eden başka firma yok, eczacı böyle bişey yok derse solgarda var getirtin deyin, şu parantez içinde yazan cholecalciferal maddesi önemli, size d2 vitamini vermediklerinden emin olun)
-200 msg selenyum
-400 msg folik asit (B complexlerin içinde de oluyor)
-1000 flaxseed( yani keten tohumu yağı, 1000 mg olandan alıp günde 2 adet içilecek)
-1200 fish oil (yani balık yağı, günde 2 adet içilecek ama piyasadakilerin değeri çok düşük bu değeri dikkate alarak ürünü temin etmeli yada içeriği düşükse yani 5oo ise mesela, 4-5 tane içilmeli)
-200 mg ibuprofen (ben advil adlı ilacı kullandım, ama mutlaka muadilleri vardır)
süt ve yoğurt tüketilmiyorsa kalsiyum da alınmalı diyor, ama bence pek gerek yok, biz toplum olarak peynir, süt yoğurt çok tüketiyoruz zaten)

bu formülün her kalemi iyileşmek için çok önemli, böyle bir işe girişecekseniz, hepsini aynı anda kullanmanızı öneririm.
doktor yakınınız da varmış danışabileceğiniz.

benim de emin ol babandan farkım yoktu, ama şimdi sağlıklıyım.

deneyip denememek size kalmış,
elbetteki bunları temin etmek maddi bir tutar ödeyeceksiniz, denemeye deyip deymeyeceğine siz karar vereceksiniz,
ben sadece size tecrübelerimi aktarabilirim,
burası sanal ortam itimat edip etmemek size kalmış,
ama burda kimsenin (ben de dahil) bu tavsiyelerden maddi bir çıkar sağlamadığı ortada, yani ben size bana 200 tl gönderin ben size ilaç göndereyim demiyorum, bunlar eczanede var, tüm dünyanın bu konuda yazıştığı forum sitesini size söylüyorum, benim önerdiğim 2 sedef hastası bunları kullanarak rahatsızlıklarının %95i iyileştini biliyorum.

ben bu tedaviyi bir zamanlar hasta rehberi adlı sitenin forum sayfasında ANATOLİA rumuzlu Amerikada yaşayan birinden öğrenmiştim.
uyguladım ve hayatımın en büyük derdine derman oldu, tanıdığım 2 sedef hastası ile bu tedaviyi paylaştım, onların da derdine derman oldu.
benimki bir nevi gönül borcu, o gün ta dünyanın öbür ucunda birinin yazdığı şey benim ömrümün geri kalanını bu hastalıkla geçirmekten kurtardı, ki bu hastalığı çeken bilir...o bunu paylaşmasaydı ben belki hala bu illetle savaşıyordum.
işte ben bugün bu yüzden bunu burda paylaşıyorum.
bilmem anlatabildim mi?

Evet kullandım, daha önceki mesajlarımda da yazdım zaten. o msajlada o formülde yazılı, ama ben bir kere daha tekrar edeyim.
bu yazacaklarımı not edip eczaneye gidip bu içeriklerde vitamin ve besin takviyelerini temin edebilirsiniz.
-1 multivitamin
-1000 iu vitamin D3 (cholecalciferal ) (solgarda olduğumu daha önce söylemiştim, benim bildiğim bu ürünü ithal eden başka firma yok, eczacı böyle bişey yok derse solgarda var getirtin deyin, şu parantez içinde yazan cholecalciferal maddesi önemli, size d2 vitamini vermediklerinden emin olun)
-200 msg selenyum
-400 msg folik asit (B complexlerin içinde de oluyor)
-1000 flaxseed( yani keten tohumu yağı, 1000 mg olandan alıp günde 2 adet içilecek)
-1200 fish oil (yani balık yağı, günde 2 adet içilecek ama piyasadakilerin değeri çok düşük bu değeri dikkate alarak ürünü temin etmeli yada içeriği düşükse yani 5oo ise mesela, 4-5 tane içilmeli)
-200 mg ibuprofen (ben advil adlı ilacı kullandım, ama mutlaka muadilleri vardır)
süt ve yoğurt tüketilmiyorsa kalsiyum da alınmalı diyor, ama bence pek gerek yok, biz toplum olarak peynir, süt yoğurt çok tüketiyoruz zaten)

bu formülün her kalemi iyileşmek için çok önemli, böyle bir işe girişecekseniz, hepsini aynı anda kullanmanızı öneririm.
doktor yakınınız da varmış danışabileceğiniz.

benim de emin ol babandan farkım yoktu, ama şimdi sağlıklıyım.

deneyip denememek size kalmış,
elbetteki bunları temin etmek maddi bir tutar ödeyeceksiniz, denemeye deyip deymeyeceğine siz karar vereceksiniz,
ben sadece size tecrübelerimi aktarabilirim,
burası sanal ortam itimat edip etmemek size kalmış,
ama burda kimsenin (ben de dahil) bu tavsiyelerden maddi bir çıkar sağlamadığı ortada, yani ben size bana 200 tl gönderin ben size ilaç göndereyim demiyorum, bunlar eczanede var, tüm dünyanın bu konuda yazıştığı forum sitesini size söylüyorum, benim önerdiğim 2 sedef hastası bunları kullanarak rahatsızlıklarının %95i iyileştini biliyorum.

