Anne sütünü artırmanın yolları

Kızlar BNddaha yeni kayıt oldum ve uç ayimizi bitirmeye iki gün kaldı bnde rezene çok tuketiyorum diğer humana lactamil denedim hepsini güzel sut yapiiyo ama dunnyeni birşey fark ettim cappy in ramazan şerbeti diye içecek var gece yatarken içtim kızımı emzirmeye kalktigim da bi de dış çıkarttığımız için ememedi bebeğim 120 ml sut sagdim ve kızına icicrdim almanızı hatta sise sise dolaba koymamizi tavsiye ederim

Merhaba arkadaşlar benim henüz 2.5 aylık bi oğlum var önceleri sürüm çoktu şimdi çok azaldı kim ne derse yapıyorum ama malesef önceki gibi değil lütfen tavsiyeleri bekliyorum sağolun simdiden

bnm baştan beri süt problemim olmadı brz genetik galiba. ailedeki kadınların hep böyle. ilk zamanlar humana kullandım ve hurma yedm .okuduğuma göre su ve hurma sütü en çok artıran şeyler.

Merhaba sezeryan doğum yaptım çok şükür sütum hemen geldi ama yetmiyor ne cogaliyor ne de kesiliyor çoğalması için denemediğim kalmadı bebeğime sutum yetmediği için maalesef mama vermeye başladım buda tabi kabizliga yol açtı sütü artırmak için ne yapabilirim galactago damla aldım biraz fayda etti ama damla bitince eski haline döndü her seferinde de alamam pahalı çünkü lütfen yardımcı olur musunuz

Merhaba sezeryan doğum yaptım çok şükür sütum hemen geldi ama yetmiyor ne cogaliyor ne de kesiliyor çoğalması için denemediğim kalmadı bebeğime sutum yetmediği için maalesef mama vermeye başladım buda tabi kabizliga yol açtı sütü artırmak için ne yapabilirim galactago damla aldım biraz fayda etti ama damla bitince eski haline döndü her seferinde de alamam pahalı çünkü lütfen yardımcı olur musunuz
benim de artmadı ama doktor tavsiyelerini yazayım. Humana still tee, bol su, incir

Merhaba arkadaşlar benim henüz 2.5 aylık bi oğlum var önceleri sürüm çoktu şimdi çok azaldı kim ne derse yapıyorum ama malesef önceki gibi değil lütfen tavsiyeleri bekliyorum sağolun simdiden

İilk 3 ay bol bol süt gelir diye biliyorum bebeğin ihtiyacından fazla fazla gelir bebek tam göğsü boşaltamaz bile. Ama 3 aylık olunca artık bebeğin tüketimşne göre bünye kendini ayarlıyor emme sıklıgı miltarı vs.. bende de ayni sey oldu , ama yetmiyor mi diye göğüslerim boşaldıgında daha önceden sağdığım sütten verdim kesinlikle almadı aç değildi cünkü , yani sütüm artmadan yeter hale geldi, öncedense tek seferde bir göğüste doyardı bir de üstüne artardı boşalmazdı . Yanş korkcsk bir şey yok , azcık azaldıgını düşünürsem ben sütümğ sağıyorum hemen coğalıyor, ne kadar cok talep varsa o kader cok süt geliyor .

Basta arttı sonra sütüm iyice azaldı. Mama vererek büyütüyorum
Bende birsey daha sormak istiyorum Size bende suan mama kullanıyorum ama bebegim de kabizliga yol açtı geçmek bilmiyor ilaçlarla ancak yapabiliyor arada yapıyor ama kendi daha çok kabizligi oluyor ilac veriyorum bende sizin beginizde de kabizlikoldumu acaba?

Bende birsey daha sormak istiyorum Size bende suan mama kullanıyorum ama bebegim de kabizliga yol açtı geçmek bilmiyor ilaçlarla ancak yapabiliyor arada yapıyor ama kendi daha çok kabizligi oluyor ilac veriyorum bende sizin beginizde de kabizlikoldumu acaba?
Aptamil kullanıyoruz biz ara ara oldu. Ama anne sütü alan da da oluyor kabızlık

Mama markasini degistirin

Aptamil kullanıyoruz biz ara ara oldu. Ama anne sütü alan da da oluyor kabızlık
Bende bebelac kullanıyorum masalarda
Mama markasini degistirin
Ben bebelac kullanıyorum mama verildikten sonra su veriyorum her seferinde değil ama günde 1 defa bir kişi demişti şu ver diye biraz duzeldi ama hala devam ediyor kabızlık

3 aylik bebege su verilmez benim bildigim ama yine de dr ne diyorsa onu yapin

Herkese Merhaba

Kızım 2 gündür geceleri bizi uyutmuyor. Sakinleşsin ve uyusun diye sürekli emziriyorum. Çok emzirince sütümde gece azalıyor. süt az olunca kızım huzursuzlanıyor. Kısır döngü gibi . Aslında sütüm iyi ama geceleri daha fazla olmasını istiyorum. Bana yardım ederseniz sevinirim.

Benim bildiklerim bol sıvı alıyorum. Komposto içiyorum. Günde 1-2 fincan rezene çayı içiyorum. Ama sütüm tam istediğim gibi değil.

Arkadaşlar birde bende çok fazla gaz var. kuru baklagil, portakal , mandalina.brokoli, karnabahar yemiyorum. Ama bir türlü kurtulamadım. Çay içiyorum artık ondan şüphelenmeye başladım.
Anne sütünü huzur mutluluk arttırır kafaniza bişey takmayın iç huzurunuzu sağlamak için çaba sarf edin bebeğiniz olduğu için spora gidemezssiniz ama evde yapabileceğiniz şekilde spor yapın bunun çok etkisi olur hem de motivasyonunuz artar huzurunuz olur bağırsak sisteminiz düzelir . Ayrıca sağlıklı beslenin yeter

X