İstihareye yatıp kocasını rüyasında gören var mı ?

E

EU2

Ziyaretçi
İstihare namazı kılıp sonra eşini rüyasında gören sonra tanışıp evlenen var mı ? anlatır mısınız. Namazın nasıl kılındığını bilmiyorum.

benim bildiğim istihare namazında şahıs görünmüyo sadece niyetlendiğin kişinin senin için hayırlı olup olmadığını görüyorsun o da hayırlıysa rüya beyaz ve yeşil renkler üzerinde,hayırsızsa kırmızı ve siyah renkler üzerinde yoğunlaşır..tabi farklı şekilde niyet edilmişse veya bunun için kılınan başka bir namaz daha varsa onu bilemiyorum..

babannem gördüm der ama ben onun Allah bir dediğinden başka lafına inanmadığım için kesin bişi diyemicem. bi de benim 20lik kuzen denemişti hiçbişi görmemişti, biz de evde kalcan die dalga geçtiydik. lülülülülülüüstteki arkadaşın dediği doğrudur ayrıcana. ki ona bile kanmamak lazım. önce istişare sonra istihare. istişare istihareden her zaman daha önemlidir.

peki ben yatıp nasıl rüyamda kocam olacak kişiyi görebilirim?
şu an bir sevgili m var zaten.

geleceği kimse göremez güzelim.

peki ben yatıp nasıl rüyamda kocam olacak kişiyi görebilirim?
şu an bir sevgili m var zaten.

1. istihare namazını herkes kılamaz. şartlarını biliyor musun? veya söyle diyeyim kılarsın ama istediğin sonucu alamayabilirsin
2. 3 kere kılman lazım. bir ruyaya timat edilmez

benim bildiğim bu kadar zemuszemus

gelecek icin ruyaya yatilmaz.
bir karar veririsin hakkinda hayirli midir degil midir diye ruyaya yatilir.
istiharenin amaci ve mantigi budur.

slm cnm;
istiare namazı bir işin hayırlı olup olmadığını anlamak için kılınır,2 rekatlık namazdır bu istiare namazı niyeti vardır namaz kılınır sonrasında niyetini edersin Allahım şu kişi benim için hayırlımıdır diye sonrasında hiç konuşulmadan kıbleye doğru başın gelecek şekilde uyursun ,tabi namazdan hemen sonra abdestli ve konuşmadan uyumalısın rüyada beyaz,yeşil görürsen ve için rahat nasıl desem böyle iyi bi şekilde uyanırsan niyetin hayırlıdır tek seferde görmezsen bu namaz 7 gün kılınabilir ,eğer kırmızı ve siyah görülür ,korkulu ve endişeli bir şekilde uyanırsan niyetin hayırsız demektir sadece eş için değil başka şeyler içinde hayırlımı değil mi diye yatılabilir
sana bir yazı göndereyim inşş yardımcı olur cnm
Bir işe başlayacağınız veya bir şeyden kurtulmak istediğiniz zaman, iki rekat nafile namaz kılıp [aşağıda bildirilen Arapça duayı okuyarak] "Eğer bu işim [Mesela şununla evlenmem veya şu evi almam] dünya ve ahiretim için hayırlı ise, bunu bana mübarek eyle. Eğer hakkımda hayırlı değilse, onu benden uzaklaştır ve hayırlı olanı bana kolaylaştır. Beni kazana rıza gösterenlerden eyle, Ya Erhamerrahimin" demelidir.

Önce günahlardan tevbe edilir. Tevbe için kısaca, "Ya Rabbi! Büluğ anımdan şimdiye kadar yaptığım günahlara pişman oldum. Bundan sonra da, inşallah hiç günah işlememeye söz veriyorum" denir. Sonra gusledilir. Gusülden sonra, o gece (istihareye niyet ettim) diyerek iki rekat nafile namaz kılınır. ılk rekatta Kâfirun, ikinci rekatta ıhlas okunur. ıstihare namazından sonra şu dua okunur:

(ıSTıHARE DUASI
Okunuşu:
Allahümme inniy estehıyrüke biılmike estakdirüke bikudretike ve es’elüke min fadlikel azıym. Feinneke takdirü ve lâ akdirü ve talemü ve lâ a'lemü ve ente allâmül guyûb. Allahümme in künte ta’lemü enne hâzel emre hayrün liy fîy diynî ve meâşiy ve âkıbeti emriy fakdürhu liy ve yessirhü liy fiyhi. Ve in künte ta'lemü enne hâzel emre şerrün liy fiy diynî ve meâşî ve âkıbeti emriy feasrifhü anniy veasrifnî ahnü vakdür lilhayre haysü kâne sümme ardınî bihi.
Anlamı:
- Allah'ım ilminle bana hakkımda hayır olanı bildirmeni niyâz ederim. Gücün yettiği için bana güç vermeni isterim. Hayırlı olan tarafın bana açıklanması için, senin o büyük fazlı kereminden dilerim. Çünkü sen güçlüsün, bense güçsüzüm. Sen bilensin, ben bilemem. Gaybın bütün sırlarını bilen sensin.
Allah’ım, eğer.. (işini söylersin).. benim dinim, hayatım, âhiretim için işimin sonucunun hayırlı olduğu bilgin içindeyse, bu işi bana kolaylaştır ve nasib et.Allah’ım eğer.. (işini söylersin). benim dinim, hayatım, âhiretim için işimin sonucunun hayırsız olduğu bilgin içindeyse, beni o işten soğut ve uzaklaştır ve nasib etme.&#8217:KK66:

Bu şekilde istihareye yedi gece devam edilir. [Gündüz de istihareye yatmak caizdir.] Gusül sadece ilk gün alınır. Diğer günler gusle gerek yoktur.

