Sarımsak Metabolizmayı Hızlandırıyor!

arkadaşlar ben 3 ayda 20 kilo aldım kullanığım hormon ilaçlarınında etkisi vardı ama çokda yemeye başlamıştım.sürekli tatlı yiyordum.daha sonra doktorum kilo vermemi söyledi.şuan 48 kiloyum.bence insanın istemesi lazım.herşey beyinde biter.yok otmuş,sarımsakmış çok gererksiz.en iyiysi düzenli beslenin,meyve ve sebzeye yoğunluk verin bol su için bide yüyüyüş yapın .kısa sürede kilo vermeyi düşünmeyin uzun zamanlara bölün daha sağlıklı.çok bol süt ve yoğurt tüketin şekeri hayatınızdan çıkarın.biz bayanların vazgeçemeyeceği tek şey tatlı biiyorum ama ben 1,5 yıldır tatlı yemiyorum meyvelerden alıyorum şeker ihtiyacımı inanın böyle daha mutluyum.demem o ki;İSTERSENİZ BAŞARIRSINIZ;TABİ YEMEZSENİZ:-))

azeri canım kabızlık bende de var bu yüzden hafta başı başladığım kromu bıraktım.kabızlık birden başladı ve bende basur olmaktan korktum bıraktım kromu.sarmısak kabızlığa iyi geliyorsa kullanayım .sen nasıl kullanıyorsun.salı günü fx e tekrar başayacağım .yanında krom kullansam nasıl olur

tulibs nerdesiiiiiiiiiiin?

ancak gelebildim azeri arkadaşım rendelemeyi hiç denemedim nasıl olur bilemiyorum , şu anda ben ezip suyla yutuyorum ve kokusu tadı tamamen kaybolsun diye bir tane karanfil atıyorum ağzıma
ama gerçekten de bağırsakları düzenli çalıştırıyor ,az kaldı zaten yakında ara vereceğiz

sarımsağın nasıl tüketileceği ile ilgili birkaç tane yazı buldum :
Günlük 1 diş çiğ sarımsağın tüketilmesinin, bakterilere karşı antibiyotik etkisi yaptığı hatırlatılarak insan sağlığına olumlu etkilerinin çok eskiden beri bilindiği vurgulandı. urutulmuş sarımsakta bulunan "Kyolic" isimli maddenin kanserli hücrelerin çalışma hızını yüzde 70 oranda azalttığının saptandığına işaret edilerek, sarımsak yiyenlerin, sarımsak yemeyenlere oranla mide kanserine yüzde 50 oranda daha az yakalandığının saptandığı belirtildi. Düzenli şekilde tüketildiğinde sarımsağın rektum kanseri riskini de 2/3 oranında azalttığı ve antikansorojen olarak hem engelleyici, hem de tedavi edici özelliğinin kanıtlandığı ifade edildi.
Nasıl tüketilmeli
Beklenen yararın tam olarak görülebilmesi için çiğ yenmesi gereken sarımsağın, yenilmeden önce iyice ezilmesi ve yaklaşık 10 dakika bekletilmesi tavsiye ediliyor.

Grip virüslerinin vücutta çoğalmasını engelleyen allicine ve aliin maddelerini bol miktarda içeren sarımsağın, hastalığa yakalanmadan önce ve çiğ olarak yenmesi gerekiyor.
Erciyes Üniversitesi Tıp Fakültesi Farmokoloji Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Yalçın Tekol, bir virüs enfeksiyonu olan gribin, özellikle kış aylarında birçok kişiye bulaştığını kaydetti. Anadolu’da ilk Türkçe tıp kitabını yazan Geredeli İshak’ın, sarımsak için “Soğuktan olma bilcümle sayrulukların (Hastalıkların) panzehiridir” ifadesini kullandığını anımsatan Tekol, doğal tıbbın önde gelen ülkelerinden Çin’de, sarımsağın soğuk algınlığına yol açan virüslerin çoğalmasını önlediğinin belirlendiğini söyledi.
Prof. Dr. Tekol, şöyle devam etti: “Sarımsak, grip virüslerinin vücutta çoğalmasını engelleyen allicine ve aliin maddelerini bol miktarda içerir. Dolayısıyla günde 3-4 diş sarımsak yemek, gripten korur. Ancak, sarımsağın etkisini göstermesi için hastalığa yakalanmadan önce ve çiğ olarak yenmesi gerekir. Aksi halde tedavi edici özelliği yoktur.”
Tekol, gribi önlemek için yenecek sarımsağın aynı zamanda, yüksek tansiyonu olanlarda tansiyon düşürücü, kan pıhtılaşmasını geciktirici ve kolesterol düşürücü gibi etkileri de bulunduğunu vurguladı

