pişik kremi yüze sürülür mü?

invictus

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
4 Ağustos 2008
137
0
kızlar 1 aylık çocuğumun cildi hassas kızarıklıklar oluştu sıcaklardan pişik kremi rahatlatıyo sonra gene kızarıyor...pişik kremi yüze sürülmesinde herhangi bir sakınca olurmu? siz hangi markaları kullanıyorsunuz?
bu kızarıklıkların gitmesi için neler yapabilirim...

şimdiden teşekkürlera.s.

Canım çok istiyorsan kendi sütünü sür Fazla terletme ben bebek yağını bile yüzüne sürmem Nivea çinko bazlı krem kullanıyoruz çok iyi daha hiç pişiğimiz olmadı.

sürekli tekrarlıyorsa bence dr bi sor belki başka bişeydir benim oğlumda 1 aylıkken yüzü kızarmıştı çocuk egzaması olmuş dedi dr ve ilaç vermişti

1 aylıkken benim kızımda da oldu kırmızı noktalar yüzünün hertarafını kaplamıştı. Doktor sık sık banyo yaptır hiçbişey sürmesen daha iyi ama çok istiyosan bebe yağı kullanabilirsin demişti. Yanlış hatırlamıyosam bişey sürmeden geçmişti.

benimde bebeğin yüz kızarmıştı doktoru ''elidel'' diye bi krem önerdi.günde 1kere o kremden 1kerede saf zeytinyağından sürdüm geçti.zeytinyağında e vitamini varya deriyi onarma özelliği var.tavsiye ederim.halen z.yağı sürerim bebeğimin yüzüne.

Ben sudocream diye bir marka kullaniyorum pisik icin yapilmis icerigi dr onermisti kizim 4.ayina girecek 1kez pisik olmadi krem sayesinde ama bu krem pisigin disinda egzama,akne.sivilce,gunes yanigi,isilik,yaniklara,yara,mayasila kullaniliyor hatta ben bile bazen sivilceme suruyorum geciriyor ertesi gune kizimin yuzune kullaniyorum dr sormustum surebilirmiyim pisik kremini diye bebek icin olan tum pisik kremleri kullanilabilir zaten popo ciltleri yuz ciltlerinden daha hassastir demisti popoya kullanilan isilige surulur demisti birde z.yagini onermisti saf olanini hatta haftada bir dustan sonra vicik vicik degil ama z.yagi masaji yaparsan cok saglikli bir cildi olur dedi

pişik kremi olarak bübchen kullanıyorum çok memnunum.. benim bebeğimde 1 aylıkken yüzünde kızarıklıklar olmuştu pütür pütürdü doktoru atopiclair diye bir krem vermişti.kullandık ve geçti.

Ben doğduğundan beri herşeyini dalin kullanıyorum.Bence doktora götür.(Diğer arkadaşın dediği gibi egzema veya başka birşey yoksa) Kızarıklık bebeklerde görülür, önemli değil derse genede tıbbi ilaç verirse kullanma.Hangi markayı kullanıyorsan (doğduğundan beri) o markanın bebekler için ''bebek losyonu'' var.Her banyodan sonra hafifce masaj yaparak sür.Her yerine.Kulak arkasınada.Hem rahatlar.Pşik kremleri bebeklerin poposuna göre yapıldığı (yağ normalden fazla oluyor içinde) için yüzüne sürersen sıkılabilir.Bu sıcakta bizler sürsek duramayız.Benim bebeğimde isilik oldu heryari kıpkırmızıydı.Doktorumuz bebek losyonunu önerdi.Eve gelirgelmez hemen banyo yaptırdım.Losyon sürdüm 1 gün sonra geçti.Halende sürüyorum.Çünkü vücudunu nemli tutuyor.Cildi gerilmiyor.Birde bebeklerin ciltleride genişleme yaparmış büyüdükçe, oda rahatsız edermiş.Kışın (sıcak olmadığından) bebek yağını tavsiye ederim.Bebek yağına çok yağlı dersenizde su bazlı bebek yağları var.Ben dalin kullanıyorum.Tavsiye ederim.

ben panaten kullanıyorum almanyadan gelmıstı bı krem bana bende boynuna suruyorum cok kustugu ıcın kızarıyo sureklı hemen alıyo kızarıklıgını

bende penaten kullanıyorum,ama vucuduna hiç kullanmadım gerek olmaı
bence bi doktoruna danıs canım

benim oğlumunda yüzünde isilik oluyor.bazen geçiyo bazen tekrar çıkıyo.sabamed pişik kremi kullanıyorum.yüzüne bişey sürmedim.sık banyo ile geçer.hametan nın da faydası olduğunu söylüyorlar.

X