Ameliyat sonrası şişlikler ve ödem için bir çare!

öncelikle sormak istediğim açık ameliyatmı yoksa kapalımı oldun. ben ameliyat olalı 1 ay oluyo ve yüzüm kas katı hiçbişey yapamıyorum ayrıca çok yüz hareketi sakıncalı diye biliyorum sonradan bir sorun oldumu.

benim 13.günüm burnum tamamen şiş bir durumda.eskisinden daha da büyük .psikolojim bozuldu.evden çıkamaıyorum :KK43:((

kızlar benim 22. günümde bile şişti baya :) bu gayet normal doktorunuz size ameliyat öncesinde nelerin olabilceğini anlatmıştır ama bende söylim.. şu an burnunuzn şiş olması hissedilememsi gülmenizi engellemsi mimik hareketlerinde acı olması NORMAL... lütfen sabırlı olun masaj verdiyse doktorunuz :KK66: sıkılmadan acıyı düşünmeden yapın şayet, daha çabuk iyileşip şekillenmesini sağlayan masajdır ama herşeyden önce kendinize ve burnunuza zaman verin :KK66:

burnunuzu şu an büyük olması normal....

sorularınız varsa cevaplıyabilirim 4. ayıma girmek üzereyim..

kızlar benim 22. günümde bile şişti baya :) bu gayet normal doktorunuz size ameliyat öncesinde nelerin olabilceğini anlatmıştır ama bende söylim.. şu an burnunuzn şiş olması hissedilememsi gülmenizi engellemsi mimik hareketlerinde acı olması NORMAL... lütfen sabırlı olun masaj verdiyse doktorunuz :KK66: sıkılmadan acıyı düşünmeden yapın şayet, daha çabuk iyileşip şekillenmesini sağlayan masajdır ama herşeyden önce kendinize ve burnunuza zaman verin :KK66:

burnunuzu şu an büyük olması normal....

sorularınız varsa cevaplıyabilirim 4. ayıma girmek üzereyim..

ön dişlerim nerdeyse hiç görünmüyor yüzümün şekli değişti çok mutsuzum ameliyat olduğum için de pişmanım :KK43:((( aysızgökyüzü senin şuanda şiliklerin indimi? memnunmusun?

ön dişlerim nerdeyse hiç görünmüyor yüzümün şekli değişti çok mutsuzum ameliyat olduğum için de pişmanım :KK43:((( aysızgökyüzü senin şuanda şiliklerin indimi? memnunmusun?

canımm birşey söylimmi ben 5 kilo verdim 10 günde :) konuşmak gülmek yemek imkansızdı benm için.. hassas bünyem varki :S anlatamam o yüzden fena şiştim hep uyudum dinlendim sonra yavaş yavaş toparlandm şimdi ise özellikle ucu şiş hala ama sonuç olarak memnunum rahatım gülüyorum konuşuyorum herşeyi yapıyorum :)

off zamana ihtiyacım var demekki bu arada stresten hasta olmasam :KK43:(( burnumla yatıp burnumla kalkıyorum resmen.aynaya her baktığımda burnum biraz daha büyüyor gözümde.şu 6 ay bi an önce geçsin kafayı yicem yaa :KK43:((

off zamana ihtiyacım var demekki bu arada stresten hasta olmasam :KK43:(( burnumla yatıp burnumla kalkıyorum resmen.aynaya her baktığımda burnum biraz daha büyüyor gözümde.şu 6 ay bi an önce geçsin kafayı yicem yaa :KK43:((

bnde burnum genis diye ameliyat oldum 2 ay once ama hiic birfark yokya:KK43: cok doku aldik 6 ay icinde oturur dior banaaaa yardim edin baska kimlerinnn boyleee ilk 2 ay hiic bir fark olmadan 6 ay icnde degisti??? acaba derim kalin diye mi bir degisiklik olmadi derimin kalin olup olmadigni bile bilmiyorumki:KK59:

bnde burnum genis diye ameliyat oldum 2 ay once ama hiic birfark yokya:KK43: cok doku aldik 6 ay icinde oturur dior banaaaa yardim edin baska kimlerinnn boyleee ilk 2 ay hiic bir fark olmadan 6 ay icnde degisti??? acaba derim kalin diye mi bir degisiklik olmadi derimin kalin olup olmadigni bile bilmiyorumki:KK59:

benimki ameliyat öncesinden çok daha büyük şuan...iner diyor dr um ama bilemiyorum eski burnumu arar oldum açıkcası :KK43:(( miracle bende senle aynı durumdayım :KK43:(

