2013 Mart Anneleri Paylaşım Alanı

Bizim...

• Ankete Katılan
    472
Preekelampsi, gebelik zehirlenmesi canım. Ben risk grubundaydım zaten. Vücut proteini tutamıyor, böbrekler ve karaciğer etkileniyor. bebeğin de gelişimi...
olasılıkları sayıp sizi de endişelendirmek istemiyorum ama tansiyon ve ödeme dikkat edin.

okudum canım. cok tesekkür ederim desteğin için. ben sakinim, her sey iyi olacak inanıyorum.

Allah kolaylık versin sana.

ev hanımlığı da yapamıyotum. homini gırtlak yatıyorum anca...
canım çok geçmiş olsun risklerin hiçbirini yaşamayacaksınız bebeğinle inşallah dua edeceğiz bol bol ALLAH ım korktuğumuza uğratmasın sağlıklıca ve vaktinde kucaklayalım evlatlarımızı :emir_bebek::nazar::nazar::nazar::nazar:

şu an kendimden tiksiniyorummmmm
2 paket çikolata yedim
evet evet yanlış okumadınız
tam iki paket

ardından da bir kase dolusu lahana turşusu yedimmmmmmm
ayyyyyyyyy yaaaaaaaaaa ben ne yaptımmmmmmmmmm
:KK53::KK53::KK53::KK53::KK53::KK53::KK53::KK53::KK53::KK53::KK53::KK53::KK53::KK53::KK53:

2 paket çikolata yedim
tam iki paket

:KK53::KK53::KK53::KK53::KK53::KK53::KK53::KK53::KK53::KK53::KK53::KK53::KK53::KK53::KK53:

niyekiiiiiiiii:) ben sabahtan beri adın yazmamayım canınız ister 4 kase yedim
hani diyorumya ben aslında abartmadım ama çok kilo aldım diye ama bu 2haftadır gerçekten yiyorum istiyor canım napayım :)normal yesemde aldım zaten ama bu haftalarda ben de yiyeyimde kzıım kilolu doğsun psikolojisi oluştu sizde böylemisiniz doğum yaklaştığı içinmi yoksa artık grlar değilde kilolar söylenmeye başlandığı için mi bilmiyorum :):)

niyekiiiiiiiii:) ben sabahtan beri adın yazmamayım canınız ister 4 kase yedim
hani diyorumya ben aslında abartmadım ama çok kilo aldım diye ama bu 2haftadır gerçekten yiyorum istiyor canım napayım :)normal yesemde aldım zaten ama bu haftalarda ben de yiyeyimde kzıım kilolu doğsun psikolojisi oluştu sizde böylemisiniz doğum yaklaştığı içinmi yoksa artık grlar değilde kilolar söylenmeye başlandığı için mi bilmiyorum :):)

canıım ben beslensinler diye tabiki özeniyorum ama
yediklerime de dikkat etmeye çalışıyorum ama bazen böyle
sapıtıyorummmmmmmm
ay bebek turşunun nesinden beslensin yaaaaaaaaaaaa
çok pişman oluyorumm böyle pis boğazlık yapınca

2 paket çikolata yedim
tam iki paket

ben de eşime dedim canım tatlı istiyo, gitti dolaptan çikolata getirdi. somurttum güzel değil bu çikolata ondan ne zamandır dolapta duruyo zaten falan diye söylendim. :KK4::KK4::KK4:soooooonnnnraaaaaa bi baktım kiiii koca paket bitivermişşş.:KK76::KK76: güzel olsaydı ne olurdu bilmem. ben de durduramıyorum kendimi. ben hiç tatlı yemezdim ya noldu bana böyleee.:KK37::KK37:

paptya bir de sana özel mesaj atamıyorum ayarların kapalı galiba, 2013 u cok merak ediyorum seni son durumla alakalı bilgilendirdi mi???

canıım ben beslensinler diye tabiki özeniyorum ama
yediklerime de dikkat etmeye çalışıyorum ama bazen böyle
sapıtıyorummmmmmmm
ay bebek turşunun nesinden beslensin yaaaaaaaaaaaa
çok pişman oluyorumm böyle pis boğazlık yapınca

eeeeeeee hamilelik canım bu bunun turşusu şunu bunuyokki ben bir ara bardak bardak turşu suyu içtimya ama şimdi istemiyo canım :):)