Sarımsak Sütü: 2-3 diş sarımsak ezilir veya ince kıyılır, 1 su bardağı soğuk süte eklenir ve hafif ısıda kaynama derecesine kadar ısıtılır, üstü kapalı olarak 10 dakika demlendikten sonra süzülür. İhtiyaç duyulduğunda 1 bardak taze demlenmiş sarımsak sütü soğutulmadan içilir.(neye iyi geldiğini bilmiyorum)

azeri canım kabızlık bende de var bu yüzden hafta başı başladığım kromu bıraktım.kabızlık birden başladı ve bende basur olmaktan korktum bıraktım kromu.sarmısak kabızlığa iyi geliyorsa kullanayım .sen nasıl kullanıyorsun.salı günü fx e tekrar başayacağım .yanında krom kullansam nasıl olur

zambakcım güzelim,kromu ben de düzenli kullanıyorum ama sarımsağı da,kabızlık yok şimdilik,çok yediğimi düşündüğüm öğünden sonra kesip yutuyordum amma 2 gündür ezip içiyorum,dene faydasını görürsün inşallah,kolay gelsina.s.bunlar sana

Arkadaşlar ben de sarımsak yutuyorum 3 gündür. Ama ortadan ikiye kesip suyla yutuyorum. Rendeleyerek veya ezerek yemem mümkün bile değil. Kabızlık sorunuma iyi geldi mi bilmiyorum çünkü aynı zamanda Lipotunun form çayını da içiyorum. Kilo vermem durmuştu artık çözülmeye başladı. Bence sarımsağın da etkisi oldu.

inanılması zor ama gerçek BİR MUCİZE! 1 aydan fazla süredir spor yapmıyorum yediklerime fazla dikkat ettiğim de söylenemez hatta bazen sonra pişman olsam da vicdanım da sızlasa abartığım oluyor ona rağmen toplamda 1 kilo 300 gr verdim , ama spor yapmam lazım o zaman daha etkili olur

yalnız şunu da belirtmem lazım bende ufak bir yan etkisi oldu regl dönemim 4-5 gün erken oldu (sarımsağın kanı sulandırma etkisi var bundan kaynaklandığını düşünüyorum)

azeri arkadaşım sende de böyle bir etki oldu mu?

yalnız şunu da belirtmem lazım bende ufak bir yan etkisi oldu regl dönemim 4-5 gün erken oldu (sarımsağın kanı sulandırma etkisi var bundan kaynaklandığını düşünüyorum)

azeri arkadaşım sende de böyle bir etki oldu mu?
benimki 5inde gelmesi gerek belirtilerini hissediyorum tatlı krizim ve sivilcelerim azdı:sm_confused:ama ben senden sonra başladım ya kullanmaya belki o yüzden etkilenmeyebilrim:sm_confused:

kani sulandirdigi dogrumu arkadaslar bende faktor v lieden mutasynu var(kan pihtilasmasi) o zaman bende bunu icin yutayim bari

tulips nerelerdesin sen sarımsağı nasıl yutuyorsun ben günde 1 dişi 2-3 e bölük hoooop yutuyorum

günde iki defa 2 şer diş sarımsağı ezip suyla yutuyorum bol su içiyorum bugünden irtibaren ara verceğim çünkü 3 hafta oldu başlayalı
inşallah sende de işe yarar