canım benim sakin ol bence :) gayet normal bir süreçtesin heleki daha 2 ay bile olmamış zaten 2 ay bile olsa burun şiş oluyor.. masaj verdimi doktorun ? bunu sor doktoruna.. ayrıca sabır :) şişler indikçe güzelleşiyorsun bence şimdi bile çok güzeldirr 6 ay ? bence çok kısa bir süre yıllarca o burunla yaşadın ama mutlu sona 6 ayın var :) unutma güzel bir burun seni bekliyor :)

miracle geniş burnun varsa büyük ihtimal kalın derilisndir bende kalın derilym doktorum bana başka bir hastasını göstermişti.. bak bu 4 aya iyileşir ama sen 6 aya bile ya iyileşirsin ya da iyileşmezsin demişti ama şu an 4. ayıma girdim baya düzeldi gibi.. bi 6 ayımı doldurayım resim koyacağım görürsünüz o zaman :)) bence sakin olun kızlar sonuçta o kadar uğraşıldı iyileşmesi için zaman tanıyın... bir doktorun dediği gibi kırılan ayak hareket ettikçe eski haline gelir ama burun sadece rüzgar ile gelemiyor dedi..

kızlar gidin aktardan mısır püskülü alın kaynatıp onu için ıhlamur gibi ödem indirici özelliği var tadi mısır koçanı emmiş gibi ama olsun çok limonlayınca bişiy farketmio bnm sabah kalktıgımda çok şiş oluo öğlen bitki çayı molası verip mıaır püskülü içiorum akşama kadar bişiyi kalmıo ii gelio tavsiye ederim
:KK1:

benimki ameliyat öncesinden çok daha büyük şuan...iner diyor dr um ama bilemiyorum eski burnumu arar oldum açıkcası :KK43:(( miracle bende senle aynı durumdayım :KK43:(

cnm aynen bnmde oluş sebebim bu ilk başta bnde ama bune ye paramı çöpemi attım aynıyım dedim hatta gülümsemem kayboldu artık gülemiorum resimlerde die üzülmüştüm am 3. aya giriorum baya baya fark oldugunu görmeye başladım zmanla korkma inicek şişlerin çok deişio zaten burun hergn başka bi şekil alıo zamanla bebek burnununa dönüo ödemler çabuk insin die mısır püskülü için bi çare

Kızlar biraz sakin olun :)

Bu ameliyatlar hastaneden bandajlar açılır açılmaz işte budur denilecek sonuçlar çıkarmıyor hemen..
Belli bir süreci var her şeyin. Burun da sabır istiyor.. Kiminin burun derisi ve yapısı iyidir 6.aya varmadan şekli şemali ortaya çıkar, kiminin burnu etlidir biraz daha süreç gerekir. Kiminin derisi kalındır bu daha da uzun bir süre gerektirir..

Kendimden örnek verecek olursam bu ameliyata girişmeden önce hiç yoksa 1 belki daha uzun bir süre burnumun tam olarak oturmayacağını esas şekli hemen göremeyeceğimi biliyordum. Ne kadar erken olursam zaman o kadar çabuk geçer dedim oldum ameliyatımı. Zor bir ameliyat geçirdim zorluğun tamamı burun derimle alakalı oldu. Burnuma ekstra bir işlem ve doku inceltme tekniği uygulandı. Yani kalın olan derim daha küçüldüğünde kesilemediği için bir şekilde yedirilmesi gerekiyordu ve bu deri kalınlığından kaba bir görüntü ortaya çıkmasın diye bu teknik uygulandı. Bu tekniğinde doku üretimi ile ilgisi olduğnundan bu da artı bir süreç demekti benim için. Hatta bunula ilgili açılmış bir sayfada var. Yazımın sonunda paylaşacağım. Yani sonuca ulaşmak zaman istiyor olumsuz yorumlara aldırmayın birinin yaşadığı sorunu bir başkası yaşayacak diye bir şey yoktur. Her doktorun uygulama ve çalışma şekli farklı. Sadece burada değinmek istediğim nokta kalın derinin daha uzun sonuç verdiği. Geçen hafta kontrole gittiğimde doktorum +6 ay dedi. Belki en uzun süreyi söyledi bilmiyorum ama ben fevri davranıp bu süreçte canımı sıkmaktansa bekleyip süreç bittiğinde yorum yapmayı tercih ediyorum. Burnun nasıl derseniz beni mutlu edecek eskisini aratmayacak resimlerde gülsem mi gülmesem mi ikileminde tutmayacak bir burun. Mutluyum işin sevindirici kısmı daha da oturacak olması :))
Doktorum işte bu kadar demedi daha ödemli inecek biraz daha sabır dedi. Bu bence sevindirici sürekli değişen bir burun görmek güzel :))

kalın derili buruna sahip olan ve ameliyat olan var mı?