Gunaydin arkadaslar
Bugün evdeki 2. gunüm. Preeklampsi başladığı icin bu hafta evdeyim. Haftasonu kontrolum var, geri kalan süreyi nasıl geçireceğime o zaman karar vereceğiz. Ama sanırım yatırırlar. Doktorum şimdi bile almak zorunda kalsak yaşatiriz merak etme dedi, ama bunu duymak iyi mı kötü mü bilmiyorum :)
İnşallah kızım iyice güçlendiğinde ve miyadinda doğacak.

Yemediği halde kilo alan arkadaşları okudum ama alıntı yapamadım. Ödem de olabilir. Arada sırada tansiyonunuzu olcturseniz iyi olur, gözünüzden bir şey kaçmamış olur.

canım merhaba nasıl anladınız preeklemsi başladığını ben de ilk kızımda yaşadım aynı risk devam ediyor tansiyonarıma baktırıyorum ve bebek aspirini kullanıyorum ilki 35. haftada başladı şükür kızım gayet sağlıklıydı merak ve korkuyla bekliyoruz bakalım Allah yardımcın olsun yaşadığın sıkıntılarını çok iyi anlıyorum umarım çok ilerlemeden atlatırsın Allah kolaylık versin

iyi akşamlar güzel anneler ve güzel bebişler... kızlar benim acil yardıma ihtiyacım var lütfen bana cevap verin.
benim 100lük şeker yüklemem yüksek çıktığı için 2 gündür diyet yapıyorum bir de doktor dedi ki kahvaltıdan (ilk lokmandan) 1 saat sonra ölçüm yap. şimdi benim sorum şu: saba 6.15 te uyanıyorum yola çıkıyorum yolda midem bulanmasın diye küçük kepekli bi galeta ağzıma attım bi de demir ilacımı çok az suyla içtim asıl kahvaltımı 8 de yaptım 9 da ölçüm yaptım. o yediğim galeta ve ilaç ölçümü olumsuz etkiler mi? ne yapmalıyımmm?

ben de eşime dedim canım tatlı istiyo, gitti dolaptan çikolata getirdi. somurttum güzel değil bu çikolata ondan ne zamandır dolapta duruyo zaten falan diye söylendim. :KK4::KK4::KK4:soooooonnnnraaaaaa bi baktım kiiii koca paket bitivermişşş.:KK76::KK76: güzel olsaydı ne olurdu bilmem. ben de durduramıyorum kendimi. ben hiç tatlı yemezdim ya noldu bana böyleee.:KK37::KK37:

paptya bir de sana özel mesaj atamıyorum ayarların kapalı galiba, 2013 u cok merak ediyorum seni son durumla alakalı bilgilendirdi mi???

canım benim de çikolatayla hiç aram yoktu,
bir yıl yemesem aramazdım hiç
ama şimdi kendimi tanıyamıyorum, neyseki geçici bir şüreç

canım ben hiçbilmiyorum bu özel mesaj olayını falan
ne yapmam lazım onu da bilmiyorum, nasıl açacağımı da
bilsem sana atardım 2013 ün durumunu ama burada yazmadığı için kendisi ben de açık açık yazmayım olmaz şimdi

Moralimmm çok bozuk bana bi akıl verinn :KK43: kızıma dedesi annesinin isimini takacakmış çıldırmak üzereyimm nasıl engel olacam

Moralimmm çok bozuk bana bi akıl verinn :KK43: kızıma dedesi annesinin isimini takacakmış çıldırmak üzereyimm nasıl engel olacam

ayy uff içinden çıkılmaz durumlar bunlar. canım eşin ne diyo bu duruma, o kabul ediyor mu? dedesi derken bir de senin babnmı eşinin babası mı, o da önemli bi husus

ayy uff içinden çıkılmaz durumlar bunlar. canım eşin ne diyo bu duruma, o kabul ediyor mu? dedesi derken bir de senin babnmı eşinin babası mı, o da önemli bi husus

Eşimin babası.eşim de istemiyor ayten koyacakmış adını ben babası koysun istiyorum isimini ayten cok yaşlı işi küçük kızımı ben ayten diyemi sevecem