bir şey daha eklemek istiyorum regl dönemde tartıda görülen dalgalanma olmadı normal seyrinde

kani sulandirdigi dogrumu arkadaslar bende faktor v lieden mutasynu var(kan pihtilasmasi) o zaman bende bunu icin yutayim bari

araştırdım evet kesinlikle kanı sulandırma etkisi var ama yine de sen doktoruna bir danış istersen mesuliyet benim üzerimden gitsin

kısaca özetliyecek olursam:
başta 1 hafta süre ile kullandım ara verdim bu sırada 600 gr gitti. tekrar başladım ve 20 gün kullandım günde 2 defa 2 şer diş sarımsağı ezdim suyla yuttum, son 5 gününde ise günde 1 defa 2-3 diş sarımsağı ezip suyla yuttum ve 800- 900 gr daha gitti bol su içtim
yan etkisi bende sadece kanı sulandırdığı için (benim yorumum) regl dönemim 4-5 gün erken başladı ve miktarında biraz artış oldu

sarmışağı bugün cacığa doğradım ve içtim 3 dişti akşama kadar ağız kokum gitmedi karanfil aldım ama kesmedi.bugün aşurelik buğdayla yapılan çorbaden da içtim sarmısak da olunca fena gaz yaptı sancıdan 1 saat kıvrandım neyseki şimdi iyiyim.bugün canım sıkkın 1 kilo almışım sabah 2 kilo gibiydi ama sonra 1 olduğunu tescilledim.79 a inmiştim ne güzel .ah ah birkaç gün dişimi sıksaydım 77 i görürdüm.
pirinç lapasına başlayım diyorum ama hiç canım istemiyorki.
sizlerin denediği iyi sonuç veren kısa vadede uygulanacak formül var mı

merhaba arkadaşlar tulipbs arkadaşın alıntı olarak koyduğu yazının sahibiyim bu arada tulipbs arkadaşada teşekür ediyorum sizleride bilgilendirdiği için arkadaşlar sizlere diyeceğim diyetisyeninbana dediği tek şey sen bu metabolizmayı nasıl olduda yağları yakmaya devam ettirdin diyetisyenin bana söylediklerini aktarıyorum ben çok hızlı kilo verdiğim içinyani 3 ayda 35 kilo kesinlikle senin metabolizman belli bir kilodan sonra durmuş olmalıydı kısa sürede belli bir kilo verdiğin için sen ne kadar aç kalırsan kal kesinlikle 1 kilo dahi vermezdin çünkü metabolizman durmuş olmalıydı hiç yağ yakmazdı beyin vücuduna uyarı verir enerjiye ihtiyacım var diye ve metabolizman tamamen dururdu farzedelimki arabanın motoru durmuş ve sen bu motoru bozuk arabayla kilometre yapıyorsun seninki öyle olmuş dedi diyetisyenin bana söyledikleri bunlar bana sen ne yaptın dedi bende her gün sarmısak yuttuğumu bunun bir etkisinin olup olmadığını sordum bana dediği tek şey mutlaka bunun etkisi olmuştur benim bu kiloları çok hızlı verdiğim için sana hem kızdım hemde seni tebrik ediyorum helal olsun başarılması zor olanı başarmışın dedi arkadaşlar ben inanıyorumki kesinllikle sarmısağın etkisi oldu benim metabolizmamın çalışmasındaki en büyük etken ben 95 kilolarda iken ben 52 beden yani battal beden giyiyordum 38düştüm allaha şükrediyorumki bu sarmısağı insanlar her derde deva olsun diye yaratmış benim en büyük derdim kilolarımdı şükür kurtuldum darısı bütün kilolarını sorun eden bayanlara hepinize bol kalori yakmalı günler diliyorum