Bu arada kızlar herkese öneriyorum şu mısır püskülünü ama bende kullanayım nasıl kaynatıyorsunuz o kaynatınca tek başına içilir mi başka ne koyuyorsunuz. Bir arkadaşım mısır püskülü ve kiraz sapını kaynatıyorum demişti. Daha çekilir kılmak için ben ısırgan otuda eklemeyi düşünüyorum hatta tam bir bitki karışımı :)) Önce şu püskülü bir öğrenmek isterim..

Sevgiler :KK66:

miracle başta herkese teşekkürler.gerçekten şuan panik haldeyim kendimi telkin etmeye çalışacağım.lütfen irtibatı kesmeyin yazarsanız sevinirim.

1 haftada ağrılar bitiyor ancak işin birde psikolojik boyutu var.bence en büyük sorun da bu.dr umu sürekli arayıp rahatsız etmek istemiyorum.aradığımda daha çok yeni bekle diyor.psikolojimin ne kadar bozuk olabileceğini anlayamıyor tabi :KK43:(( kızlar lütfen bişeyler yazın yazılarınızı okudukça daha iyi hissediyorum :KK43:((

1 haftada ağrılar bitiyor ancak işin birde psikolojik boyutu var.bence en büyük sorun da bu.dr umu sürekli arayıp rahatsız etmek istemiyorum.aradığımda daha çok yeni bekle diyor.psikolojimin ne kadar bozuk olabileceğini anlayamıyor tabi :KK43:(( kızlar lütfen bişeyler yazın yazılarınızı okudukça daha iyi hissediyorum :KK43:((

ah ah canım sen bi görsen benm fotoğraflarımı :) 20 günde anca gitti morluklar ve zamanla oturdu herşey sakin ol derim buna dayanmalısın hani düşünüyorumda bence çokta önemli değil. sonucunda güzel bir burun beklerken bu sabırsızlık niye :))

Arkadaşlar şu an can sıkıntısından ne yapacağımı bilemez durumdayım ağlamak istiyorum inanın... Bu akşam bir arkadaş toplantısına katıldım kendimi hiç rahat hissetmedim. Ameliyat olalı bu gün 22 gün oldu. kaşlarımın ortası çok şiş bunu dokunmadan hissedebiliyorum burnumda önden çok orantısız duruyor sağ taraf daha yukarıda ne yapmalıyım benim gibi olupta sonradan düzelen varmı bu orantısızlık yüzünden çok üzülüyorum doktorum daha çok yeni diyor ama ödemden bu kadar fark olabilirmi benim gibi olupta düzelen varmı ne olur yardım.:84::84::84:

Arkadaşlar şu an can sıkıntısından ne yapacağımı bilemez durumdayım ağlamak istiyorum inanın... Bu akşam bir arkadaş toplantısına katıldım kendimi hiç rahat hissetmedim. Ameliyat olalı bu gün 22 gün oldu. kaşlarımın ortası çok şiş bunu dokunmadan hissedebiliyorum burnumda önden çok orantısız duruyor sağ taraf daha yukarıda ne yapmalıyım benim gibi olupta sonradan düzelen varmı bu orantısızlık yüzünden çok üzülüyorum doktorum daha çok yeni diyor ama ödemden bu kadar fark olabilirmi benim gibi olupta düzelen varmı ne olur yardım.:84::84::84:

benim 15.günüm bırak bir tarafı hertaraf orantısız.aysızgökyüzü teşekkürler tekrar .beklemekten başka yapacak bişey yok.niday seni çok iyi anlıyorum Allah hepimize sabırlar versin tez zamanda düzelelim inşaallah.

işin piskolojik boyutu çok önemli gerçekten .ilk alçım çıktığında şoka girmiştim gördğüm burun karşısında yamuk yumuk şiş bi burun günlerce ağladım nerden oldum diye şimdi 5 hafta olacak biraz düzelme var ama hala çok şiş burnum ,yüzümde .sabretmek çok zorrrr :KK43:

X