Son düzenleme:
Eşimin babası.eşim de istemiyor ayten koyacakmış adını ben babası koysun istiyorum isimini ayten cok yaşlı işi küçük kızımı ben ayten diyemi sevecem

ayy deli ederler insanıı. Ayten olur mu ya. ona neymiş hem senin cocugunun siminden Allah Allah. canım eşin de istemiyorsa o ben istemiyorum diyecek koyacak noktayı, sen karışmayacaksın. ha babasına sözü geçmez ya da kıramz dersen işiniz zor. kesin küser size.
ya da eşin ya da rüyamda gördüm şu ismi koy dediler diyin. bazen işe yarıyor ben duydum oyle yapan bi kaç kişi. başka da bi şey gelmiyo aklıma.

öldüm gülmektennn eşinin babası annesinin ismini verecekmiş yanlış anlamadım dimi? ne alaka ya kendileri koysaymış kız çocuğu yok muymuş ?? ama ayten ismide fena değil nuriye falan olsa ne yapardın =) bende kendi annemin ismini vercem sağlık olsun ?=)

ayy deli ederler insanıı. Ayten olur mu ya. ona neymiş hem senin cocugunun siminden Allah Allah. canım eşin de istemiyorsa o ben istemiyorum diyecek koyacak noktayı, sen karışmayacaksın. ha babasına sözü geçmez ya da kıramz dersen işiniz zor. kesin küser size.
ya da eşin ya da rüyamda gördüm şu ismi koy dediler diyin. bazen işe yarıyor ben duydum oyle yapan bi kaç kişi. başka da bi şey gelmiyo aklıma.
Ya birde kadını ben tanımıyorum vefat etmiş tanımadığım birinin isimini neden koyayım yani
öldüm gülmektennn eşinin babası annesinin ismini verecekmiş yanlış anlamadım dimi? ne alaka ya kendileri koysaymış kız çocuğu yok muymuş ?? ama ayten ismide fena değil nuriye falan olsa ne yapardın =) bende kendi annemin ismini vercem sağlık olsun ?=)

Kız çocukları yok sinirlerim çok bozuldu benden habersiz kimliğini çıkartır diye korkuyorum acaba bilginiz var mı kimlik çıkartma konusunda

Ya birde kadını ben tanımıyorum vefat etmiş tanımadığım birinin isimini neden koyayım yani

Kız çocukları yok sinirlerim çok bozuldu benden habersiz kimliğini çıkartır diye korkuyorum acaba bilginiz var mı kimlik çıkartma konusunda

canını sıkma bence 2 isim koyun biri ayten olsun diğerinide sen seç canım yeter ki bebişkolarımız sağlıklı olsun =) ama sen eğer istemyrsan kimse karışamaz tatlım istemyrsan koyma sonuçta sen doğuryrsun...

Gunaydin arkadaslar
Bugün evdeki 2. gunüm. Preeklampsi başladığı icin bu hafta evdeyim. Haftasonu kontrolum var, geri kalan süreyi nasıl geçireceğime o zaman karar vereceğiz. Ama sanırım yatırırlar. Doktorum şimdi bile almak zorunda kalsak yaşatiriz merak etme dedi, ama bunu duymak iyi mı kötü mü bilmiyorum :)
İnşallah kızım iyice güçlendiğinde ve miyadinda doğacak.

Yemediği halde kilo alan arkadaşları okudum ama alıntı yapamadım. Ödem de olabilir. Arada sırada tansiyonunuzu olcturseniz iyi olur, gözünüzden bir şey kaçmamış olur.

of canım ya bilgilendir beni sürekli bende çok korkuyorum gebelik hipertansiyonu var bende de :18: bi de benimki 17. haftada başladı o zamandan beri ilaç kullanıyorum ama yinede arada çıkıyor tansiyon korkuyorum bende.. gebelik zehirlenmesi olduğunu nerden anladınız? rutin kontrollerde mi çıktı yoksa sende bi rahatsızlık oldumu?