merhaba arkadaşlar size bir tavsiye daha verecem bilmişlik taslamak istemem sadece bildiklerimi ve öğrendiklerimi sizlerle paylaşmak istiyorum onun için nediyor bu çok bilmiş demeyin haaa :))dediğimi bir deneyin yapmazsanız yapmayın sabahları veya öğle akşam hangi vakit olursa ama en iyisi sabah kahvaltısında 2.3veya istediğinize bağlıkaç tane yiyebilirseniz biber yani acı biber yiyin ve o gün bakın ev işi yaparken farketmez ne iş yaparsanız yapın nasıl ter dökeceksiniz.Ter bezleriniz çok güzel çalışacak terledikce vücudunuzdan yağ atacaksınız ve ayrıca acı biberin yağ yakma özelliği var benim eşim üç öğün acı biber yer yıllardır ne kadar çok yerse yesin kilo almaz sarmısağı yapıyorsanız bunuda denemenizi isterim terliyemiyen arkadaşlar sizlere duyrulur ben normalde bir damla terliyemiyen biriyim ama ne zaman biber yesem terden su içinde kalıyorum bol ter bol kilo atmak demek sarmısağı mutlaka deneyin derim bir ara sizlere 35kiloyu nasıl verdiğimiayrıntısıyla yazmak isterim hepinize selamlar

nigref birşey soracağım : sarımsak sana hiç yan etki yapmadı mı ben 1 hafta kullandım ara verdim bir yan etki olmadı ama 2.ci kez kullandığımda 3 hafta boyunca sürekli kullandığımda yan etki yaptı . adetim 4-5 gün erken başladı , daha yoğun geçti ve 2 gün geç bitti sen de de böyle oldu mu
lütfen cevap yazarsan sevinirim

geçen ay bir üyemizin yazısını okudum ve sarımsağın metabolizmayı hızlandırarak kilo verdirdiğini yazıyordu isterseniz yazısını aynen kopyalayım:

nigref
arkadaşlar ben 3 ayda 35 kilo verdim nasılmı verdim sabah yürüyüş akşam yürüyüş sebze ağırlıklı beslendim açda kalmadım ekmeğimi evde kendimyaptım kepek ağırlıklı çok az un koydum her yemek zamanı mutlaka salataya ağırlık verdim yemeklerden önce 1 bardak ayraniçtim ha bu arada her gün 5 diş sarmısak yutuyordum yemiyordum ağzım kokar diye metabolizmayı hızlandırıyor size tavsiyem mutlaka spor yapın spor yaptığım zaman irademe sahip oluyorum bu kadar emek verdim yürüdüm yoruldum şimdi bir börek için bir tatlı için değermi demek zorunda kalıyor şu an 60 kilodayım 95 kilodaydım spor yapmamış olsaydım şu an heryerimde sarkmalar olurdu ama şükür hiç biyerimde sarkma olmadı size tavsiyem aç kalınmakla olmaz mutlaka spor yapın arkadaşlar evdekendinize bir yarım saat ayırsanız bile yeterli size sağlıklı kilo vermeler arkadaşlar ben verdim kurtuldum

ben de 1 hafta süre ile günde 3 küçükse dişler 4 tane sarımsağı doğrayıp yuttum ayran ile aslında araştırmalarıma göre ezilince antibiyotik etkisi de ortaya çıkıyormuş ama hem kokusu hem de hiç sevmediğim için yutmayı tercih ettim sonuç hemen ortaya çıkmadı bir hafta sonra tatile gittim bu arada 1 hafta süre ile sarımsak da yutmadım hiç spor ve diyet yapmadığım halde geldiğimde 600 gr gitmişti, sarımsak yutmaya bugün tekrar başladım ve yarın da tekrar spora başlayacağım sonucu burada sizlerle paylaşırım
:1shok:Arkadaşım ben sarmısak hiç sevmem sadec yemeklerin içinde hoşuma gider,soğanın sarmısağın faydalarını biliyordum ama zayıflattığını hiç duymamıştım inan çok merak ettim bende bugünden itibaren başlıyorum:iki tane küçük yutsak olmazmı Ramazanda??:çok üzgünüm:

X