ıstihare başkasına yaptırılmaz. ıstihareyi herkesin kendi yapması gerekir. ıstihare yapmasını öğrenmeli, bu sünneti kendisi ifâ etmelidir. Bedenle yapılan ibadetleri başkasına yaptırmak caiz değildir.

ıstihare namazını kılıp duasını ettikten sonra hiç konuşulmadan yatılmalı. ıhtiyaç varsa konuşulur. Aslında her zaman yatsı namazını kıldıktan sonra, ihtiyaç olmadıkça konuşmamak müstehaptır, iyi olur.

ıstihareden sonra, abdestli olarak, kıbleye dönüp yatılır. Rüyada beyaz veya yeşil görmek hayra, siyah veya kırmızı görmek şerre alamettir. 7 gün istihareden sonra, rüyada bir şey görülmezse, kalbe bakılır. O işi yapmak arzusu varsa, o işe karar verilir.

Bir muradı olan kimse, abdest alır, temiz bir yere oturur, üç defa salevat-ı şerife okur, sonra her birine Besmele çekerek 10 Fatiha, sonra 11 ıhlas okur, sonra üç defa salevat okur. Sonra sağ yanı üzere, yüzü kıbleye karşı olarak ve sağ elini sağ yanağı altına koyarak yatar, niyet ettiği şeyin iyi veya kötü olacağını bi-iznillah rüyada görür.

görüp napcanız şakkıdı
işin gizemi ortadan kalkar..

Benn bi qece ananemin evinde kaldım..
Gece bi rüya gördümm.... Orta boyluu hafıf iri uzerınde beyaz lacost kvırcık saçlı gözluklu bi cocuk gördüm.....Rüyanın içeriğii saçma sapandı..

Sabah uyandık ananem ablam ben bizim eve kahvaltıya qelicektlk.. Annemin evi müstakil 2katli bi ev.. Kapısından bi çıktım.....Rüyamda gördüğüm çoçukkkk öyle bi şok oldumkiii cocuk gözlermin içine kadar baktı....Arkasındann 5dk baktım. Şoka grmısdımm... Tanımam etmem....
Aylarca etkısınden kurtulamadım..Kime anlattıysamm tuhaf gözlerle bana baktı =)

Ne alaka bılmem aama inş onunla evlenmem :KK70::KK70::KK70::KK70:

Gece bi rüya gördümm.... Orta boyluu hafıf iri uzerınde beyaz lacost kvırcık saçlı gözluklu bi cocuk gördüm.....Rüyanın içeriğii saçma sapandı..

Sabah uyandık ananem ablam ben bizim eve kahvaltıya qelicektlk.. Annemin evi müstakil 2katli bi ev.. Kapısından bi çıktım.....Rüyamda gördüğüm çoçukkkk öyle bi şok oldumkiii cocuk gözlermin içine kadar baktı....Arkasındann 5dk baktım. Şoka grmısdımm... Tanımam etmem....

ayyy ilahi çok güldüm yaaa :roflol::roflol::roflol:

Enteresting şeker...
Ama büyük konuşma..Bi evlenirsin o lakostlu çocukla aklın şaşar..
Kısmet güzelim..Sen yine takipte ol o lakostlu çocuğu..Bir sebeple tanışırsın için ısınır falan böööle yani..

Enteresting şeker...
Ama büyük konuşma..Bi evlenirsin o lakostlu çocukla aklın şaşar..
Kısmet güzelim..Sen yine takipte ol o lakostlu çocuğu..Bir sebeple tanışırsın için ısınır falan böööle yani..

Yok büyük konuşmamda zaten sevdiğim bir insan var benım =):nazar:
İşim gücüm kalmadı onumu takip edicemm =)))
Hem kimbilir hanqii dünyadadır =)
Şuanda gülerek anlatığıma bakmayın....Ilk zamanlar psıkolojım altusttu ....Uzun bı sure arastırdm ama bısı cıkmadı....tesaduf dıyelım...

Rüyamda gördüğüm aynı elbiselerle gercek hayatta o ruyanın sabahında görmem cok enteresan :S:S:S
Zaten cok kuvvetli hisselerim var...Balık burcuyum bırazda kendım dünyam var =).[/I
]

babannem gördüm der ama ben onun Allah bir dediğinden başka lafına inanmadığım için kesin bişi diyemicem. bi de benim 20lik kuzen denemişti hiçbişi görmemişti, biz de evde kalcan die dalga geçtiydik. lülülülülülüüstteki arkadaşın dediği doğrudur ayrıcana. ki ona bile kanmamak lazım. önce istişare sonra istihare. istişare istihareden her zaman daha önemlidir.

Canım benim...Her konuyu da babanneye bağlıyon ya..teprik ederim seni..Şeniz kaydirigubbakcemile3kaydirigubbakcemile3

istiare namazı
geleceği görmek için değil
bir için hayırlı olup olmayacağı konusunda fikir edinmek içindir

canım istihare namazı ve rüyası çok özel olmadıkça yatılmamalı çünkü onun bi büyüsü var ki oda şyle ona bir insan ile niyetleniorsunuz haıyrlımı hayırsızmı diye gördügün renkler var haıyrlı haıyrsız gibi çıkıo onlara uymak zorunda kalıorsn.şahsen ben sevgilimle benim için yatmıştım rüyamda risk aldım çünkü var olan bir rüya bu!dinimizde.
haıyrlı çıkmıştı benimkisi allaha şükür..
bence istihareden çok oturup istişare yapılması lazım.

X