adını unuttuğun arkadaş benim canım

benimkinin sebebini geçirdiğim mide ameliyatına bağlıyorum
sindirimim çok yavaşlamış öyleki 12 saat açlıktan sonra endoskopiye girmiştim midemde ve bağırsaklarımda yemek artıkları vardı bolca hemde
doktorlar çok şaşırmıştı bağırsak hareketlerin normal bi insanınki gibi değil çok yavaş çalışıyo demişlerdi
sanırım benimki bununla alakalı
o ameliyata 100 kilo girmiştim ve yaklaşık 1.5 2 ay içinde 63 e kadar düşmüştüm
gerçi şu aralar yine kilom çıkmaya başladı ama inşallah fazla çıkmaz ve çabuk veririm
bende öyle kötü oluyorum bi ara bayılmaya bile başlamıştım benide eşim tutup yatağa zorla götürüyodu allah yardımcımız olsun ne diyim gerçekten çok zor

canım sen ne şikayetle gitmiştin dr a ? yanma falan mı ?

yok canım iyi bişey değil Cola :KK1:

sebamede bi bakıyım canım ya:KK53: sağol.

Benim annem canın ne istiyosa iç diyo ama eşim çok kızıyo yarın geliyor artık arada kaçamak da olsa içemem:KK1: gerçi daha iyi olur içince kızım hiç durmuyo sevinçten mi rahatsızlıktan mı bilmiyorum artık :KK9:

Bu arada kızlar ben yarından sonra artık uzun bi süre giremem. eşim izinde olacak 4 aydır ayrıydık biliyorsunuz. Herkes şimdiden kendine çok iyi baksın Hepinizi öpüyorum:KK54:

gözün aydın şimdiden hayırlı olsun :KK54:

benim abim yakın zamanda iş ve işçi sağlığı güvenliği kursuna gitti. orda ocak ayında çıkacağından ve değişiklikler olacağından bahsedilmiş. inşallah vardır içinde 6 ay

lütfen çıksııııınnnn

Vakit öğle
Dante gibi ortasındayız günün
Heerrrkkesseee güzel günler diliyoruzz...
Gelsin tekmeler sağdan soldan:emir_bebek::emir_bebek::emir_bebek::emir_bebek:
Culup culup bir sağa bir solaaaa :emir_bebek::emir_bebek::emir_bebek:
Bebekler yüzme refleksi ile doğuyormuş dostlar... Suyun üstünde değil de içinde iyi yüzüyorlarmış... İstanbulda bi kurs varmış bebekler için iki günlük bebeği bile yüzdürüyorlarmış...

Ne oldu tulumba tatlısı bulundu muuuuu

:KK9::KK9::KK9::KK9::KK9: ay kııııızzzzzzz ne güzel bi hapşırıkta doğurdum dersin :KK9::KK9::KK9:

Ayyyyy ne güzel... Güzellll bi hasret giderirsin kocayla :KK19::KK19::KK48::KK48:

:KK9::KK9::KK9::KK9::KK9::KK9::KK9:komik....
Sen de deseydin düzden bakınca bana benziyor deseydin. Tersten bakınca abisine :KK9::KK9:

O kadar kiloluyu bir de doğurmak var kuzum :44::26:

evet canım bulundu çok şükür :)

Günaydın kızlar iş hayatım bitti ne yazıkki :KK9:

Benim 50 lik 100 lük şekerim çok yüksek çıktı çarşamba günü hastaneye yattım ve dün allahın izniyle çıktım hastaneden. Ama gece 22:00 de 16 dozluk insilün yapıyorum ve doğuma kadarda saati saatine beslenemem lazım ve diyet uygulamam lazım. şuan iyiyim annemde kalıyorum. 2 saatte bir şekerimi ölçüyorum. Yani sürekli kontrol altındayım. Sizler nasılsınız.:KK16:

geçmiş olsun tatlım

eşin istemiyorsa restini çeker umarım. benim babanem de tutturmuş benim adımı koyun diye ben doğduğumda ki babanemin adı münevver. annem istememiş. 2. adı olarak koycaz demişler sonra kimliğime de yazdırmamışlar. münevver göbek adı olsun hem öteki dünyada insanlar göbek adıyla çağırılcak falan demişler bu arada babanem dedem hacıydı. böylece konu kapanmış. kimliğini sadece anne yada babası çıkarabilir canım korkma dedesi kendi başına gidip çıkaramaz

X