ben bu tedaviyi bir zamanlar hasta rehberi adlı sitenin forum sayfasında ANATOLİA rumuzlu Amerikada yaşayan birinden öğrenmiştim.
uyguladım ve hayatımın en büyük derdine derman oldu, tanıdığım 2 sedef hastası ile bu tedaviyi paylaştım, onların da derdine derman oldu.
benimki bir nevi gönül borcu, o gün ta dünyanın öbür ucunda birinin yazdığı şey benim ömrümün geri kalanını bu hastalıkla geçirmekten kurtardı, ki bu hastalığı çeken bilir...o bunu paylaşmasaydı ben belki hala bu illetle savaşıyordum.
işte ben bugün bu yüzden bunu burda paylaşıyorum.
bilmem anlatabildim mi?

maddi tutar okadar önemli degil yeterki biraz olsun iyileşme göstersin peki bu ilaçlarda belli markaların önemi var mı çünkü piyasada çok çeşitli ürünler var aralarında fark var mı ? ve ayrıca bu ilaçların kullanımı nasıl olacak bazılarını söylememişsiniz hepsni birlikte tüketecek ama nasıl günde kaç tane kullanmalı ve anladıgım kadarıyla biraz araştırdum ilaçların pek zararı yok gibi balık yağı keten tohumu ve bazı vitaminleri biz bile kullanıyoruz

maddi tutar okadar önemli degil yeterki biraz olsun iyileşme göstersin peki bu ilaçlarda belli markaların önemi var mı çünkü piyasada çok çeşitli ürünler var aralarında fark var mı ? ve ayrıca bu ilaçların kullanımı nasıl olacak bazılarını söylememişsiniz hepsni birlikte tüketecek ama nasıl günde kaç tane kullanmalı ve anladıgım kadarıyla biraz araştırdum ilaçların pek zararı yok gibi balık yağı keten tohumu ve bazı vitaminleri biz bile kullanıyoruz

ben tüm ürünleri solgardan temin ettim memnunn kaldım,bu markayı öneririm.
şimdi yukarıdakinleri not alıp eczaneye gidip solgardan bu ürünleri temin ettiğinizde zaten şişelerin üstünde ne kadar içeriğe sahip oldukları yazacak mesela selenyum solgarda 100 msg içeriğe sahip bu formul 200 diyorsa günde 2 adet içeceksiniz.selenyumu özellikle belirttim çünkü 100 msg selenyum almakla 200 msg selenyum almak arasında çok fark var.harfiyen uygulamanızı öneririm, bence biraz bir iyileşme değil bayya bir iyileşme olacak..
sağlıklar dilerim.

ben tüm ürünleri solgardan temin ettim memnunn kaldım,bu markayı öneririm.
şimdi yukarıdakinleri not alıp eczaneye gidip solgardan bu ürünleri temin ettiğinizde zaten şişelerin üstünde ne kadar içeriğe sahip oldukları yazacak mesela selenyum solgarda 100 msg içeriğe sahip bu formul 200 diyorsa günde 2 adet içeceksiniz.selenyumu özellikle belirttim çünkü 100 msg selenyum almakla 200 msg selenyum almak arasında çok fark var.harfiyen uygulamanızı öneririm, bence biraz bir iyileşme değil bayya bir iyileşme olacak..
sağlıklar dilerim.

babam eczaneye gidip bu ürünleri sormuş eczacıda tabiki hiçbiri yokmuş birkaç yere telefon etmiş yine bulamamış babama istanbulda vitamin ilaçları satan biryerden söz etmiş oraya bakmasını söylemiş ama bunları internetten alma imkanımız var mı bildiginiz siteler ve eczacı neden bukadar çok vitamin hapı demiş birde şu 1 multivitamine açıklık getirirseniz iyi olur
birde siz kullanmaya başladıgınızda nekadar sonra düzelme fark ettiniz ilaçların yan etkisi var mı zarar felan

Son düzenleme:
Arkadaşlar ben 8 senedir sedef hastalığıyla uğraşıyorum ve bi sonuç alamadım.Bu hastalıktan kurtulan biri varsa yada etrafınızdaki kişilerden buna çözüm bulan varsa lütfen önerilerinizi paylaşırmısınız

sedef hastalığına kesin çözüm forever livingte lütfen msj atın sizi yönlendireyim

forever living diye bir şirket ismi duydunuz mu bu şirketin mükemmel ötesi ürünleri var aloe veralı şiddetle tavsiye ediyorum benim kuzenim ve babası sedef hastasıydı 3 4 aylık bir kullanım süresinden sonra % 90 iyileşme gördüler madem böyle bir probleminiz var şiddetle tavsiye ediyorum mutlaka deneyin eğer özelden yazarsanız size yardımcı olabilirim yönlendirebilirim

X