Hamilelik ve Ayçekirdeği

Paspal

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
25 Eylül 2007
241
2
42
bugün duydum iş yerimde ki arkadaşın kuzeni çocuk bakım uzmanıymış hamilelik döneminde ayçekirdğei yemek bebeğin beyin fonksiyonalrını geliştirir gözlerini iyi yaparmış bebek için iyi bişeymiş...zaten çekirdeği severim yemem için bir bahanem oldu :))) ben de her akşam bir avuç ceviz yiyorum bazen karıştırıp 1 tatlı kaşığı bal ile karıştırıp cevizi yiyorum yanında da su yerine süt süpe roluyor vamıdır cevizin bir yararı bilmem....bide folic asit bakımından mandalina karpuz kavun yeşil sebzeler çok zenginmiş...:nazar:

ahh ahh bende severim çekirdeği ama yağlı bacımm.ceviz badem bebeğin beyin gelişimi için iyi diyorlar ama bilmiyorum yaaa benim doktorum bana şunu ye bunu yeme demiyor ne biçim yaaa.ramazan ayı boyunca mandalina yedim o ekşi mandalinalar inanaılmaz tatlı geldi bana.kimsew yiyemiyordu elkşisinden.bu yıl kavunu da çokm tükekttim.bide ben her ay bi besine takıyorum ilk ay ayran içtim deli gibi ve çiğ köfte yedim herkjes kız diyodu bana.ikinci ay zeytin ve yeşil biber.3.ay kavun yedim.geçen ay mandalina bu ayda patates istiyor canımm hayırlısı bizim oğlan annesi gibi dobişkomu olacak ne

hımm bilmiyordum çekirdeğin faydalı olduğunu.ama sernanazın dediği gibi yağlı ya:KK43:
ceviz çok yararlı ama günde 2-3 tane yeterliymiş.daha fazlasının yararı yokmuş. extra kalori yapıyo

valla bebeğe faydası ne bilmiyorum ama anneye fena sivilce yaptığı kesin! ben ne zman çekirdek yesem hemen sivilce yapar . tabi belki insan gibi yesem olmayacak ama bi kilo alınsa hepsini bitirmeden kalkamam. artık agzım yara olana kadar çıt çıt çıt. o yüzden mümkün olduğu kadar almamamaya yanımda buundurmamaya çalışıyourm. aylardır da ağzıma sürmedim!hastalık ya çekirdek zevkli ama bağımlılık yapıyo!

sağolasın yaa bende bir kaç gündür düşünüyordum bi zararı varmı çekirdeğin diye bu hafta çok yedim de

arkadaşlar kabak çekirdeği faydalıymış onu tüketmeye calışın ben çeakirdekten tiksindim kokusu çok kötü geliyor
kabak çekirdeğinide zorla yiyorum ya

valla ne faydalıysa yemekten şişko bi rkadın olup çıkıcam ortaya herşey bebeişler için....

cnm bişeycik olmaz ye canın ne isterse ben 30 kilo almıştım yağmurdan sonra 15 günde 20sigitti neredeyse hemde bişey yapmadan.gider merak etmeee

egemen sana güvenip yiyorum bak....akşam zaten bir temiz yedim ki sormayın kociş spora gitti maça saat 11:30 da geldi beni saat 9,30 da bıraktığında çekirdek yiyordum o geldiğin de hala yiyordum yuhhhh aşkım vur dedik öldürdün diyor :))) bir haftalık stok yaptım....

Canım bence fazla abartma istersen herşeyin fazlası zarar biliyorsun. Yer fıstığı tuzlu fıstık ve ceviz yemenide öneririm sana. Ama abartıya kaçmadan umarım sağlıkla alırsın bebişini kucağına.

bak bu çekirdek olayına çok sevindim sivilce yapıyo ama olsun yemek için bahanem hazır en azından...:teytey:

kızlar yiyinde tuzu fazla kaçırmayın son haftalarda benim gibi kaşınırsınız erken alınsamı diye düşünürsünüz yada böçyele 15 gün kaşınırsınızzzzz

ay bende çok seviyorum çekirdeği yiyorum fıstık ve fundukta tüketiyorum çok iyi geliyor bana nedense tatlı pek yiyorum tuzlu şeyler ve ekşi erik çok iyi geliyor

dayanılmaz mide bulantılarımı serum bile kesemedı ama taze ve bol tuzlu çekirdek kesti çooooooooookk şükür çokkkkk ..

Ben aşılamadan sonra bebek tutunsun diye her akşam avuç avuç kabak çekirdeği yedim. Sonuç ikiz :rolleyes::rolleyes:

dayanılmaz mide bulantılarımı serum bile kesemedı ama taze ve bol tuzlu çekirdek kesti çooooooooookk şükür çokkkkk ..
malesef ilk gun kessede sonradan ılk gun kadar etkılı olmadı aşırıya kacınca snradan da fenalastırıor bılgınız olsun ama yınede çözümsüzlük içinde bir çözüm diyebiliriz

X